Що таке файл ISO? Як відкрити файли образів ISO

Файли ISO використовуються для розповсюдження програмного забезпечення. За своєю суттю файл ISO є форматом архівного файлу, який може містити кілька файлів, і ці файли можуть бути надзвичайно великими. Файл ISO значно стискає ці файли, зменшуючи їх розмір на кілька ГБ, що робить його ідеальним для розповсюдження файлів операційної системи.

Що таке файл ISO?

Значення ISO

Образ ISO — це в основному інший термін, який використовується для файлів ISO. Слово «зображення» іноді означає, що цей конкретний файл є «знімком» певного файлу або операційної системи, який можна використовувати для відновлення комп’ютера або файлу.

Файли ISO виникли з появою оптичних приводів (записувачів компакт-дисків і DVD). Приводи компакт-дисків і DVD доходять до кінця, оскільки багато людей тепер вважають за краще використовувати USB та/або зовнішні накопичувачі для передачі даних, але формат файлу ISO залишається.

Хоча деякі файли ISO можуть містити операційні системи, не всі вони містять. Інші можуть містити програмне забезпечення або копії/архіви/знімки файлових систем.

  Як дивитися Plex разом з друзями

Як «Відкрити» ISO-образ або файл

Образ або файл ISO можна відкрити різними способами. Спосіб, який ви використовуєте, залежить від того, для чого буде використовуватися файл.

Змонтуйте ISO-образ

Образ ISO можна змонтувати як віртуальний оптичний привід. Подібно до USB-накопичувача або зовнішнього накопичувача в Windows 10, файл ISO можна змонтувати так, щоб система думала, що до системи підключено оптичний диск, який містить дані.

Відкрийте Провідник файлів.
Перейдіть до файлу ISO, який потрібно змонтувати.
Виберіть файл і клацніть його правою кнопкою миші.
У контекстному меню виберіть параметр Монтувати.
Після встановлення перейдіть до Цей комп’ютер, і файл відобразиться як оптичний привід.
Двічі клацніть віртуальний оптичний привід і перегляньте на ньому файли.

Значення ISO

Записати образ ISO

Для образів ISO, які є операційними системами і призначені для встановлення на ПК, вам потрібно записати образ ISO на USB-накопичувач. Це пов’язано з тим, що файл повинен бути «прочитаний» комп’ютером, на якому не встановлена ​​ОС для настільного комп’ютера, або не встановлена ​​ОС комп’ютера.

  Як імпортувати/експортувати списки відтворення та треки з одного облікового запису Spotify в інший

Перш ніж записати ISO-образ, ви повинні знати;

Яка операційна система в ньому встановлена.
Наскільки великим має бути USB, щоб образ ISO був записаний та успішно запущений.
Формат USB має бути.
Схема розділу, яку слід використовувати під час запису ISO-образу (GPT або MBR).

Щоб записати ISO-образ, потрібно встановити програму стороннього розробника. Існує досить багато інструментів, але для Windows 10 ми рекомендуємо використовувати Rufus. Ми також рекомендуємо використовувати USB, на якому немає нічого іншого. Він буде відформатований, і всі дані на ньому будуть втрачені.

Завантажити і запустіть Руфуса.
Підключіть USB, на який ви хочете записати образ ISO, до комп’ютера.
У Rufus виберіть зображення, стиль розділу та файлову систему для використання для USB під час запису образу ISO.
Натисніть кнопку Пуск.

Запис ISO-образу може зайняти деякий час. Наберіться терпіння і дозвольте Руфусу працювати, не перериваючи її.

Витягніть образ ISO

Образ ISO або файл ISO – це формат архіву, що означає, що його можна розпакувати. Якщо у вас є ISO-файл Windows 10, ви можете розпакувати його та запустити в ньому файл Setup.exe.

  Як використовувати водяні знаки в PowerPoint

Встановіть у вашій системі інструмент для вилучення архіву, наприклад 7-Zip.
Відкрийте Провідник файлів і перейдіть до файлу ISO.
Клацніть правою кнопкою миші файл ISO і виберіть опцію розархівувати або розпакувати.

Використовуйте програми для читання ISO-образу

Деякі файли образів ISO також можуть бути «читані» іншими програмами. Прикладом цього є VirtualBox, який може інсталювати ОС із образу ISO. Таким чином доводиться використовувати декілька образів ISO, і часто такі ISO-образи також можна записати на USB-накопичувач.

Що таке файл ISO? ВИСНОВОК

Файли ISO є архівними файлами, що означає, що ви можете зустріти їх у Windows 10, macOS та Linux. Ймовірно, ви будете використовувати різні інструменти для доступу до файлу залежно від ОС. Файли ISO можна монтувати та записувати на всіх трьох операційних системах.