Що таке рестейкінг Ethereum і як він працює?

| | 0 Comments| 6:16 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Рестейкінг Ethereum дозволяє стейкерам ETH використовувати свої токени для захисту інших блокчейн-мереж і брати участь у різноманітних блокчейн-подіях, не втрачаючи винагороди за ставки.
  • Використовуючи валідатори та токени Ethereum, менші та новіші мережі можуть отримати вигоду від його надійної системи безпеки та довіри, зменшуючи ризик атак або збоїв.
  • Незважаючи на те, що рестейкінг Ethereum пропонує додаткові винагороди та можливості, він супроводжується підвищеними ризиками, високим бар’єром для входу та складнощами для консенсусу Ethereum, які необхідно вирішити для його широкого впровадження.

Якщо ви робили або плануєте зробити ставку на свою криптовалюту, щоб захистити Ethereum, ви, ймовірно, чули про недоліки, наприклад про те, що ви не можете використовувати свої цифрові активи, доки на них поставлено ставку.

Ймовірним вирішенням цього недоліку є повторна ставка Ethereum. Отже, що таке рестейкінг Ethereum, як він працює та що це означає для вас?

Що таке рестейкінг Ethereum?

Співтворець Ethereum Визначає Віталік Бутерін Рестейкінг Ethereum як процес, який дозволяє стейкерам Ethereum «одночасно використовувати свою ставку як депозит в іншому протоколі». Ваш ETH залишиться на Ethereum, але ви можете розширити пов’язану з ним силу ставок на інші блокчейн-мережі.

Замість нових блокчейн-мереж для згуртування нових валідаторів і запиту, щоб вони поставили нові токени, ці мережі можуть використовувати валідатори Ethereum і стейк-токени для захисту своїх систем довіри. Хоча ви, швидше за все, зробите повторну ставку, щоб захистити інші мережі в обмін на винагороду за ставку, ви також можете зробити повторну ставку, щоб підтвердити довіру (і отримати підтвердження) або взяти участь і проголосувати в блокчейн-події без винагороди.

EigenLayer, протокол, заснований Срірамом Каннаном, запровадив механізм переставлення для Ethereum (перегляньте Офіційний документ EigenLayer [PDF]). Цей протокол переставлення реалізує смарт-контракти на Ethereum, які дозволяють стейкерам ETH погоджуватися підтверджувати нові мережі, побудовані на Ethereum.

  Як зробити кам'яну цеглу в майнкрафт

EigenLayer запрацював у червні 2023 року, і станом на жовтень 2023 року його загальна заблокована вартість (TVL) становить близько 216 мільйонів доларів на Дані DefiLlama.

Якщо ви погоджуєтеся повторити ставки, ви можете перевірити кілька систем, включаючи віртуальні машини, криптомости та консенсусні протоколи. Однак, окрім отримання додаткової цінності за ваш ETH, ви зіткнетеся з більш низькими умовами щодо ваших токенів, які ви ставите.

Як працює рестейкінг Ethereum?

Коли ви робите ETH на Ethereum, ваші токени депонуються та блокуються в смарт-контракті, який активує програмне забезпечення перевірки транзакцій. Подібним чином, коли ви хочете зробити повторну ставку, ви повинні укласти інший смарт-контракт, який спрямовує силу ставки ваших токенів на вторинну мережу, яку ви хочете захистити або в якій брати участь.

Ось що робить EigenLayer: протокол реалізує ці смарт-контракти на Ethereum таким чином, що стейкери ETH можуть вирішувати розширити потужність стекінгу своїх активів на вторинні підтримувані мережі.

Є два способи переставити через EigenLayer. По-перше, ви можете переставити ETH, який ви зробили на Ethereum, або ліквідний стейк на таких платформах Лідо і Ракетний басейн. Станом на 2023 рік EigenLayer підтримує ліквідний стейкинг Coinbase Staked Ether (cbETH), Rocket Pool ETH (rETH) і Lido ETH (stETH), а також планується підтримувати більше протоколів.

Щоб переставити свої жетони на ліквідні ставки, ви можете відвідати Додаток EigenLayer і підключіть свій криптовалютний гаманець, скориставшись перевагами вже розгорнутих смарт-контрактів. Щоб зробити ставку на свій рідний ETH, ви повинні створити EigenPods і призначити свої облікові дані для зняття ланцюга маяків на адресу EigenPods.

EigenLayer також має намір інтегрувати активно перевірені служби (AVS), модулі, які не містять код віртуальної машини Ethereum (EVM), який ви можете вибрати для перевірки як рестейкер ETH.

  Смарт-годинник Amazfit Balance зі штучним інтелектом буде представлено на виставці IFA 2023

Перенаправлена ​​ставка від Ethereum дозволить вам підтверджувати транзакції та отримувати винагороди в обох мережах — Ethereum і вторинній — одночасно.

Переваги рестейкінгу Ethereum

Повторне ставлення Ethereum надає кілька переваг для валідаторів, розробників і нових проектів.

1. Додаткові винагороди за ставки

Автор зображення: Іван Радич/Flickr

Найпомітнішою перевагою повторного ставлення Ethereum є те, що він дозволяє вам уникнути альтернативних витрат, які зазвичай пов’язані зі ставкою ETH. Зазвичай, коли ви ставите свій ETH, ви не можете знову поставити вже поставлений токен. Ви не можете скористатися іншими новими можливостями ставок на криптовалюту та отримати більше винагород за ставки.

Однак із повторним ставленням Ethereum вам не потрібно чекати періоду розблокування, щоб знову поставити вже поставлений ETH і навіть використовувати його для отримання доступу до інших додатків блокчейну або як заставу.

2. Посилення менших, новіших мереж

Замість нових блокчейнів для створення нових систем перевірки вони можуть використовувати надійну систему безпеки та довіри Ethereum за допомогою переставлення, і є кілька тверджень, що це можна зробити без шкоди для безпеки Ethereum. Це означає, що розробники можуть легко зменшити ризик атак або збоїв у своїх мережах і програмах.

Крім того, маючи доступ до токенів Ethereum і набору валідаторів, розробники можуть створювати системи з меншими капітальними витратами.

Обмеження рестейкінгу Ethereum

Хоча переставлення Ethereum здається надзвичайно привабливим, особливо для стейкерів ETH, воно має багато ризиків.

1. Підвищені ризики рубання

Коли ви робите ставку на свій ETH, ви будете наражатися на криптовалюту, щоб забезпечити хорошу поведінку під час участі в процесах перевірки Ethereum. Тепер, коли ви робите повторну ставку (підписуєте смарт-контракти для участі в перевірці транзакцій для інших мереж), ви піддаєте себе більшому ризику.

  Що таке автоархівування в Outlook і як воно працює?

Якщо ви вирішите перевірити різні блокчейни, ви будете піддані багатьом низкам ризиків.

Крім того, використання смарт-контрактів підвищує ризик атак, тобто потенційний вектор атаки або вразливість смарт-контракту може врізати ваш ETH.

2. Високий бар’єр для входу

Станом на жовтень 2023 року ви можете робити повторні ставки лише через EigenLayer із підтримкою лише кількох форматів токенів. Крім того, існують ліміти використання для кожного підтримуваного активу та користувача, хоча є розмови про збільшення лімітів з часом.

Незважаючи на свою привабливість, повторна ставка Ethereum залишається складним процесом на ранніх стадіях розвитку; уточнення, спрощення, розширення та забезпечення процесу необхідні для його прийняття.

3. Підвищені складності для Ethereum

Розширення можливостей Ethereum до кількох мереж пов’язане з більшими ризиками та проблемами, про багато з яких говорив Віталік Бутерін.

По суті, повторне використання валідаторів означає, що вони виконуватимуть більше роботи та дотримуватимуться більше правил, що означає більше ризиків. Крім того, існує ймовірність того, що спільнота валідаторів Ethereum може розділитися щодо рішення щодо вторинної мережі, що призведе до нового м’якого або жорсткого форку Ethereum.

Поки Сріран Каннан стверджує цих ризиків можна уникнути, Бутерін вважає, що для розробників буде краще створити нові стратегії для захисту своїх систем.

Рестейкінг Ethereum захоплюючий, але потребує додаткової роботи

Переставлення Ethereum дозволяє повторно використовувати поставлений ETH для вторинних блокчейнів і додатків у криптоекосистемі. У міру розвитку цієї інновації вона може запропонувати більше варіантів використання разом із можливістю заробляти більше на вашій ставці ETH.

Однак усі потенційні ризики та переваги переставлення Ethereum ще не зрозумілі. Хоча проводяться додаткові дослідження та належна обачність, ліквідний стейкинг є ще одним варіантом для більш гнучкого стекінгу Ethereum.