Що таке тестування на проникнення та як воно працює?

| | 0 Comments| 7:40 AM
Categories:

Тестування на проникнення стосується підвищення безпеки мережі організації шляхом використання вразливостей.

Хороший тест на проникнення відображається великою інформацією про виявлені вразливості, їхніми балами CVVS, технічними відомостями про можливі ризики, вплив на бізнес, труднощі в експлуатації та стратегічний підхід до усунення вразливостей.

Команди безпеки задоволені, коли вони можуть ідентифікувати та визначати пріоритетність програмних ризиків, пом’якшувати вразливості, проявляти активність у вирішенні питань безпеки, підвищувати впевненість і обізнаність у стратегіях безпеки, відповідати вимогам відповідності та стверджувати, що системи, які вони контролюють, працюють ефективно. Тестування на проникнення є ключовим гравцем у підвищенні надійної безпеки.

За допомогою багатьох методів тестування на проникнення охоплено майже всі технологічні області. Це включає веб-додатки, хмару, блокчейн, сервери, кінцеві точки API, мережі, мобільні пристрої та бездротові мережі тощо.

Ключові запитання в цій галузі такі: що таке тестування на проникнення, як воно працює та яку користь від нього ви отримаєте? У цій статті описано процес тестування на проникнення. Ви також дізнаєтеся про необхідність тестування на проникнення перед запуском SaaS і дізнаєтеся про кілька інструментів, якими можна користуватися. Давайте навчимося?

Що таке тестування на проникнення?

Тест на проникнення був натхненний необхідністю зрозуміти мисленнєвий процес зловмисника. Навіть після першого тесту безпеки в 1971 році ця сфера розвивалася. Але тільки тоді зробив ВПС США пройти перше тестування безпеки. До 1990-х років була випущена стаття, яка документувала, як це зробити покращити свій сайт, зламавши його.

Швидка перемотка вперед до 2000-х років Open Web Application Security Project (OWASP) випустив посібник з тестування щодо найкращих практик. Це, у свою чергу, стане міцною основою для сучасного тестування на проникнення та стане важливою особливістю життєвого циклу розробки програмного забезпечення.

Оскільки системи та технології програмного забезпечення розвиваються на багатьох фронтах, необхідно дотримуватися протоколів безпеки та розробляти ефективні системи; це проблема вирішена шляхом тестування пера.

Простіше кажучи, тестування на проникнення передбачає злом комп’ютерної системи шляхом використання слабких і вразливих місць. Але найголовніше те, що це робиться в контрольованому середовищі. Симулюючи атаки, групи безпеки використовують інструменти, методи та процеси, щоб продемонструвати вплив слабких місць у вашому бізнесі.

Якщо тести на проникнення виконуються в належному обсязі, вони розглядають багато аспектів вашої системи, включаючи стійкість до атак з автентифікованих і неавтентифікованих позицій та ефективність інших системних ролей.

У хмарі, локально, працюєте з API, керуєте базами даних або створюєте програмне забезпечення як послугу (SaaS), завжди є тест на проникнення на основі ваших потреб.

Найкращі тести пера будуть природними для вашого робочого процесу та задіяних систем. Якщо у вас виникли проблеми з вибором, ось розбивка доступних типів тестів на проникнення та час використання кожного з них. А тепер ми розберемо, як підходити до тестів на проникнення.

Порушення процесу тестування на проникнення

Процес тестування на проникнення є процедурним. Його можна узагальнити в три фази. По-перше, це попереднє залучення, коли ви визначаєте цілі та досліджуєте систему, яку потрібно перевірити.

По-друге, це взаємодія, яка націлена на систему, збирає дані та аналізує результати, щоб виявити шляхи використання. Нарешті, після взаємодії, де генеруються звіти та вживаються дії для усунення вразливостей. Давайте зануримося в кожен етап.

  Як двічі клацнути, щоб приховати/показати значки робочого столу

#1. Розвідка

Як провідний крок, метою цього етапу є збір якомога більшої кількості даних, що, у свою чергу, диктує ефективні методи атаки. Зібрана інформація містить відомості про операційну систему, топологію мережі, програми, облікові записи користувачів та всю іншу відповідну інформацію.

Озброївшись цим інтересом, розвідка може бути активною або пасивною. У пасивному режимі розвідка отримує інформацію з загальнодоступних ресурсів, а в активному стані тестувальник повинен взаємодіяти з системою. Для найкращих результатів слід використовувати обидва.

Щоб зібрати інформацію про мережу, ви можете використовувати такі інструменти, як Metasploit. Ось наш контрольний список інструментів розвідки з відкритим кодом (OSINT), якщо вам потрібні додаткові параметри. Ці інструменти сканують загальнодоступні IP-адреси, індексують їхні відповіді в заголовках і повідомляють тестеру про мережу, навіть без її активного сканування.

OSINT Framework показує, наскільки великі ресурси з відкритим кодом можна використовувати для збору даних. Ознайомлення є загальним у внутрішніх і зовнішніх тестах пера.

#2. Оцінка вразливості

Далі ви скануєте систему, щоб побачити всі відкриті порти або можливі точки входу. Сканування є необов’язковим у тестуванні на проникнення та може виконуватися незалежно, називається скануванням уразливостей.

Пам’ятайте, що дані, отримані під час розвідки та сканування, допомагають розробити тести для виявлення загальних і незвичайних слабких місць. Такі тести включають впровадження SQL, міжсайтовий сценарій, зловмисне програмне забезпечення та соціальну інженерію.

Тести спрямовані на використання системи шляхом ескалації привілеїв і перехоплення трафіку, націлюючись на такі важливі активи, як мережі, дані про співробітників, постачальників, програми, дані про партнерів/ланцюги постачання та інформацію про постачальників.

Тестувальники використовують такі ресурси, як Національна база даних вразливостей, щоб знайти слабкі місця системи, якщо процес автоматизований. Якщо це вручну, інструменти оцінки вразливості, такі як Metasploit, Commix і Sn1per.

#3. Експлуатація

Після консолідації всіх уразливостей та інтерпретації результатів оцінок, тестувальник використовує вразливості в цільовій системі. Процес передбачає використання таких інструментів, як Metasploit, для моделювання атак у реальному світі.

Іноді використовуються мануальні методи, людське передбачення та їх передумови. Експлуатація може перерости до витоку даних, порушення роботи служб або доступу до неавторизованої інформації. Але потрібно бути обережним, щоб не пошкодити систему. Це повертає до обсягу тестування, яке керує загальним процесом.

Метою цього етапу є оцінка стійкості вразливостей у системі та того, чи призводять зловмисники до глибокого доступу. Отже, ви емулюєте вдосконалені постійні загрози, які можуть залишатися в системі для крадіжки даних навіть через місяці.

Записи зберігаються, щоб відзначити загальний час, проведений у системі без того, щоб бути спійманим – вони демонструють ефективність підходу організації до безпеки.

#4. Звітність

Часто багато організацій пропускають цей крок. Однак це так само важливо з двома основними завданнями. Спочатку тестер повинен очистити систему. У результаті система повертається до початкового стану до тесту на проникнення.

По-друге, тестувальник повинен переглянути, задокументувати сприйнятливість і детально розповісти про використану тактику. Необхідно надати пояснення, щоб пояснити результати експлойту на цілях високої вартості. Тепер, коли перевірка пера наближається до кінця, створений тут звіт містить вказівки щодо виправлення та покращення безпеки.

  Найкраща платформа для легкого керування робочим процесом

Пам’ятайте, що корисний звіт містить загальний огляд тесту та технічні деталі. Технічна інформація повинна включати технічні ризики, вплив на бізнес організації, оцінки CVVS і тактичну інструкцію щодо усунення виявлених вразливостей.

Переваги тестів на проникнення

Тести на проникнення мають багато переваг для вашої організації. Він виявляє вразливі місця у вашій системі для всіх стеків технологій і операційних систем. Перевіряючи проекти системи, ви можете визнати сильні сторони вашої системи. Це, в свою чергу, дозволяє зосередитися на слабких місцях.

Крім того, він точно визначає методи безпеки, які не окупилися. Маючи ці знання, найкращі практики можна використовувати під час створення майбутніх/додаткових систем.

Впроваджуючи позитивні та негативні тести, ви можете створювати вичерпні звіти. У цьому випадку звіти дозволяють вам знати, які методи працюють, замість того, щоб вирішувати та залишати конкретну проблему.

Автентична симуляція атак у реальному світі дає уявлення про покрокові підходи, які хакери застосували б, щоб використати вашу систему. Це відкриває вам тактику та часові рамки, що зображують вашу безпекову позицію.

Щодо відповідності, тестування на проникнення допомагає вам оцінити, чи відповідає ваша організація всім нормам. Якщо ні, ви можете сформувати бізнес-траєкторію, щоб повністю відповідати вимогам. Крім цього, тест на проникнення може засвідчити, що ваші бізнес-дані захищені. Якщо це не так, ви отримуєте сповіщення та можете вжити заходів для виправлення.

При розподілі бюджетів безпеки тестування на проникнення вкаже вам на розділи, які потрібно виправити. Завдяки ретельному тестуванню та документуванню ви можете встановити постійний бюджет безпеки, який відповідатиме вашим потребам.

Тести пера також нададуть вам новий погляд на вашу систему. Це передбачає виправлення помилок і вдосконалення загального дизайну й архітектури системи.

Крім того, перо-тести можуть підвищити лояльність клієнтів і довіру до вашого бренду. Надаючи позитивні результати перо-тесту або надаючи оновлення щодо вирішених проблем, ви можете представити свою організацію/продукт професійно та покращити відносини з клієнтами.

Коли клієнти будуть впевнені в безпеці своїх послуг, вони направлять вас до своїх друзів, розвиваючи ваш бізнес природним чином.

Чому Pen Test є вирішальним перед запуском будь-якої SaaS, електронної комерції

SaaS та електронна комерція відрізняються від інших типів програмного забезпечення. Вони динамічні та адаптуються до потреб клієнтів, що постійно змінюються. Крім зберігання величезних рівнів даних і їх передачі, вони конкурентоспроможні з потребою в інноваціях і ітераціях нових функцій.

Постійний розвиток програмного забезпечення відкриває шляхи для нових вразливостей. Тест на проникнення допомагає подолати розрив між інноваціями та безпекою. Зі збільшенням кількості кібератак виникає неминуча потреба у проактивному підході до захисту вашого програмного забезпечення.

Усі SaaS та електронна комерція мають підтвердити, що їхні програми та цифрові продукти побудовані на захищених рівнях інфраструктури відповідно до найкращих практик. Розуміння справності ваших цифрових продуктів усуває ймовірність витоку даних.

Оскільки тестування на проникнення поєднує використання людського та машинного інтелекту, ІТ-команди можуть використовувати ці знання для розробки глибоких стратегій для посилення безпеки програмного забезпечення.

Тести пера можуть стимулювати адаптацію програмного забезпечення. Розуміючи природу вразливостей у вашому SaaS або eCommerce, ви можете змінити свій підхід до розробки та уникнути їх появи в майбутньому. Це корисно при розробці кількох рішень SaaS з використанням однакових технологій і процесів.

  Сімейний хлопець У пошуках справ захоплююче, смішно та цікаво [Game Review]

Досі ви дізналися про тестування на проникнення та його актуальність у індустрії програмного забезпечення. Оскільки ви звужуєте вибір правильних рішень для свого набору інструментів, ось кілька відомих своєю найкращою продуктивністю в домені.

Я не ранжував їх у будь-якому порядку. Але будьте певні, вони заощадять ваш час, який ви витрачаєте на пошуки.

#1. Kali Linux

Kali Linux це платформа з відкритим вихідним кодом, націлена на такі завдання безпеки, як тестування на проникнення, зворотне проектування, комп’ютерна експертиза та дослідження безпеки.

Незалежно від того, чи використовуєте ви хмару, контейнери, мобільні пристрої чи віконну підсистему для Linux, версія Kali завжди буде доступна.

Це дозволяє встановити на нього будь-які інструменти тестування пера, хоча ви налаштовуватимете інструменти вручну. Добре те, що У Калі живе співтовариство і повна документація, яка підійде як ветеранам, так і новачкам.

#2. Metasploit

The Metasploit фреймворк втілюється в життя завдяки співпраці ентузіастів безпеки, яка спрямована на підвищення обізнаності про безпеку, усунення вразливостей і керування оцінюванням безпеки.

Перевірити GitHub від Metasploit для отримання останніх інструкцій щодо початку роботи, використання для тестування безпеки та внеску в проект.

#3. Nmap

с Nmap (Network Mapper), ви можете досліджувати мережі та перевіряти стан їх безпеки. Хоча він призначений для швидкого сканування великих мереж, він добре працює з окремими хостами.

Окрім усунення вразливостей безпеки, ви можете використовувати його для виконання повторюваних завдань, таких як інвентаризація мережі, моніторинг часу безвідмовної роботи хостів і планування/керування оновленнями служб.

Збираємо все це разом

Тестування на проникнення пов’язане з підвищенням безпеки цифрових продуктів шляхом виявлення вразливостей, демонстрації того, як ними можна скористатися, короткого огляду потенційного впливу на бізнес і надання тактичних стратегій для вирішення зазначених проблем.

Щоб отримати найкращі результати від тестів на проникнення, кожен етап має бути ретельно охоплений. Це означає однакову важливість для всіх етапів тесту, не пропускаючи жодного. Почніть із планування цілей вашого тесту та зберіть стільки інформації, скільки вам потрібно, перш ніж переходити до сканування.

Після того, як ви відсканували свої системи та повністю проаналізували їх, перейдіть до атаки та подивіться, скільки часу знадобиться вашій системі, щоб виявити пролом. Перевірте вплив на систему, задокументуйте загальний процес і переконайтеся, що ви розробили стратегію вирішення. І коли ви завершите тест, відновіть системи та очистіть їх. Пам’ятайте, що перевірку пером слід проводити часто, щоб бути в курсі подій.

З точки зору переваг, перо-тести виявлять уразливості, зміцнять вашу безпеку, заощадять бюджет, оскільки ви можете планувати на основі минулого досвіду, і змінять дизайн ваших майбутніх систем.

З точки зору клієнта, тести на перо допоможуть вам підвищити довіру та побудувати лояльні стосунки. Звичайно, люди хочуть працювати з брендами, яким можна довіряти, особливо в середовищі цифрових валют.

Щоб детально зануритися в тестування на проникнення, перегляньте етапи тестування на проникнення, де ми розбиваємо всі кроки, пояснюємо актуальність кожного етапу та даємо вам покрокову інструкцію щодо взаємодії з темою.