Що таке проксі-сервер?

Ключові висновки

  • Проксі-сервери діють як посередники між вами та веб-сайтами, які ви відвідуєте, підвищуючи вашу конфіденційність.
  • Ви можете використовувати проксі-сервери для обмеженого країною доступу до веб-сайту та моніторингу робочого місця.
  • Пам’ятайте, що проксі-сервери не можуть приховувати історію веб-перегляду, захищати від Інтернет-провайдерів або шифрувати дані. Для кращої конфіденційності використовуйте VPN.

Люди використовують проксі-сервери для підвищення конфіденційності під час перегляду Інтернету. Але що таке проксі-сервер і як люди використовують його для перегляду веб-сторінок і захисту своєї конфіденційності?

Що таке проксі-сервер?

Проксі-сервер діє як посередник, який стоїть між вами та веб-сайтом, який ви хочете відвідати. Замість того, щоб безпосередньо відвідувати веб-сайт, ви наказуєте проксі-серверу підключитися до нього за вас. Проксі-сервер підключається до нього, отримує з нього дані, а потім передає їх вам.

Це все одно, що найняти месенджера для доставки комусь пошти. Якщо ви не хочете, щоб одержувач знав, що лист від вас, ви можете передати його третій стороні, яка доставить його від вашого імені. Таким чином ви зможете отримати повідомлення, не хвилюючись про те, щоб розкрити, хто ви є.

Для чого використовується проксі-сервер?

Проксі-сервери корисно мати, але чому люди їх використовують?

Використання проксі-сервера на особистому рівні

Веб-сайти можуть визначити, звідки ви підключаєтеся, дивлячись на вашу IP-адресу. Якщо веб-сайт вніс вашу країну в чорний список і ви спробуєте підключитися до нього, він визначить, з якої країни ви підключилися через вашу IP-адресу, і заборонить вам доступ.

Проксі-сервери є чудовим варіантом для людей, які хочуть відвідувати веб-сайти з обмеженнями країни, як правило, через угоди про права. Наприклад, ви можете дивитися телешоу на BBC iPlayer за допомогою проксі-сервера, розташованого у Великій Британії, і підключатися до iPlayer через нього.

  Як швидко вимкнути дратівливі сповіщення на iPhone або iPad

Коли iPlayer перевіряє ваше географічне розташування, він бачить IP-адресу проксі-сервера замість вашої власної. Він розпізнає проксі-сервер як джерело у Великій Британії та надає серверу доступ до своїх даних. Ці дані передаються вам, що дозволяє дивитися «Доктора Хто», де б ви не були.

Використання проксі-сервера на бізнес-рівні

Завдяки своїй природі «посередника» проксі-сервери також можуть контролювати з’єднання, що виходять в Інтернет. У результаті це дозволяє компаніям відстежувати використання мережі співробітниками, щоб переконатися, що вони не зловживають Інтернетом.

Щоразу, коли працівник хоче відвідати веб-сайт, він проходить через проксі-сервер, який перевіряє, чи все гаразд. Якщо виявлено, що працівник переглядає сайт із чорного списку, проксі-сервер перенаправляє користувача на веб-сторінку, інформуючи користувача про те, що він не може отримати до неї доступ.

Чого не можуть робити проксі-сервери

Автор зображення: Pixabay

Проксі-сервери корисні, але не є ідеальним рішенням для всіх ваших потреб. Є деякі речі, які проксі-сервери не можуть робити, про які вам потрібно пам’ятати.

Проксі-сервери не можуть приховати вашу історію веб-перегляду

Проксі-сервери впливають лише на підключення, яке ви використовуєте; тому він нічого не змінює на вашому комп’ютері чи браузері. Хоча проксі-сервери чудово приховують вашу особу від веб-сайтів, вони не приховують вашу історію веб-перегляду у вашому браузері.

Кожен веб-сайт, який ви відвідуєте, все одно реєструватиметься у вашій історії веб-перегляду, тому обов’язково скористайтеся приватною функцією веб-перегляду, якщо хочете зробити таємні покупки подарунків.

Проксі-сервери не можуть захистити ваші дані від вашого провайдера

На відміну від служби VPN, проксі-сервер не приховує ваші звички перегляду від вашого постачальника послуг Інтернету (ISP). Хоча сайти, які ви відвідуєте, не зможуть вас ідентифікувати, ваші дані мають пройти через вашого провайдера, щоб досягти проксі-сервера. Як наслідок, проксі-сервери є поганим вибором, якщо вам потрібна конфіденційність від допитливого провайдера.

  Як змінити розташування файлу Docker sock?

Якщо ви хочете це зробити, вам краще вибрати VPN. VPN створює «тунель» між вами та серверами VPN, що не дозволяє вашому провайдеру переглядати ваші дані. Це також чудово підходить для захисту ваших з’єднань від шпигунства в цілому. Наприклад, якщо ви використовуєте незахищене з’єднання Wi-Fi і не хочете, щоб люди підглядали, що ви робите.

Проксі-сервери не можуть зашифрувати дані, які ви надсилаєте та отримуєте

Тому що між вашим комп’ютером і проксі-сервером нічого не змінюється, тому всі дані, які надсилаються на проксі-сервер, не проходять жодного додаткового шифрування, на відміну від VPN. Тому проксі-сервери не є рішенням для захисту ваших даних від сторонніх очей через незахищені з’єднання.

Перегляньте наше порівняння проксі та VPN, щоб дізнатися більше про відмінності.

На жаль, використання загальнодоступного проксі-сервера небезпечно. Ці ризики можуть вплинути на вашу конфіденційність або безпеку комп’ютера.

Щодо першого, поверніться до того моменту, коли ми обговорювали бізнес-використання проксі-серверів. Ми згадували, що власник сервера може контролювати з’єднання та дані, що передаються через сервер. Так само хтось, хто володіє загальнодоступним проксі-сервером, може бачити дані з’єднання, що може створювати ризик для конфіденційності.

Крім того, безкоштовні проксі-сервери вимагають багато реклами, щоб підтримувати роботу. Зазвичай постачальники безкоштовних проксі-серверів не бажають завдавати шкоди своїм користувачам, але деякі рекламодавці використовуватимуть оголошення, які призводять до зловмисного програмного забезпечення, трюк, відомий як «шкідлива реклама». Якщо постачальник безкоштовного проксі-сервера не перевіряє свою рекламу належним чином, ви можете отримати щось неприємне від реклами, яку він вам показує.

  Як обійти обмеження Wi-Fi у школі (робочі рішення на 2020 рік)

Найкращий спосіб запобігти цьому — скористатися приватною проксі-службою або створити власний онлайн-проксі-сервер. Після налаштування ви можете переглядати веб-сторінки, не боячись шпигунства чи поганої реклами.

На щастя, налаштування та використання проксі-сервера є законним, якщо ви перебуваєте за межами Китаю, Ірану, Північної Кореї та інших країн із обмеженнями.

Де знайти проксі-сервер?

Тепер ви знаєте про проксі-сервери. Де можна знайти хороші проксі-сервери? Як і слід було очікувати, існує купа сайтів проксі-серверів, але ось п’ять найкращих сайтів проксі-серверів, якими ви можете почати користуватися негайно:

  • KProxy: безкоштовний, зручний проксі-сайт, який не потребує інсталяції, з опцією платного плану для усунення реклами та покращення обслуговування.
  • Whoer.Net: Пропонує веб-проксі та службу VPN, яка потребує завантаження інструментів для зміни IP-адреси та DNS, із доступною платною підпискою для повної функціональності.
  • HMA: раніше популярний безкоштовний проксі-сервер, тепер він також пропонує VPN, зосереджуючись на покращенні конфіденційності, пропонуючи розширення для веб-проксі та 30-денну гарантію повернення грошей за свою VPN.
  • Zyte: інтелектуальний проксі-сервер і рішення для веб-скрапінгу для компаній, яке потребує інтеграції API і пропонує плани від 29 доларів США на місяць.
  • GeoSurf: надає підприємствам понад 3,5 мільйона домашніх IP-адрес для обходу геообмежень із планами від 300 доларів США на місяць.
  • Хоча проксі-сервери не є ідеальним рішенням для всіх ваших проблем із конфіденційністю, вони можуть стати чудовою допомогою, якщо ви хочете виконувати прості завдання. Існують навіть безкоштовні сервери, якими ви можете користуватися; однак вам слід діяти обережно та переконатися, що ви не підключилися до зловмисника.