techukraine.net techukraine.net Що таке рамка екрану і чому її розмір має значення?

Що таке рамка екрану і чому її розмір має значення?

Categories:

Ключові висновки

 • Розмір рамки впливає на загальний дизайн і функціональність вашого пристрою. Тонкі рамки забезпечують витонченіший вигляд, більше простору на екрані та кращу ергономіку.
 • Різні пристрої мають різні особливості панелі. Смартфони мають тонкі рамки для кращого зчеплення та естетики, тоді як планшети досягають балансу між мобільністю та захоплюючим переглядом. Ноутбуки надають пріоритет портативності та зручності перегляду, тоді як монітори та телевізори зосереджуються на просторі екрана та естетиці.
 • Вибираючи пристрій із тонкими рамками або без них, враховуйте такі фактори, як використання за призначенням, портативність, ергономічність, довговічність, естетика, характеристики та ціна. Пошук правильного балансу покращить ваш досвід і щоденне використання.

У вас є стильний новий телефон або планшет, на який ви не можете перестати дивитися? А може, це новий ноутбук, монітор чи телевізор. Подивіться уважніше на рамку навколо екрана. Це безель.

Отже, перш ніж ми заглибимося в те, як рамки впливають на ваш досвід, давайте швидко розберемося, що це таке.

Що таке рамка екрану?

Рамка екрана — це межа або рамка, що оточує дисплей на смартфоні, планшеті, ноутбуці чи будь-якому іншому пристрої з екраном. Це те, що відокремлює фактичну видиму область екрана від зовнішніх країв пристрою.

Рамки бувають різної ширини. Деякі товсті й помітні, а інші настільки тонкі, що майже непомітні.

Рамка виготовлена ​​з пластику, металу або скла й зазвичай відповідає або доповнює матеріали, використані на задній частині корпусу пристрою. Він діє як захисний буфер навколо крихкого екрана, відокремлюючи його від зовнішніх країв, де найчастіше трапляються удари, якщо ви впустите телефон. Безель також може містити такі важливі технічні елементи, як:

 • Спікер
 • Фронтальна камера для селфі
 • Датчик наближення/світла
 • Світлодіод сповіщення
 • Сканер відбитків пальців
  Що це таке та його роль у хмарній безпеці?

Звичайно, оскільки «безрамковий» дизайн від краю до краю є гарячою тенденцією, деякі моделі відмовляються від фізичних рамок і використовують безшовне скло або вигнутий екран. Але завжди є компроміси, коли форма переважує функцію. Ми розглянемо це далі!

Як рамки впливають на продуктивність і зручність використання ваших пристроїв

Тонка рамка, безумовно, виглядає гладко, але ці масивні рамки служать деяким практичним цілям, а не просто рамці екрана.

1. Телефони

Автор зображення: freepik/freepik

Почнемо з телефонів. Ще кілька років тому товсті рамки були нормою для смартфонів. Але сьогодні майже безрамкові конструкції є основними. Завдяки максимальному збільшенню екрану та мінімізації пластикових або металевих рамок телефони можуть мати більш компактну загальну площу без шкоди для розміру дисплея.

Хорошим прикладом є iPhone 13 Pro, який має 6,1-дюймовий екран, але його легше тримати в руках, ніж старі 5,8-дюймові iPhone. Тонкі рамки також забезпечують витончену естетику та більш захоплюючий досвід під час перегляду вмісту чи гри на телефоні.

Головним недоліком є ​​те, що менші рамки залишають менше місця для фронтальних камер, динаміків і датчиків. Виробники вирішують це за допомогою виїмок, отворів і висувних камер для селфі.

Але в цілому мінімальний дизайн рамок сучасних смартфонів покращує естетику та ергономіку.

2. Таблетки

Для планшетів, таких як iPad, тонші рамки мають ті ж переваги, що й телефони — більше площі екрана в портативному форм-факторі.

Завдяки тонкій рамці iPad Pro дозволяє вам працювати продуктивно на пристрої з діагоналлю 12,9 дюйма, яким зручно користуватися. Крім того, він виглядає надзвичайно гладко на вашому столі чи дивані.

З іншого боку, більш масивні рамки, як на планшетах Amazon Fire, більше орієнтовані на дітей. Вони полегшують захоплення пристрою без падіння, але зменшують кількість видимого екрана.

Таким чином, рамки планшета є компромісом між мобільністю та ефектом занурення залежно від ваших потреб.

3. Ноутбуки

Останнім часом рамки ноутбуків значно зменшилися. Такі ультрабуки, як Dell XPS 13, практично не мають бічної та верхньої панелей. Це звільняє місце для більшого дисплея, зберігаючи загальну компактність корпусу. Ваш вміст дійсно може заповнити ваше поле зору. Однак ноутбукам все одно потрібен вільний простір зверху та знизу для веб-камер і датчиків.

  Що таке SDK і різниця між SDK і API?

Надзвичайно тонкі рамки також можуть ускладнити відкриття ноутбуків без випадкових дотиків, особливо сенсорних екранів.

Загалом, сучасний дизайн ноутбука з тонкими рамками забезпечує кращу портативність і перегляд. Просто майте на увазі, що менші рамки зазвичай мають вищу ціну.

4. Монітори ПК

Монітори віддають перевагу простору на екрані над портативністю, тому надтонкі рамки дуже бажані. Такі монітори, як LG Ultrafine 5K, мають мінімальні рамки з усіх боків для вражаючого ефекту занурення під час гри, творчості чи роботи.

Це також дозволяє розташувати кілька моніторів поруч без рамок. Проте конструкція монітора з ультратонкими рамками має деякі ергономічні міркування. Менші рамки залишають менше місця для кнопок і елементів керування на екрані.

Сам дисплей також більш крихкий без товстої рамки для захисту. Але тонкі рамки надають моніторам витонченого сучасного вигляду, у той же час дозволяючи розширені конфігурації з кількома дисплеями.

5. Телевізори

Як і у випадку з моніторами, на сучасних телевізорах популярні тонкі рамки.

Телевізійні бренди, такі як Sony, LG, Hisense та інші, застосували мінімальні рамки, щоб створити більш кінематографічне враження від перегляду у вашій вітальні.

Великі екрани з тонкими рамками також можна розташувати пліч-о-пліч у безшовні відеостіни, які часто можна побачити в спортивних барах і лаунжах.

З іншого боку, тонша панель забезпечує менше матеріалу для захоплення та переміщення телевізора. Дуже тонкі рамки також роблять монтаж на стіні делікатнішим, оскільки телевізор має менше конструкції для кріплення на кронштейнах або шарнірних кронштейнах.

Але тонкі рамки ідеально підходять для неперевершеного кінотеатру вдома, якщо ви можете впоратися з проблемами керування.

Чи варто купувати пристрій із тонкою рамкою чи без неї?

Отже, перед покупкою нової блискучої техніки важливо подумати не тільки про розмір і роздільну здатність дисплея. Ви можете врахувати такі фактори:

 • Цільове використання: тонкі рамки ідеально підходять, якщо ви хочете захоплюючих розваг під час перегляду фільмів та ігор на своїх гаджетах. Для продуктивної роботи корисно використовувати деякі рамки, щоб уникнути випадкових дотиків до екрана.
 • Портативність: тонкі рамки дозволяють використовувати більші екрани в більш витончених і компактніших конструкціях. Це полегшує маневрування такими пристроями, як планшети та ультрапортативні ноутбуки. Але довговічність може постраждати через надзвичайно тонкі рамки.
 • Ергономіка: рамки забезпечують простір для захоплення, що полегшує утримання пристроїв без випадкових взаємодій. Але товсті рамки також додають громіздкість і змушують пристрої здаватися незграбними.
 • Довговічність: рамки захищають крихкі компоненти екрана. Надтонкі рамки роблять екрани більш вразливими до тріщин і подряпин під час падінь або щоденного використання.
 • Естетичність: мінімальні рамки створюють плавний, сучасний вигляд майже на весь екран. Але масивні рамки виглядають застарілими. Враховуйте свої особисті уподобання щодо дизайну.
 • Особливості: на панелях розташовані фронтальні камери, динаміки, кнопки, датчики та інші корисні компоненти. Переконайтеся, що тонкі рамки не жертвують функціями, які вам потрібні.
 • Ціна: конструкції без рамки або з тонкою рамкою є преміальними функціями, які збільшують вартість. Зважте естетику дисплея та бюджет.
  6 найкращих онлайн-рішень для електронних таблиць для спільних команд

Правильний баланс цих факторів може підвищити ваше задоволення від перегляду, комфорт у використанні та повсякденне використання.

Дизайн рамки важливіший, ніж ви думаєте

Отже, підводячи підсумок, рамка екрана на ваших пристроях безперечно має значення! Тонша рамка забезпечує більш захоплююче враження від перегляду та більше площі екрана в компактному форм-факторі.

Але рамки не зникають повністю – вони все ще служать функціональним цілям, наприклад, корпусам датчиків і структурній підтримці дисплея. У міру того, як рамки стають тоншими, виробникам доводиться творчо підходити до інтеграції цих компонентів у менш нав’язливий спосіб.