techukraine.net techukraine.net Що таке сублімаційний принтер і що з ним можна робити?

Що таке сублімаційний принтер і що з ним можна робити?

| | 0 Comments| 5:09 PM
Categories:

Сублімаційні принтери стали модним словом у світі поліграфічних технологій. Ви, мабуть, чули, що ці принтери можуть створювати круті довговічні дизайни. Але чи знаєте ви, що таке сублімаційний принтер і як він працює?

Що таке сублімаційний друк?

Сублімаційний друк – це інноваційний процес, який використовує тверді барвники. Під дією тепла та тиску ці барвники переходять у газоподібний стан. Газоподібний барвник потім здатний сублімуватись на тканині, створюючи яскраві та привабливі малюнки.

Сублімаційні принтери можуть друкувати індивідуальні дизайни, візерунки та зображення на матеріалах на основі поліефіру. Ви також можете використовувати ці принтери для персоналізації одягу, як-от капелюхів, шкарпеток, і домашнього декору, як-от наволочок, штор тощо.

Завдяки характеру цього процесу сублімаційні принтери мають багато переваг, коли справа стосується друку на тканині. Широка палітра кольорів і висока деталізація роблять ці принтери ідеальними для друку фотографій.

Як працюють сублімаційні принтери?

Автор зображення: Яналя/Freepik

Сублімаційні принтери вводять барвник безпосередньо в такі матеріали, як поліефірна тканина або поверхні з поліефірним покриттям. Це відрізняється від фарбування або шарового перенесення, коли барвники утворюють новий шар на тканині чи поверхні. Натомість сублімаційні принтери хімічно з’єднують молекули барвника з молекулою матеріалу.

  Моніка – менеджер з питань особистих відносин

У принтерах використовуються дисперсні частинки барвника, чутливі до температури та рівномірно розподілені. Коли барвник переходить у газоподібний стан, він може зв’язуватися безпосередньо з молекулами матеріалу, а не просто покривати його поверхню. Завдяки такому міцному з’єднанню принт витримує багато прань, часто стільки ж, скільки сама тканина.

Термопрес принтера забезпечує тепло і тиск. Тиск забезпечує рівномірний контакт із папером для перенесення та тканиною, щоб газоподібний барвник сублімувався там, де це було заплановано. Тепло нагріває барвник і матеріал до необхідної температури, забезпечуючи ефективний друк малюнка на матеріалі.

Процес сублімаційного друку починається зі створення цифрового дизайну на комп’ютері за допомогою будь-якого програмного забезпечення для графічного дизайну. Якщо ви розробляєте дизайн спеціальної футболки, ви можете скористатися онлайн-інструментами для дизайну футболок. Потім малюнок друкується на папері для перенесення та розміщується на матеріалі для друку. Нарешті, сублімація діє по-своєму: нагрівання та притискання паперу для перенесення сублімує барвник на тканині.

Обмеження сублімаційних принтерів

Автор зображення: FabrikaSimf/Shutterstock

Незважаючи на те, що сублімаційні принтери створюють відбитки, які зберігають свій колір і якість навіть після багатьох прань, вони все ще мають деякі обмеження.

  9 найкращих аудіоекстракторів для вилучення звуку з відео

Сублімаційні принтери можуть працювати лише з матеріалом на основі поліефіру. Процес хімічного склеювання ефективний лише на поліефірних тканинах або підкладках; такі матеріали, як бавовна чи вовна, не можуть утворювати стійкі зв’язки, завдяки яким сублімація працює. У результаті ви можете використовувати лише тканину на основі поліестеру або такі матеріали, як кераміка, покрита поліестером.

Крім того, сублімаційний друк працює лише на світлих матеріалах. Оскільки вони використовують барвник, матеріал має бути світлого кольору, інакше принт буде виглядати неправильно.

Типи сублімаційних принтерів

Сублімаційні принтери набувають популярності, оскільки організації використовують цю технологію для створення персоналізованого одягу та привабливої ​​рекламної продукції. Існують різні типи сублімаційних принтерів, кожен з яких має унікальні програми та функції.

1. Сублімаційні принтери Roll-to-Roll

Ці сублімаційні принтери підходять для виробництва текстилю та тканин у великих обсягах. Вони можуть постійно друкувати на тканинах, оскільки мають великі рулони дизайнерського паперу для перенесення.

2. 3D сублімаційні принтери

Це сублімаційні принтери, спеціально розроблені для друку на нерівних нерівних поверхнях. Використовуючи поєднання тепла та вакуумної технології, вони переносять сублімаційне чорнило на 3D-об’єкти, такі як чашки та чохли для телефонів.

3. Настільні сублімаційні принтери

Настільні сублімаційні принтери ідеально підходять для невеликих друкарських послуг. Якщо ви шукаєте персональний сублімаційний принтер, цей принтер може бути саме тим, що вам потрібно. Вони прості в установці, компактні і відносно доступні. Зазвичай вони мають обмежену ширину друку та використовують перевідний папір стандартного розміру.

  Чи є Raft на Xbox?

4. Широкоформатні сублімаційні принтери

Ці принтери мають більшу місткість порівняно з настільними сублімаційними принтерами. Вони спеціально розроблені для потреб середнього та великого друку та зазвичай використовуються підприємствами та професійними друкарнями. Вони пропонують гнучку ширину друку, що дозволяє друкувати безпосередньо на великому папері для перенесення.

Налаштуйте свій посуд за допомогою сублімаційних принтерів

Сублімаційні принтери вливають барвник у поліефірні матеріали для створення яскравих, довготривалих відбитків. Від одягу на замовлення до домашнього декору та подарунків, застосування сублімаційних принтерів є широким і універсальним, незважаючи на обмеження.

Припустімо, ви власник бізнесу, який шукає фірмові товари або просто хоче додати індивідуальності своїм речам. У цьому випадку сублімаційний принтер може відкрити вам численні творчі можливості.

Якщо ви ще не готові інвестувати в принтер, є простіші способи друку ваших дизайнів на тканині.