techukraine.net techukraine.net Що таке проект Google AI Project Gemini і над чим він працює?

Що таке проект Google AI Project Gemini і над чим він працює?

Categories:

Ключові висновки

  • Google Gemini — майбутній проект штучного інтелекту, який має на меті конкурувати з додатком ChatGPT від OpenAI, об’єднуючи сильні сторони найкращих умів Google.
  • Gemini — це велика мовна модель (LLM), яка поєднує мовні можливості GPT-4 і сильні сторони систем типу AlphaGo.
  • Обґрунтування Google Gemini полягає в тому, щоб покращити свої корпоративні продукти, кинути виклик Microsoft і потенційно просувати розробки в галузі медицини. Дата виходу і остаточні можливості Gemini поки невідомі.

Google не перестає дивувати. Цього разу він тут, щоб вбити проект Gemini AI. Незважаючи на те, що Gemini AI все ще знаходиться в розробці, є надія та сподівання, враховуючи, що цей проект має намір конкурувати з додатком ChatGPT від OpenAI.

Чи є Google Gemini конкурентом ChatGPT? Якщо чутки правдиві, цей грандіозний проект принесе найкращі з найкращих умів Google.

Якщо вас заінтригував проект Gemini від Google, ось кілька речей, з якими варто ознайомитися.

Що таке Google Gemini?

ChatGPT здійснив революцію в усій індустрії технологій завдяки своїм найсучаснішим можливостям і вродженій здатності грати з маніпулюванням текстом. Незважаючи на популярність ChatGPT, останній проект Google зі штучного інтелекту Gemini тут, щоб дати йому шанс.

  Як відновити видалений ескіз зі сторінки нової вкладки Chrome

Але що таке проект Gemini від Google? Про це розповів генеральний директор Google DeepMind Деміс Хассабіс Провідний:

На високому рівні ви можете думати про Gemini як про поєднання деяких сильних сторін систем типу AlphaGo з дивовижними мовними можливостями великих моделей.

Модель Google Gemini AI — це велика мовна модель (LLM), яка бездоганно працює з текстом. Його майстерність нагадує GPT-4, LLM за програмою ChatGPT. У 2016 році AlphaGo, програма штучного інтелекту, перемогла чемпіона світу Go (настільна гра).

У квітні 2023 року Google об’єднала Google Brain, свій рідний дослідницький підрозділ штучного інтелекту глибокого навчання, і творців AlphaGo, DeepMind, щоб створити Google DeepMind. Під опікою Google DeepMind відбувається вся концептуалізація та розробка Google Gemini.

Google і DeepMind вже намагалися створити гідного конкурента чат-боту ChatGPT, коли Google Bard конкурував із ChatGPT. Однак завдяки тісній співпраці між ними Google сподівається створити Gemini, щоб нарешті перемогти своїх конкурентів.

Обґрунтування Google Gemini

Обґрунтування Близнюків просте. Google хоче розширити свої функції для корпоративних продуктів, таких як Google Docs і Slides, і посилити Google Bard, щоб подолати конкуренцію та зробити його більш зручним для ресурсів.

Крім того, розробники повинні платити Google за доступ до програми Gemini AI через її відділ оренди серверів Google Cloud. Цей крок кине безпосередній виклик корпорації Майкрософт та її інтеграції ШІ в продукти Office 365.

  9 способів виправити помилку Google Play Store 963

Крім того, у зв’язку з потенційним запуском Gemini восени 2023 року можуть навіть відбутися передові розробки в галузі медичної науки, оскільки медичні чат-боти та роботи ШІ можуть працювати на Gemini під капотом.

Як працюватиме Gemini? Пояснення структури

Google має обширну базу знань і багату базу програм, керовану даними, яка стане основним навчальним ресурсом для програми Gemini AI. Додайте глибоке, орієнтоване на досвід розуміння та процвітаючий резерв талантів до цього великого списку тренінгів з мовної моделі (LLM), і ви вже маєте переможця.

Gemini використовує нову архітектуру для об’єднання мультимодального кодера та декодера. Робота першого полягає в тому, щоб перетворювати різні типи даних на загальну мову, яку другий розуміє та використовує. Далі декодер генерує результати в різних модальностях, що є перевагою останнього винаходу Google.

Ви можете очікувати нових результатів з Gemini, оскільки він не залежить лише від навчання базових даних. Додаток зможе розвиватися в міру розвитку, не покладаючись на початкове навчання даних.

Gemini проти ChatGPT: Жорстка конкуренція

Чи посваряться ChatGPT і Google Gemini, коли останній з’явиться? Що ж, Google дійсно має намір знищити своїх конкурентів запуском своєї найновішої програми.

  Найкращі способи читати новини на вашому iPhone або iPad

На момент написання цієї статті ось що відомо про Gemini і про те, як вона справляється з існуючим конкурентом ChatGPT.

GPT-4 — це велика мовна модель із від 1 до 1,7 трильйона параметрів. Він пише есе, перекладає мовами та швидко відповідає на запитання. Але ChatGPT має обмеження щодо того, що він може і не може робити.

З іншого боку, після випуску Gemini стане мультимодальною інтелектуальною мережею, здатною виконувати різні завдання, керовані даними вимоги, зображення, аудіо, відео, 3D-моделі та навіть графіки. Оскільки Gemini є кульмінацією модельних мереж, вона може обробляти декілька запитів одночасно, не обмежуючись.

На момент написання статті дата випуску Google Gemini ще невідома. Згідно з чутками, він може бути доступний для широкої громадськості з вересня по грудень 2023 року.

Чи буде проект Google Gemini AI конкурувати з OpenAI?

Google Gemini та OpenAI змагатимуться на відкритому ринку після випуску Gemini пізніше цього року. Хоча ChatGPT від OpenAI привернув достатню увагу користувачів, Gemini AI має стати ковтком свіжого повітря з новим поглядом на AI та розширеними можливостями.

Отже, чи є Google Gemini конкурентом ChatGPT? Тільки час покаже, оскільки все ще багато чого залежить від випуску Gemini та його остаточного списку можливостей.