Що таке файл WebP (і як його відкрити)?

Файл із розширенням .webp — це формат файлу, розроблений компанією Google, щоб зменшити розмір зображень без необхідності жертвувати якістю заради місця для зберігання. Зображення WebP створені, щоб зробити Інтернет швидшим, з меншими та насиченішими фотографіями для розробників.

Що таке файл WebP?

Формат WebP (вимовляється Weppy) — це дочірній проект формату відеоконтейнера WebM, заснований на відеокодеку VP8, розробленому On2 Technologies, випущеному Google. Google придбала On2 Technologies 19 лютого 2010 року, а потім випустила WebP у вересні того ж року.

З 60%-65% байтів на більшості веб-сторінок, які є зображеннями, Google вирішив створити безкоштовний формат файлу з відкритим вихідним кодом, який зберігає як формати стиснення без втрат, так і формати стиснення у високій якості. Зберігаючи якість, але зменшуючи розмір зображень, сторінки завантажуються швидше, використовують менше пропускної спроможності та заощаджують заряд акумулятора, особливо на мобільному пристрої, коли сторінки використовують зображення WebP.

  GIFDeck перетворює презентації на SlideShare у GIF-файли

WebP використовує прогнозне стиснення для кодування зображення, яке перевіряє значення в сусідніх блоках пікселів, щоб передбачити значення в блоці, а потім кодує лише різницю між ними. Це дозволяє багаторазово копіювати пікселі в одному файлі, а зайві дані видаляються з кожного блоку. Збереження лише даних, які змінюються між кожним блоком, зменшує простір для зберігання порівняно з форматами PNG та JPEG. Більше можна дізнатися у офіційних осіб Довідкова сторінка про методи стиснення WebP.

Зображення WebP без втрат на 26% менші за файли PNG і на 34% менші за файли JPEG з втратою в еквіваленті структурна схожість (SSIM) індекс якості.

  Завжди заварюйте ідеальну чашку чаю з таймером, щоб зробити все правильно

Як відкрити один?

Оскільки WebP розроблено компанією Google і безкоштовний, він уже інтегрований у багато додатків і програмного забезпечення, які ви вже могли мати на своєму комп’ютері. Більшість веб-браузерів уже мають необхідний плагін для обробки формату.

Зображення WebP створені для Інтернету і майже не відрізняються від JPEG і PNG, тому ви, можливо, навіть не помітили, що саме на це ви дивилися. Ви можете зберегти зображення WebP на своєму комп’ютері так само, як і будь-яке інше зображення в Інтернеті; клацніть правою кнопкою миші зображення та натисніть «Зберегти зображення як».

Виберіть на комп’ютері місце призначення, куди ви хочете зберегти зображення, а потім натисніть «Зберегти».

Якщо у вас Chrome, Firefox, Edge або Opera, все, що вам потрібно зробити, це двічі клацнути зображення, і воно відкриється у вашому браузері за замовчуванням для перегляду.

  Як змінити стандартний редактор crontab

Ви можете редагувати файли WebP за допомогою графічного програмного забезпечення, такого як GIMP, ImageMagick або Microsoft Paint, які за замовчуванням відкривають файли WebP. У Windows клацніть правою кнопкою миші зображення, наведіть курсор на «Відкрити за допомогою», а потім виберіть програму, за допомогою якої потрібно редагувати.

IrfanView, Програма перегляду фотографій Windows, і Photoshop всі вимагають плагінів для відкриття зображень WebP.

Ви завжди можете змінити програму за замовчуванням для типу файлу, якщо захочете відкрити файл за допомогою іншої програми на Mac і Windows. Або просто використовуйте Google Chrome для завантаження зображень WebP у форматі JPEG або PNG.