Що таке стиснення пам’яті в Windows і як його ввімкнути або вимкнути?

Стиснення пам’яті, представлене в Windows 10, є функцією, яка надає вашій оперативній пам’яті більше простору, щоб запобігти її швидкому заповненню. Windows увімкне стиснення пам’яті за замовчуванням, і ви можете вимкнути його, якщо хочете.

Але що таке стиснення пам’яті, і чи варто його взагалі відключати? Давайте розглянемо цю функцію трохи докладніше.

Що таке стиснення пам’яті в Windows і чому це важливо?

Стиснення пам’яті в Windows — це функція, яка динамічно зменшує розмір даних перед записом в оперативну пам’ять. Цей процес дозволяє комп’ютеру зберігати більше файлів у фізичній пам’яті, ніж зазвичай, зменшуючи потребу у файлах сторінок у Windows. Підкачка може значно уповільнити роботу комп’ютера під час сильних ситуацій використання оперативної пам’яті, що робить стиснення пам’яті чудовою функцією.

Хоча стиснення має більше переваг, ось основні з них, які вам потрібно знати:

  • Ваш комп’ютер менше покладатиметься на вторинну пам’ять, доступ до якої повільніший порівняно з оперативною пам’яттю, що покращить ефективність пам’яті, багатозадачність і стабільність, особливо в системах з обмеженнями фізичної пам’яті.
  • Оскільки ваш комп’ютер зберігатиме більше даних у фізичній пам’яті, багато ваших програм працюватимуть швидше та плавніше.
  • Буде зменшено використання диска, тобто потреби вашого комп’ютера в пам’яті не створюватимуть навантаження на накопичувачі.
  • З меншим використанням диска це означає, що енергоспоживання вашого комп’ютера буде зменшено.
  • Це може зробити так, що вам не доведеться найближчим часом оновлювати оперативну пам’ять, враховуючи, що середній людині цілком підійде 8 ГБ оперативної пам’яті.

Ви можете перевірити, скільки пам’яті стискає ваш комп’ютер, у диспетчері завдань. Для цього клацніть правою кнопкою миші «Пуск» і виберіть «Диспетчер завдань». У диспетчері завдань перейдіть на вкладку «Продуктивність» і натисніть «Пам’ять» на лівій бічній панелі.

Ви побачите, скільки пам’яті Windows стиснула в розділі Використовується (стиснуто); цифра в дужках означає стиснення пам’яті.

Як увімкнути стиснення пам’яті

Щоб увімкнути стиснення пам’яті на ПК, натисніть клавішу Win і введіть powershell у рядку пошуку. Коли програма PowerShell з’явиться в результатах, натисніть «Запуск від імені адміністратора».

Після запуску PowerShell введіть команду нижче:

 Enable-MMAgent -mc 

Коли ви натискаєте Enter, PowerShell виконає команду та ввімкне стиснення пам’яті.

Як вимкнути стиснення пам’яті

Хоча стиснення пам’яті є важливим, може виникнути сценарій, коли його потрібно вимкнути. Наприклад, у вас може бути багато оперативної пам’яті на вашому комп’ютері, тобто вам не потрібно стискати пам’ять, або функція може конфліктувати з програмою чи драйвером, які вам потрібні. Ви можете навіть просто захотіти вимкнути його через особисті переваги.

Якщо ваш комп’ютер стискає багато даних або надто покладається на сторінку, і ви вважаєте, що це сильно впливає на продуктивність, додавання додаткової оперативної пам’яті – найкраще рішення.

З якої б причини ви не хотіли вимкнути стиснення пам’яті, ви можете вимкнути його, відкривши PowerShell як адміністратор і ввівши наведену нижче команду:

 Disable-MMAgent -mc 

Після натискання клавіші Enter і виконання команди стиснення пам’яті буде вимкнено.

Як перевірити, увімкнено чи вимкнено стиснення пам’яті

Враховуючи, що ви не отримуєте повідомлення про підтвердження того, чи ввімкнено стиснення пам’яті чи ні, ви можете швидко перевірити це в PowerShell. Для цього відкрийте PowerShell як адміністратор, введіть наведену нижче команду, а потім натисніть клавішу Enter:

 Get-MMAgent 

Якщо стиснення пам’яті вимкнено, у результатах виконання команди біля MemoryCompression відображатиметься значення True.

Якщо там зазначено False, це означає, що стиснення пам’яті вимкнено.

Стиснення пам’яті в Windows, демістифіковано

Тепер ви знаєте, що таке стиснення пам’яті, чому це важливо, і як його можна ввімкнути і, якщо потрібно, вимкнути.

Однак ми радимо не вимикати стиснення пам’яті, оскільки це дає оперативній пам’яті більше місця для відтворення. Це допомагає вам уникнути більшості проблем, з якими ви можете зіткнутися, коли ваша фізична пам’ять переповнена. Зокрема, ця функція не дозволяє вашому комп’ютеру зберігати файли, які йому дуже потрібні, у вторинному сховищі.