Що таке телефонна афера Wangiri або «одне дзвінок»?

| | 0 Comments| 7:19 AM
Categories:

Цілий день на ваш телефон дзвонили дивні іноземні номери. Вони з країни, яку ви ніколи не відвідували. Кожного разу цифри трохи змінюються, що унеможливлює їх блокування. Вони дзвонять лише кілька секунд, перш ніж покласти трубку. У вас є спокуса передзвонити їм, але вам не слід — це шахрайство, і полюбка на нього може коштувати вам дорого.

Одне кільце, щоб керувати ними всіма

Цей підхід, який називається Wangiri Scam, покладається на вашу вроджену цікавість. Багато людей інстинктивно відповідають на пропущений дзвінок — навіть із таємничого міжнародного номера. А повторюваність шахрайства (за один день отримувати десятки пропущених дзвінків) додає інтриги та тиску.

Невеликий смак того, що таке бути затоплені дзвінками Wangiri.

Що станеться, якщо ви потрапите в печеру? Ваш дзвінок перенаправляється на дорогий номер з преміальним тарифом. Тоді вас змушують залишатися на лінії якомога довше. Чим довше ви тримаєтесь на лінії, тим більше грошей вони заробляють.

Щоб досягти цього, шахраї покладаються на поєднання соціальної інженерії та психології. Деякі жертви повідомили, що їм сказали, що вони виграли приз — зазвичай гроші — і їх заохочують чекати на черзі, щоб отримати його. Інші просто випробовують терпіння жертви, піддаючи її тримати музику без будь-яких інших стимулів.

  Як видалити віджети з центру сповіщень на Mac

Шахрайство Wangiri виникло в Японії. Сам термін по-японськи означає «один (кільце) і розрізати». І, як випливає з назви, це справді міжнародне шахрайство, жертви якого розподілені по всьому світу. Попередження про шахрайство з’явилися, зокрема, у ЗМІ Великобританії, Канади, Ірландії та Нової Зеландії. В США, FCC попередив про це споживачів.

Космополітичні дані афери Wangiri додають ще й різну кількість країн, з яких надходять ці дзвінки. Згідно зі статтею 2018 р Котрий?, жертви повідомили, що отримували дзвінки з африканських країн, що розвиваються, таких як Мавританія, Ліберія, Коморські острови та Чад, а також з крихітних тихоокеанських країн, як-от Острови Кука та Науру (населення 10 756 осіб).

Науру, якщо вам цікаво.

Тим не менш, ви не повинні думати, що кожен дзвінок Вангірі буде надходити від країни, що розвивається. На початку місяця тисячі жителів Великобританії (включаючи цього письменника) зазнали шахрайських телефонних дзвінків зі швейцарських телефонних номерів.

Як захистити себе

Зрештою, є лише один спосіб захистити себе від цього шахрайства, і це утримуватися від дзвінків із незнайомих номерів, особливо з міжнародних. Небезпідставно припускати, що будь-хто, хто терміново хоче з вами поговорити, збереже свої цифри в списку контактів вашого телефону, залишить голосову пошту або надішле текстове повідомлення.

Ще одне розумне припущення: якщо ви переповнені таємничими пропущеними дзвінками, швидше за все, інші люди теж. Пошук у Google за цим номером зазвичай показує, чи є інші люди в ситуації, що дозволяє підтвердити свої підозри, що це шахрайство.

  Як опублікувати календар Outlook із Outlook.com

Якщо ви неодноразово стикаєтеся з дзвінками Вангірі, ви можете також розглянути можливість змінити свій номер телефону та обмежити, хто отримує його. Телефонні шахраї часто отримують телефонні номери з витоків даних і маркетингових баз даних, які легко отримати як законними, так і незаконними способами. Це перше, що найбільше стосується цієї афери.

Протягом останніх кількох років сотні мільйонів — і, можливо, мільярди — людей виявили, що їхні дані просочилися в Інтернет через незграбні методи безпеки. На початку цього року неавторизовані особи отримали доступ до бази даних, що належить одній компанії, People Data Labs, яка містив 1,2 мільярда записів. Це включало адреси електронної пошти, номери соціального страхування та, так, номери телефонів.

Завжди корисно вставляти свої дані Трой Хант «Мене обманули». щоб дізнатися, чи не стали ви жертвою злому даних. Коли ви дізнаєтеся про ситуацію, ви можете починати вживати заходів захисту.

Інша розумна ідея – зв’язатися з телефонною компанією і попросити, щоб вони обмежили суму грошей, яку ви можете витратити з вашого плану. Якщо ви випадково наберете один із цих номерів Вангірі, це обмежить ваші втрати до більш контрольованої суми.

  Як завантажити драйвери NVIDIA без GeForce Experience

І якщо ви можете, попросіть свою телефонну мережу блокувати всі вихідні дзвінки на міжнародні номери.

Нарешті, якщо у вас є iPhone, нова опція Silence Unknown Callers в iOS 13 може допомогти.

Якщо вас вжалили

Що станеться, якщо станеться найгірше, і ви відповісте на дзвінок Вангірі? У такій ситуації я б настійно радив вам зателефонувати своєму оператору телефонної мережі та пояснити ситуацію. Деякі мережі, як Vodafone у Великобританії, відшкодує всі витрати, зроблені на підтверджений шахрайський номер протягом тридцяти днів.

Ви також можете виявити, що деякі мережі без чіткої політики відшкодування Wangiri відшкодовуватимуть жертви на основі доброї волі. Звичайно, це повністю залежить від того, наскільки щедрим почувається ваш телефонний постачальник — і, можливо, від вашої здатності скласти переконливу історію схлипування.

Якщо вони не бажають відшкодовувати витрати, вони можуть дозволити вам розподілити вартість дзвінка на кілька місяців, особливо якщо ви отримали надзвичайно великий рахунок.

Нарешті, ви повинні повідомити про свій досвід відповідним органам, які зможуть розслідувати. У США це так FCC. У Великобританії вам слід звернутися Дія Шахрайство.