Що таке «процес простою системи» і чому він використовує так багато ЦП?

| | 0 Comments| 11:00 AM
Categories:

Ви коли-небудь відкривали диспетчер завдань і помічали, що процес простою системи використовує 90% або більше вашого ЦП? Всупереч тому, що ви думаєте, це не погано. Ось що насправді робить цей процес.

Ця стаття є частиною нашої поточної серії, яка пояснює різні процеси, знайдені в диспетчері завдань, як-от Runtime Broker, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe та багато інших. Не знаєте, що це за послуги? Краще почніть читати!

Що таке процес простою системи?

Якщо ви коли-небудь шукали в диспетчері завдань (користувачі Windows 10 повинні дивитися на вкладку «Деталі»), ви побачите, що процес простою системи використовує більшість, якщо не весь, ваш ЦП. Але процес простою системи — це саме те; неактивний процес операційної системи. Якщо цей процес не буде постійно займати ваш процесор чимось зайнятим, ваша система потенційно може зависнути.

Іншими словами, ресурси ЦП, які використовуються системним процесом простою, це лише ресурси ЦП, які не використовуються. Якщо програми використовують 5% вашого ЦП, процес простою системи використовуватиме 95% вашого ЦП. Ви можете вважати це простим заповнювачем. Ось чому диспетчер завдань описує цей процес як «відсоток часу, протягом якого процесор простоює». Він має PID (ідентифікатор процесу) 0.

  Відтворюйте фільми з медіа-сервера на телевізор за допомогою телефону [Chromecast]

Windows приховує інформацію про процес простою системи на звичайній вкладці «Процеси» в диспетчері завдань Windows 10, щоб спростити роботу, але вона все ще відображається на вкладці «Деталі».

Чому Windows потрібен процес простою системи?

Без цього процесу ваш процесор завжди буде зайнятий чимось зайнятим, ваша система потенційно може зависнути. Windows запускає цей процес як частину облікового запису користувача SYSTEM, тому він завжди активний у фоновому режимі під час роботи Windows.

Процеси бездіяльності системи є рідними для операційних систем Windows NT, починаючи з 1993 року, вони також з’являються в Unix-подібних операційних системах, таких як Linux, але працюють дещо інакше. Процес простою системи — це звичайна частина вашої ОС, яка запускає один потік на кожному ядрі ЦП для багатопроцесорної системи, тоді як системи, які використовують гіперпотоки, мають один неактивний потік на логічний процесор.

Єдина мета процесу в режимі очікування — утримувати центральний процесор зайнятим чимось — буквально чим завгодно — під час очікування наступного обчислення чи процесу, який буде в нього введений. Причина, чому все це працює, полягає в тому, що неактивні потоки використовують нульовий пріоритет, який нижчий, ніж у звичайних потоків, що дозволяє їх виштовхувати з черги, коли ОС має виконувати законні процеси. Потім, як тільки ЦП закінчить виконання цієї роботи, він готовий знову обробляти процес простою системи. Наявність неактивних потоків завжди в стані Ready (якщо вони ще не запущені) підтримує процесор в роботі і чекає на все, що кине на нього ОС.

  Як налаштувати зустріч у Zoom

Чому він використовує так багато ЦП?

Як згадувалося раніше, цей процес, здається, використовує багато ЦП, що ви помітите, якщо відкриєте диспетчер завдань, шукаючи процесів, які потребують ресурсів. Це нормально, оскільки це спеціальне завдання, що виконується планувальником ОС лише тоді, коли ваш центральний процесор не працює, що, якщо ви не робите щось, що вимагає багато процесорної потужності, буде виглядати досить високою.

Щоб зрозуміти число поруч із процесом у диспетчері завдань, ви повинні думати, протилежне тому, що ви зазвичай розумієте. Він представляє відсоток доступного ЦП, а не те, скільки він використовує. Якщо програми використовують 5% ЦП, то SIP покаже, що використовує 95% ЦП, або 95% ЦП не використовується або небажано для інших потоків у системі.

  Як використовувати зображення як фон у PowerPoint

Але мій комп’ютер повільний!

Якщо ваш комп’ютер працює повільно, і ви помічаєте, що процес простою системи використовується дуже часто, то це не помилка процесу простою системи. Поведінка цього процесу цілком нормальна і свідчить про те, що проблема не пов’язана з високим використанням ЦП. Це може бути викликано нестачею пам’яті, повільною пам’яттю або чимось іншим, що витрачає ресурси комп’ютера. Як завжди, гарною ідеєю буде запустити сканування за допомогою антивірусної програми, якщо у вас виникли проблеми, і ви не використовуєте нічого, що могло б уповільнювати роботу комп’ютера.

Якщо це нічого не дає, і ви все ще відчуваєте повільніше, ніж зазвичай, спробуйте видалити програми, які не використовуються, вимкнути програми, які запускаються під час запуску комп’ютера, зменшіть анімацію системи, звільніть місце на диску або дефрагментуйте жорсткий диск.

Процес простою системи є невід’ємною частиною операційної системи Windows, і, хоча це може виглядати так, ніби він завантажується більше ніж на 90%, він просто показує вам доступні ресурси і що ваш ЦП на даний момент нічого не робить.