Що таке радіатор M.2 NVMe SSD?

M.2 SSD дійсно змінили спосіб використання наших ПК. Перехід від фізичних жорстких дисків до твердотільних накопичувачів для наших завантажувальних накопичувачів уже був досить значним, і з переходом до накопичувачів M.2 справи лише покращилися, і наші ПК досягли швидкості читання та запису, про яку ми раніше не думали.

На ринку є багато SSD, але деякі з них мають радіатори, а деякі ні. Є багато частин комп’ютера, які справді потребують радіаторів, але у випадку з SSD виникає питання: для чого саме він служить і чи потрібен він вам?

Що таке радіатор M.2 NVMe SSD?

По-перше, нам потрібно пояснити, що таке радіатор M.2 NVMe SSD, оскільки, якщо ви подивилися на те, що таке радіатори та як вони виглядають в інших частинах, ця концепція може здатися дивною.

Можливо, ви знаєте, що таке M.2 NVMe SSD, але чи переглядали ви списки продуктів для кількох NVMe SSD і помічали, що деякі з них насправді мають відкриті мікросхеми, а інші закриті? Покриті насправді закриті типом радіатора.

Якщо ви знаєте, як працює процесор або як працює графічний процесор, ви знаєте, для чого призначені радіатори — відводити тепло від чіпа та захищати його від пошкодження обладнання.

У випадку з SSD ви могли помітити, що ці радіатори не мають вентилятора. Ми розберемося про це трохи пізніше, але в основному це тому, що радіатора достатньо. Що стосується повітряного потоку, конвекції, створюваної вентиляторами, які вже є у вашому комп’ютері, достатньо для відведення тепла від радіатора та, таким чином, від SSD, дозволяючи йому належним чином виконувати свою роботу.

Все частіше можна побачити твердотільні накопичувачі з радіаторами, і це особливо вірно для твердотільних накопичувачів вищого класу з більшою ємністю та швидкістю. Так очевидно, що це здається важливим.

Типи радіаторів SSD

Є багато типів радіаторів, які можуть постачатися з вашими SSD. Найпоширенішим є те, про що ви, ймовірно, навіть не думали, що служить радіатором. Ми, звичайно, говоримо про наклейку на верхній частині вашого SSD. Схоже, він містить ключову інформацію про ваші твердотільні накопичувачі, і це все, і у вас може виникнути спокуса видалити його, але насправді він також виконує функцію радіатора.

Наклейка зроблена з металу (зазвичай міді) і допомагає поширювати тепло. Насправді наклейка зазвичай виконує функцію гарантійної печатки, тому, якщо ви знімете її, ваш SSD не тільки стане гарячішим, але й, ймовірно, ви втратите гарантію.

Інші твердотільні накопичувачі постачаються з відповідними радіаторами, виготовленими з металу. Вони виглядатимуть масивнішими і навіть можуть здаватися трохи важчими, оскільки в них набагато більше металу та ребер, які допомагають відводити тепло. Деякі з них можуть навіть постачатися з такими речами, як RGB-підсвічування, хоча, правда, це не забезпечує жодної реальної функціональності та не покращує теплові характеристики вашого SSD.

Тип радіатора, який ви побачите, зазвичай залежить від високого класу SSD, його ємності та швидкості. Однак це не золоте правило, оскільки існує багато високоякісних твердотільних накопичувачів із радіатором із наклейкою або навіть без радіатора, але це загальна вказівка, якої ви можете дотримуватися.

Чому деякі SSD не мають радіатора?

Автор зображення: Eshma/Shutterstock

Деякі SSD просто пропускають радіатор. І причина, чому це так, полягає в тому, що, чесно кажучи, якщо його немає, він йому, ймовірно, не потрібен. Тут ми повинні пам’ятати одну річ: твердотільні накопичувачі NVMe справді не виділяють так багато тепла. Зрештою, це крихітні пристрої, які не потребують надмірної кількості енергії.

Хоча деякі твердотільні накопичувачі NVMe мають переваги від радіаторів для керування температурою та запобігання термічному дроселю, не всі SSD відчувають суттєве дроселювання через нагрівання, а деякі можуть навіть не відчувати троттлінгу взагалі. Тому що якщо все, що ви робите, це використання вашого SSD як завантажувального накопичувача та використання його як звичайна людина, запустити його без радіатора, ймовірно, нормально.

Якщо ви багато читаєте та записуєте дані, вам може знадобитися радіатор, якщо ви не хочете зіткнутися з тепловим дроселюванням. Але якщо говорити реально, йому знадобиться багато часу, щоб досягти цієї точки, і у вас може бути вже SSD з радіатором, якщо це все-таки так.

Самі мікросхеми NAND, ймовірно, також не будуть проблемою, а скоріше, вам може знадобитися просто потурбуватися про контролер. Деякі твердотільні накопичувачі більшої ємності також можуть підсмажитися, але навіть тоді ми стверджуємо, що вони, ймовірно, в порядку лише з вбудованим радіатором із наклейкою.

Чи варто використовувати радіатор?

Відповідь тут і так, і ні.

Ще одна причина, чому радіатори найчастіше пропускають або думають пізніше, полягає в тому, що додавання радіатора може збільшити вартість виробництва SSD. Виробники можуть відмовитися від радіатора, щоб диск був доступнішим. І, чесно кажучи, велика ймовірність, що ви той тип користувачів, якому не потрібне ретельне охолодження для вашого SSD.

Знову ж таки, деяким людям це може знадобитися. А саме, якщо ви плануєте піддавати його інтенсивним навантаженням, то, мабуть, варто розглянути можливість взяти його з радіатором.

Однак для всіх інших це може бути не таким важливим. І багато компаній додають їх для естетики більше, ніж для реальних теплових потреб. Якщо твердотільний накопичувач, на який ви дивитеся, має радіатор, то обов’язково візьміть його, але це, ймовірно, не зашкодить і не зашкодить вам.

Радіатори (начебто) непотрібні

Радіатори є необхідністю в деяких частинах вашого ПК, але в інших, наприклад у вашому SSD, це не такий важливий фактор, як зазвичай. Це круто мати, але це не є абсолютно необхідним, і ваше сховище може жити дуже круто (і швидко!) без нього.

Просто переконайтеся, що повітря циркулює через ваш ПК належним чином, і тепло, яке виділяє ваш SSD, взагалі не повинно бути проблемою — якщо ви не займаєтеся більш інтенсивними речами.