Що таке спулінг-атаки та як уберегтися від них?

Говорячи про атаки на кібербезпеку, ми згадуємо поширені кіберзагрози, такі як віруси, зловмисне програмне забезпечення, фішинг, програми-вимагачі та інші атаки соціальної інженерії. Однак із загрозами кібербезпеці, що розвиваються, хакери розробляють передові кіберзлочинні дії, щоб зламати дані та порушити конфіденційну бізнес-інформацію.

Однією з таких атак є атака буферизації, яка передбачає тимчасове зберігання або збереження даних, щоб їх можна було обробити пізніше.

Спулінг, для непосвячених, це абревіатура від Simultaneous Peripheral Operation On-Line, це багатопрограмна кібератака, яка включає копіювання та передачу даних на інші пристрої.

Що це за пристрої? Яка саме мета спулінгу та як саме він працює?🤔 У цій статті ми відповімо на всі ці та інші запитання, щоб ви отримали чітке уявлення про спулінг і його значення.

Що таке спулінг?

Спулінг, який зазвичай використовується в комп’ютерних і мережевих системах, стосується тимчасового збереження даних у фізичній або енергонезалежній пам’яті, щоб їх можна було ефективно та легко обробити пізніше.

Цей процес тимчасового збереження даних дозволяє ЦП залишатися в режимі виконання протягом більш тривалого періоду, поки він не зможе виконати інструкції, передані в мережу, і дані будуть передані на інші пристрої.

Цей процес зазвичай передбачає впровадження на пристрої введення/виведення, як-от принтери, клавіатури та миші.

Цей механізм буферизації для зберігання даних для подальшого виконання полегшує виконання кількох операцій одночасно, покращуючи продуктивність системи. Простіше кажучи, збережені дані залишаються в черзі для виконання, доки не настане час запуску.

Найпоширенішим і реальним прикладом спулінгу є принтер🖨️. Коли ви надсилаєте кілька файлів або документів для друку, спулер принтера друкує документ, друкуючи кожен документ один за одним у правильному порядку.

Цей механізм буферизації використовується для багатьох цілей, зокрема для відстеження завдань у черзі, які потрібно виконати, зберігання даних для передачі їх через мережу або покращення продуктивності систем, дозволяючи повільному пристрою, наприклад принтеру, наздоганяти на набагато швидший пристрій.

На жаль, компанії, які займаються кіберзлочинністю, повинні знати, що список постійно розширюється, оскільки хакери знаходять нові способи зламати безпеку, і одним із них є спулінг.

Спулінг як загроза кібербезпеці

Кіберзлочинці використовують⚠️буферну природу буферизації та її здатність покращувати продуктивність системи.

Під час спулинг-атаки кіберзлочинці перевантажують систему, надсилаючи в неї занадто багато шкідливих даних, особливо на вразливі пристрої. Таким чином, він діє як атака на відмову в обслуговуванні (DoS), заповнюючи систему великою кількістю шкідливих даних, які може бути важко виявити, оскільки вони виглядають як законний потік трафіку.

Коли кіберзлочинці отримують доступ до мережі або системних даних через буферизацію, вони можуть модифікувати їх, вносити зміни або навіть впроваджувати шкідливі коди, щоб отримати віддалений доступ до системи чи керування пристроєм. Цей контроль дозволяє кіберзлочинцям здійснювати кіберзлочинну діяльність, як-от витік даних і саботаж або крадіжка конфіденційних даних.

Спулери друку:

Одним із головних прикладів спулінгу в кібербезпеці є спулери друку, де хакери використовують пристрої друку, встановлюючи драйвери друку. Ці драйвери зазвичай пошкоджені та використовуються для ін’єкції шкідливих кодів для отримання доступу та контролю та спричинення проблем у комп’ютерному пристрої, під’єднаному до принтера.

Згідно зі звітом, компанія з кібербезпеки Kaspersky виявила, що хакери провели 65 000 кібератак через програму Windows Print Spooler з липня 2021 року по квітень 2022 року. Це вплинуло на користувачів у всьому світі, переважно з таких країн, як Італія, Туреччина та Південна Корея.

Це показує вплив спулінгу в світі кіберзлочинців і те, наскільки важко адміністраторам навіть розпізнати, зламана система чи ні.

Таким чином, за допомогою буферизації хакери можуть брати участь у багатьох шкідливих діях проти ваших систем і мережі, зокрема:

 • Скидання файлів віддалено за допомогою спулера
 • Встановлення шкідливого драйвера принтера
 • Управління спулером, щоб наказати йому друкувати в привілейованому або обмеженому місці
 • Виконання коду через файли спулера

Давайте дізнаємося більше про те, як працює спулінг-атака для доступу та зламу конфіденційних бізнес-даних.

Як працюють ці атаки?

Кожна атака кіберзлочинців починається зі спроби отримати доступ до цільової системи або мережі на зображенні. Те ж саме стосується атак спулінгу.

Нижче наведено покрокову інструкцію того, як працює спулінг-атака:

 • Спочатку зловмисник ідентифікує пристрій або систему, яка використовує спулинг для зберігання даних. Ці пристрої можуть включати принтер, драйвер стрічки або будь-який інший пристрій введення/виведення, який використовує механізм спулінгу буфера.
 • Далі зловмисник може обійти систему, знищивши її двома способами. По-перше, він міг надсилати велику кількість файлів або даних до системи за допомогою буферизації, перевантажуючи її кількома послідовними запитами. Це займає велику частину пам’яті пристрою, обмежуючи його доступність і спричиняючи його збій.
 • Або зловмисник може створити шкідливий файл, що складається зі шкідливих даних або коду, і надіслати його на спул. Файл може містити зловмисне програмне забезпечення, і його код виконується, коли він проходить або зчитується в спулі.
 • Зловмисник може або змусити користувача надіслати файл на спул, або надіслати його безпосередньо в цільову спул-систему.
 • Коли система зчитує шкідливий спул-файл і виконує код, що міститься в ньому, це призводить до запуску зловмисного програмного забезпечення, збою системи або перезапису легітимних даних.
 • Тепер, залежно від мети атаки або зловмисника, вони можуть або отримати несанкціонований доступ до системи, викрасти конфіденційну інформацію, викрасти дані або завдати шкоди системі, повністю порушивши її функціональність.

Після успішної реалізації атаки буферизації це може суттєво порушити роботу вашої системи та дані. Давайте дізнаємося про ще кілька загроз спулингових атак на кібербезпеку вашої організації.

Як експлуатуються мережі компанії?

Кібератаки становлять серйозну загрозу кібербезпеці організації, оскільки вони використовують вразливі місця системи або мережі, відповідальні за виконання операцій введення-виведення, таких як друк.

Кіберзлочинці використовують функціональні можливості системи, що зберігають дані в спулі, тому їх можна запускати один за одним із зловмисною метою, наприклад:

 • Бічне переміщення: коли зловмисник використовує вразливість спулера друку, він легко отримує доступ до системи та переміщується вбік у мережі, використовуючи та скомпрометувавши інші системи та пристрої.
 • Програми-вимагачі: кіберзлочинці також можуть розгортати різні типи програм-вимагачів по всій мережі після отримання доступу до системи через буферизацію. Вони можуть спричинити значні фінансові збитки та порушення даних, зламавши критично важливі зашифровані файли та вимагаючи викуп в обмін на їх звільнення.
 • Витік даних: хакери використовують уразливості буферизації, щоб зламати конфіденційну бізнес-інформацію, таку як її історичні фінансові записи, конфіденційні документи компанії, особисту інформацію про клієнтів та інтелектуальну власність, що призводить до значної втрати даних і шкоди репутації компанії:
 • Широка поверхня атаки: оскільки диспетчери друку присутні в кількох типах систем, включаючи робочі станції, принтери та сервери, вони надають зловмисникам широку область атаки та точки входу в мережу організації, що ще більше ускладнює запобігання цей напад.
 • Застарілі системи: застарілі версії програмного забезпечення та старі застарілі системи не оновлюються останніми виправленнями безпеки, що робить їх більш уразливими та сприйнятливими до атак із спулінгу.

Отже, яких заходів повинні вжити організації, щоб обмежити або усунути сферу атак на спулінг і не стати жертвою цієї зловмисної кіберзагрози? Давай дізнаємось.

Читайте також: Інструменти для видалення та перевірки програм-вимагачів для порятунку вашого ПК.

Як запобігти атакам спулінгу

Як ми обговорювали, атаки на спулінг є найбільшою загрозою для кібербезпеки та бізнесу в усьому світі, особливо через складність швидкої ідентифікації або виявлення їх присутності.

Однак ви можете запобігти цим нападам, використовуючи кілька надійних профілактичних заходів. Давайте дізнаємося як.

#1. Використовуйте надійні паролі

Використання надійних паролів і впровадження надійних процедур автентифікації або інструментів паролів ускладнює та ускладнює доступ до систем і мереж компанії для зловмисників.

Тому використання надійних, складних і довгих паролів, що складаються з літер, цифр і спеціальних символів, має вирішальне значення, щоб зловмисникам було важко вгадати. У той же час також важливо регулярно оновлювати паролі, щомісяця чи щокварталу, зменшуючи вікно можливостей для хакерів отримати несанкціонований доступ через зламані паролі.

Крім того, впровадження надійних протоколів автентифікації, таких як багатофакторна автентифікація (MFA), біометрія, сканування обличчя або сітківки ока тощо, допомагає ще більше посилити безпеку системи, мінімізуючи ризик спулінгу та інших зловмисних кібератак.

Під час спулінг-атак зловмисники часто видають себе за законних користувачів, намагаючись отримати несанкціонований доступ до систем і пристроїв компанії. Якщо вони скомпрометують облікові дані для входу законного працівника, їм стане легше поширювати зловмисне програмне забезпечення або скомпрометувати систему зловмисними засобами.

#2. Шифрування буферних даних

Використання алгоритмів шифрування та ключів для шифрування буферних даних є ще одним важливим заходом для запобігання ризику буферизації зловмисників і запобігання витоку та втрати даних.

Застосування наскрізного шифрування буферних даних під час передавання забезпечує безпеку та конфіденційність даних, навіть якщо зловмисник їх перехопить. Таким чином, безпечні протоколи шифрування, такі як HTTPS, SSL або TLS, VPN або SSH, допоможуть вам захистити та зашифрувати конфіденційні буферні дані в системі, запобігаючи викраденню даних.

#3. Моніторинг буферних даних

Впровадження протоколювання та моніторингу буферних даних відіграє вирішальну роль у запобіганні атакам буферизації.

Регулярний моніторинг буферизованих даних допомагає відстежувати дії буферизації та дає змогу в реальному часі виявляти, аналізувати та реагувати на несанкціоновані та підозрілі дії в процесі буферизації.

Завдяки ранньому виявленню, виявленню аномалій, розпізнаванню шаблонів і аналізу поведінки користувачів регулярний моніторинг буферизованих даних і створення сповіщень у реальному часі допомагають вашим організаціям відстежувати ризики та атаки буферизації та реагувати на них.

Крім того, моніторинг буферизованих даних також допомагає гарантувати, що всі дії буферизації належним чином перевіряються та реєструються. Це особливо важливо для дотримання внутрішньої політики та нормативних вимог.

#4. Резервне копіювання буферних даних

Хоча резервне копіювання буферизованих даних безпосередньо не допомагає запобігти атакам буферизації, воно забезпечує засіб для відновлення після атаки та мінімізації її потенційного впливу на компанію.

Наприклад, резервне копіювання буферизованих даних дозволяє легко відновлювати дані, мінімізуючи ризик простою та уникаючи постійної втрати даних у разі успішних атак буферизації.

Крім того, резервне копіювання буферних даних також забезпечує захист від програм-вимагачів, спрощуючи відновлення скомпрометованих і зламаних буферних даних без необхідності платити величезний викуп зловмиснику.

#5. Обмеження доступу до буферних даних

Впровадження надійних протоколів контролю доступу, таких як контроль доступу на основі атрибутів (ABAC) і контроль доступу на основі ролей (RBAC), допомагає обмежити неавторизований доступ і гарантувати, що лише авторизовані користувачі або співробітники можуть отримати доступ до системи або надсилати файли буфера в систему.

Вкрай важливо дотримуватися принципу найменших привілеїв, щоб надати користувачам доступ лише до тих систем і ресурсів, які необхідні для виконання завдань.

#6. Підтримка буферних даних в актуальному стані

Актуалізація буферизованих даних допомагає усунути кілька вразливостей безпеки даних і зменшити вплив атак буферизації.

Регулярне керування виправленнями та підтримка системи в актуальному стані за допомогою найновіших виправлень безпеки мінімізують поверхню атаки для спулингових атак. Подібним чином підтримка актуальності буферних даних також допомагає виправити помилки та забезпечити високу цілісність даних.

#7. Використання брандмауера

Брандмауери та антивірусне програмне забезпечення діють як бар’єр між вашою внутрішньою та зовнішньою мережею, контролюючи та блокуючи зловмисний трафік і файли до ваших систем буферизації.

Ви можете використовувати брандмауер, щоб блокувати зловмисний трафік із підозрілих, невідомих і неавторизованих джерел до ваших систем буферизації, дозволяючи лише авторизований трафік і зменшуючи ризики атак буферизації.

У той же час, підтримувати ваші брандмауери в актуальному стані та налаштувати їх за допомогою останніх оновлень безпеки має вирішальне значення для забезпечення найвищої безпеки мереж і систем вашої компанії.

#8. Використання систем виявлення вторгнень

Система виявлення вторгнень (IDS) — це програмне забезпечення або пристрій, який відстежує систему чи мережу на наявність зловмисних дій або порушень правової політики.

Таким чином, активно відстежуючи трафік і дії систем буферизації, системи виявлення вторгнень дозволяють раннє виявлення, статистику та сповіщення про ознаки атак буферизації, що дозволяє організаціям пом’якшувати їх і швидко й ефективно реагувати на них.

Вони використовують аномалії та виявлення на основі сигнатур, щоб встановити базову лінію для нормальної поведінки шаблону буферизації та активувати сповіщення у разі відхилення шаблону та підозри.

#9. Використання систем запобігання вторгненням

Система запобігання вторгненням (IPS) є одним із найважливіших компонентів стратегії безпеки мережі. Він постійно відстежує мережевий трафік у реальному часі та вживає заходів, якщо виявляє будь-який зловмисний трафік або активність.

У той час як системи виявлення вторгнень лише виявляють підозрілу поведінку та попереджають про неї, IPS також вживає швидких і негайних заходів проти цих дій, щоб запобігти завданню будь-якої шкоди системам, ефективно та швидко протидіючи таким атакам, як атаки буферизації.

Вони використовують автоматичні відповіді, щоб автоматично реагувати на атаки буферизації, які вони виявляють, пом’якшуючи або блокуючи виявлену підозрілу діяльність. Крім того, вони також використовують перевірку трафіку, перевірку вмісту, обмеження частоти запитів, геоблокування, примусове виконання протоколів тощо, щоб уможливити раннє виявлення та запобігання ризикам атак із буферизації.

#10. Будьте обережні з тим, що ви натискаєте

Часто спулінг-атаки ініціюються шкідливими посиланнями та фішинговими електронними листами. Навіть файли чи вкладення, які зловмисник надсилає в спул, містять шкідливі посилання, натиснувши на які, ви можете перейти на підроблені веб-сайти або запустити зловмисне програмне забезпечення.

Отже, важливо бути обережним, де ви клацаєте, щоб запобігти ризику спулінг-атак.

#11. Розкажіть своїм співробітникам про атаки на спулінг

Інформування ваших співробітників про потенційні ризики спулінгу є одним із найважливіших профілактичних заходів, щоб уникнути атак спулінгу.

Вкрай важливо переконатися, що персонал вашої організації добре обізнаний про останні кібератаки та загрози, пов’язані зі спулінгом. Отже, вони краще оснащені знаннями, щоб пом’якшити їх.

Ви також можете провести тренінги з кібербезпеки, щоб поширити обізнаність про атаки на спулинг і навчити співробітників визначати ризики спулінгу, ознаки підозрілих електронних листів, вкладених файлів і посилань, а також способи повідомити про ці ризики або зменшити їх, щоб зменшити їхній вплив на системи та мережі організації.

Будь обережним!

Бути пильним щодо останніх і нових загроз кібербезпеці є вкрай важливим для компаній і організацій, щоб не стати жертвою зловмисних атак і втрати конфіденційних даних і бізнес-інформації.

Кібератаки використовують механізм буферизації, надсилаючи зловмисний трафік або файли до мереж і систем буферизації, щоб отримати несанкціонований доступ і порушити конфіденційні дані.

Отримання доступу до конфіденційних буферних даних дозволяє кіберзлочинцям скомпрометувати їх різними способами, а також застосувати інші форми кібератак, як-от програми-вимагачі, зловмисне програмне забезпечення або фішингові атаки.

Ми сподіваємося, що ця стаття допоможе вам зрозуміти, що таке спулинг, як працюють атаки на спулінг і як можна запобігти їм і пом’якшити їх, щоб уникнути порушень даних і ризиків, згаданих вище, і забезпечити надійну безпеку мережі для вашої організації.

Далі – найкраще програмне забезпечення для забезпечення відповідності вимогам кібербезпеки🔒.