Що таке Bluetooth 5.3? Пояснення версій Bluetooth 5

| | 0 Comments| 4:05 AM
Categories:

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Bluetooth 5.3 представив суббратування з’єднання для швидшого переходу між режимами, покращеного контролю шифрування та покращеної ефективності мережі.
  • Bluetooth 5.0 запропонував збільшити швидкість передачі даних і радіус дії, а Bluetooth 5.1 покращив послуги на основі визначення місцезнаходження та якість звуку.
  • Bluetooth 5.4 включає такі функції, як періодична реклама, зашифровані дані, рівні безпеки GATT і оптимізована продуктивність.

Версія Bluetooth вашого пристрою визначає швидкість передачі даних, енергоспоживання та стабільність з’єднання. Однак, з такою кількістю версій Bluetooth, важко визначити, чи ви використовуєте найкращу версію.

Bluetooth 5.3 швидко стає стандартом для нових пристроїв. Але чи справді вам потрібно оновлювати апаратне забезпечення, щоб відповідати останнім стандартам Bluetooth?

Що таке Bluetooth 5.3?

Bluetooth 5.3 був запущений у 2021 році та представив кілька вдосконалень для споживачів і розробників.

Одне з головних удосконалень — це з’єднання. Часто пристрої працюють на з’єднанні з низьким циклом з метою економії енергії. Однак, коли необхідна підтримка високої пропускної здатності, параметри підключення повинні змінитися майже миттєво. В іншому випадку буде затримка.

Субрація підключення робить перехід між режимами низького та високого енергоспоживання швидшим, усуваючи затримки та пропонуючи кращий досвід користувача. Наприклад, аудіо в навушниках із підключенням із суб-рейтингом матиме меншу затримку порівняно з тим, у якому його немає, особливо якщо навушники розташовано не поблизу головного пристрою.

Bluetooth 5.3 також покращив Bluetooth BR/EDR, контролери, відповідальні за узгодження розміру ключа шифрування під час встановлення з’єднання Bluetooth. Ця зміна дозволяє хост-пристрою визначати мінімальний допустимий розмір ключа, забезпечуючи кращий контроль і гнучкість процесу шифрування. Це дозволяє хосту визначити необхідний рівень безпеки на основі чутливості даних, якими обмінюються, або відповідності стандартам безпеки.

  Що таке Wave Browser? Це вірус?

Дві інші важливі функції оновлення Bluetooth 5.3 включають класифікацію каналів і періодичні покращення реклами. Перший, класифікація каналів, дозволяє периферійним пристроям Bluetooth спілкуватися з центральним пристроєм на основі фактичних радіочастотних умов периферійних пристроїв, таким чином уникаючи перешкод і підвищуючи надійність.

Друге, періодичне вдосконалення реклами, спрощує обмін інформацією між пристроями. Зазвичай пристрої Bluetooth неодноразово надсилають ті самі дані, щоб забезпечити їх надійну доставку. Тепер пристрої, які використовують Bluetooth 5.3, можуть один раз перевіряти наявність дублікатів і пропускати непотрібні повтори, заощаджуючи енергію та потенційно подовжуючи термін служби батареї пристрою.

Bluetooth 5.0 проти 5.1 проти 5.2 проти 5.3

Версія Bluetooth

5.0

5.1

5.2

5.3

Рік випуску

2016 рік

2019 рік

2020 рік

2021 рік

Передача даних

2 Мбіт/с

Немає значних покращень

Немає значних покращень

Немає значних покращень

Дальність зв’язку

120 футів відкритого діапазону

Покращена точність позиціонування в приміщенні до 1 см.

Немає значних покращень

Немає значних покращень

Нові можливості

Ємність повідомлення 255 байт

Покращений Bluetooth LE Audio

EATT — ефективніша передача даних, кодек LC3 для покращеної якості звуку та CTKD для покращеної безпеки

Класифікація каналів для зменшення частотних перешкод і періодичних покращень реклами для підвищення ефективності мережі

Bluetooth 5.3 надає безліч нових функцій, але давайте подивимося, як він порівнюється з попередніми версіями Bluetooth 5.

Bluetooth 5.0

Bluetooth 5.0 був запущений у 2016 році та став значним удосконаленням Bluetooth 4.2. Ємність повідомлення становила 255 байт, що у вісім разів більше, ніж 31 байт Bluetooth 4.2. Це подвоїло швидкість передачі даних і вчетверо збільшило дальність зв’язку, зберігаючи при цьому низький рівень енергоспоживання.

  Створюйте інформативні посібники за допомогою цих 11 посібників користувача

Швидкість передачі даних зросла з 1 Мбіт/с до 2 Мбіт/с, радіус дії досягав 120 футів у приміщенні, а пристрої, які використовують Bluetooth 5, могли залишатися увімкненими набагато довше, ніж їхні старі аналоги.

Bluetooth 5.1

Оновлення Bluetooth 5.1 було випущено в січні 2019 року, дозволяючи пристроям знаходити підключені пристрої на короткій відстані та визначати, звідки походить сигнал. Удосконалення послуг на основі визначення місцезнаходження покращило можливості навігації та відстеження в приміщенні.

Інші оновлення включали кешування Generic Attribute Profile (GATT), яке змінило те, як пристрої обробляють повторювані передачі даних, зменшивши енергоспоживання, розширивши рекламні можливості та покращивши співіснування з іншими бездротовими технологіями. Bluetooth Low Energy (LE) Audio також було покращено для кращої якості звуку та синхронізації.

Bluetooth 5.2

Bluetooth 5.2, випущений на початку 2020 року, зосереджений на покращенні якості звуку.

Bluetooth Low Energy Power Control був представлений для оптимізації енергоспоживання пристроями з низьким споживанням енергії. Він також представив функцію Low Complexity Communication Codec (LC3), яка забезпечувала вищу якість звуку, покращуючи потокове передавання музики та ігровий досвід. Разом ці два компоненти живлять Bluetooth Auracast, який забезпечує одночасну потокову передачу аудіо з одного пристрою.

Bluetooth 5.2 також представив протокол розширених атрибутів (EATT). Раніше пристрої Bluetooth неефективно обмінювалися атрибутивними даними для передачі інформації про свій статус і можливості. EATT оптимізував процес обміну цими даними, зробивши його більш прямим і ресурсоефективним, а також оптимізувавши канал зв’язку.

Bluetooth 5.2 також представив Cross-Transport Key Derivation, протокол, який спрощує керування ключами шифрування на мультитранспортних пристроях, таким чином підвищуючи безпеку.

Що таке Bluetooth 5.4?

Bluetooth 5.4 – це остання версія, офіційно випущена на початку 2023 року. Вона має кілька оновлень, які покращують функціональність Bluetooth, уможливлюючи двонаправлений і безпечний зв’язок між пристроями з низьким енергоспоживанням. Ці функції включають:

  • Періодична реклама з відповідями (PAwR). Транслює дані невеликими пакетами, надісланими в рамках підподій, які можуть синхронізуватися з спостерігачами та відповідати на них. Це дозволяє спостерігачам сканувати дані лише в певний час і таким чином бути більш ефективним.
  • Зашифровані рекламні дані. Стандартний метод шифрування рекламних даних, який дозволяє частково або повністю шифрувати спільні дані. Це означає, що будь-який пристрій із підтримкою Bluetooth може отримувати рекламні дані від хоста, але лише ті, у кого є ключ дешифрування (авторизовані пристрої), можуть отримати доступ до зашифрованих даних.
  • Характеристика рівнів безпеки GATT з низьким енергоспоживанням. Це дозволяє пристроям повідомляти необхідні рівні безпеки для доступу перед спробою отримати доступ до певних атрибутів. Якщо пристрій не відповідає рівню безпеки, клієнт пропонує оновити його та отримати доступ. Ця система запобігає перериванням переходів додатків, пропонуючи більш плавний і безпечний досвід.
  • Вибір кодування реклами. Дозволяє хост-пристрою визначати систему кодування для використання під час передачі рекламних даних до контролера. Це вдосконалення забезпечує більше контролю над балансом між швидкістю передачі даних і діапазоном, дозволяючи оптимізувати продуктивність на основі конкретних потреб зв’язку.
  Сторонні програми для підвищення продуктивності в Mac OS X

Усі ці вдосконалення особливо корисні для випадків великого обсягу використання, таких як роздрібні додатки Electronic Shelf Label (ESL), де існує безліч підключених і синхронізованих пристроїв, але вони також потрапляють у споживчі технічні продукти, такі як навушники та навушники.