Що таке режим режисера на телевізорі і навіщо він вам потрібен?

| | 0 Comments| 6:20 PM
Categories:

Щоб відчути фільм так, як він був задуманий, ви дійсно повинні подивитися його в кінотеатрі. Однак, якщо ви хочете відтворити цю автентичність вдома на своєму дивані (за допомогою власного попкорну за конкурентоспроможною ціною), незабаром ви зможете це зробити за допомогою режиму Filmmaker.

За допомогою одного перемикача ви можете дивитися фільм (або телешоу), як це було задумано, вимкнути ефекти постобробки (наприклад, згладжування руху), виправити колірний профіль вашого телевізора та встановити для фільму вихідне співвідношення сторін.

На відміну від інших опцій (наприклад, HDMI-CEC), на різних телевізорах він не називається по-різному — перемикач режиму кінорежисера чітко позначений як такий на будь-якому телевізорі, який його має.

Що таке режим режисера?

Похизувалися виробники телевізорів Режим режисера на CES 2020. Це дозволяє вам дивитися контент так, як хочуть його переглядати режисери, продюсери та кіностудії. Він вимикає додаткові функції на сучасних телевізорах, які змінюють спосіб подання вмісту, щоб зберегти кінематографічну естетику.

Натисканням кнопки (а в деяких випадках і автоматично) ви вимикаєте всі додаткові функції постобробки. Збережено оригінальне співвідношення сторін, колірний профіль і частота кадрів. Сьогодні вам часто доводиться налаштовувати параметри якості зображення, розкидані в різних меню вашого телевізора, щоб досягти того, що робить Filmmaker Mode. Однак незабаром ця функція стане універсальною для всіх телевізорів, незалежно від марки чи моделі.

Цей новий спосіб перегляду вмісту з’явиться у майбутніх телевізійних випусках 2020 року від Vizio, Panasonic, LG, Samsung і Philips цього року, а ще більше виробників, ймовірно, скористаються до кінця року.

Режим Filmmaker був викликаний зростаючою кількістю режисерів, які незадоволені тим, як виробники телевізорів за замовчуванням увімкнули постобробку на своїх дисплеях. У 2017 році Джеймс Ганн був одним із перших, хто публічно засудив це у твіті (див. нижче), в якому він назвав імена кількох інших режисерів, які погодилися з ним.

  Як змусити вашу сім'ю полюбити ваш розумний дім

Тому @rianjohnson, @edgarwright, @mattreevesLA, @chrismcquarrie, @TomCruise & Я всі учасники кампанії проти згладжування руху. Хто ще?

— Джеймс Ганн (@JamesGunn) 5 жовтня 2017 року

У той час як новий стандарт був очолюваний Альянс UHD, він також отримав офіційні схвалення від Гільдії режисерів Америки, The Film Foundation, Міжнародної гільдії кінематографістів та Американського товариства кінематографістів.

Навіщо це нам потрібно?

Сучасні телевізори інтенсивно використовують ефекти постобробки, наприклад згладжування руху. Це штучно «згладжує» вміст за допомогою інтерполяції кадрів, що означає, що він вставляє додаткові кадри для досягнення більш високої (і, отже, «плавної») частоти кадрів. Згладжування руху часто називають «ефектом мильної опери» або позначається спеціальними ярликами виробника, такими як «TruMotion» (LG), «MotionFlow» (Sony) або «Auto Motion Plus» (Samsung).

Голлівуд і більша частина світу кіно використовують стандартну кінематографічну частоту кадрів 24p. Це означає, що в секунду відображається 24 кадри (технічно це ближче до 23,967). Саме ця частота кадрів надає фільмам впізнаваний «кінематографічний» вигляд.

Згладжування руху, з іншого боку, замінює вихідну частоту кадрів і намагається узгодити вміст із частотою оновлення телевізора (часто 60 або 100 Гц).

Це не тільки робить кінематографічні постановки занадто гладкими, але й часто вводить небажані візуальні артефакти. Дисплеї, які використовують згладжування руху, часто мають проблеми з інтерполяцією точних кадрів, що призводить до розмитих зображень (особливо в інтенсивних сценах або сценах дії з великою кількістю руху).

Режим Filmmaker також вирішує проблеми зі співвідношенням сторін і правильним кольором. Хоча ці проблеми мають мало спільного зі згладжуванням руху, кожен виробник дисплеїв реалізує їх по-різному. Для налаштування колірної температури або застосування певного співвідношення сторін може знадобитися серія заплутаних меню.

Деякі виробники встановлюють співвідношення сторін і параметри дисплея на основі «на вхід». Це означає, що налаштування для PS4, підключеного через HDMI 1, відрізняються від налаштувань кабельної приставки, підключеної через HDMI 2. Режим Filmmaker вирішує ці проблеми (принаймні тимчасово) натисканням одного перемикача.

  Як перетворити зображення з режиму CMYK в режим RGB в Photoshop

Чому режим кінорежисера — велика справа?

Режим Filmmaker Mode не є запатентованою технологією. Його запроваджує Альянс UHD, група, яка складається з найбільших гравців у кіно і технологічній індустрії. Виробники дисплеїв Samsung, LG, Sony, Toshiba, Vizio та Panasonic є членами. Amazon, Nvidia, Dell, Google, Dolby, Intel і Asus також є частиною альянсу.

Це означає, що, на відміну від запатентованих технологій, режим Filmmaker буде однаково реалізований на всіх пристроях і виробниках. Це усуває будь-які заплутані фірмові знаки або заплутані меню, які в іншому випадку вам доведеться переміщатися, щоб увімкнути цю функцію.

Однак важливо зазначити, що те, що компанія є членом UHD Alliance, не означає автоматично, що режим Filmmaker Mode з’явиться на її телевізорах. Наприклад, Sony ще не пропонувала режим Filmmaker на своїх телевізорах.

Стандартизована реалізація означає, що всі телевізори, які підтримують режим Filmmaker Mode, матимуть ідентичну кнопку на пульті дистанційного керування або автоматично перемикаються завдяки метаданим, які супроводжують медіа. Наразі ми знаємо, що LG вибрала автоматичне перемикання, тоді як Vizio забезпечить як автоматичне перемикання, так і окрему кнопку на пульті дистанційного керування.

Альянс UHD розробив ці стандарти спільно з членами, зокрема Warner Brothers, Paramount, Universal і Technicolor. Такі альянси поширені в галузі, але зазвичай вони стосуються технічних аспектів, таких як роздільна здатність і глибина кольору, а не конкретних функцій або режимів.

Чим режим кінорежисера відрізняється від ігрового режиму?

Якщо ви придбали телевізор протягом останнього десятиліття чи близько того, він, ймовірно, має різноманітні доступні профілі, включаючи режими кіно або гри. Що робити ці режими, повністю залежить від виробника. Ігровий режим зазвичай видаляє якомога більше постобробки, щоб зменшити затримку (і, отже, затримку введення).

Деякі дисплеї не мають ігрового режиму, а мають певні входи, розроблені з урахуванням низької затримки. Наприклад, якщо на вашому телевізорі є порт HDMI, позначений як «Вхід ПК», він, швидше за все, призначений для введення з низькою затримкою. Ви можете підключити комп’ютер або консоль без навігації по ряду меню, щоб отримати найкращі результати.

  Як налаштувати нараду в Microsoft Teams

Хоча режим Filmmaker Mode також веде війну із згладжуванням руху, його кінцева мета неоднакова. Його основна функція – збереження зображення, а не усунення затримок. Таким чином, хоча режим Filmmaker може бути чудовим засобом для гри, він може зайти недостатньо.

Хоча менша затримка може бути побічним ефектом режиму Filmmaker Mode (ми ще не знаємо), це не головне. Хоча власні профілі (наприклад, ігровий режим) та універсальні стандарти (наприклад, режим Filmmaker) в деяких областях можуть збігатися, вони не замінюють один одного.

Як купити телевізор із режимом кінорежисера?

На момент написання цього тексту на ринку немає телевізорів, які використовують режим Filmmaker. Однак ви можете очікувати шквал моделей, які підтримують цей новий стандарт, який буде запущений цього року. Щоб отримати його в руки, знайдіть логотип Filmmaker Mode (див. нижче) на коробці телевізора або маркетингових матеріалах.

Про це повідомив представник LG Різноманітність Режим кінорежисера буде на «кожному новому телевізорі 4K та 8K, який ми представимо у 2020 році».

Panasonic також заявила, що її майбутня серія OLED HD 2000 2020 року включатиме підтримку. Ви також можете очікувати, що роздрібні продавці будуть просувати технологію в точках продажу, тому знайти сумісний дисплей буде набагато легше протягом наступних кількох місяців.

Чи отримає мій старий телевізор режим режисера як частину оновлення?

Наразі малоймовірно, що старі дисплеї будуть оновлені, щоб включити підтримку режиму Filmmaker. Жоден виробник не підтвердив, чи можна додати цю функцію за допомогою оновлення мікропрограми.

Представник Vizio також повністю виключив це, коли ми говорили з ними на CES, заявивши, що ця технологія буде доступна лише в абсолютно нових телевізорах, випущених у 2020 році та далі.

Це може бути пов’язано з вимогами до обладнання або виробниками, які використовують свою останню, найкращу функцію як стимул для оновлення.

Якщо ви хочете найкращий телевізор для ігор, режим Filmmaker, ймовірно, не є вашим головним пріоритетом. Ось що ви повинні шукати на ігровому дисплеї.