Що таке шум у фотографії? 5 способів уникнути цього

| | 0 Comments| 10:35 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Шум є невід’ємним аспектом фотографії, який може знизити чіткість, але його можна мінімізувати за допомогою належної техніки та розуміння.
  • Шум у фотографії надходить із різних джерел, але головне — зосередитися на співвідношенні сигнал/шум, переконавшись, що сигнал (бажане зображення) є сильнішим за шум.
  • Методи зменшення шуму включають правильну експозицію зображення, використання нижчого ISO, використання злиття HDR, застосування помірного зменшення шуму та використання камери з більшим датчиком.

Хтось приймає шум, хтось хоче його позбутися. Незалежно від того, на чиєму ви боці, це факт, що шум є ефектом, який знижує чіткість фотографій. Майже кожна камера здатна робити фотографії з мінімальним шумом, і все залежить від розуміння та техніки, про які ви дізнаєтеся тут.

Що таке шум у фотографії?

Шум у фотографії – це навколишній ненавмисний сигнал, який отримує датчик камери. Цей навколишній сигнал присутній у всіх камерах і навіть у наших очах. Не плутати з зерном, яке походить із плівки; Шум зазвичай найбільш помітний під час використання високих налаштувань ISO та освітлення темних зображень.

Хоча ви не можете позбутися цього повністю, ви можете зрозуміти, як мінімізувати це за допомогою належної техніки та знань.

Що викликає шум у фотографії?

Автор зображення: Джет Борха

Шум присутній завжди; справа лише в тому, видно це чи ні. Існує також багато джерел шуму. Частина шуму може надходити від датчика, частина — від електричного шуму, а частина — від квантової природи фотонів. Однак найкращий спосіб вирішення проблеми — зрозуміти співвідношення сигнал/шум.

Співвідношення сигнал/шум

Не турбуйтеся про тип шуму, а більше про співвідношення між сигналом (це зображення, яке ви хочете зробити) і шумом.

  Що таке кнопка знімка екрана iPhone

Сприймайте сигнал зображення так само, як і звуковий сигнал. Уявіть це за допомогою цієї панелі рівня сигналу, мінімальним сигналом буде шум, який ви не контролюєте. Червоні смуги позначають шум, а зелені смуги – сигнал.

Автор зображення: Джет Борха

Перша пара ліворуч має низький рівень шуму та високий сигнал, друга має низький сигнал із такою ж кількістю шуму, а остання пара має підвищений сигнал, щоб зробити його сильнішим. Як ви можете бачити в останній парі, низький коефіцієнт означає, що ви в кінцевому підсумку збільшите шум набагато більше, ніж правильно експоноване зображення.

Ось ще один приклад співвідношення сигнал/шум у реальному зображенні. Вони збільшені, щоб було легше бачити шум.

Автор зображення: Джет Борха

Перше зображення вгорі правильно експоновано, навіть перетримано на яскравих плямах, а друге недотримано. Зображення нижче — це поряд недоекспоноване зображення, освітлене відповідно до експозиції першого зображення. Як ви можете бачити, існує маса шуму, оскільки рівень шуму зростає разом із сигналом на велику кількість порівняно з належним чином експонованим зображенням.

​Як уникнути шуму на фотографії

Завдяки візуалізації, яку ми надали вище, ви дізналися, що вам потрібно збільшити співвідношення між сигналом і шумом. Ось кілька технік, як застосувати це до вашої фотографії.

1. Правильно експонуйте своє зображення

Ключ до мінімального шуму на фотографіях – це правильна експозиція. Правильна експозиція гарантує, що потужність вашого сигналу буде набагато вищою за шум, збільшуючи співвідношення між шумом і сигналом.

Якщо у вас немає надзвичайно яскравих плям, які спричинятимуть обрізання, ви можете навіть трохи переекспонувати зображення, щоб отримати сильніший сигнал у темніших областях. Потім ви можете зменшити експозицію в Lightroom або фоторедакторі за вибором. Вам краще зменшити експозицію, ніж збільшити її, оскільки зменшення експозиції також зменшує шум.

Експозиція не обмежується витримкою, ISO та діафрагмою. Ви можете використовувати світло, відбивачі, штатив і навіть злиття HDR, щоб отримати правильну експозицію.

  Найкращі заповіти в Інтернеті, які легально окреслять ваші останні бажання

2. Використовуйте нижчу ISO

Автор зображення: Джет Борха

Вищі ISO підвищують рівень електричних шумів, збільшуючи напругу в датчику, роблячи його більш чутливим. Перевагою є те, що вам не знадобляться довгі витримки, але за рахунок зниження співвідношення сигнал/шум.

Однак не бійтеся підвищити ISO камери. Кожна камера відрізняється; деякі моделі фотоапаратів мають менший шум за тих самих рівнів ISO, що й інші фотоапарати. Ми пропонуємо поекспериментувати зі своєю камерою та знайти найвищі налаштування ISO, при яких ваша камера може мати мінімальний шум.

Штатив може допомогти вам отримати знімки з нижчою чутливістю ISO, оскільки ви можете безпечно використовувати довший час затвора. Однак, якщо ви знімаєте з рук, вам слід намагатися встановити найнижчу ISO, яку ви можете зняти. Близько 1/(фокусна відстань) як правило; Наприклад, 1/40 секунди для ефективної фокусної відстані 40 мм. Ви можете йти повільніше, якщо ви впевнені у стабільності власних рук.

3. Використовуйте злиття HDR

Об’єднання HDR — чудова техніка пост-обробки, яку можна використовувати, коли у вас є сцена з діапазоном освітлення, який виходить за межі можливостей вашої камери. Об’єднання HDR — це в основному зйомка кількох зображень із різною експозицією та об’єднання їх разом для отримання найбільш збалансованого зображення.

Якщо у вас є сцена з надзвичайно яскравим відблиском, яка вирізається до того, як ваша камера зможе належним чином експонувати темні області, об’єднання HDR є надзвичайно корисним. Ви повинні перевірити, чи ваша камера вже має цю функцію, але якщо її немає, ви можете використовувати Lightroom, щоб об’єднати їх для вас. Якщо ви не використовуєте Lightroom, подивіться, як створити зображення HDR у Photoshop за допомогою Camera RAW.

Автор зображення: Джет Борха

Візьміть, наприклад, ці три зображення вище. Перший має дуже яскравий відблиск, де деталі втрачаються в цих областях, другий має збалансовану експозицію, а останній надзвичайно темний, але показує деталі у світлих ділянках. Потім ми можемо об’єднати їх у Lightroom, зменшити відблиски, збільшити тіні та отримати це ідеально експоноване зображення з мінімальним шумом нижче.

  Як відновити видалену фотографію на вашому iPhone або iPad

Автор зображення: Джет Борха

4. Використовуйте шумозаглушення

Я не великий прихильник шумозаглушення, оскільки це може зробити зображення м’якими та м’якими. Однак їх можна використовувати в помірних кількостях для покращення іміджу. Вам слід уникати використання його там, де є текст, обличчя та дрібні деталі, оскільки це згладить їх.

Портрети, дика природа, пейзажі тощо можуть виграти від зменшення шуму, якщо ви не перестараєтеся. Ви можете використовувати шумозаглушення у Photoshop або Lightroom, але такі рішення ШІ, як Topaz DeNoise, також існують і також швидко вдосконалюються.

​5. Використовуйте камеру з більшим датчиком

Більший датчик може зібрати більше світла, що означає більшу потужність сигналу для подолання навколишнього шуму в системі. Загалом у вас є більше свободи з великими датчиками щодо шуму, оскільки ви можете використовувати нижчу ISO, вищу діафрагму та коротші швидкості затвора завдяки збільшеній зоні захоплення світла.

Якщо ви хочете охопити більшу глибину за допомогою збільшення діафрагми, ви не захочете значно збільшувати ISO, щоб зменшити кількість шуму, але ви також не захочете зменшувати витримку, інакше ви в кінцевому підсумку з хитким фото. Ви все одно матимете справу з цими проблемами за допомогою більшого датчика, але меншою мірою порівняно з обрізаними датчиками.

Однак ми не радимо вам приймати рішення про покупку лише на основі рівня шуму. Вибираючи між обрізаним і повнокадровим датчиком, потрібно враховувати набагато більше речей.

​Отримайте чіткіші фотографії, зменшивши шум зображення

Незважаючи на те, що нові фотоапарати мають дивовижні показники шуму, ви знайдете багато дивовижних фотографій, зроблених старими камерами. У відповідних руках майже кожна камера може працювати добре та мати мінімальний шум. Скористайтеся цими знаннями про співвідношення сигнал/шум, щоб підвищити чіткість фотографій під час наступної зйомки.