techukraine.net techukraine.net Що таке розробник з відкритим кодом і як ним стати

Що таке розробник з відкритим кодом і як ним стати

| | 0 Comments| 3:35 PM
Categories:

Ви в захваті від відкритого коду, і все, про що ви мрієте – це стати розробником з відкритим кодом? Якщо так, то ви прийшли в потрібне місце.

Відкритий вихідний код – це технічний термін, що означає безкоштовне програмне забезпечення. Однак з відкритим вихідним кодом відбувається багато речей.

У цій публікації ми розглянемо все це, і в процесі ми також дамо вам шлях, щоб стати розробником з відкритим кодом.

Давайте розпочнемо.

Що таке розробник з відкритим кодом?

Розробник(и) з відкритим кодом робить свій внесок у програмне забезпечення, що розповсюджується за ліцензіями з відкритим кодом. Отже, за визначенням, якщо ви сприяєте відкритому коду, ви є розробником відкритого коду.

Однак для розробників з відкритим кодом є набагато більше, ніж просто внесок.

Розробник з відкритим кодом спеціалізується на екосистемі з відкритим кодом. Вони мають повне розуміння того, як працює відкритий код, як внести свій внесок у нього, його різні ліцензії та здатність співпрацювати з іншими розробниками для створення найкращого програмного забезпечення, що робить розробників з відкритим кодом високим попитом.

Ринок відкритого коду дуже відкритий і користується попитом переважно на такі технології:

 • Хмарні/контейнерні технології
 • Кібербезпека
 • DevOps
 • Веб-технології
 • Блокчейн
 • Технології зберігання
 • Штучний інтелект/машинне навчання
 • Граничні обчислення

Тепер ми розглянемо обов’язки розробника з відкритим кодом.

Обов’язки розробника відкритого коду

Ваші обов’язки як розробника з відкритим кодом залежать від багатьох факторів, зокрема від вашого досвіду, рівня участі та навичок. Однак це потрібно виправити, додавши новий код або виправивши помилки. Як розробник з відкритим кодом, вам потрібно буде керувати спільнотою проектів з відкритим кодом.

Якщо ви добре розбираєтесь у кодуванні та розробці, у вас обов’язково буде шанс зробити внесок у базовий код проекту. Це може включати додавання нових функцій до кодової бази або оптимізацію кодової бази для підвищення продуктивності.

Крім того, вам також потрібно буде вирішити проблему та відстежувати помилки. Оскільки кожен може внести свій внесок у проекти з відкритим кодом, проекти з відкритим кодом стають масштабними. Щоб відстежувати всі помилки та проблеми, керівники проектів розгортають належні системи відстеження проблем для керування завданнями, запитами на функції та звітами про помилки.

  Як додати простір між текстом і межами клітинок в Excel

Ви також повинні брати участь у перевірках коду, щоб забезпечити послідовність і якість кодової бази.

Залежно від вашої ролі вам також може знадобитися виконати наведені нижче дії.

 • Тестування та гарантія якості
 • Вимоги до збору
 • Залучення громади
 • Зворотна сумісність з попередніми випусками
 • Управління релізами
 • Забезпечення безпеки проекту
 • Забезпечити належну внутрішню та публічну документацію
 • Переклад

Далі ми розглянемо відкритий вихідний код як кар’єру.

Чому кар’єра з відкритим кодом?

Кар’єра з відкритим кодом користується великим попитом. Все більше і більше компаній роблять свої проекти відкритими. Насправді, якщо ви подивіться на різні технології, ви знайдете більшість із них із відкритим кодом. Зрештою, чим більше уваги приділено програмному забезпеченню, тим краще воно стає.

Це також дозволяє компаніям скоротити витрати, зменшити бізнес-ризики та підвищити загальну якість проекту.

Усе це означає, що як розробник з відкритим кодом у вас є більше шансів отримати роботу в цих компаніях. Відповідно до Open Source Jobs Report 2022, менеджери активно шукають кандидатів з відкритим кодом.

The Звіт про вакансії з відкритим кодом за 2022 рік повідомили, що 86% менеджерів хочуть отримати таланти з відкритим кодом. З іншого боку, 46% менеджерів виявили зацікавленість у збільшенні найму працівників із відкритим кодом.

Джерело: training.linuxfoundation.org

Однак дослідження також показало, що 93% менеджерів потребують допомоги у пошуку відповідних талантів своєї команди з відкритим кодом. За їх словами, більшості кандидатів бракує необхідного досвіду роботи з відкритим кодом.

Звіт також проливає світло на навички, яких шукають менеджери з найму. Менеджери з найму хочуть, щоб кандидати володіли такими навичками.

 • Здатність до архітекторських рішень
 • Знання того, як користуватися GitHub
 • Досвід ведення проектів та участі в проектах з відкритим кодом
 • Знання нових інструментів

З точки зору кандидата, вибір кар’єри з відкритим кодом має багато переваг. Ці переваги включають:

 • Робота з сучасними технологіями та інфраструктурою
 • Робота з обізнаними людьми з усього світу.
 • Чудова можливість зростання
 • Можливість працювати над тим, що вам подобається, тобто відкритим кодом

Як стати розробником з відкритим кодом?

Щоб стати компетентним і кваліфікованим розробником з відкритим кодом, ви повинні почати з малого. Найкращий підхід – це дізнатися про відкритий код і як він працює. І найкращий спосіб почати це робити — навчитися робити внесок у відкритий код.

  Посібник для початківців зі штучного інтелекту речей (AIoT)

#1. Розуміння компонентів проекту з відкритим кодом

Щоб розпочати свою подорож як розробника з відкритим кодом, вам потрібно дізнатися про це та як це працює. Дуже важливо розуміти, що проект з відкритим кодом складається з реальних людей, які працюють над реальними проблемами. До них належать супроводжувачі проекту, учасники, спільнота та користувачі/клієнти.

Інші важливі компоненти проекту з відкритим кодом включають:

 • Репозиторій вихідного коду та документації
 • Допоміжний посібник
 • Ліцензії проекту, щоб указати його ліцензію на розповсюдження
 • Проектна культура
 • Керівництво з Кодексу поведінки
 • Розподіл

Кожен із цих елементів має вирішальне значення для успіху проекту з відкритим кодом. Крім того, в основі всього цього лежить система контролю версій (VCS), така як Git.

#2. Починаючи з малого

Відповідно до Радек Паздера, завжди розумно починати з малого. Це допоможе вам ігнорувати масштаби проекту з відкритим кодом, який містить велику кодову базу. Якщо ви спробуєте дізнатися про все, ви незабаром побачите, що вас переповнює неосяжність проекту. Крім того, починаючи з малого, ви можете витратити час на те, що вам подобається в проекті, і залишатися мотивованими протягом усього процесу.

#3. Вивчення основ роботи з відкритим кодом

Найкращий спосіб стати розробником з відкритим кодом — вивчити основи. Основні концепції починаються з того факту, що код потрібно модифікувати, перевіряти чи вдосконалювати протягом усього життєвого циклу.

Екосистема з відкритим кодом величезна. Крім того, більшість проектів фінансуються через консорціум або постачальників корпоративного програмного забезпечення. Компанії повинні використовувати програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом для створення компонентів навіть під час створення пропрієтарного програмного забезпечення.

Якщо ви зовсім новачок у відкритому коді, найкраще зайти на GitHub і пошукати проекти, які вас цікавлять. Ви можете запустити їх і дізнатися про проект за допомогою файлів для внесення та README. Документація проекту також є чудовим місцем для ознайомлення з проектом з відкритим вихідним кодом, оскільки містить докладні покрокові інструкції та навчальні посібники.

Коли ви почуваєтеся комфортно, створіть середовище для розробників і почніть робити внески.

#4. Тримайте лінію зв’язку відкритою

Ви також повинні вкладати час у спільноту, роблячи внесок у будь-який проект з відкритим кодом. Отже, переконайтеся, що ви приєдналися до IRC-каналу та списку розсилки. Це допоможе вам бути в курсі того, що відбувається в спільноті. Це також дозволяє початківцям розпочати проект, особливо якщо їм потрібна допомога, щоб визначити, з чого почати робити внесок.

  Як запам’ятати, де ви припаркувалися за допомогою Google Assistant

Ви також можете надіслати електронний лист розробникам і супроводжувачам проекту, щоб отримати допомогу. Люди, які працюють над проектами з відкритим кодом, приносять користь і можуть допомогти вам у цьому процесі. Однак завжди варто не турбувати їх основними речами. Для цього ви можете використовувати форуми або списки розсилки.

Коли ви почнете робити внески, вас помітять. І тут починаються ваші шанси отримати роботу.

#5. Отримання роботи з відкритим кодом

Ви можете отримати роботу двома способами — відкритим кодом або традиційним.

Почнемо з традиційного.

Тут ви можете знайти вакансії на порталах вакансій або офіційних сайтах і подати заявку на них. Ви можете спробувати LinkedIn, щоб дізнатися про культуру компанії та відкрити вакансії.

Якщо ви не бачите жодних відкритих списків вакансій для проекту з відкритим кодом, який вас цікавить, ви можете зв’язатися з розробниками або супроводжувачами, щоб знайти можливість. Бувають випадки, коли компанія може прийняти на роботу кандидата, який є винятковим у тому, що він робить.

Ще один спосіб – отримати увагу через ваші внески.

У моїй попередній публікації про відкритий код і пошук роботи я обговорював, як зробити себе поміченим через ваші внески. Ідея полягає в тому, щоб продовжувати робити внески, поки хтось вас не помітить. Як тільки ви досягнете значного впливу, ви матимете чудову позицію, щоб вас найняли.

Заключні слова

Шлях до розробки з відкритим кодом починається з внесків. Бувають випадки, коли кандидати дізнаються про технології на роботі. Однак настійно рекомендується починати самостійно, щоб випередити криву.

Крім того, вакансії з відкритим кодом переважно віддалені, що дає вам кращий баланс між роботою та особистим життям і можливість продовжувати робити внески в інші проекти з відкритим кодом у вільний час.

Далі ознайомтеся з бібліотеками та середовищем виконання TypeScript, щоб знати, як розробник.