Що таке файли PNG? І для чого їх використовувати?

| | 0 Comments| 8:19 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Файли PNG забезпечують стиснення без втрат і вражаюче кольорове відображення, що робить їх ідеальними для роботи з детальними цифровими зображеннями.
  • Файли PNG підтримують мільйони кольорів і мають функцію корекції гами для налаштування яскравості та кольорів, що забезпечує точне відображення на різних дисплеях.
  • Файли PNG відомі своєю сумісністю з прозорими зображеннями, що дозволяє створювати зображення неправильної форми без білої рамки по краях.

Формати зображень мають значення, оскільки вони впливають на вигляд вашого файлу, сумісність з іншим програмним забезпеченням і загальну продуктивність.

Якщо ви не графічний дизайнер, то випадкові абревіатури після файлів зображень можуть викликати певну плутанину. Якщо PNG для вас є іноземною мовою, ця стаття проллє світло на те, що це за типи файлів і коли їх слід використовувати.

Що таке файл PNG?

PNG означає портативну мережеву графіку. Цей тип файлу було розроблено як незапатентований удосконалений файл Graphic Interchange Format (GIF), що забезпечує стиснення без втрат і набагато вражаючіші кольори.

ІТ-спеціаліст Олівер Фромм запропонував назву PING для формату файлу, який пізніше став PNG, неофіційно похідним від «PING not GIF». «Портативний» аспект розширення файлу стосується можливостей цифрового обміну файлами PNG.

Формати файлів PNG використовуються для збереження, спільного використання та відображення високоякісних цифрових зображень. Вони є широко підтримуваним типом файлів, тому їх можна переглядати майже в будь-якій програмі, веб-сайті чи програмному забезпеченні для перегляду зображень. Такі популярні програми, як Photoshop та Illustrator, дозволяють користувачам зберігати свої файли у форматі PNG, JPEG та інших типів файлів залежно від їхніх потреб.

  Коли навушники та навушники можуть пошкодити ваш слух?

Файли PNG — це формати растрових зображень, які підтримують стиснення без втрат. Це означає, що ці типи зображень скомпільовані з використанням пікселів, а не векторів, і під час зміни розміру зображення буде втрачено невелику кількість даних.

Ці типи зображень збережуть свою початкову якість незалежно від того, скільки разів файл редагували чи змінювали розмір, що робить їх ідеальними для використання під час роботи з детальними цифровими зображеннями.

Характеристики файлів PNG

Швидкий розвиток цифрової графіки та роздільної здатності екрана спонукав до розробки форматів файлів PNG. Ці файли не тільки є розробкою GIF-файлів, але й мають ряд унікальних характеристик, які роблять їх спеціалізованими для використання в цифровому просторі.

1. Стиснення без втрат

Файли PNG збережуть свою якість зображення незалежно від багаторазового редагування та зміни розміру. Цей аспект відрізняє їх від файлів JPEG, які часто втрачають більше інформації під час процесу стиснення.

2. Повний колірний спектр

Файли PNG підтримують мільйони кольорів, на відміну від GIF-файлів, які підтримують лише 256. Функція корекції гами у файлах PNG дозволяє налаштовувати яскравість і колір відповідно до вимог різних виробників програмного забезпечення та дисплеїв.

  10 найкращих програм для пошуку магазинів, які допоможуть вашим клієнтам знайти вас

Це означає, що зображення відображатиметься глядачеві у «справжніх» кольорах на екрані, на відміну від дивно оцифрованої версії, яка виглядає яскравішою або більш насиченою, ніж у реальності.

3. Підтримка прозорості

Однією з характеристик, якими відомі файли PNG, є їх сумісність із прозорими зображеннями. Файли PNG дозволяють користувачеві ділитися, зберігати та відображати зображення неправильної форми, уникаючи білої рамки, яка інакше з’являлася б навколо країв об’єкта.

Хоча існує багато способів зробити фон зображення прозорим, його потрібно зберегти як PNG, щоб фон залишався невидимим під час збереження або спільного використання.

4. Висока роздільна здатність

Алгоритм стиснення без втрат у поєднанні з багатим кольоровим дисплеєм і великим розміром файлу означає, що зображення PNG неймовірно детальні та високоякісні. Жодна кількість редагувань або стиснень не вплине на роздільну здатність цих файлів.

Для чого використовуються файли PNG?

Перераховані вище характеристики створюють тип файлу зображення, який ідеально підходить для використання в цифровому просторі. Підтримка прозорості дає змогу легко ділитися та імпортувати результати, наприклад логотипи або фігури неправильної форми, без різкого білого фону.

Функція файлу PNG без втрат ідеально підходить для роботи зі складними зображеннями чи інформацією, які часто містяться на графіках або діаграмах. Важливі дані, будь то цифри чи записи, будуть збережені, навіть якщо весь файл буде відредаговано або змінено розмір.

Висока роздільна здатність і чудове кольорове відображення файлів PNG також робить їх придатними для зображень із складними деталями. Це може включати картини чи ілюстрації зі штриховим малюнком, а також фотографії та іншу графіку, яка вимагає якості.

  Як зробити знімок екрана сенсорної панелі на Macbook Pro

Переваги файлів PNG

Крім прозорих зображень і стиснення без втрат, файли PNG також підтримують будь-який ступінь непрозорості, тобто розділи зображення можуть бути прозорими в масштабі від прозорого до непрозорого.

Ці типи файлів пропонують високоякісні зображення з повнокольоровим спектром. Для цифрових зображень, будь то редагування, збереження чи спільний доступ, PNG є функціональним і надійним варіантом.

Недоліки файлів PNG

Щоб забезпечити приголомшливу якість, будьте готові пожертвувати деяким місцем для файлів. Файли PNG часто вимагають більше місця в пам’яті через стиснення зображень із більшим розміром файлу.

Крім того, анімація не підтримується, тому GIF-файли все ще популярні, коли йдеться про рухомі зображення, незважаючи на те, що вони не завжди мають найкращу якість.

Нарешті, типи файлів PNG непридатні для друку. Ці файли не підтримують кольори CMYK, оскільки вони призначені для відображення красивих цифрових зображень за допомогою кольорових форматів RGB.

Файли PNG Made Simple

Найкраще для цифрових зображень, але не для друку, файли PNG є ідеальним способом відображення та обміну високоякісними цифровими зображеннями. Цей розумний формат файлів високої роздільної здатності без втрат відповідає вашим потребам у логотипі та веб-сайті.