Що таке фонове оновлення програми на iPhone та Android?

Фонове оновлення програми є важливою функцією як на телефонах iPhone, так і на Android. Якщо ви бачили цей термін і не знаєте, що він означає, ми тут, щоб пояснити.

Давайте розглянемо, що означає фонове оновлення програми, що воно робить для вас і як змінити його поведінку.

Що таке фонове оновлення програми?

Оновлення програм у фоновому режимі – це функція iOS і Android, яка дозволяє програмам оновлювати свій вміст з Інтернету, навіть коли ви ними не користуєтеся. Навпаки, ми кажемо, що програми використовують дані на передньому плані, коли ви їх відкриваєте та активно використовуєте.

Оновлення додатків у фоновому режимі корисне тим, що робить використання додатків більш зручним, але воно також має кілька негативних побічних ефектів.

Що робить фонове оновлення програми?

Фонове оновлення дозволяє програмам виконувати різноманітні функції у фоновому режимі; інакше вам доведеться тримати програму відкритою, щоб вона могла виконувати ці дії. Але що насправді робить фонове оновлення програми? Ось кілька прикладів дій, які він обробляє без необхідності вручну перевіряти:

  • Новинні програми захоплюють останні заголовки, щоб вони оновлювалися, коли ви їх відкриваєте
  • Програми, які відстежують використання мобільних даних, збирають інформацію у фоновому режимі
  • Хмарні служби зберігання автоматично синхронізують ваші файли
  • Програми для покупок визначають, що ви в магазині, і готують останні цифрові купони
  • Програми для соціальних мереж попередньо завантажують найновіші дописи, тому вам не доведеться чекати на їх відкриття

Зверніть увагу: якщо ви закриєте програми з перемикача програм, вони можуть не оновлюватися знову, доки ви їх не відкриєте. Це одна з багатьох причин, чому вам не слід постійно гортати, щоб закрити всі ваші програми.

Крім того, важливо зазначити, що для більшості програм на iPhone фонове оновлення програми не впливає на сповіщення. Це означає, що ви можете вимкнути цю функцію для таких месенджерів, як WhatsApp, і все одно бачитимете сповіщення, коли отримаєте нове повідомлення. Однак це не стосується Android, як ми побачимо трохи пізніше.

Чи варто використовувати фонове оновлення програми?

У більшості випадків фонове оновлення програми є зручним. Однак є дві основні причини, чому ви можете його вимкнути.

По-перше, за умовчанням фонове оновлення програми активне як для мобільних даних, так і для з’єднань Wi-Fi. Програми можуть використовувати досить багато даних у фоновому режимі, тому, якщо у вас обмежений тарифний план, фонове оновлення програми може призвести до додаткових витрат на вашому рахунку. Це проблема, якщо ви намагаєтеся зменшити використання мобільних даних.

Інша причина вимкнути оновлення програми у фоновому режимі – це економія заряду акумулятора. Програми, що працюють у фоновому режимі, споживають заряд батареї так само, як коли ви запускаєте їх у передньому плані. Якщо ви прагнете максимально збільшити час роботи пристрою між заряджаннями, ви, напевно, не хочете витрачати заряд акумулятора на фонові завдання.

Що стосується того, які програми потребують фонового оновлення, це залежить від ваших уподобань. Як правило, його слід увімкнути для програм, якими ви часто користуєтеся, і вимкнути для програм, які ви рідко відкриваєте.

На щастя, як Android, так і iOS дозволяють вимкнути та налаштувати фонове оновлення програми. Давайте подивимося, як це зробити.

Як вимкнути фонове оновлення програми на iPhone

Щоб змінити програми, які працюють у фоновому режимі на вашому iPhone, перейдіть у «Параметри» > «Загальні» > «Оновлення фонової програми». Тут ви побачите список програм на вашому iPhone, які використовують фонове оновлення програм.

Просто вимкніть повзунок для програми, і вона більше не оновлюватиметься у фоновому режимі. Потім вам потрібно буде відкрити програму, щоб вона вийшла в Інтернет і перевірити наявність нової інформації. Будьте обережні, роблячи це для програм, де ви покладаєтеся на актуальний вміст.

Торкніться поля Background App Refresh угорі, щоб змінити спосіб роботи функції глобально. Якщо ви вибрали Wi-Fi & Cellular Data, програми оновлюватимуться в будь-якій мережі. Виберіть Wi-Fi, якщо ви не хочете, щоб програми перевіряли новий вміст під час використання мобільних даних. Це гарна ідея, якщо у вас обмежений тарифний план стільникового зв’язку.

Ви також можете вибрати Вимкнути, щоб програми на вашому iPhone ніколи не оновлювалися у фоновому режимі. Це заощадить батарею, але також робить програми значно менш корисними, тому використовуйте це з обережністю.

Режим низького енергоспоживання та стільниковий доступ на iPhone

Ви повинні знати про два інших параметри iPhone, пов’язані з фоновим оновленням програми.

Один є Режим низького енергоспоживання, який обмежує процеси вашого iPhone для економії батареї. Він знаходиться в розділі «Налаштування» > «Акумулятор» або за допомогою ярлика Центру керування.

Коли ви вмикаєте режим низького енергоспоживання, ваш iPhone зменшує яскравість, вимикає надсилання електронних листів і повністю вимикає фонове оновлення програм. Таким чином, якщо ви хочете ненадовго заощадити заряд акумулятора, зручніше ввімкнути режим низького енергоспоживання, ніж вимкнути фонове оновлення програми вручну. Коли ви вимкнете режим низького енергоспоживання, фонове оновлення знову ввімкнеться.

Нарешті, у меню Налаштування > Стільниковий зв’язок ви можете вимкнути повзунок для будь-якої програми, для якої ви не хочете використовувати мобільні дані. Це хороший спосіб запобігти використанню надто великої кількості даних додатками, які потребують даних, за допомогою фонового оновлення додатків, але водночас дозволити іншим програмам скористатися цією функцією навіть під час використання мобільних даних.

Майте на увазі, що багато програм пропонують власні налаштування для контролю частоти оновлення. Варто покопатися в меню параметрів програм і вимкнути фонову поведінку, яку ви не використовуєте в програмі.

Як вимкнути фонове оновлення програми на Android

Android не має функції з точною назвою «фонове оновлення програми»; це термін для iPhone. Однак Android пропонує варіанти, які виконують майже ті самі функції. Розташування та назва опції залежатимуть від вашого пристрою; наведені нижче інструкції стосуються стандартної версії Android 13 на телефоні Pixel.

Щоб запобігти використанню програмою мобільних даних у фоновому режимі, перейдіть у Налаштування > Програми (Програми та сповіщення для старіших версій) > Усі програми. Торкніться програми у списку, для якої потрібно вимкнути фонове оновлення програми.

У цьому меню є два різні варіанти вимкнення фонової активності в Android. Якщо ви не хочете, щоб програма використовувала ваші стільникові дані у фоновому режимі, виберіть Мобільні дані та Wi-Fi і вимкніть повзунок Фонові дані.

Це не дозволить програмі використовувати мобільні дані, якщо ви не використовуєте її на передньому плані. Використання у фоновому режимі під час підключення до Wi-Fi не впливає.

Ваш інший варіант – заборонити програмі працювати у фоновому режимі повністю. Для цього торкніться «Акумулятор» на сторінці налаштувань програми (вона знаходиться в розділі «Додатково» в Android 11 і старіших версіях).

У старіших версіях Android торкніться Фонове обмеження, а потім Обмежити, щоб програма не споживала занадто багато енергії у фоновому режимі. На Android 12 або пізнішої версії торкніться тут опції «Обмежено».

На відміну від фонової функції оновлення програм у iPhone, це впливає на сповіщення. Таким чином, ви повинні обмежити використання акумулятора для програм, лише якщо вам не потрібні сповіщення в реальному часі від них. Дізнайтеся більше про функції адаптивної батареї Android, щоб краще зрозуміти, як працюють ці функції енергозбереження.

Синхронізація облікового запису, режим економії заряду акумулятора та окремі параметри програми на Android

Є кілька інших параметрів, пов’язаних із фоновим оновленням програми, про які вам слід знати на Android.

Android зберігає всі ваші синхронізовані облікові записи в Інтернеті на окремій сторінці в налаштуваннях. Щоб переглянути їх, перейдіть у «Налаштування» > «Облікові записи» (або «Паролі та облікові записи» на Android 12 і новіших версіях). Торкніться облікового запису та виберіть Синхронізація облікового запису, щоб переглянути та налаштувати, що він синхронізує. Наприклад, ви можете заборонити службі постійно синхронізувати ваші контакти, файли та інші дані.

Для більш радикального кроку вимкніть повзунок Автоматично синхронізувати дані програми внизу цього списку. Якщо його вимкнено, облікові записи синхронізуватимуться лише тоді, коли ви вручну запускаєте оновлення.

Більшість телефонів Android мають опцію під назвою Battery Saver або подібну, розташовану в розділі «Налаштування» > «Акумулятор». Увімкнення режиму енергозбереження багато в чому схоже на режим низького енергоспоживання на iPhone — він обмежує роботу додатків у фоновому режимі, щоб заощадити якомога більше енергії.

Насамкінець, якщо жоден із наведених вище параметрів не обмежує фонове оновлення додатка належним чином, варто перевірити окремі налаштування у ваших додатках. Багато програм дозволяють вибирати частоту синхронізації каналу, отримання нових електронних листів тощо. Ви можете вимкнути ту поведінку, яку ви не використовуєте в програмі.

Тепер ви розумієте фонове оновлення програми

Хоча фонове оновлення програм працює дещо по-різному на iPhone та Android, це зручна функція, яка дозволяє програмам залишатися актуальними, навіть якщо ви ними не користуєтеся. Хоча це зручно в більшості випадків, тепер ви також знаєте, як вимкнути фонове оновлення, щоб запобігти використанню додатками занадто багато заряду акумулятора або мобільних даних у фоновому режимі.

Шкода, що смартфони мають такий короткий час автономної роботи порівняно з іншими пристроями, але принаймні у вас є способи максимізувати його.