Що таке і як це виправити?

Помилки HTTP виражаються числами. Ви, напевно, чули чи бачили помилку 404, але вона навряд чи єдина в своїй категорії. Є багато інших кодів помилок, таких як 401 і 303, які користувачі часто бачать.

Трохи менш поширеною помилкою є помилка 502 Bad Gateway, з якою ви іноді можете зіткнутися. Це помилка HTTP, яка зазвичай надходить із сервера. Це означає, що коли ви намагалися отримати доступ до веб-сайту, він надіслав запит на сервер, на якому розміщено веб-сайт, і він повернувся з недійсною відповіддю або сервер намагався зв’язатися з іншим сервером і знову отримав від нього недійсну відповідь.

Це загальна причина помилки 502, але можуть існувати й інші причини. Давайте заглибимося та дізнаємося більше про помилки 502 і чи є їх виправлення.

Інші форми помилки 502

Помилка 502 Bad Gateway не є справжньою назвою помилки. Насправді це називається лише помилкою 502. Текст, який супроводжує цю помилку, відрізняється на різних веб-сайтах. Багато веб-сайтів обслуговують власні повідомлення про помилки HTTP, і вони можуть вибрати це для помилки 502. Деякі з них містять повідомлення про помилку 404 (сторінку не знайдено).

Twitter показує вам Fail Whale, коли стикається з помилкою 502. На Github є повідомлення про помилку 404, натхненне Зоряними війнами.

Помилка 502 може супроводжуватися такими різними повідомленнями;

502 Поганий шлюз
502 Помилка проксі
502 Помилка сервера: сервер зіткнувся з тимчасовою помилкою і не зміг виконати ваш запит
Служба 502 тимчасово перевантажена
502. Це помилка
Поганий шлюз: проксі-сервер отримав недійсну відповідь від вищестоящого сервера
Помилка 502
HTTP 502
Помилка HTTP 502 – поганий шлюз
Тимчасова помилка (502)

Всі ці помилки більш-менш однакові і мають схожі основні причини.

502 Причини помилки поганого шлюзу

Ви можете побачити помилку 502 Bad Gateway з наступних причин;

Сервер, на якому розміщено веб-сайт, недоступний або недоступний
Сервер відчуває інтенсивний трафік і не може відповісти на всі запити або він знаходиться під DDOS-атакою
Сервер надто довго відповідав на запит вашого браузера, і час очікування запиту минув
Не вдалося визначити доменне ім’я, тобто DNS-сервер не зміг знайти IP-адресу, пов’язану з введеною вами адресою. Це може бути проблемою зі службою DNS, яку ви використовуєте.

Виправлення помилки 502 Bad Gateway

Помилка 502 Bad Gateway є проблемою на стороні сервера. Це означає, що на стороні кінцевого користувача ви мало що можете зробити, щоб вирішити цю проблему. Якщо ви намагаєтеся отримати доступ до веб-сайту, який постійно видає помилку 502, спробуйте наступне;

Оновіть його, натиснувши клавішу F5
Перевірте, чи це тільки ви чи всі інші, ввівши домен Вниз для всіх або тільки для мене
Перевірте сторінку підтримки домену або їх канал Twitter, щоб дізнатися, чи знають вони про проблему та чи визнали, що існує проблема
Перевірте трохи пізніше. Можливо, сайт не працює через технічне обслуговування, або планове технічне обслуговування могло зайняти більше часу або вийшло з ладу
Очистіть кеш браузера та перезапустіть браузер. Це навряд чи вирішить проблему, але спробувати варто, тому що в дуже рідкісних випадках проблема з файлами кешу може викликати цю помилку. Якщо ви вже перевірили веб-сайт на Down для всіх чи лише для мене, і він уже працює, це може спрацювати. Або спробуйте отримати доступ до веб-сайту в іншому веб-переглядачі або іншому пристрої, як-от телефон.
Спробуйте використовувати іншу службу DNS, як-от Google DNS
Припускаючи, що веб-сайт запущено, а помилка лише на вашому боці, спробуйте перезавантажити комп’ютер і перезавантажити маршрутизатор WiFi.
Перевірте, чи можете ви скинути налаштування свого браузера. І Chrome, і Firefox мають вбудовану опцію, яка може скинути їх до стану свіжого встановлення за замовчуванням. Спершу переконайтеся, що у вас є резервні копії закладок і паролів.

Якщо веб-сайт дійсно не працює і вам потрібно терміново отримати доступ до інформації на веб-сайті, ви можете спробувати отримати доступ до архіву через Пошук Google або через Wayback Machine. Попереджаємо, що інформація може бути застарілою.