techukraine.net techukraine.net Що таке час відгуку монітора і чому це має значення?

Що таке час відгуку монітора і чому це має значення?

| | 0 Comments| 12:46 AM
Categories:

Коли ви купуєте новий монітор, ви будете переповнені безліччю технічних характеристик. І хоча такі речі, як розмір і роздільна здатність екрана, досить очевидні, є ще один важливий фактор, який не є: час відгуку. Ось як це працює.

Час відгуку — це час, який потрібен вашому монітору, щоб перейти від одного кольору до іншого. Зазвичай це вимірюється в термінах переходу від чорного до білого і знову чорного в мілісекундах. Типовий час відгуку РК-дисплею становить менше десяти мілісекунд (10 мс), а деякі з них досягають однієї мілісекунди.

Точний метод вимірювання цієї статистики не узгоджений: деякі виробники висловлюють це у термінах, коли РК-панель переходить від чорного до білого, або від чорного до білого до чорного, або частіше від сірого до сірого. Це означає проходження через той самий повний спектр, але починаючи і закінчуючи на більш тонких, складніших значеннях сірого кольору. У будь-якому випадку менший час відповіді є кращим, оскільки вони зменшують проблеми із зображенням, як-от розмиття або «фантазація».

Специфікація монітора Dell. Зверніть увагу на різницю між частотою оновлення та часом відгуку.

Час відгуку не слід плутати з частотою оновлення монітора. Вони звучать схоже, але частота оновлення — це кількість разів, коли екран щосекунди відображає нове зображення, виражене в герцах. Більшість моніторів використовують частоту оновлення 60 герц, хоча деякі з них підвищуються — і вище, тим краще. Навпаки, для часу відгуку краще, ніж менше, тим краще.

Чому вам потрібен низький час відповіді?

Більшість користувачів комп’ютерів навіть не здогадуються про час відгуку свого монітора чи екрана, оскільки в більшості випадків це не має значення. Для веб-серфінгу, написання електронного листа чи документа Word чи редагування фотографій затримка між зміною кольорів на екрані настільки швидка, що ви навіть не помітите її. Навіть відео на сучасних комп’ютерних моніторах і телевізорах зазвичай не має достатньої затримки, щоб глядач помітив.

  Як використовувати Microsoft Planner в Teams

Швидкі багатокористувацькі ігри, як-от Street Fighter, мають низький час відгуку.

Виняток становлять ігри. Для геймерів важлива кожна мілісекунда — різниця між перемогою та поразкою у бойовому поєдинку, пострілом з дальньої дистанції або навіть досягненням ідеальної лінії в гоночній грі справді може становити одну мілісекунду. Тож для геймерів, які шукають усі можливі конкурентні переваги, низька частота оновлення від 1 до 5 мілісекунд коштує дорожчого монітора, орієнтованого на ігри.

Які види моніторів найшвидші?

Для вашого ноутбука або телефону у вас, як правило, немає вибору щодо низького часу відгуку на екрані, хоча є винятки. Але якщо ви купуєте новий монітор для ігрового робочого столу, вам знадобиться найшвидша панель, яку ви можете собі дозволити.

На момент написання статті існують три різні види РК-панелі, які охоплюють 99% моніторів, що продаються сьогодні.

Екранні панелі TN (Twisted Nematic): недорогі, але зазвичай мають поганий колірний діапазон. Вони є одними з найшвидших на ринку з точки зору часу відгуку, і ігрові монітори часто вибирають менш кольорові TN-панелі, щоб бути швидшими.
Екранні панелі IPS (In-Plane Switching): дорожчі та з точнішими кольорами, монітори IPS цінуються графічними дизайнерами, фотографами, відеоредакторами та всіма, для кого точні кольори важливі. Вони мають більший час відгуку, ніж панелі TN, тому рідко продаються як «ігрові» монітори.
Екранні панелі VA (вертикальне вирівнювання): новіша конструкція, яка намагається поєднати швидкий час відгуку TN і більш точні, яскраві кольори IPS. Це щось на кшталт середини, але багато ігрових моніторів тепер виготовляються з панелями VA, які мають частоту оновлення всього одну мілісекунду.

  Чи змусить ЄС Apple позбутися блискавки на iPhone?

Якщо вам потрібен монітор, який може працювати навіть у найшвидших іграх, придбайте монітор із екранною панеллю TN або VA. Ігрові монітори IPS існують, але вони рідкісні та дорогі, і все одно не такі швидкі, як альтернативи. Зазвичай тип панелі можна знайти в специфікаціях монітора в онлайн-листингу або на коробці в роздрібному магазині.

Які недоліки швидкого реагування?

Щоб скоротити час відгуку, ігрові монітори часто відмовляються від складнішої обробки зображення, яка надходить між сигналом від комп’ютера. Це включає в себе коригування кольорів частин самого монітора, підвищену яскравість, фільтри синього світла, що зменшують напругу очей, і подібні функції. Якщо ви виберете ігровий монітор і встановите для нього найшвидший час відгуку, ви, ймовірно, побачите знижену яскравість і тьмяніші кольори.

Чи варто купувати монітор з низьким часом відгуку?

Чи варто того? Для багатьох ігор, не зовсім. Якщо ви граєте в режимі одного гравця, і єдиний ворог, з яким вам доведеться зіткнутися, – це комп’ютер, це випадкове розмиття або примарне зображення може бути не вартим естетичного удару, який ви зазнаєте, купивши ігровий монітор і налаштувавши його на найшвидший режим. . Більш звичайні ігри, як-от Minecraft, просто не мають переваги від гіпернизької затримки зображення, навіть якщо грати в онлайн.

  20 років потому: як публічна бета-версія Mac OS X врятувала Mac

Якщо говорити про онлайн: якщо з’єднання з вашою багатокористувацькою грою погане, то час, необхідний вашому комп’ютеру, щоб надіслати інформацію на сервер гри та отримати інформацію назад, імовірно, все одно набагато більше, ніж час відповіді. Навіть на «повільному» моніторі з часом відгуку 10 мс, якщо ваша гра має 100 мс ping на сервер (одну десяту секунди), проблеми із затримкою зображення не будуть вирішальним фактором для вашої перемоги. .

Ігрові монітори мають спеціальні режими з низьким часом відгуку.

Але якщо у вас швидке інтернет-з’єднання, і ви часто граєте в швидкі багатокористувацькі ігри, як-от Fortnight, Overwatch, Rocket League або Street Fighter, вам захочеться отримати кожну останню мілісекунду на вашому боці. Те ж саме стосується ігрових консолей і телевізорів (багато з яких мають «ігровий режим», який зменшує час відгуку) і залишається вірним, якщо ви підключите консоль до монітора комп’ютера.