techukraine.net techukraine.net Що таке спліттер для навушників і як він працює?

Що таке спліттер для навушників і як він працює?

Categories:

Ви коли-небудь були в далекій подорожі з другом і хотіли дивитися те саме шоу чи музику під час подорожі? У машині ви можете просто ввімкнути радіо та грати, що завгодно. Але в потязі, літаку чи іншому громадському транспорті вмикати будь-який медіафайл, який ви дивитеся, є надзвичайно необережним для ваших попутників. Ось тут на допомогу приходить скромний розгалужувач для навушників. Ви, напевно, бачили їх у використанні, але як навушники розгалужувач насправді розділить аудіо для двох наборів навушників без втрати якості?

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

Що таке спліттер для навушників?

По суті, розгалужувач для навушників — це компактний пристрій, розроблений для того, щоб дозволити кільком слухачам одночасно підключатися до одного аудіоджерела, не розводячи слуховий досвід. Маючи окремий штекер на одному кінці та низку гнізд на іншому, він дозволяє кільком навушникам підключатися до одного вихідного пристрою.

Однак його простота може бути оманливою. Справжня магія спліттера полягає в його здатності точно відтворювати аудіосигнал, гарантуючи, що кожен підключений слухач отримує однакові слухові враження.

Як працює розгалужувач для навушників?

Спліттер для навушників не просто «розділяє» звук. Замість цього він направляє аудіосигнал від основного джерела, розділяє його та надсилає до кожного підключеного навушника. Тепер хтось може задатися питанням, чи цей поділ зменшує якість звуку? Як не дивно, ні.

Думайте про аудіосигнал, як про річку, що тече. Розгалужувач фактично створює кілька каналів із цієї річки, але гарантує, що кожен переносить однаковий об’єм води. Подібним чином аудіосигнал зберігає свою цілісність, забезпечуючи оригінальну якість звуку для кожного комплекту навушників. Це гарантує, що коли дві людини використовують розгалужувач для прослуховування пісні з телефону, обидва відчують аудіо в повній насиченості та глибині, як це було задумано виконавцем.

  Як переглянути тексти пісень на iPhone, iPad, Mac або Apple TV

Зауважте, що ми в основному обговорюємо дротові навушники (з багатьох причин дротові краще, ніж бездротові!). Якщо у вас є бездротові навушники, ви можете під’єднати кілька пристроїв Bluetooth до Windows.

Чи існують різні типи розгалужувачів для навушників?

Так, існує кілька типів розгалужувачів для навушників, але зазвичай ви стикаєтеся з одним із наведених нижче:

Автор зображення: Якоб Берг/Shutterstock

  • Y-розгалужувач: найпростіший тип розгалужувача для навушників, широко відомий «Y-розгалужувач», має форму «Y». Кінці Y мають вхідний роз’єм 3,5 мм, а хвіст має роз’єм 3,5 мм для підключення до джерела сигналу.
  • Мультирозгалужувач: ці розгалужувачі більше схожі на розгалужувач, що дозволяє підключати кілька 3,5-мм роз’ємів до одного пристрою. Зазвичай ви знайдете їх із принаймні трьома портами, якщо не більше.
  • Розгалужувач керування гучністю: деякі розгалужувачі для навушників вищого класу можуть постачатися з окремими вбудованими регуляторами гучності або іншими засобами керування медіа.

Варто розглянути ще один вид розгалужувачів для навушників, який відноситься до сучасних пристроїв.

З поступовим припиненням використання шанованого роз’єму 3,5 мм на смартфонах та інших пристроях USB-C став стандартним портом для більшості пристроїв. Тепер ви можете придбати розгалужувач для навушників USB-C, як це звучить: замість вхідного 3,5-мм роз’єму є роз’єм USB-C.

Крім того, ви також можете вибрати аналогічні розгалужувачі, які дозволяють заряджати ваш пристрій через один порт USB-C і слухати аудіо через роз’єм 3,5 мм на протилежному кабелі або вході — потенційно зручний інструмент.

Як вибрати розгалужувач для навушників

Коли справа доходить до розгалужувачів для навушників, ви берете найдешевший варіант і йдете, чи не так? Або, можливо, це момент у магазині електроніки в аеропорту, коли ви розумієте, що було б приємно поділитися аудіо?

  Як зробити вертикальні відривні сторінки в Microsoft Word

Автор зображення: Ковальчук Олександр/Shutterstock

Хоча розгалужувачі для навушників можуть бути не найскладнішим набором, який ви коли-небудь купували, є, безумовно, кілька міркувань.

Кількість портів

Само собою зрозуміло, але зі скількома людьми ви збираєтеся поділитися аудіо? Переконайтеся, що ви купуєте розгалужувач для навушників із достатньою кількістю портів. Y-розгалужувач часто є достатнім, оскільки спільне використання одного аудіоджерела через дротовий носій у такий спосіб є певною рідкістю.

Матеріали

Роз’єми

Роз’єми (штекер та гніздо) є важливими компонентами спліттера, оскільки вони забезпечують належний інтерфейс із пристроєм і навушниками.

  • Позолочене: золото є чудовим провідником електрики та стійке до корозії. Позолочені роз’єми часто забезпечують чистішу передачу сигналу та служать довше, не тьмяніючи та не зношуючись.
  • Нікельований: нікель є ще одним широко використовуваним матеріалом, хоча він може бути не таким електропровідним або стійким до корозії, як золото. Однак, як правило, це доступніше.

Кабелі

Кабель, який з’єднує роз’єми в розгалужувачі, відіграє важливу роль у передачі сигналу.

  • Безкиснева мідь (OFC): OFC відома своєю високою провідністю та чистотою, що забезпечує мінімальні втрати сигналу. Він часто використовується в аудіообладнанні преміум-класу.
  • Луджена мідь: лудіння або покриття міді шаром олова підвищує її стійкість до корозії та окислення. Це дешевша альтернатива OFC, але все ще забезпечує гідну передачу сигналу.

Ви також можете розглянути корпус зовнішнього кабелю, але це, безумовно, нижче списку. Однак щось на кшталт TPE або кабелю з обплетенням було б хорошим варіантом, щоб підтримувати розгалужувач для навушників у хорошому стані.

2 проблеми з розгалужувачами для навушників

У більшості випадків розгалужувачі для навушників підключаються та працюють. Але є одна або дві проблеми, з якими ви можете зіткнутися з розгалужувачами для навушників.

  10 речей, про які слід подбати під час оновлення BIOS

Проблеми з розподілом живлення є однією з найпоширеніших проблем із спліттерами для навушників. Деякі розгалужувачі не в змозі точно розподілити потужність і гучність належним чином, що призводить до того, що одні навушники отримують чистіший або гучніший звук, ніж інші.

Щоб протистояти цьому, придбання та тестування перед поїздкою є доцільним, хоча, очевидно, не завжди можливо. Ви завжди можете відкрити розгалужувачі для навушників там, де ви їх купили, перевірити їх, а потім повернути, якщо вони не працюють, хоча це може не спрацювати (і магазин може не прийняти відшкодування, звинувачуючи натомість ваші навушники).

Крім того, придбання розгалужувача для навушників вищого класу допоможе захистити від низької гучності, перешкод сигналу та інших проблем. Кращі матеріали та якість збірки відіграють важливу роль у цьому.

Виходячи з цього, іншою проблемою, з якою ви можете зіткнутися, є, як правило, неякісні матеріали або комплект розгалужувачів для навушників, які легко ламаються. Знову ж таки, придбання розгалужувача для навушників трохи вищої якості допоможе вам уникнути цих проблем. Ви також можете подумати про заміну роз’єму 3,5 мм, якщо це стало проблемою ваших навушників.

Поділіться своєю музикою з усіма

Розгалужувачі для навушників можуть бути різними. Я впевнений, що більшість людей намагалися використовувати розгалужувач для навушників і виявили, що один вхід надзвичайно тихий або створює фоновий шум або щось інше.

Придбання високоякісного спліттера від відомого бренду має вирішити ці проблеми, і, якщо ви можете, завжди перевіряйте його перед покупкою (або принаймні перед поїздкою!).