Що таке постпродакшн або постобробка у фотографії та відеозйомці?

Ви, напевно, чули терміни «пост-продакшн», «пост-обробка» або просто «пост» про фільми, але вони також стосуються — і не менш важливі — до фотографії. Давайте розберемо, що вони означають.

Три терміни — постпродакшн, постобробка та пост — за винятком голлівудських фільмів, в основному взаємозамінні. «Виробництво» — це те, що відбувається на знімальному майданчику чи на місці; це те, що ви робите, коли блукаєте з камерою в руці, знімаючи фотографії або відео. Таким чином, «пост-продакшн» — це все, що відбувається після того, як ви закінчили зйомку, «пост-обробка» — це вся обробка, яка виконується після того, як ви закінчили зйомку, а «пост» — це абревіатура для двох.

Що таке пост?

Отже, вище ми встановили, що в публікації все, що відбувається після зйомки, але що це тягне за собою? У більшості випадків це включає деякі (або всі) з наступного:

Імпортування всього знятого вами матеріалу та його резервне копіювання.
Перегляньте весь матеріал, який ви зняли, і виберіть хороші матеріали.
Для відео, редагування разом усіх різних кліпів в один фільм.
Для відео – додавання музики та усунення проблем зі звуком.
Виправлення кольору, яскравості, контрасту та інших основних налаштувань експозиції.
Виправлення будь-яких проблем, таких як викривлені горизонти, викривлення, плями пилу або дефекти.
Застосування будь-якого колірного тонування або подібних стилістичних змін.
Підготовка фотографій або відео до експорту та друку, поширення або розміщення в Інтернеті.

  Як створити контактну форму для веб-сайту за допомогою Google Forms

Скільки часу займає постобробка, залежить від проекту. Професійно знятий короткометражний фільм триватиме місяці на постпродакшн, кожен крок виконується кілька разів, з іншого боку, я можу обробити кілька десятків фотографій за годину — за умови, що я не роблю жодної серйозної ретуші.

Ось приклад зображення, яке я зробив через наведені вище кроки приблизно за 20 хвилин. Ось як це виглядало прямо з камери (у мене також було ще кілька подібних фотографій, які я відхилив у пості).

А ось як це виглядає після.

Зауважте, що наведений вище список далеко не повний перелік кроків для постпродакшн. По суті, існує нескінченна кількість речей, які ви можете зробити з фотографією чи фільмом у публікації — це залежить лише від того, чого ви намагаєтеся досягти.

  Як скасувати зустріч Zoom

Чому постобробка важлива

Постпродакшн принаймні настільки ж важливий, як і власне виробництво. Це важлива частина чудової роботи з кількох причин.

Публікація — це можливість виправити невеликі проблеми, які ви не помітили щодо розташування, виправити колір і експозицію, і загалом просто переконатися, що ваша робота виглядає добре та професійно. Цифрові фотоапарати не є ідеальними, і вони роблять багато припущень про світ, тож це ваша можливість підлаштуватися під них.

На пошті ви можете поставити свій штамп на своїй роботі. Це ваш шанс зробити свою фотографію одного і того ж туристичного місця, яке відвідує кожен, трохи різними. Ви можете створити послідовний вигляд як для цієї роботи, так і для всієї своєї роботи. Наприклад, ось дві мої фотографії лиж. Зйомки з різницею більше ніж в рік, вони відредаговані, щоб виглядати частиною однієї колекції.

Ось перший.

А ось і другий.

Пост-продакшн також дозволяє підготувати свою роботу для різних засобів. Facebook знищує будь-які зображення, які ви завантажуєте, але ви можете вжити заходів, щоб мінімізувати втрату якості. З іншого боку, якщо ви плануєте надрукувати свою роботу, вам потрібно робити зовсім інші речі.

  Як увімкнути або вимкнути 2FA на iPhone

Хоча постобробці зараз, безумовно, приділяється набагато більше уваги, ніж раніше, варто зазначити, що вона не нова. Усі великі кінофотографи — і кожен режисер — проводили принаймні стільки ж часу на постпродакшн, скільки й на зйомки.

Ви не можете “виправити це в дописі”

З огляду на все сказане, постпродакшн — це не якась чарівна куля. Ви ніколи не зможете виправити серйозні недоліки за допомогою таких речей, як композиція в дописі. Вам все одно потрібно наполегливо попрацювати над місцем розташування, щоб переконатися, що ви отримаєте потрібні кадри.