Що таке «Проект підключений дім через IP» для розумних будинків?

| | 0 Comments| 9:47 PM
Categories:

Project Connected Home через IP це нова галузева група, оголошена Apple, Google, Amazon та ZigBee Alliance. Група створить новий уніфікуючий стандарт для пристроїв розумного дому, і це дуже важливо. Ось чому.

Світ сьогодні: півдюжини несумісних стандартів

Якщо ви зараз купуєте продукти для розумного дому, у вас є, здавалося б, нескінченне море вибору. Навіть якщо ви вже зупинилися на покупці розумних ламп, вам все одно доведеться приймати більше рішень і задавати більше запитань.

Чи варто купувати лампочку Wi-Fi, Z-Wave або ZigBee? А як щодо ламп Bluetooth? Чи потрібен центр, щоб контролювати їх? Хочете керування голосом? Якщо так, то віддаєте перевагу Alexa, Google Assistant чи Siri? А про що Нитка, OpenWeave, та інші конкуруючі стандарти? Ви втрачаєте, якщо не інвестуєте в них?

Кожен стандарт має різні переваги і недоліки. Розумні пристрої Wi-Fi – це пристрої з швидким зв’язком і низькою затримкою, які забезпечують швидкий час відповіді. Але вони також потребують електроенергії і тому не підходять для невеликих пристроїв, що живляться від батарейок типу «таблетка», як-от датчики. Потік, з іншого боку, ефективний і малопотужний, але повільніше, ніж Wi-Fi. Це ідеально підходить для маленьких датчиків, але, можливо, не найкращий вибір для розумного дисплея.

На жаль, ці стандарти також не будуть працювати разом, навіть якщо вони здаються схожими. Пристрої ZigBee і Wi-Fi взаємодіють у діапазоні 2,4 ГГц, але вони не можуть працювати один з одним напряму.

Більшість розумних гаджетів підтримують лише один бездротовий стандарт, скажімо ZigBee або Wi-Fi, але не обидва. Інші йдуть шляхом кухонної раковини; наприклад, розумна лампочка може підтримувати Bluetooth і Zigbee, а також Google Assitant і Alexa. Маршрут кухонної раковини може здатися вам вигідним, але він також має недоліки.

  Як створити завантажувальний USB для будь-якої настільної операційної системи

Виробникам доводиться витрачати додатковий час і зусилля на введення додаткових стандартів. Іноді це також означає додавання додаткового обладнання. Все це призводить до збільшення витрат на розробку, які компанії перекладають на вас.

Кожен новий стандарт також має свої вразливості та дефекти. Теоретично легко виправити один набір недоліків, але складність зростає з кожним додатковим включеним стандартом. Це може залишити вас із невиправленими проблемами, якщо виробник вирішить, що оновлювати ваш розумний гаджет занадто складно або дорого. Зрештою, коли ви підходите до створення мережі (або чогось іншого) дюжиною різних способів, ви отримуєте десятки тріщин, які загрожують зруйнувати.

Мрія про ЧІП: один стандарт, щоб керувати ними всіма

Робоча група Project Connected Home over IP (ми назвемо це CHIP) хоче вирішити цю проблему, покладаючись на існуючий і перевірений стандарт: Інтернет-протокол (IP). Мета CHIP не замінити Wi-Fi, ZigBee чи Thread, а об’єднати найкращі з цих протоколів під однією спільною парасолькою.

Я знаю, що ви вже думаєте про це, але поки що не списуйте CHIP.

Прямо зараз, якщо виробник хоче створити мережевий пристрій, як-от маршрутизатор Wi-Fi або Ethernet-карту, він покладається на Інтернет-протокол (IP) як об’єднуючий стандарт, щоб об’єднати все разом. IP існує вже багато років, і виробники розуміють його переваги та потреби в безпеці. Це корисно для вас, оскільки це знижує витрати на обладнання та підвищує безпеку. Ось чому CHIP хоче покладатися на IP для свого об’єднуючого стандарту.

Важливо не плутати IP з Wi-Fi або іншим мережевим обладнанням; він не повинен покладатися на певний спектр чи набір мікросхем. Якщо CHIP зможе створити і заохочувати прийняття цього нового стандарту, то пристрої, побудовані з радіоприймачами ZigBee або Wi-Fi або Bluetooth, теоретично можуть прийняти той самий об’єднуючий стандарт. Виробникам, у свою чергу, знадобиться менше ресурсів, щоб створювати продукти для розумного дому та підтримувати їх.

Ідея не обов’язково нова; група Thread вже деякий час працює над подібною концепцією. Грант Еріксон, президент Thread Group, здається, позитивно оцінює розвиток подій. Він сказав нам у своїй заяві:

  Як перекласти документ Word

Ми в Thread Group відчуваємо себе підтвердженими з двох сторін. По-перше, для створення цього уніфікованого протоколу рівня додатків Project CHIP використовує ту саму групу потоків, що й на основі IP, а по-друге, вони визначили Thread як мережевий рівень для пристроїв з низьким енергоспоживанням. Ми віримо, що ці зусилля принесуть відчутні, значущі переваги як виробникам продукції, так і споживачам. Ми з нетерпінням чекаємо того, що справжня конвергенція може принести ринку.

І він правий. Якщо всі пристрої використовують однаковий стандарт IP, вам не доведеться турбуватися про Wi-Fi, ZigBee або Bluetooth. На рівні споживача підключення пристрою до вашого розумного дому має працювати однаково незалежно від радіо. І виробник вибере радіо, яке має найбільший сенс для сценарію використання, не турбуючись про складність реалізації.

Іншими словами, мрія CHIP полягає в тому, що ви зможете купувати розумні домашні пристрої, і вони «просто працюватимуть» з тим, що ви використовуєте, будь то Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri чи інший помічник чи інтерфейс. .

ЧІП не замінить ваш інтерфейс

CHIP має дві цілі. По-перше, він хоче спростити виробництво безпечних і кроссумісних розумних пристроїв. По-друге, він хоче зробити розумні пристрої більш доступними для споживачів.

Це означає, що більшість роботи буде у фоновому режимі. Так само, як ви не звертаєте уваги на те, як працює двигун вашого автомобіля або як працює ваша мережа Wi-Fi, ви не звертатимете уваги на те, як ваш розумний замок взаємодіє з вашими розумними жалюзі.

Оскільки вся ця робота відбувається у фоновому режимі, ваш інтерфейс не зміниться. Якщо ви використовуєте Google Home або Alexa для керування своїми розумними пристроями, ви продовжите, як і завжди, без реальної помітної різниці в роботі. CHIP обіцяє, що створення цього стандарту не пошкодить ваші поточні пристрої, навіть якщо ви почнете купувати нові гаджети для розумного дому з підтримкою CHIP. Це повинно допомогти зменшити біль при усиновленні.

  Найкращі сканери, які ми переглянули у 2020 році

Коли ЧІП надійде в споживчі товари?

Сайт CHIP – це текстова стіна.

Можливо, вам буде цікаво, коли ви почнете бачити стандарт, включений в пристрої. Ну, не затримуй дихання. Все, що ми маємо зараз, — це оголошення наміру. Стандарту не існує, і точний план ще потрібно розробити. Він навіть не має офіційної назви.

Згідно з веб-сайтом, «Робоча група має на меті випустити проект специфікації та попередню довідкову реалізацію з відкритим кодом наприкінці 2020 року». Це означає, що розробники почнуть грати з ним наприкінці 2020 року та на початку 2021 року. Фактичні продукти, які підтримують стандарт підключення CHIP, з’являться пізніше.

Ви можете побачити, наскільки це відбувається на початку процесу, відвідавши Веб-сайт CHIP. Це не що інше, як стіна тексту з деякими запропонованими думками та основними обіцянками. Єдині зображення – це логотипи компаній, які підписалися.

Навіть сам сайт — це трохи поспіхом — це сайт Squarespace. Донедавна ви все ще могли натиснути клавішу escape, щоб відкрити сторінку входу за умовчанням Squarespace.

Це не означає, що ви повинні списувати цей стандарт як ще один стандарт, який нікого не об’єднає. CHIP підтримується деякими з найбільших імен у світі розумного дому, від Google, Apple і Amazon до IKEA і Signify (раніше Philips Hue). яблуко вже оголошено що це відкриті частини свого HomeKit Accessory Development Kit (ADK), щоб допомогти цьому процесу.

Цілі CHIP високі, і менші групи намагалися досягти своєї мети без особливої ​​тяги. Але якщо титани розумного дому зможуть працювати разом достатньо довго, щоб побачити весь процес, це може стати стандартом, який нарешті зробить розумні будинки доступними для всіх.