Що таке «сертифікований Qi» бездротовий зарядний пристрій?

Якщо ви знайшли час купити бездротовий зарядний пристрій, то ви, ймовірно, зіткнулися з терміном «Сертифікований Qi». Але що таке Qi, і чому ви повинні використовувати сертифікований Qi бездротовий зарядний пристрій?

Qi – це просто стандарт бездротової зарядки

Ци (вимовляється як «чи») є стандартом бездротової передачі енергії. Це формат, який підтримується Консорціум бездротового живлення (WPC), і він має на меті стандартизувати бездротову зарядку на всіх пристроях так само, як стандарти USB або Bluetooth мають стандартизовану передачу даних на всіх пристроях.

Але чому бездротову зарядку потрібно стандартизувати?

Ну, без такого стандарту, як Qi, бездротова зарядка була б серйозною проблемою. Уявіть, якби кожен смартфон використовував власний унікальний кабель замість Micro-USB, USB-C або Lightning. Без стандарту Ци це дурниця, з якою вам доведеться мати справу.

Ми говоримо «в основному», тому що технічно кажучи, нестандартизовані бездротові зарядні пристрої можуть працювати з нестандартизованими телефонами. Але поєднання стандартів живлення з непідтримуваними пристроями є неефективним і небезпечним.

  Усі транспортні засоби сумісні з Apple CarPlay з березня 2020 року

Стандарт Qi робить все безпечним і легким

Для передачі енергії бездротові зарядні пристрої покладаються на магнітну індукцію або магнітний резонанс (Qi використовує обидва). Це наче магнітне поле, яке оточує Землю. Ваш телефон містить котушку, яка перетворює цю магнітну енергію в електричну, яка потім заряджає акумулятор. Просто, правда?

Ось чому технічно можливо, щоб нестандартизовані бездротові зарядні пристрої працювали з нестандартизованими приймачами в телефонах. Але давайте уявимо собі світ без стандартів бездротової зарядки. Ви зіткнетеся з трьома великими проблемами:

Телефони з перевантаженням: смартфони мають вбудовані обмежувачі напруги, які запобігають перезарядженню проводів. Але бездротова зарядка покладається на котушку, як котушка на електричній плиті. Без стандарту бездротової зарядки потужний бездротовий зарядний пристрій (скажімо, 25 Вт) може пошкодити котушку малопотужного бездротового телефону (яка може мати обмежений діапазон 0-5 Вт) разом із акумулятором та іншими внутрішніми елементами.
Перегрів: Це вже поширена проблема для високовольтних (або дешевих) бездротових зарядних пристроїв. Без належного керування живленням або вентиляції тепло буде накопичуватися та пошкодити ваш телефон. Достатня кількість тепла може призвести до пошкодження акумулятора, що також може призвести до пожежі.
Передача тепла до довколишніх об’єктів: без вбудованого виявлення сторонніх об’єктів (FOD) бездротовий зарядний пристрій може штовхати магнітну енергію на речі, які не є телефонами, як-от шматки металу або прилеглі предмети. Це може призвести до перегріву, пожежі або опіків.

  Як приєднатися до полювання на яйця «Animal Crossing: New Horizons».

Стандарт бездротової зарядки Qi ефективно гарантує, що ми ніколи не зіткнемося з цими проблемами. Якщо телефон або зарядний пристрій сертифіковано Qi, вони перевіряються Консорціумом бездротового живлення на безпеку, ефективність та сумісність. Пристрої, що сертифіковані Qi, повинні працювати від 0 до 30 Вт (стандарт Qi може досягати 1 кіловат, але не для телефонів), проходити температурні тести та відповідати стандартам Qi FOD. Вони також повинні бути сумісні з усіма іншими пристроями з сертифікацією Qi (телефонами або зарядними пристроями), так само, як і всі карти Micro-SD з усіма портами Micro-SD.

Інші стандарти бездротової зарядки існують, і вони мертві

Powermat 2009 року. Він працює за стандартом зарядки PMA, а не Qi.

  Як відновити видалений ескіз зі сторінки нової вкладки Chrome

Ми говоримо про Qi так, ніби це єдиний стандарт бездротової зарядки. Це тому, що, хоча існують інші стандарти бездротової зарядки, вони більше не актуальні.

Чесно кажучи, у нас все в порядку. Різні стандарти бездротової зарядки не поєднуються один з одним, тому краще (на рівні споживачів), щоб усі телефони та бездротові зарядні пристрої підтримували один формат. Але заради знань та історії технологій, які інші стандарти бездротової зарядки?

Ну, є Powermat (PMA), який використовує магнітну індукцію для зарядки пристроїв. Пам’ятайте про них модні зарядні килимки з 2008 чи 2009 року? Це були бездротові зарядні пристрої PMA. Телефони Samsung Galaxy (S8, S9 і S10) як і раніше підтримують стандарт PMA (поряд з Qi), але люди скаржаться що S10 не працює з усіма зарядними пристроями PMA.

Інший відомий стандарт бездротової зарядки називається AirFuel (раніше Rezence), який використовує магнітний резонанс для заряджання пристроїв. Його підтримує а кілька застарілих пристроїв що ні