Що таке стиснення пам’яті в Windows і як його ввімкнути або вимкнути?

| | 0 Comments| 3:30 PM
Categories:

Стиснення пам’яті, представлене в Windows 10, є функцією, яка надає вашій оперативній пам’яті більше простору, щоб запобігти її швидкому заповненню. Windows увімкне стиснення пам’яті за замовчуванням, і ви можете вимкнути його, якщо хочете.

Але що таке стиснення пам’яті, і чи варто його взагалі відключати? Давайте розглянемо цю функцію трохи докладніше.

Що таке стиснення пам’яті в Windows і чому це важливо?

Стиснення пам’яті в Windows — це функція, яка динамічно зменшує розмір даних перед записом в оперативну пам’ять. Цей процес дозволяє комп’ютеру зберігати більше файлів у фізичній пам’яті, ніж зазвичай, зменшуючи потребу у файлах сторінок у Windows. Підкачка може значно уповільнити роботу комп’ютера під час сильних ситуацій використання оперативної пам’яті, що робить стиснення пам’яті чудовою функцією.

Хоча стиснення має більше переваг, ось основні з них, які вам потрібно знати:

  • Ваш комп’ютер менше покладатиметься на вторинну пам’ять, доступ до якої повільніший порівняно з оперативною пам’яттю, що покращить ефективність пам’яті, багатозадачність і стабільність, особливо в системах з обмеженнями фізичної пам’яті.
  • Оскільки ваш комп’ютер зберігатиме більше даних у фізичній пам’яті, багато ваших програм працюватимуть швидше та плавніше.
  • Буде зменшено використання диска, тобто потреби вашого комп’ютера в пам’яті не створюватимуть навантаження на накопичувачі.
  • З меншим використанням диска це означає, що енергоспоживання вашого комп’ютера буде зменшено.
  • Це може зробити так, що вам не доведеться найближчим часом оновлювати оперативну пам’ять, враховуючи, що середній людині цілком підійде 8 ГБ оперативної пам’яті.
  Як переглянути діагностичну інформацію, зібрану Windows 10

Ви можете перевірити, скільки пам’яті стискає ваш комп’ютер, у диспетчері завдань. Для цього клацніть правою кнопкою миші «Пуск» і виберіть «Диспетчер завдань». У диспетчері завдань перейдіть на вкладку «Продуктивність» і натисніть «Пам’ять» на лівій бічній панелі.

Ви побачите, скільки пам’яті Windows стиснула в розділі Використовується (стиснуто); цифра в дужках означає стиснення пам’яті.

Як увімкнути стиснення пам’яті

Щоб увімкнути стиснення пам’яті на ПК, натисніть клавішу Win і введіть powershell у рядку пошуку. Коли програма PowerShell з’явиться в результатах, натисніть «Запуск від імені адміністратора».

Після запуску PowerShell введіть команду нижче:

 Enable-MMAgent -mc 

Коли ви натискаєте Enter, PowerShell виконає команду та ввімкне стиснення пам’яті.

  Як видалити Windows 11

Як вимкнути стиснення пам’яті

Хоча стиснення пам’яті є важливим, може виникнути сценарій, коли його потрібно вимкнути. Наприклад, у вас може бути багато оперативної пам’яті на вашому комп’ютері, тобто вам не потрібно стискати пам’ять, або функція може конфліктувати з програмою чи драйвером, які вам потрібні. Ви можете навіть просто захотіти вимкнути його через особисті переваги.

Якщо ваш комп’ютер стискає багато даних або надто покладається на сторінку, і ви вважаєте, що це сильно впливає на продуктивність, додавання додаткової оперативної пам’яті – найкраще рішення.

З якої б причини ви не хотіли вимкнути стиснення пам’яті, ви можете вимкнути його, відкривши PowerShell як адміністратор і ввівши наведену нижче команду:

 Disable-MMAgent -mc 

Після натискання клавіші Enter і виконання команди стиснення пам’яті буде вимкнено.

  Як ввести піньінь за допомогою тональних позначок у Windows 10

Як перевірити, увімкнено чи вимкнено стиснення пам’яті

Враховуючи, що ви не отримуєте повідомлення про підтвердження того, чи ввімкнено стиснення пам’яті чи ні, ви можете швидко перевірити це в PowerShell. Для цього відкрийте PowerShell як адміністратор, введіть наведену нижче команду, а потім натисніть клавішу Enter:

 Get-MMAgent 

Якщо стиснення пам’яті вимкнено, у результатах виконання команди біля MemoryCompression відображатиметься значення True.

Якщо там зазначено False, це означає, що стиснення пам’яті вимкнено.

Стиснення пам’яті в Windows, демістифіковано

Тепер ви знаєте, що таке стиснення пам’яті, чому це важливо, і як його можна ввімкнути і, якщо потрібно, вимкнути.

Однак ми радимо не вимикати стиснення пам’яті, оскільки це дає оперативній пам’яті більше місця для відтворення. Це допомагає вам уникнути більшості проблем, з якими ви можете зіткнутися, коли ваша фізична пам’ять переповнена. Зокрема, ця функція не дозволяє вашому комп’ютеру зберігати файли, які йому дуже потрібні, у вторинному сховищі.