Що таке розробка продукту та як це зробити для вашого SaaS

| | 0 Comments| 2:56 PM
Categories:

Що ж, понад 80% сучасних підприємств використовують принаймні одну програму програмного забезпечення як послуги (SaaS). Це відкриває фантастичні можливості для гравців на ринку SaaS, де доходи можуть швидко зростати темпами, які завжди перевищують найсміливіші прогнози.

Однак план розвитку продукту SaaS і стратегія для хмарного програмного забезпечення необхідні, щоб ви могли, якщо ви збираєтеся випередити темну сторону індустрії SaaS, йти в ногу з її шикарними тестами та перемогти конкурентів.

Оскільки більшість компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення, прагнуть вижити серед великої кількості, лише розробник, який опанує стратегію розробки продукту з самого початку, залишиться актуальним.

Оскільки індустрія SaaS може бути швидкою та нестабільною, а розробка продукту залишається серйозною проблемою навіть для провідних розробників та їхніх менеджерів, ви хочете знати багато змінних у грі та освоїти збалансований підхід.

Цей посібник допоможе вибрати найкращу стратегію розвитку продукту SaaS.

Розробка продукту для SaaS

Розробка продукту SaaS відноситься до процесу створення хмарних програмних програм, які розміщені на центральному сервері, і користувачі можуть отримати до них доступ через Інтернет. Відповідно до Оксфордський словник бізнесу та менеджменту процес перетворює ринкову можливість на продукт, готовий до продажу.

Користувачам моделей SaaS не потрібно встановлювати або підтримувати програмне забезпечення на своїх пристроях, оскільки обслуговування інфраструктури стає відповідальністю постачальника SaaS. Підхід, який дотримується каскадної моделі (планування, створення, перегляд, випуск), орієнтований на процес і в першу чергу залежатиме від рівня кваліфікації окремого працівника, а не обов’язково команди.

Ще кращим є гнучкий підхід до розробки продукту SaaS, який, згідно з Agile Маніфествідноситься до процесу, найвищим пріоритетом якого є задоволення клієнта через ранню та постійну систему доставки цінного програмного забезпечення.

У той час як традиційна методологія розробки продукту SaaS насамперед спрямована на використання існуючих ринкових можливостей, гнучкий метод є однією з методологій для створення однієї або кількох частин розробки продукту.

Розробка продукту зосереджена на досягненні нових етапів ринкових можливостей шляхом зростання та вдосконалення продукту SaaS, який може не обов’язково включати програмне забезпечення, оскільки воно є одним із багатьох компонентів або, можливо, важливим компонентом, але це лише один елемент.

У гнучкій розробці ваша головна турбота полягатиме в розробці програмного забезпечення через такі процеси, як розуміння вимог, написання коду та розгортання функцій, щоб зробити програмне забезпечення більш зрілим.

Різниця між традиційною розробкою продуктів SaaS і гнучкою розробкою:

ФакториТрадиційний підхідГнучкий підхідРозробка програмного забезпечення Орієнтація на процес Орієнтація на людейСтиль управлінняКомандування та контрольЛідерство та співпрацяПризначення ролей у команді На основі рівня навичок членів командиСамоорганізація команд КомунікаціяОфіційноНеформально Роль клієнтаВажливийКритичнийМодель процесуВодоспад, спіраль, прототипЕволюційний підхідЖиттєвий цикл проектуНа основі завдань або діяльність на основі функцій програмного продукту

Найкращі практики розробки продуктів SaaS

Оскільки продукти SaaS стають дедалі популярнішими, а програмне забезпечення постійно динамічним, оскільки вони пропонують масштабованість, зручність та інші рішення, які відповідають потребам користувачів, вам потрібен стратегічний підхід до створення унікальних продуктів SaaS, які задовольнять вимоги користувачів. Серед найкращих практик, які вам потрібно застосувати, можна виділити наступне:

#1. Прийняти гнучку методологію

Розробка продукту SaaS і Agile пов’язані разом, а це означає, що застосування гнучкого підходу є найкращим способом сприяти співпраці, гнучкості та безперервній діяльності. Гнучкий процес передбачає розбиття циклів на менші, керовані копії, які створюють простір для постійного зворотного зв’язку, адаптації та частої корекції курсу.

  Як отримати безкоштовну пробну версію PeopleWhiz

#2. Зрозумійте свою цільову аудиторію

У вас може бути найкраща ідея щодо продукту, але якщо вона не підкріплена глибоким дослідженням ринку та аудиторії, вона здебільшого провалиться.

Навіть якщо ви міцно володієте своїм цільовим ринком, у ваших інтересах буде знати вашу потенційну конкуренцію та ринковий сегмент, включаючи середні ціни.

Хоча розуміння вашого ринку є життєво важливим, знання вашої аудиторії та її визначення успіху є важливішим.

#3. Надайте пріоритет дизайну взаємодії з користувачем

Функціональність має вирішальне значення, і, як наслідок, ви повинні переконатися, що ваш продукт, крім гарного вигляду, буде простим у використанні, щоб він міг допомогти вашим клієнтам. Це означає, що при розробці продукту SaaS слід віддати перевагу принципам проектування, орієнтованим на користувача, щоб надати йому інтуїтивно зрозумілу та чудову взаємодію з користувачем.

Перевірена стратегія вдосконалення продукту передбачає інвестиції в такі дії, як тестування зручності використання, розробка моделі та ітераційний дизайн. Цей метод допоможе вам удосконалити ваш майбутній продукт SaaS і гарантує його здатність точно відповідати очікуванням ваших користувачів.

#4. Реалізація безперервної інтеграції/безперервного розгортання (CI/CD)

Найкраще було б навмисно мінімізувати проблеми та конфлікти, забезпечивши інтеграцію та постійне тестування змін коду шляхом автоматизації процедур збірки, проектування та розгортання за допомогою практик CI/CD.

Безперервний і автоматизований процес випуску та розгортання сприяє швидшій і послідовній доставці оновлень користувачам. Крім того, з автоматизацією шанси на проникнення помилок невеликі, крім підвищення загальної якості продукту.

#5. Надайте пріоритет безпеці та конфіденційності даних

Ви повинні зробити все можливе, щоб гарантувати своїм клієнтам, що їхні особисті дані в безпеці, якщо ви збираєтеся завоювати їх довіру та зайняти нішу для свого бренду. Найкраще цього можна досягти шляхом ревнивого захисту даних користувачів і забезпечення безпеки вашого продукту SaaS.

Ми рекомендуємо дотримуватися найкращих галузевих практик, як-от керування контролем доступу, шифрування даних і поводження з уразливими факторами.

Ви хочете завоювати довіру своїх користувачів і захистити їхні конфіденційні дані, регулярно оновлюючи положення щодо конфіденційності та вимоги відповідності як мінімуму, який неможливо зменшити.

Надійна стратегія розробки продукту для продуктів SaaS

Добре розроблена та реалізована стратегія розробки продукту SaaS має вирішальне значення для розуміння ваших користувачів, точного планування дизайну продукту, ефективного використання ваших ресурсів і підвищення ваших шансів на успіх і виживання на жорсткому конкурентному ринку.

Незалежно від того, розробляєте новий продукт чи модифікуєте існуючий перед виведенням на ринок, впровадження важливих і ефективних стратегій є обов’язковим.

Дотримання типового гнучкого процесу розробки спонукатиме вашу команду розробників до повторної реалізації бачення розробки продукту вашої компанії, розбиваючи кожне завдання на більш дрібні проблеми, які можна розжовувати.

Процес безпомилкового продукту SaaS відповідає інструкції, яка проходить через наступні одночасні фази:

Дослідження ринку SaaS

Хоча всі великі речі починаються з ідеї, ні для кого не секрет, що ви просто не можете реалізовувати всі ідеї. Тому дуже важливо, щоб ви оцінили всі свої ідеї продукту та переконалися, що вони відповідають галузевим тенденціям, потребам клієнтів і ринковому попиту.

Знайдіть час, щоб чітко зрозуміти, як ваш майбутній продукт буде протистояти конкурентам і що зробить його унікальним на насиченому ринку. Варто зосередитися на підтверджених потребах клієнтів, заснованих на глибоких дослідженнях і якісних даних, які виявляють вимоги та думки клієнтів.

Ідея продукту

Наступний крок передбачає подальше формування вашої ідеї продукту за допомогою призми зацікавлених сторін, які розуміють потреби ваших клієнтів, використовуючи ринкові дані, які у вас є.

  14 способів виправити, що фотографії iCloud не синхронізуються на вашому Mac

Ваша когорта ідей щодо продуктів може включати менеджерів із розробки SaaS, дизайнерів продуктів і розробників продуктів тощо. Ця команда об’єднує зусилля, щоб створити унікальну перспективу, що відображає ідеї клієнтів, які можна втілити в реальні продукти, які допоможуть вам відповідним чином налаштувати існуючі прототипи.

Вам потрібно створити різноманітну команду з представниками всіх відділів або бізнес-функцій, щоб вони могли привнести свій відповідний досвід. Саме на цьому етапі ви та ваша команда генеруєте та фільтруєте кожну ідею, висвітлюєте інформацію користувачів і визначаєте невикористані можливості.

Успішна ідея продукту обертається навколо опитувань користувачів, фокус-груп або інтерв’ю щодо продукту, які можна пізніше проаналізувати та узагальнити. Ви також повинні застосувати будь-які наявні відгуки користувачів, якщо у вас є наявні клієнти, щоб отримати базове розуміння потенційних нових клієнтів і використання продукту в реальному світі.

Визначити вимоги до продукту

Після розуміння вимог клієнтів наступним кроком є ​​визначення того, як ваш продукт SaaS наблизить вас до ваших вимог до продукту.

Бізнес-цілі мають визначати стратегічну дорожню карту вашого проекту, описуючи, яку систему чи рішення ви розроблятимете та чому. Ваші вимоги до продукту повинні допомогти вам створити високорівневе детальне розуміння запроектованого рішення, його головної мети та будь-яких існуючих обмежень проекту.

Погодьтеся щодо основних вимог до продукту, які слід включити в документ вимог до продукту, пам’ятаючи, що процес збору вимог є динамічним, оскільки він може вводити нові змінні.

Таким чином, у вашому плануванні переконайтеся, що ви залишили місце для збирання майбутніх вимог протягом життєвого циклу продукту, зберігаючи масштаб проекту, який можна легко адаптувати.

Визначте обсяг проекту

Чітко визначений обсяг проекту — це те, що гарантує, що розробка вашого продукту буде йти за планом, водночас гарантуючи, що ви здасте всі результати вчасно, у межах бюджету та відповідно до очікувань.

Незважаючи на те, що складність проекту та рівень деталізації визначають обсяг заяви про проект, вона завжди повинна включати три важливі частини, а саме цілі проекту, обґрунтування проекту та основні результати.

Ваша заява про обсяг має надавати дрібні деталі кожного аспекту проекту, включаючи основних зацікавлених сторін, часові рамки, обмеження проекту та всі інші елементи процесу.

Архітектурний дизайн продукту

Практична архітектура системи SaaS є найкращим стартовим майданчиком для будь-якого масштабованого та надійного рішення SaaS, оскільки це диктують ваші бізнес-цілі та вимоги клієнтів.

Необхідно базувати дизайн продукту на функціональності вашої майбутньої програми, переконавшись, що вона впливає на всі заплановані аспекти та її робочу складність. Ви також можете включити моделі, які відповідатимуть різноманітним потребам клієнтів.

Виберіть технічний стек

Виберіть пакет технологій для свого рішення SaaS, який охоплює такі аспекти, як технології на стороні сервера, технології на стороні клієнта та хмарні служби.

Правильна технологічна комбінація гарантує, що ваш продукт займе нішу в майбутньому, а також дозволить йому розвиватися без збільшення витрат.

Вибираючи відповідний ІТ-стек, враховуйте складність програмного забезпечення, існуючий ІТ-пакет і майбутні вимоги до обслуговування.

Розробити MMP

Коли основа для розробки продукту SaaS створена, настав час визначити важливі функції вашого продукту та визначити пріоритети для випуску функцій.

Переконайтеся, що ваші обов’язкові функції включено до мінімального товарного продукту (MMP), оновленої версії MVP, версії продукту, що містить мінімальну функціональність, якої буде достатньо, щоб вийти на ринок і отримати певну популярність серед цільових користувачів.

Розробка MMP передує створенню прототипу, щоб команди дизайнерів UX/UI могли створити візуальне представлення MMP перед підготовкою остаточних макетів для більш детальної розробки.

  15 найкращих безкоштовних записів екрана для ПК

На цьому етапі кожна функція MMP повинна бути ретельно перевірена за допомогою безперервних циклів тестування. Отже, команда розробників отримує критичні відгуки досить рано, щоб забезпечити швидшу доставку кінцевого продукту.

Розробка додатків

Після того, як ви завершите випуск MMP, ваша команда має продовжити збір цінних відгуків клієнтів, які вони можуть використати для вдосконалення кінцевого продукту.

Саме на цьому етапі команда продукту додає всі необхідні функції в продукт SaaS, окрім ітерації MMP на основі настроїв користувачів, щоб вони могли перетворити програму на повноцінне рішення SaaS, що пропонує безліч функцій.

Етап розробки додатка отримує переваги від постійної інтеграції та циклів тестування. Це дає змогу групі розробників продукту постійно оцінювати якість кожного продукту як невід’ємну частину процесу безперервного постачання через раннє тестування.

Доставка

Тепер ваша команда має мати можливість надавати нові функції та оновлення невеликими партіями, коли вони з’являються, оскільки команда може вирішувати проблеми та створювати необхідні випуски.

Безперервний цикл доставки продуктів SaaS необхідний, оскільки він збільшує швидкість виходу вашої команди на ринок, оскільки їм не потрібно призупиняти розробку перед впровадженням випусків. У результаті ваші користувачі мають насолоджуватися нескінченним потоком вдосконалень і поточних виправлень функцій.

Технічне обслуговування та оновлення

Розробка продуктів SaaS ніколи не закінчиться, оскільки вони залишаються безперервним механізмом удосконалень і вдосконалень протягом життєвого циклу вашого продукту.

Невтомні зусилля вашої команди підтримки та керування продуктами мають продовжувати відстежувати поведінку клієнтів, виявляти цінну інформацію та повідомляти її команді розробки клієнтів, щоб усі відгуки перетворювалися на плани оновлення програмного забезпечення.

Крім того, ви хочете створити команду, яка спеціально займатиметься підтримкою продукту SaaS, щоб він забезпечував бездоганний досвід, що дозволяло користувачам пристосовуватися до зростаючого робочого навантаження.

Ітераційні вдосконалення

Якщо у вас є успішний продукт SaaS, пам’ятайте, що розробка продукту завжди може бути складною. Ваше нове рішення SaaS має постійно розвиватися, щоб відповідати потребам клієнтів, що постійно змінюються на динамічному ринку.

Інтеграція відстеження та аналітичних можливостей у ваш продукт SaaS дозволить вам краще зрозуміти його малоцінні та високоцінні функції, таким чином маючи змогу подвоїти все, що є найбільш важливим для ваших клієнтів.

Інструменти відстеження гарантують, що ваша команда продукту зможе швидко оцінити нові випуски щодо продуктивності та позитивних відгуків клієнтів, таким чином гарантуючи, що ваш продукт SaaS пропонує повноцінні та орієнтовані на клієнта рішення.

Висновок

Гнучка стратегія розробки продуктів пропонує ідеальну структуру, необхідну для створення нових продуктів SaaS або покращення якості та продуктивності існуючих.

Ретельне дотримання цих ефективних стратегій допоможе вашій компанії досягти своїх бізнес-цілей, незалежно від того, чи плануєте ви виходити на нові ринки, продавати більше існуючій клієнтській базі або залучати клієнтів від конкурентів. Крім того, він пропонує практичний спосіб отримати дохід і збільшити прибутковість.

Завдяки ретельному та обдуманому плануванню ви зможете усунути або мінімізувати ризик помилок, яких можна уникнути, тим самим гарантуючи, що ваша програма принесе заплановані переваги та вимірні цілі, прогрес яких ви можете переглядати на кожному етапі розробки продукту.

Від ідеї, оцінки технічної здійсненності до останнього етапу запуску продукту, впровадження правильної стратегії розробки продукту є вашим ключем до успіху та гарантує, що ви розробляєте лише продукти, які задовольняють реальні потреби клієнтів і збільшують ваші доходи та прибуток.

Далі перегляньте нашу докладну статтю про маркетинг SaaS.