Що таке фільтр синього світла на Android і яка програма працює найкраще?

| | 0 Comments| 6:35 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Синє світло від екранів впливає на ваше здоров’я та порушує сон, згідно з дослідженнями Гарварду та NHS.
  • Піддаючи себе синьому світлу вночі, ваш мозок змушує думати, що зараз день, що пригнічує вироблення мелатоніну.
  • Використання фільтра синього світла на телефоні Android, як-от вбудованої функції Night Light або програми Twilight, може зменшити негативний вплив синього світла та покращити якість сну.

Як часто ви добре висипаєтеся? Якщо відповідь не така, як «завжди», тоді ви можете розглянути вплив ваших гаджетів на ваш нічний сон. Блакитне світло від екранів змушує наш мозок думати, що ми повинні спати. На щастя, ви можете легко виправити це за допомогою фільтра синього світла на своєму телефоні Android.

Проблема з синім світлом

Доведено, що синє світло від екранів впливає на ваше здоров’я. Дослідження, наприклад, проведені Гарварднеодноразово попереджали, що користування гаджетами у вечірній час впливає як на кількість, так і на якість вашого сну.

Причиною є вплив світла вночі. Точніше, це вплив синього світла з короткою довжиною хвилі, яке випромінюють телефони, планшети та практично будь-які гаджети з підсвіченим дисплеєм.

Сонячне світло також містить синє світло, яке є життєво важливим протягом дня. Це те, що допомагає вам не спати та бути пильним, і є невід’ємною частиною роботи циклів сну.

Але вплив синього світла вночі є негативним, оскільки воно ефективно змушує ваш мозок думати, що зараз ще день. Він пригнічує секрецію мелатоніну, гормону, який виробляється вночі і готує організм до сну, оскільки NHS пояснює.

Його вплив настільки великий, що в іншому дослідженні повідомляється Daily Mail навіть припустив, що наявність синього світлодіода, який світить на приладовій панелі автомобіля, буде ефективним засобом запобігання водіям від засинання за кермом.

  Блокування чату запобігає доступу до Facebook, Messenger і Whatsapp [Android]

Отже, що ви робите, якщо не вимикати телефон за кілька годин до сну? Відповідь – використовувати фільтр синього світла. Ця функція вже вбудована в Android, і є кілька програм сторонніх розробників, які можуть запропонувати ще більше функцій, якщо вони вам знадобляться.

Що робить фільтр синього світла?

Фільтрація синього світла працює одним із двох способів. Вбудована опція та опція root, які ми розглянемо, зменшують кількість синього світла, яке випромінює екран. Інші програми сторонніх розробників розміщують червоний фільтр на екрані, щоб прибрати синє світло.

Ефект той самий. Це надає всьому червоний відтінок, до якого потрібно трохи звикнути. Але це також усуває негативний вплив синього світла та значно зменшує відблиски. Навіть якщо ви скептично ставитесь до того, що він покращить ваш сон, ви одразу помітите зменшення напруги очей під час використання телефону в тьмяно освітленій кімнаті.

Однак програми сторонніх розробників не ідеальні. Використання червоного накладення зменшує контраст і перетворює чорний колір на темний відтінок червоного.

Вони також можуть запускати функцію безпеки в Android, через яку певні кнопки стають недоступними, якщо на них накладаються накладки. Ви, швидше за все, помітите це, якщо спробуєте встановити програму з альтернативного магазину програм. Щоб натиснути кнопку «Установити», потрібно призупинити або закрити програму фільтрації. Багато також не працюють на панелі сповіщень.

Вбудована опція: нічник

Перш ніж дивитися сторонні параметри, спробуйте вбудовані налаштування на своєму телефоні чи планшеті Android. Рідна версія Android називається Night Light, хоча на деяких інших телефонах вона має іншу назву. Наприклад, на телефонах Samsung він називається Eye Comfort Shield.

Легко налаштувати та запланувати фільтр синього світла на Android. На більшості телефонів вам просто потрібно перейти в «Налаштування» > «Екран» і знайти опцію «Нічне світло». Ви можете запланувати його автоматичне ввімкнення та налаштувати інтенсивність ефекту. Якщо вам потрібен більш точний контроль, вам потрібно буде встановити програму.

  12 найкращих офлайн-ігор для Android

Найкращий загалом додаток для фільтрів синього світла: Сутінки

Twilight — найкращий додаток для фільтрів синього світла для Android. Він поступово знижує колірну температуру дисплея (роблячи його червонішим) і затемнює екран, доки він не досягне вибраних рівнів кольору та яскравості.

Ця поступова зміна означає, що ви навіть не помічаєте її. Спочатку білі не більше, ніж злегка брудно-білі, але до того моменту, як ви лягаєте в ліжко і переглядаєте Reddit, ефект буде в повній мірі.

Використовуючи датчик світла вашого телефону, Twilight може постійно автоматично регулювати свої налаштування, гарантуючи, що вони завжди відповідають умовам навколишнього освітлення. Після завершення початкового налаштування вам більше ніколи не доведеться торкатися програми.

Навіщо вам використовувати Twilight, коли Android уже має фільтр синього світла?

Дві особливості роблять його особливо корисним. Перший полягає в тому, що ви можете налаштувати його на автоматичне вимикання, коли у вас відкриті певні програми. Таким чином, це не завадить вашому нічному перегляду Netflix. Інший полягає в тому, що він працює не тільки з вашим телефоном. Ви можете налаштувати його для керування Philips HUE або іншими розумними лампочками, а також установити його на свій годинник Android, Android TV або Chromebook.

Завантажити: Сутінки (Безкоштовно) | Сутінки Pro ($3,49)

Основний варіант: нічне світло (KCAL)

Twilight є найкращим вибором для більшості користувачів, але якщо ваш телефон рутований, ви маєте можливість використовувати більш потужну програму у вигляді Night Light (KCAL).

Як коренева програма Night Light може безпосередньо керувати дисплеєм. Замість розміщення червоного накладення на екрані, щоб усунути ефект синього світла, воно буквально зменшує кількість синього світла, яке виводить екран.

Це набагато більше схоже на те, як працює нічне підсвічування Android, і результатом є зображення вищої якості. Програма не надає всьому червоного відтінку — наприклад, чорні залишаються чорними — і немає втрати контрасту. Це також не заважає вашим сповіщенням чи іншим програмам.

  Party Player приймає запити на пісню за допомогою SMS і відтворює їх [Android]

Проте KCAL не для всіх. Щоб користуватися телефоном, вам потрібно отримати root права на телефон, а також, можливо, знадобиться встановити спеціальне ядро. Він також недоступний через Play Store. Переглянути його можна на GitHub та завантажте його через сторонній магазин програм F-Droid.

Завантажити: Нічне світло (KCAL) (безкоштовно)

Зменште ефект синього світла без його фільтрації

До ефекту фільтрації синього світла досить легко звикнути. Тим не менш, деяким людям це просто не подобається. Якщо вам не подобається, що всі ваші програми набувають червонуватого відтінку після заходу сонця, є простіші способи мінімізувати вплив синього світла.

Головне – зменшити кількість, якій ви піддаєтеся. Тому використовувати телефон замість планшета краще через менший екран. Зменшіть яскравість, наскільки це можливо, і перейдіть у темний режим у своїх програмах. Ви навіть можете ввімкнути темний режим на всіх веб-сайтах у Chrome.

Більшість пристроїв для читання електронних книг мають варіанти білого на чорному або сепії, які зручніші для очей, ніж стандартний чорний текст на білому тлі. Google Play Books йде ще далі, пропонуючи власну функцію Night Light. Він автоматично вмикається на заході сонця, а потім поступово прибирає синє світло з дисплея, чим темніше він стає.

Щоб активувати цю функцію, відкрийте книгу, торкніться кнопки «Параметри відображення», перейдіть до «Освітлення» та натисніть перемикач «Нічне світло для читання».

Зменште навантаження на очі на Android

Функція Android Night Light і такі програми, як Twilight, дозволяють вільно користуватися телефоном, не заважаючи вам заснути. Вони прості у використанні, і хоча спочатку ефект може здатися трохи дивним, до нього швидко звикаєш. Зменшення синього світла також робить екрани менш різкими та зменшує відблиски, що може допомогти, якщо у вас болить голова чи втомлюються очі під час користування телефоном.