techukraine.net techukraine.net Що таке процедурний світ у відеоіграх?

Що таке процедурний світ у відеоіграх?

| | 0 Comments| 2:35 AM
Categories:

Можливо, ви чули про процедурний світ, якщо ви затятий гравець. Але що саме це? І як це впливає на ваш ігровий процес?

Отже, давайте дослідимо, що таке процедурно згенерований світ, як він працює та кілька прикладів ігор, які використовують цю технологію.

Що таке процедурна генерація?

Більшість ігор мають створені вручну світи, як-от серія Grand Theft Auto та Call of Duty. Це означає, що кожна завантажена гра виглядатиме однаково, незалежно від того, скільки разів ви в неї граєте.

Хоча це важливо для ігор, які імітують реальність, або для кіберспортивних назв, які зосереджені на навичках гравця, це також означає, що ви можете грати в гру стільки разів, поки вам не набридне. Крім того, велика карта, створена вручну, означає великий файл гри. Наприклад, San Andreas із GTA V — відтворення Південної Каліфорнії — має 95 ГБ.

Тому, щоб заощадити простір і створити унікальну карту для кожної гри, розробники використовували процедурну генерацію. Замість того, щоб будувати карту по частинах, процедурно згенеровані ігри використовують алгоритм для створення своїх світів.

  Сенсорна панель бездротової клавіатури не працює (посібник з усунення несправностей)

Це означає, що навіть якщо ви граєте в гру неодноразово, ця назва надаватиме вам унікальне середовище з кожним проходженням. Крім того, процедурна генерація не обмежується створенням фізичного світу гри. Розробники також використовують це, щоб їхні ігри мали унікальні діалоги, сюжетні лінії та навіть рішення NPC.

Як працює процедурна генерація?

Процедурна генерація починається з алгоритму та початкового числа. Це основа того, що ви намагаєтеся зробити, і гра використовуватиме це як шаблон для свого створення. Як Блог X-Team стверджує, що зерно — це «ДНК конкретної копії того, що ви намагаєтеся створити процедурно».

Наприклад, ви можете використовувати людське тіло як насіння свого процедурного покоління. Потім ви можете додати змінні до свого алгоритму, щоб кінцевий продукт завжди виглядав як людина, але мав унікальні особливості під час кожного запуску.

За допомогою процедурної генерації початкове число гарантує отримання бажаного результату під час кожного запуску алгоритму, а ваші змінні дають унікальні результати. Якщо ви поєднаєте свою змінну з генератором випадкових чисел або RNG (що таке RNG?), ви потенційно можете створити абсурдно велику або навіть нескінченну кількість варіацій для вашої гри.

  Як поєднати дві фотографії за допомогою Generative Fill у Photoshop

Які ігри використовують процедурну генерацію?

Багато заголовків використовують процедурну генерацію для своїх заголовків. Насправді цей метод створення ігрових світів існує з 1978 року, коли він був представлений у Beneath Apple Manor і Rogue у 1980 році.

Отже, ось кілька сучасних ігор, які використовують цей метод під час створення ігрової сесії.

Нічиє небо

Автор зображення: PlayStation/YouTube

Ця назва є однією з найкращих сьогодні ігор для дослідження космосу завдяки використанню процедурної генерації. Її розробники використали цю техніку, щоб створити понад 18 000 000 000 000 000 000 (так, це 18 нулів) планет, які ви можете досліджувати в ігровому світі.

Завдяки цій техніці кожна планета має свою власну унікальну екосистему, включаючи рослини, тварин, клімат і навіть інопланетні види, якими ви можете торгувати чи воювати. Незважаючи на цей величезний ігровий світ, гра має лише 15 ГБ.

Цивілізація VI

Автор зображення: Цивілізація Сіда Меєра/YouTube

У той час як франшиза Civilization має кілька карт, заснованих на регіонах світу, і одну карту всього світу, основний режим гри використовує процедурну генерацію для створення унікальних карт. Отже, щоразу, коли ви починаєте випадкову гру, вам гарантовано унікальний світ.

  8 найкращих програм для створення діаграм ER для візуалізації та проектування баз даних

Ця функція робить Civilization дуже придатною для повторного відтворення. Навіть якщо ви граєте в ігри кілька років, кожна сесія буде викликом. Ось чому Civilization VI, останній випуск франшизи, є однією з найкращих офлайн-ігор, у які можна грати на iPad.

Іржа

Автор зображення: Facepunch/YouTube

Rust — одна з найкращих дослідницьких ігор, завдяки своїм масивним унікальним картам. Ці процедурно згенеровані карти гарантують, що кожна карта є унікальною, з природними та створеними людьми об’єктами, які випадковим чином розміщуються в кожній ітерації.

Грайте в унікальні ігрові світи, створені за допомогою процедурної генерації

Хоча процедурна генерація існує десятиліттями, вона все ще є чудовою технікою для створення унікальних ігрових світів у найновіших назвах. Отже, якщо ви шукаєте гру, у яку можна грати знову і знову, шукайте ту, яка має процедурно згенеровану карту.