Що таке «Ізоляція графіка звукових пристроїв Windows» і чи є це проблемою?

| | 0 Comments| 8:49 PM
Categories:

Ключові висновки

  • «Ізоляція аудіопристроїв Windows» — це справжній процес Windows, який керує покращенням аудіо та ізолює обробку аудіо.
  • Велике споживання ресурсів цим процесом може бути викликано пошкодженими аудіодрайверами, надмірними звуковими ефектами або сторонніми програмами для покращення звуку.
  • Зменште споживання ресурсів, оновивши драйвери, налаштувавши ефекти, закривши додаткові функції та точно налаштувавши параметри звуку.

Чи помітили ви, що процес «Ізоляція графіка аудіопристроїв Windows» споживає значні системні ресурси в диспетчері завдань Windows? Це справжній процес Windows, який відповідає за забезпечення стабільного звуку. У цьому посібнику пояснюється, що робить цей процес, чому його не слід вимикати та як можна зменшити споживання ресурсів.

Що таке процес «Ізоляція графіка звукових пристроїв Windows»?

Процес «Ізоляція графіка звукових пристроїв Windows», який називається audiodg.exe, є ядром аудіосистеми Windows 11.

Процес керує покращенням звуку та ефектами, застосованими до аудіовиходу, включаючи вирівнювання, просторовий звук та інші зміни звуку. Під капотом він обробляє звукові дані та керує мережею підключених аудіокомпонентів, як-от ваша звукова карта, драйвери та пристрій відтворення.

  Як отримати файли на вимогу в OneDrive у Windows 10

Служба ізольована від стандартної аудіослужби Windows. Ця «пісочниця» дозволяє стороннім аудіовиробникам включати свої налаштування покращення звуку (наприклад, ефекти еквалайзера), не впливаючи на аудіослужбу Windows. Будь-яка помилка не призводить до збою Windows, якщо певна аудіопрограма, драйвер або процес не працюють.

Таким чином, навмисна «пісочниця» забезпечує більш чуйний і надійний звук. Але чому audiodg.exe іноді споживає значні системні ресурси?

Чому Audiodg.exe показує високе використання ЦП і чи можна його вимкнути?

Процес зазвичай використовує мінімальний відсоток ЦП і працює ефективно. Його використання ресурсів може збільшитися, якщо ви застосовуєте забагато звукових ефектів, аудіопрограмне забезпечення третьої сторони споживає ресурси для забезпечення високоякісного звуку або аудіодрайвери пошкоджено.

Це призводить до запитання: чи можна вимкнути цей процес, якщо використання ресурсів стає занадто високим? Ні, цей процес є невід’ємною частиною аудіосистеми Windows. Його вимкнення спричиняє проблеми зі звуком і помилки. Ми вимкнули цей процес, потім відтворили відео на YouTube і зіткнулися з повідомленням «Помилка рендерера аудіо. Перезапустіть комп’ютер».

Отже, якщо ви не хочете мати проблеми зі звуком, не вимикайте цей процес — ви не почуєте жодного звуку. Натомість налаштуйте параметри звуку, щоб він використовував менше ресурсів. Як основну службу, ви ніколи не повинні припиняти її, як і інші важливі процеси диспетчера завдань.

  Як уникнути проблем із припиненням підтримки Windows 7

Як зменшити споживання ресурсів Audiodg.exe

Оскільки цей процес сумно відомий своїм високим споживанням ресурсів, шкідливі програми можуть маскуватися під audiodg.exe та використовувати ваші системні ресурси. Отже, спочатку слід переконатися, що процес, який споживає ресурси в диспетчері завдань, не є шкідливим програмним забезпеченням. Якщо процес виявиться зловмисним, вам слід запустити сканування Windows Defender, щоб видалити його.

Якщо це справжній процес Windows, ось кілька способів зменшити використання його ресурсів:

  • Переконайтеся, що у вас встановлено останні аудіодрайвери. Завантажте останню версію звукового драйвера з веб-сайту виробника. Якщо він поставляється у виконуваному форматі, клацніть файл, щоб установити його автоматично. Якщо потрібно встановити вручну, клацніть правою кнопкою миші кнопку «Пуск» і відкрийте «Диспетчер пристроїв». Потім розгорніть вкладку Контролери звуку, відео та ігор, клацніть правою кнопкою миші відповідний драйвер і виберіть Оновити драйвер. Потім клацніть Пошук драйверів на моєму комп’ютері, знайдіть і виберіть завантажений драйвер, і Windows встановить його.
  • Налаштуйте аудіоформат за замовчуванням у налаштуваннях звуку. Натисніть Win+R, введіть «ms-settings:sound» і натисніть OK. Після цього прокрутіть униз і натисніть Додаткові налаштування звуку.
  • Вимкнути покращення звуку. Перейдіть на вкладку «Відтворення», клацніть правою кнопкою миші пристрій аудіовиведення та виберіть «Властивості». Потім перейдіть на вкладку «Додатково» та зніміть прапорець «Увімкнути покращення звуку».
  • Якщо ви використовуєте сторонню програму для застосування розширених звукових ефектів, тимчасово припиніть її використання або деактивуйте деякі її функції.
  • Якщо процес використовує забагато ресурсів лише під час відтворення аудіо через певну програму, винуватцем може бути ця програма. Тож або оновіть, або перевстановіть програму, або перейдіть на іншу.
  • Перевірте наявність незавершених оновлень Windows і встановіть їх, якщо вони доступні. Також перевірте додаткові оновлення драйверів від виробника аудіопристрою та встановіть їх.
  • Якщо споживання ресурсів зростає лише тоді, коли ви підключаєте до комп’ютера певний вихідний аудіопристрій, можливо, апаратне забезпечення несправне. Отже, перевірте його на наявність дефектів.
  Як виправити веб-камеру, яка показує чорний екран у Windows

У більшості випадків вимкнення деяких звукових ефектів і оновлення аудіодрайверів зменшує споживання ресурсів процесом «Ізоляція графіка звукових пристроїв Windows». Тим не менш, краще ще раз перевірити автентичність процесу, щоб переконатися, що ваш пристрій не заражений.