Що таке поширення домену? [+ 6 Tools to Track]

| | 0 Comments| 8:08 PM
Categories:

Час, потрібний для поширення оновлень DNS через Інтернет, називається доменом або періодом поширення DNS.

Поширення DNS відбувається, коли записи DNS змінюються.

Як довго триває розповсюдження домену та чому це відбувається?

Припустімо, ви проживаєте в Мумбаї, Індія, і нещодавно оновили записи сервера імен для свого веб-сайту, який розміщено в Парижі, Великобританія. Щоразу, коли ви намагаєтеся отримати доступ до веб-сайту, запит передається через кілька вузлів провайдера, перш ніж досягти сервера веб-хосту.

Після початку пошуку веб-браузер спочатку перевіряє збережений DNS-кеш у системі, а після цього запитаний запит згодом спрямовується до місцевого провайдера Мумбаї. Потім веб-запит передається до основного постачальника в Індії та проходить через деякі інші проміжні вузли перед підключенням до постачальника Інтернет-послуг у Великобританії.

Кількість вузлів провайдера між джерелом і одержувачем змінюється, оскільки залежить від таких обмежень, як TTL і географічне розташування сервера. Цей вузол провайдера перевіряє власний файл реєстру, щоб дізнатися, чи містить він дані DNS запитуваного домену.

Якщо його немає, він шукає деталі DNS і зберігає їх у файлі реєстру для подальшого використання. Тому щоразу, коли веб-сайт запитується, він завантажуватиметься швидше, і буде менше заторів.

Кожен із цих вузлів ISP має змінні часові рамки оновлення кешу. Доки сервер імен не буде оновлено, у записах існує застаріла інформація. Таким чином, сервери імен не можуть поширювати зміни миттєво, і цей процес поширення може тривати до 72 годин.

Чи можна пришвидшити розповсюдження DNS?

Так, є рішення скоротити час розповсюдження, якщо ви хочете оновити записи DNS і не хочете, щоб їх розповсюдження через Інтернет тривало.

  Як використовувати нагадування Slack (створювати, редагувати, видаляти та переглядати нагадування)

Зменшення значення TTL запису домену перед зміною IP-адреси в записі є найкращим способом прискорити розповсюдження DNS. Будьте обережні, даючи налаштуванню TTL достатньо часу для поширення перед оновленням запису NS.

Наприклад, змініть значення TTL запису A на 300 секунд і зачекайте деякий час, перш ніж змінювати сервери імен вашого домену.

Цей метод допомагає домену перейти на стару адресу з місць, де розповсюдження DNS ще не завершено.

Неможливо сказати, коли буде завершено розповсюдження для вашого веб-сайту, оскільки це залежить від таких обмежень, як значення TTL, реєстри доменних імен, провайдер і географічний регіон.

Щоб визначити, чи інформація запису DNS поширювалася на кількох серверах імен у різних місцях по всьому світу, ви можете скористатися наведеним нижче списком онлайн-перевірки DNS.

Карта DNS

DNSMap є одним із найпоширеніших онлайн-інструментів для перевірки статусу поширення домену на веб-сайті. Він досить вичерпний і простий у використанні. Введіть назву веб-сайту в надане поле введення та натисніть «Перевірити поширення DNS», вибравши запис для перевірки.

Ця безкоштовна служба пошуку DNS виконує перевірку поширення за допомогою кількох глобальних DNS-серверів від відомих операторів, таких як Google, Comodo та Level3, які розташовані по всьому світу.

  Навіщо потрібен графічний планшет для Photoshop

Поширення DNS

Ще одним чудовим інструментом для моніторингу поширення домену через численні сервери в усьому світі є цей простий засіб перевірки поширення DNS. Підтримується більшість записів DNS, включаючи MX, PTR і SOA. Введіть доменне ім’я та натисніть «Пуск», щоб продовжити.

Крім того, тут надається короткий вибір поширених запитань, наприклад, як зменшити час розповсюдження та перевірити його за допомогою командного терміналу Linux, щоб дати читачам більше базових знань про DNS.

Перевірка глобального поширення DNS

GDNSPC — це зручний і чудовий інструмент для перевірки того, чи охопили нещодавні зміни записів DNS на всіх DNS-серверах у всьому світі. Це допомагає вирішити проблеми DNS, які, здається, локалізовані в певній області.

Він також створює огляд статусу поширення DNS у всьому світі.

Перевірка DNS

DNSChecker — це ще один фантастичний інструмент для моніторингу прогресу розповсюдження DNS. Він підключається та шукає різні записи NS на багатьох DNS-серверах у всьому світі. Введіть доменне ім’я та виберіть запис DNS для перевірки поширення.

Окрім надання точних результатів для розповсюдження DNS, цей веб-сайт також надає інші інструменти, такі як пошук DNS, перевірка заголовків HTTP та інструменти для веб-майстрів. Зараз цей інструмент підтримує 28 глобальних контрольних точок.

whatsmydns

Whatsmydns — це дуже простий інструмент для перевірки поширення домену. Це дозволяє користувачеві переглядати деталі будь-якого веб-сайту за допомогою DNS-серверів, розташованих на численних глобальних контрольних точках. Підтримуються записи DNS, включаючи MX, CAA, TXT та інші.

  Як додати стороннє хмарне сховище в Microsoft Teams

Подібно до DNSMap, результати тесту згодом обробляються та відображаються на карті світу, щоб зробити їх легшими для розуміння та дозволити вам детально переглядати результати конкретних запитів.

В DNS

IntoDNS дозволяє миттєво виконати повний пошук запису DNS, щоб визначити стан вашого веб-сайту та період поширення хосту. Цей інструмент дуже корисний для фахівців із безпеки в процесі нумерації DNS. Натисніть кнопку «Повідомити» після введення доменного імені в поле введення.

Окрім надання звітів DNS і поштового сервера, цей інструмент також виконує перевірку конфігурації та продуктивності.

Висновок

Кожного разу, коли ви вносите зміни в записи DNS, відбувається поширення домену. Припустімо, ви нещодавно змінили записи NS вашого домену від реєстратора домену або перейшли до іншого постачальника веб-хостингу. У такому випадку запуск перевірки поширення DNS є дуже корисним. Перераховані вище інструменти визначають, чи веб-сайт повністю розповсюдився в Інтернеті.

Результати тестування не гарантують, що кожен відвідувач Інтернету перегляне останнє видання. Тим не менш, вони можуть допомогти вам визначити, коли змінена інформація стала видимою для більшості користувачів.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам дізнатися про поширення домену та найкращі інструменти для його перевірки. Вам також може бути цікаво дізнатися про онлайн-інструменти для перевірки записів DNS.