Що таке шахрайство з рахунками-фактурами та як уберегтися?

| | 0 Comments| 1:16 AM
Categories:

Скрізь, де в Інтернеті надходять гроші, шахраї не відстають у отриманні незаконних коштів. Шахрайство з рахунками-фактурами — це лише один із багатьох способів, якими зловмисники можуть обдурити людей і отримати від них важко зароблені гроші.

Тут ми розглянемо різні способи шахрайства з рахунками-фактурами та те, як захистити себе.

Що таке шахрайство з рахунками?

Шахрайство з рахунками-фактурами – це загальний термін, який охоплює шахрайство, спрямоване на процес виставлення рахунків-фактур. Шахрайство з рахунками працює в обох напрямках; вони можуть вплинути на вас, якщо ви надсилаєте клієнту рахунок-фактуру, і вони можуть вплинути на вас, якщо ви є клієнтом, який платить.

Неважливо, на чиєму ти боці, результат однаковий. Шахраї маніпулюють системою або обманюють її, щоб отримати гроші саме їм. Таким чином, важливо виявити шахрайство з рахунками-фактурами до того, як гроші будуть перераховані в чужі руки.

Різні види шахрайства з рахунками-фактурами

Хоча шахрайство з рахунками може вплинути як на клієнтів, так і на власників бізнесу, радимо дізнатися, як шахраї впливають на обидві сторони медалі, щоб безпечніше проводити час в Інтернеті.

1. Надсилання підробленого рахунку-фактури

Ви можете бути здивовані тим, що інколи шахрай надсилає повністю вигаданий рахунок і отримує за нього гроші. Але це може статися, якщо хакер надішле правильний рахунок-фактуру в потрібний час.

Інколи компанія може бути настільки завалена рахунками-фактурами, що особа, яка їх оплачує, не перевіряє належним чином законність надходять рахунків-фактур. Якщо зв’язок між виконаною роботою та процесом виставлення рахунків слабкий, можливо, не існує належного способу ще раз перевірити, чи виконав рахунок-фактурник ту роботу, яку, як він стверджував, виконав.

  9 причин використовувати теги на стороні сервера замість тегів на стороні клієнта

Деякі особливо хитрі шахраї використовують офіційні рахунки-фактури PayPal, щоб обдурити вас. Таким є випадок шахрайства з рахунками-фактурами PayPal Bitcoin, коли шахраї намагаються переконати вас заплатити за товар, який ви насправді ніколи не купували, і шахрай ніколи не збирається доставити.

2. Надсилання дубліката рахунку-фактури

Іноді шахрай виконав завдання для клієнта, але все одно знаходить способи вичавити більше грошей за ту саму роботу. Наприклад, хтось може «випадково» надіслати той самий рахунок вдруге, сподіваючись, що клієнт заплатить за ту саму послугу двічі.

3. Надсилання завищеного рахунку

Іноді рахунок-фактура, який шахрай надсилає клієнту, базується на фактично наданих послугах, але не є цілком законним. Якщо компанія виставляє рахунок-фактуру для клієнта, вона може вирішити внести деякі коригування узгодженої оплати, щоб клієнт заплатив більше.

Це може включати налаштування деяких послуг, що надаються, щоб клієнт платив трохи більше, ніж узгоджено. Шахрай також може стягувати з них плату за послугу, якою вони ніколи не користувалися, сподіваючись, що клієнт не помітить її серед інших платежів.

4. Видавати себе за компанію та просити змінити банківські реквізити

Якщо шахрай має доступ до облікових записів компанії, він може мати доступ до електронної пошти. Або, якщо вони мають особливу кваліфікацію, вони можуть створити дуже офіційний електронний лист, який виглядає так, ніби це особа чи компанія, які виконують роботу для клієнта

Звідти шахрай може видати себе за особу, яка виконує роботу, і повідомити клієнта, що він змінив банк, і натомість перенаправити його платежі на надані банківські реквізити. Потім шахрай надсилає свої банківські реквізити як заміну.

  Як увімкнути DNS через HTTPS в Microsoft Edge

Коли настає час оплатити компанію, клієнт перераховує кошти на «оновлені» банківські реквізити. І поки клієнт отримує гнівний електронний лист від компанії із запитанням, де його гроші, шахрай уже втік із грошима.

5. Перенаправлення та переписування рахунків-фактур із даними облікового запису шахрая

Якщо шахрай отримує доступ до рахунку-фактури, він може самостійно налаштувати поля в ньому, щоб це було для нього вигідним. Вони можуть зробити це, змінивши рахунок-фактуру на комп’ютері підприємства або налаштувавши його, коли він надходить до папки «Вхідні» клієнта, за умови, що вони отримають до нього доступ до його обробки.

Зазвичай це передбачає зміну будь-яких платіжних реквізитів у рахунку-фактурі, щоб клієнт здійснював оплату на банківський рахунок шахрая, а не компанії». І якщо все зроблено добре, ні компанія, ні клієнт не дізнаються, що банківські реквізити були скориговані під час процесу виставлення рахунків.

Як захистити себе від шахрайства з рахунками-фактурами

Як бачите, шахрайство з рахунками-фактурами може вплинути як на особу, яка надсилає рахунок-фактуру, так і на особу, яка його оплачує. Таким чином, ваші методи захисту залежать від того, на якому кінці транзакції ви перебуваєте.

Як захистити бізнес від шахрайства з рахунками-фактурами

Якщо ви надсилаєте рахунки-фактури, обов’язково ще раз перевірте, чи в них указано правильні реквізити. Перед тим, як надсилати рахунок-фактуру клієнту, переконайтеся, що хтось не змінював напрямок платежу.

Крім того, не забудьте захистити свої онлайн-акаунти за допомогою незабутнього пароля, який неможливо зламати, і ввімкніть двофакторну автентифікацію, якщо вона доступна. Якщо хакер проникне у ваші облікові записи, він може видати вас за вас особі, яка вам платить, і попросити їх перенаправити кошти.

  Медіаплеєр із широким набором сторонніх розширень

Нарешті, ви хочете уникнути помилок, які можуть зробити вас шахраєм для вашого клієнта. Ніколи не надсилайте один і той самий рахунок двічі та ще раз перевірте, чи правильно вказано надані вами послуги. Якщо цього не зробити, ваш клієнт може повірити, що ви намагаєтеся його обдурити.

Як захиститися від шахрайства з рахунками як клієнт

Якщо ви платите людям, ретельно перевіряйте кожен отриманий рахунок. Переконайтеся, що ви платите за послуги, які ви замовили, що ви платите правильну ціну за них і що ви раніше не платили за цим рахунком-фактурою.

Якщо щось з перерахованого вище трапиться, важливо пам’ятати, що люди, які працюють на вас, є людьми і можуть робити помилки у своїх рахунках. Незважаючи на це, у майбутньому варто звернути дуже пильну увагу на їхні рахунки; Незалежно від того, була помилка навмисною чи ні, ви можете уникнути зайвої оплати, проявивши належну обачність.

Вам також потрібно захистити свої бізнес-акаунти за допомогою належних паролів і заходів безпеки, щоб запобігти хаосу хакерів у ваших системах. Якщо хтось інший обробляє ваші рахунки-фактури, переконайтеся, що він забезпечує безпеку свого облікового запису та знає основи соціальної інженерії, щоб його не ввели в оману офіційний електронний лист.

Захист від шахрайства з рахунками-фактурами

Незалежно від того, чи є ви індивідуальним підприємцем чи власником великого бізнесу, шахрайство з рахунками-фактурами може статися тоді, коли ви цього найменше очікуєте. Будьте обережні, створюючи й обробляючи рахунки-фактури, і переконайтеся, що шахраї не отримають чужу зарплату.