Що таке розділене тунелювання у VPN?

Розділене тунелювання в мережах VPN — це функція, яка дозволяє гнучко направляти ваш інтернет-трафік через окремі тунелі.

Ви можете вибрати тунель, через який буде маршрутизуватися ваш інтернет-трафік, залежно від програми або веб-сайту. Наприклад, розглянемо ситуацію, коли ви хочете взаємодіяти з пристроями в локальній мережі, зберігаючи при цьому ваш інтернет-трафік зашифрованим. Ще більшою проблемою є ситуація, коли вам потрібна більша пропускна здатність для кількох програм, але ви хочете зашифрувати інтернет-трафік для решти програм.

Розділене тунелювання по суті дає вам більше влади над тим, як передаються ваші дані. Ви можете вибрати відносно повільніший і безпечніший тунель або швидший, не надто безпечний тунель. Щоб зрозуміти, чому зашифровані тунелі працюють повільніше, вам потрібно знати, як працює розділене тунелювання в VPN.

Як працює розділене тунелювання в VPN?

Коли ви підключаєтесь до Інтернету та намагаєтесь отримати доступ до веб-сайту, ваш пристрій встановлює з’єднання безпосередньо із сервером веб-сайту. Немає посередників, і ваша швидкість з’єднання залежить від вашого провайдера на основі вашого тарифного плану.

Після підключення до VPN ваш пристрій спочатку підключається до сервера VPN, який згодом встановлює з’єднання із сервером веб-сайту. Сервер VPN шифрує дані перед подальшою передачею. Оскільки ваші дані тепер мають проходити через посередника, це сповільнює швидкість з’єднання.

Саме тут розділене тунелювання дає велику цінність. Це допомагає вам знайти оптимальне співвідношення між безпекою та швидкістю, оскільки дозволяє передавати частину трафіку через захищений і повільний тунель, а інші дані – через незашифрований тунель.

Найкращі VPN з розділеним тунелюванням

Не всі VPN мають функцію розділеного тунелювання, але ось кілька найкращих із них.

  Ось як купити найкращий VPN для вашої безпеки в Інтернеті

#1. ExpressVPN: розділене тунелювання на основі програм

ExpressVPN — одна з небагатьох мереж VPN, які підтримують розділене тунелювання в додатку. Це досить легко налаштувати. Ви відкриваєте вікно «Параметри», а розділене тунелювання знаходиться прямо внизу вкладки «Загальні».

Ви можете вибрати програми, які хочете виключити з VPN-тунелю, і все. Для такої дорогої VPN, як ExpressVPN, недоліком є ​​відсутність функції розділеного тунелювання на основі веб-сайту.

#2. NordVPN: розділене тунелювання на основі програм і веб-сайтів

Є кілька причин, чому вам варто розглянути NordVPN, якщо ви хочете розділене тунелювання. По-перше, він пропонує розділене тунелювання на основі програм, а також веб-сайтів. Розділене тунелювання на основі програми доступне в додатку VPN.

Однак єдине застереження полягає в тому, що розділене тунелювання на основі веб-сайту доступне лише через розширення Chrome від NordVPN, яке має CyberSec (полегшену функцію, яка дозволяє розділене тунелювання). Незважаючи на це, у вас є така можливість, на відміну від ExpressVPN. Крім того, він коштує значно дешевше, ніж ExpressVPN — це варто враховувати, якщо у вас обмежений бюджет.

Типи розділеного тунелювання

Зверніть увагу на те, що обидва VPN дозволяють вибирати програми, для яких ви хочете використовувати VPN, і програми, для яких ви хочете вимкнути VPN.

Хоча може здатися, що ви можете вибрати будь-який із них і йти далі, вам буде краще один вибір, ніж інший. Давайте дізнаємося про типи розділеного тунелювання, коли ми говоримо про те, який варіант вам слід вибрати.

Зворотне розділене тунелювання

Це той метод, який ви повинні використовувати в ідеалі. Простіше кажучи, інверсне розділене тунелювання означає, що ви використовуєте VPN для всіх програм або веб-сайтів, крім тих, для яких ви додаєте виключення. Подумайте про це як про білий список програм і веб-сайтів, які ви хочете підключити безпосередньо до Інтернету. Ви можете підключити програми, які потребують більшої пропускної здатності, безпосередньо до Інтернету, зберігаючи решту трафіку в зашифрованому вигляді.

  Увімкніть функції маршрутизатора Netgear VPN для дому чи офісу

Спліт тунелювання на основі програми або веб-сайту

Це повна протилежність інверсного розділеного тунелювання. Замість того, щоб додавати додатки або веб-сайти в білий список, ви налаштовуєте свою програму VPN так, щоб вона зосереджувалася лише на кількох програмах, як-от програми онлайн-банкінгу або торрент-клієнти. Решта вашого трафіку проходить через звичайне незахищене підключення до Інтернету.

Вибираючи між двома вищезазначеними типами, це більше про безпеку, ніж про жаль. Оскільки ви можете додати в білий список програми, які потребують більшої пропускної здатності, найкраще використовувати інверсне розділене тунелювання, додавати винятки та шифрувати решту трафіку.

Коли слід використовувати розділене тунелювання VPN?

Розділене тунелювання є корисною функцією, яка може надати велику користь у кількох випадках.

Ось кілька варіантів використання розділеного тунелювання:

#1. Коли ви робите щось, що не вимагає особливої ​​безпеки, розділене тунелювання допоможе вам виконувати завдання швидше. Наприклад, скажімо, ви надсилаєте конфіденційну інформацію для роботи, і поки вона завантажується, ви б хотіли сидіти зручніше з фішками та дивитися Netflix. Ви можете використовувати розділене тунелювання, щоб використовувати незахищений тунель для потокової передачі Netflix у форматі HD, навіть якщо ваші конфіденційні дані продовжують проходити через зашифрований тунель.

#2. Коли ви хочете отримати доступ до геозаблокованого вмісту не сповільнюючи будь-які інші дії в Інтернеті. Якщо ви перебуваєте в Китаї, чудовий брандмауер може запобігти вам доступ до багатьох веб-сайтів. Навіть якщо ви перебуваєте в іншому місці світу, ви можете використовувати VPN для доступу до бібліотек вмісту інших країн на будь-якій потоковій платформі. Наприклад, деякі шоу доступні лише на Netflix у США, але ви можете отримати до них доступ із будь-якого місця за допомогою VPN. Ви можете використовувати розділене тунелювання, щоб отримати доступ до геозаблокованого вмісту, забезпечуючи хорошу швидкість з’єднання для інших дій.

#3. Доступ до мережевих пристроїв іноді може бути проблемою, якщо ви підключені до VPN. Якщо ви налаштували робочу групу або хочете взаємодіяти з іншими пристроями у локальній мережі, вам потрібно від’єднатися від VPN. Розділене тунелювання може допомогти вам отримати доступ до цих пристроїв без необхідності від’єднання від VPN.

  Як налаштувати VPN на ПК з Windows 10 або Mac

#4. Налаштуйте інверсне розділене тунелювання якщо у вас є список програм, які, на вашу думку, не потребують особливої ​​безпеки. Це одноразове налаштування, яке займає кілька хвилин. Ви й надалі матимете високу швидкість з’єднання з вибраними програмами, захищаючи будь-які інші дані, що передаються з вашої системи.

Чи безпечне розділене тунелювання?

У роздільному тунелюванні немає нічого небезпечного, якщо ви знаєте, що робите. Деякі стверджують, що розділене тунелювання може поставити під загрозу загальну безпеку, яку пропонує VPN, але це безпідставний аргумент.

Хоча будь-який трафік, який проходить через тунель VPN, завжди безпечний, невдачі з розділеним тунелюванням часто пов’язані з помилковими налаштуваннями. Наприклад, якщо розділене тунелювання налаштовано неправильно, це може відкрити двері для кіберзлочинців, щоб отримати доступ до вашої інформації.

Тунельна дилема 🤔

Це не повинно бути схоже на вибір Софі. Зрозумійте, що розділене тунелювання — це інструмент, який допоможе отримати найкраще з обох світів. Це дозволяє передавати конфіденційні дані через зашифрований тунель, а решту даних можна передавати безпосередньо через Інтернет.

В ідеалі використовуйте інверсне розділене тунелювання та не станьте жертвою дезінформованих порадників в Інтернеті, які стверджують, що розділене тунелювання послаблює загальну безпеку VPN. Усі дані, що передаються через зашифрований тунель, є безпечними — за умови, що ви не зареєструєтесь у підозрілого постачальника послуг VPN.