Що таке публічна мережа і чому вона небезпечна?

| | 0 Comments| 3:08 PM
Categories:

Ви, напевно, чули, що підключення до загальнодоступної мережі, наприклад загальнодоступного Wi-Fi, небезпечно. У той же час ви знайдете десятки програм, які допоможуть вам знайти безкоштовний Wi-Fi. Навіть Facebook пропонує допомогти вам знайти його, якщо ви ввімкнете опцію в додатку. Це змушує вас здогадатися, що таке публічна мережа і які типи безпечні, а які ні.

Громадська мережа

Простіше кажучи, загальнодоступна мережа — це мережа, бездротова чи дротова, до якої підключені комп’ютери та пристрої, яким ви не довіряєте. Термін існує деякий час, але користувачі Windows більше знайомі з ним. У Windows 7, коли ви підключаєтеся до мережі, він запитує вас, загальнодоступна це чи домашня мережа. Відмінність, яку ОС проводить між ними, полягає в тому, що в загальнодоступній мережі ви не можете довіряти всім іншим комп’ютерам у ній.

За цим визначенням публічний Wi-Fi, який утворює загальнодоступну бездротову мережу, не є безпечним. Це також означає, що локальна мережа у вашому університеті також не є безпечною, навіть якщо вона обмежена використанням на території кампусу. Те ж саме стосується і безкоштовного Wi-Fi, який ви використовуєте в аеропортах та на автовокзалах. Безкоштовний Wi-Fi, яким ви користуєтеся у своїй улюбленій кав’ярні, відноситься до цієї ж категорії.

  Як плавати та пірнати в «Animal Crossing: New Horizons»

Приватна мережа, або, як деякі можуть її назвати, «домашня» мережа – це мережа, де ви знаєте кожен комп’ютер і пристрій, які в ній є. Мережа WiFi у вашому домі створює приватну бездротову мережу. Аналогічно, мережа WiFi або локальна мережа на вашому робочому місці також створює приватну мережу.

Обмін файлами через публічні мережі

Загалом, і Windows, і macOS не дозволяють системам обмінюватися файлами через загальнодоступні мережі. У macOS є функція AirDrop, яка дозволяє ділитися файлами з ким завгодно, незалежно від того, чи перебуваєте ви в публічній чи приватній мережі, але вам потрібно ввімкнути цей конкретний режим обміну. За замовчуванням AirDrop в macOS обмежує спільний доступ до файлів вашим довіреним контактам.

Очікується, що весняне оновлення Windows 10 додасть подібну функцію під назвою Nearby Sharing. Це також дозволить вам ділитися файлами з будь-ким у тій самій мережі, однак він має функції безпеки, які запобігають надсиланню файлів невідомими системами.

Обмін файлами через загальнодоступну мережу, як правило, вважається небезпечним не тільки тому, що файли можуть бути шкідливими, але й тому, що ваша система є дещо відкритою та більш доступною, коли її бачать усі інші в мережі. Якщо ви хочете поділитися файлами через загальнодоступну мережу, краще використовувати хмарні диски замість того, щоб надсилати файли через саму мережу, або використовувати безпечний метод обміну, як-от AirDrop в macOS.

  Як визначити міжнародні розміри сторінок для друку

Залишайтеся в безпеці

Є кілька основних речей, які ви повинні зробити, щоб убезпечити себе в загальнодоступній мережі.

Вимкнути спільний доступ і виявлення

Щоб залишатися в безпеці в загальнодоступній мережі, ви повинні, перш за все, вимкнути спільний доступ через мережу. У Windows 10 це можна зробити в додатку «Налаштування» у розділі «Мережа та Інтернет» > «Статус». Тут ви знайдете кілька мережевих налаштувань, якими ви можете керувати, у тому числі один для спільного доступу.

Натисніть його, і ви перейдете до панелі керування, де ви можете вимкнути виявлення мережі та обмін.

У macOS ви можете вимкнути спільний доступ і виявлення в системних параметрах у розділі «Спільний доступ». Поки ви цим займаєтеся, обмежте AirDrop або, можливо, уимкніть його, якщо він вам не потрібен.

Увімкнути брандмауер

Усі операційні системи мають брандмауер, який захищає вашу систему від загроз у мережі. У Windows 10 цим брандмауером є Windows Defender, який деякі користувачі мають спокусу вимкнути. Яку б ОС ви не використовували, переконайтеся, що ви ввімкнули брандмауер, якщо ви часто підключаєтеся до загальнодоступних мереж.

  Як налаштувати групи за допомогою Google Assistant

VPN

VPN — це досить хороший спосіб захистити вашу систему від шкідливого мережевого трафіку. Хороший VPN зашифрує ваші веб-запити, а це, у свою чергу, забезпечить кращу безпеку. Ваша активність буде розділена, тому, поки ви перебуваєте в загальнодоступній мережі, ви будете використовувати її з приватної. Якщо хтось спробує отримати доступ до вашої системи, йому доведеться пройти додатковий рівень безпеки.

Оновлені браузери та безпечний перегляд

Загроза для загальнодоступної мережі зазвичай надходить від інших систем і пристроїв, але вона також може виникнути від доступу до небезпечних веб-сайтів або від використання застарілого браузера. Переконайтеся, що ваш веб-переглядач оновлений, щоб він міг надавати вам базовий захист і відвідувати надійні веб-сайти, які використовують HTTPS.