Що таке прив’язки MetaMask і як вони працюють?

| | 0 Comments| 9:15 PM
Categories:

12 вересня 2023 року компанія ConsenSys Software Inc. представила MetaMask Snaps, щоб допомогти розробникам і користувачам MetaMask налаштувати та покращити роботу Web3. Отже, що таке MetaMask Snaps і як це працює?

Співзасновник MetaMask, Ден Фінлей, представив MetaMask Snaps як «нова система в гаманці», яка дозволяє вам взаємодіяти з децентралізованими програмами (DApps) у різних блокчейнах.

Це означає, що замість того, щоб покладатися виключно на функції та функції, створені та реалізовані командою MetaMask, тепер ви можете імпортувати додаткові інструменти та операції (Snaps), розроблені незалежними розробниками, у свій криптовалютний гаманець MetaMask.

Наприклад, скажіть, що ви хочете використовувати Wallet Guard на додаток до гаманця MetaMask. Замість встановлення розширення або програми для браузера Wallet Guard ви можете використовувати Wallet Guard Snap, щоб підключити свій гаманець MetaMask Wallet і зручно отримувати інформацію про транзакції та сповіщення безпеки в інтерфейсі користувача MetaMask.

По суті, MetaMask Snaps діє як міст між вашим гаманцем MetaMask Wallet і DApps в інших блокчейнах. Ці мости або, точніше, фреймворки дозволяють незалежним розробникам створювати та інтегрувати плагіни, які розширюють можливості MetaMask і надають вам більше можливостей і гнучкості.

Ви можете отримати доступ до більшої кількості блокчейнів, DApps, токенів, постачальників безпеки транзакцій, систем сповіщень і навіть нових інтерфейсів користувача за допомогою MetaMask Snaps.

MetaMask Snaps використовує механізм JavaScript під назвою Secure EcmaScript (SES), який запускає знімки в середовищі ізольованого програмного середовища. Як результат, Snaps не може впливати на інші програми, особливо на основні функції та функції MetaMask; вони обмежені конкретними функціями, які вони пропонують, і дозволами, які ви надаєте під час встановлення.

  Як встановити Raspbian на Raspberry Pi

Snaps спілкуються з MetaMask через попередньо визначений інтерфейс програмування додатків (API) — API гаманця, — який надає необхідні функції та дані. Тим часом вони спілкуються із зовнішніми блокчейн-мережами за допомогою запитів HTTPS та інших протоколів зв’язку.

Оскільки MetaMask Snaps є фреймворком із відкритим вихідним кодом, будь-хто може створити нові Snaps і встановити їх на MetaMask. Щоб створити Snaps, потрібно встановити Колба MetaMaskде ви можете створювати та тестувати знімки, перш ніж їх буде додано до стабільного розширення MetaMask.

Після створення Snaps MetaMask може перевірити та внести його до списку Каталог знімків MetaMask. Станом на вересень 2023 року в каталозі понад 30 знімків. Згодом MetaMask має намір розширити процес аудиту, щоб дозволити зовнішнім особам перевіряти та створювати списки знімків.

Навіть якщо ви не створюєте Snaps, ви можете вибрати будь-який доступний у каталозі відповідно до ваших потреб. Як і плагіни, MetaMask Snaps потрібно інсталювати, їх можна ввімкнути або вимкнути. Ось як встановити MetaMask Snap:

 • Встановіть браузерне розширення MetaMask v11.0 і створіть гаманець або імпортуйте існуючий; на момент запуску MetaMask Snaps доступний лише в розширенні браузера.
 • Перейдіть до каталогу знімків MetaMask.
 • Виберіть потрібний Snap і натисніть Add to MetaMask.
 • Прочитайте повідомлення про інсталяцію третьої сторони та прийміть умови.
 • Натисніть Connect, щоб підключити Snap до MetaMask.
 • На сторінці інсталяції надайте дозволи (лише прочитавши їх!) знімку та натисніть «Встановити».
 • Це так просто!

  Як розробники, так і звичайні інвестори або ходлери можуть багато отримати від використання MetaMask Snaps.

  1. Взаємодія з блокчейнами, що не належать до EVM

  Раніше MetaMask підтримував лише мережі Ethereum і Ethereum Virtual Machine (EVM). За допомогою MetaMask Snaps тепер ви можете підключати несумісні з EVM мережі, такі як Bitcoin і Solana, які раніше були недоступні за допомогою MetaMask.

    5 найкращих альтернатив Spiceworks для ще кращого моніторингу

  Наприклад, Zion Snap дозволяє вам керувати своїми біткойнами безпосередньо в гаманці MetaMask без упаковки ваших жетонів. Те саме стосується Solana Snap. Поки є Snap, ви можете підключатися та отримувати доступ до якомога більшої кількості блокчейн-мереж (EVM і не-EVM) зі свого гаманця MetaMask.

  2. Нові функції сповіщень

  Окрім сумісності, ви можете отримувати миттєві сповіщення у своєму гаманці MetaMask. Snaps використовує API гаманця, інтегруючи сповіщення в реальному часі від підключеного DApp або протоколу blockchain.

  Ви можете отримувати миттєві оновлення, сповіщення про ціни, діаграми доступу або повідомлення в інтерфейсі користувача MetaMask.

  3. Аналіз транзакцій і аналіз

  Деякі Snaps аналізують ваші транзакції, перш ніж відправляти їх, щоб переконатися, що ви не втратите свої кошти. Це може бути шляхом оцінки адреси отримання (контракту), щоб визначити, чи є вона безпечною чи зловмисною, інформування вас про потенційні фішингові атаки або прогнозування невдачі чи успіху транзакції.

  Ви можете визначити, чи Snap пропонує інструменти аналізу транзакцій і аналізу, за допомогою дозволів, які ви надаєте під час встановлення. Наприклад, якщо ви надасте Snap дозвіл на «Отримання та відображення статистики транзакцій», ви знатимете, що вона використовує статистику транзакцій.

  4. Розширення основних функцій гаманця

  За допомогою MetaMask Snaps ви можете отримати доступ до додаткових функцій, як-от захист конфіденційності та можливість надсилати й отримувати повідомлення безпосередньо у своєму гаманці MetaMask.

  Ви можете налаштувати та покращити свій гаманець, встановивши стільки функцій, скільки вам потрібно.

    Роль ChatOps у культурі DevOps: вступний посібник

  Крім того, розробники можуть безперешкодно створювати та поширювати Snaps. Згодом вони зможуть зробити це, не вимагаючи схвалення MetaMask. Це допоможе розширити функціональність гаманця MetaMask.

  Уже є кілька знімків MetaMask, які можна встановити та використовувати.

  1. Гаманець Solflare

  Solflare Wallet Snap забезпечує взаємодію між MetaMask і Solana, не-EVM мережею. На відміну від раніше, тепер ви можете підключити свій гаманець MetaMask до Solana, зберігати свої токени, отримувати доступ до програм і керувати своїми обліковими записами.

  2. Натисніть V1

  Push Snap дозволяє отримувати миттєві сповіщення від каналів, на які ви підписалися, у своєму гаманці MetaMask. Вам потрібно лише встановити Snap, підписатися на улюблені канали та підключити адресу свого гаманця, і ви готові отримувати сповіщення в програмі про всі відповідні події Web3.

  3. Блокова огорожа

  За допомогою Blockfence Snap ви можете оцінити свої транзакції перед їх відправкою. Ви також можете оцінити DApps, якими ви користуєтеся, смарт-контракти, з якими ви взаємодієте, токени, якими ви володієте, тощо.

  MetaMask Snaps забезпечує простий спосіб для криптографічних учасників отримати доступ до DApps і децентралізованих фінансів у різних блокчейн-мережах за допомогою одного гаманця. Так само розробники можуть легко створювати та поширювати Snaps.

  MetaMask Snaps може змінити правила гри для мрії криптоіндустрії про повністю децентралізовану систему.