Що таке ігрові IEM і чи хороші вони?

| | 0 Comments| 4:25 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Ігрові IEM пропонують такі переваги, як портативність, шумоізоляція та чіткий голосовий зв’язок для багатокористувацької гри, що робить їх ідеальними для мобільних ігор і сценаріїв у дорозі.
 • Однак, порівняно з ігровими навушниками, IEM не має просторої звукової сцени, а їх звуковий підпис має тенденцію бути більш нейтральним, що призводить до більш рівного звуку.
 • Вибір між IEM та ігровими навушниками залежить від пріоритетів: занурювальна звукова сцена та адаптоване ігрове аудіо надають перевагу навушникам, тоді як мобільність, чіткість голосового чату та шумоізоляція — IEM. Вибираючи модель IEM, враховуйте свої конкретні ігрові потреби.

Навушники-вкладиші, широко відомі як IEM, стали популярним вибором аудіо для багатьох геймерів. Але чи є спеціалізовані ігрові IEM правильний вибір для ваших потреб? Давайте зануримося в плюси та мінуси використання IEM для ігор і їх порівняння з традиційними ігровими навушниками.

Що таке ігрові IEM?

Монітори-вкладиші – це тип навушників, які встановлюються у вушний канал і використовують силіконові або пінопластові вкладиші для ущільнення. Конструкція вкладишів забезпечує чудову шумоізоляцію, блокуючи зовнішні звуки для занурення в прослуховування. Багато IEM також розроблено спеціально для ігор із такими функціями, як об’ємний звук, ігровий режим із низькою затримкою та вбудовані мікрофони для голосового чату.

Автор зображення: Razer

Однак ігрові IEM не прижилися так, як ігрові навушники, і особливо не ігрові гарнітури. Якщо ви заглянете в Інтернет і шукатимете ігрові гарнітури, ви знайдете незліченну кількість оглядів, рекомендацій і варіантів. Навпаки, є кілька хороших ігрових IEM, але лише приблизно десята частина вибору. Простіше кажучи, діапазону ігрових IEM немає, і це може бути прямим відображенням ігрового аудіо ринку в цілому.

  12 найкращих програм для написання романів, які допоможуть написати вашу книгу мрій [2023]

Тим не менш, це не завадило деяким з найбільших імен в ігровій аудіосистемі запустити ігрові IEM, а такі бренди, як Razer, HyperX і EPOS, пропонують моделі IEM, орієнтовані на ігри.

Специфікації та функції, які слід перевірити перед покупкою ігрових IEM

Автор зображення: Шуре

Ігрові IEM та інші гарнітури не дуже відрізняються. Існує ще основний набір специфікацій і функцій, які слід перевірити перед покупкою, багато з яких схожі на звичайну ігрову гарнітуру.

особливості

Ваші ігрові IEM потребують таких функцій:

 • Низька затримка: мінімальна затримка між звуковим сигналом і відтворенням звуку для точної реакції в грі.
 • Знімний мікрофон на штанзі: для чіткого голосового чату та спілкування в грі.
 • Вбудовані елементи керування: Дозволяє легко регулювати гучність і вимикати звук, не перешкоджаючи елементам керування грою.
 • Ситуаційна обізнаність: здатність поєднувати зовнішні звуки зі звуком гри для безпеки.
 • Звукоізоляція: закрита конструкція IEM, яка блокує відволікаючий навколишній шум.
 • Настроювана посадка: змінні вушні наконечники для надійної та зручної посадки під час тривалих ігор.
 • Міцна конструкція: може витримувати жорсткі ігри в дорозі — посилені кабелі та роз’єми (також буде корисним ряд варіантів підключення IEM).

Враховуючи, що більшість ігрових IEM є дротовими, низька затримка має бути даною, але завжди варто перевірити її заздалегідь.

характеристики

Подібно до функцій, ви захочете перевірити наступні характеристики, купуючи ігрові IEM.

 • Частотна характеристика: розширені баси та високі частоти для захоплюючих ефектів у грі. Ідеальним діапазоном є діапазон від 10 Гц до 25 кГц, хоча більшість використовує стандартні діапазони від 20 Гц до 20 кГц (ефективні межі людського слуху).
 • Звукова сцена: точне розділення каналів і зображення ліворуч/праворуч для направлених звукових сигналів.
 • Імпеданс: низький імпеданс, від 16 до 32 Ом, для сумісності з мобільними пристроями.
 • Чутливість: висока чутливість понад 90 дБ для гучного, потужного відтворення звуку.
 • Драйвери: кілька збалансованих арматурних драйверів або динамічних драйверів розміром 10 мм+.
 • Термін служби батареї: для бездротових моделей 8+ годин для безперервних ігрових сеансів.
 • Тип мікрофона: всеспрямований або кардіоїдний мікрофон для чіткого перехоплення голосу.
  Змусьте ваш браузер використовувати Google.com і ігнорувати ваше місцезнаходження

Крім технічних характеристик і функцій, ще одним фактором при покупці ігрових IEM є комфорт. Якщо вони незручні для тривалих ігрових сесій, немає сенсу їх купувати.

Плюси та мінуси ігрового IEM

Для багатьох геймерів IEM надають переваги перед громіздкими ігровими гарнітурами. Їх невеликий і легкий розмір робить IEM дуже портативними та ідеальними для мобільних ігор. Шумоізоляція дозволяє зосередитися на аудіоігрі навіть у гучному середовищі. IEM також займають дуже мало місця, що робить їх чудовими для ігор у тісних приміщеннях або в дорозі. Багато з них включають знімні мікрофони на штанзі, які забезпечують чітке голосове спілкування для кількох гравців.

Автор зображення: 1Більше

Однак є деякі потенційні недоліки вибору IEM замість навушників для ігор. Їхній закритій конструкції не вистачає просторої відкритої звукової сцени, яку забезпечують багато ігрові навушники. Це може обмежити вашу здатність точно визначати спрямовані звукові сигнали в таких іграх, як шутери від першої особи. Аудіосигнал IEM також має тенденцію бути більш нейтральним порівняно з посиленими басами та живими високими частотами ігрових гарнітур. Це може призвести до більш рівного, менш захоплюючого звуку для деяких геймерів.

Порівнюючи IEM із спеціальними ігровими навушниками, обидва мають свої переваги. Великі накладні навушники оточують ваші вуха великими аудіодинаміками, створюючи широкий динамічний діапазон і кристально чистий позиційний звук. Це добре підходить для повного захоплюючого звукового ландшафту гри. Навушники, створені спеціально для ігор, також точно налаштовують звуковий сигнал, щоб підкреслити важливі частоти в грі, як-от кроки або перезавантаження.

З іншого боку, чудова шумоізоляція та портативність IEM роблять їх чудовим вибором у певних ігрових сценаріях. Якщо ви в основному граєте в дорозі за допомогою Nintendo Switch або мобільного телефону, IEM набагато практичніші та забезпечують кращу конфіденційність прослуховування. Для командних багатокористувацьких ігор, які залежать від голосового чату, багато IEM тепер інтегрують високоякісні мікрофони на штанзі з оптимізованими для ігор елементами керування для збалансування звуку гри та чату.

  14 найкращих онлайн-курсів для вдосконалення англійської для ІТ-фахівця

Зрештою, вибір між IEM та ігровими навушниками зводиться до зважування ваших пріоритетів. Якщо занурювальна звукова сцена та індивідуальне ігрове звучання є найважливішими, краще вибрати накладні навушники. Але якщо ви цінуєте мобільність, чіткість голосового чату та шумоізоляцію, а не широкий кінематографічний досвід, сучасні ігрові IEM можуть вам допомогти.

6 ігрових IEM, які ви можете придбати прямо зараз

Для тих, хто цікавиться ігровими IEM, ось кілька найкращих моделей для різних бюджетів:

Модель IEM

Ключові особливості

Razer Hammerhead True Wireless

Бездротове з’єднання з низькою затримкою, сенсорне керування, орієнтація на мобільні ігри

Хмарні ігрові навушники HyperX

Офіційно ліцензовано Nintendo Switch, підкреслені баси, вбудований мікрофон

EPOS GTW 270 Гібрид

Знімний мікрофон на штанзі, об’ємний звук Bluetooth 5.2, 7.1

Shure SE215

Конструкція з високою шумоізоляцією, доступний додатковий мікрофонний кабель

RHA MA390

Універсальний IEM із чітким, розширеним частотним діапазоном, призначеним для ігор

1Додатковий драйвер Quad

Точне відтворення звукової сцени, мікрофон зі знімною штангою

Ціни на ігрові IEM коливаються приблизно від 50 до 200 доларів США, але ви можете витратити більше цього ліміту. Деякі IEM можуть бути дуже дорогими!

Чи варто купувати ігрові IEM?

Хоча вподобання кожного різняться, це дає широке уявлення про ігровий ландшафт IEM. Зараз існує багато варіантів, розроблених для забезпечення оптимізованого ігрового звуку в ультрапортативному форматі. Тільки не забудьте ретельно підібрати правильні функції моделі IEM до ваших конкретних ігрових потреб.