Що таке помилка HDCP і як її обійти?

| | 0 Comments| 4:40 PM
Categories:

Якщо ви бачите повідомлення про помилку HDCP на телевізорі чи моніторі, це може повністю завадити вам переглядати вміст. Але цю проблему можна подолати за допомогою кількох різних методів, тому читайте далі, щоб дізнатися, що означають помилки HDCP і як ви можете виправити помилку HDCP на своєму пристрої.

Що таке HDCP?

Перш ніж обговорювати помилки HDCP, варто знати, що таке HDCP. Захист цифрового вмісту високої пропускної здатності (HDCP) — це протокол, який використовується для запобігання перегляду піратського вмісту на телевізорах високої чіткості та моніторах. Випущений компанією Intel на рубежі століть, HDCP приходить на допомогу виробникам контенту, коли вони випускають контент, який нібито знаходиться за певним платним екраном або рівнем авторизації. Це також форма управління цифровими правами (DRM), яка зосереджується на регулюванні доступу до вмісту.

Піратство зараз досить популярно, особливо серед тих, хто не хоче платити щомісячну плату за послуги потокового мовлення чи телебачення. Незважаючи на те, що можна дивитися піратський вміст на незаконних веб-сайтах, можна також записати вміст на пристрій, а потім переглянути його пізніше, коли їм буде зручно, не платячи за це.

Пристрої, сумісні з HDCP, блокують це, визначаючи, чи має пристрій відображення, який використовується, правильний дозвіл для перегляду вмісту, який він намагається передавати. Ця технологія шифрує сигнал фрагмента вмісту, щоб запобігти його запису на інший пристрій. Це трапляється не завжди, оскільки творці не завжди використовують HDCP після випуску вмісту. Розглянемо, наприклад, YouTube. Переважна більшість відео на цій платформі доступна для перегляду всім, тому HDCP не потрібен.

  12 найкращих альтернатив листоноші для тестування API для розробників

Однак більшість великих виробничих компаній використовують HDCP для захисту свого вмісту, включаючи Sony, Warner Bros і Disney, тому це не має значення.

Оскільки для запису вмісту з одного пристрою на інший потрібне жорстке з’єднання, HDCP використовується в медіа-кабелях. Кабелі HDMI зазвичай використовують HDCP, але на цьому справа не закінчується. З’єднання DVI та DisplayPort також використовують цей антипіратський протокол для захисту вмісту.

Остання версія HDCP була випущена в 2018 році і відома як версія 2.3.

Що таке помилка HDCP?

Помилки HDCP можуть з’являтися на платформах і пристроях, зокрема RokuTV, AppleTV, Chromecast, Netflix, Hulu, Amazon Fire TV і Prime Video. Помилка HDCP не обов’язково означає, що ви переглядаєте піратський вміст. Насправді помилки HDCP зазвичай виникають, коли ви нешкідливо переглядаєте вміст, який вам дозволено переглядати.

Помилка HDCP часто може відображатися як одне з таких повідомлень:

  • «Виявлено помилку HDCP»
  • «ПОМИЛКА HDCP»
  • «ПОМИЛКА: ВИВІД НЕ HDCP»

Якщо ви отримуєте одне з цих повідомлень на дисплеї, це може бути з кількох причин.

1. Використання кабелю, що не підтримує HDCP

Хоча більшість кабелів HDMI сертифіковано як сумісні з HDCP, це не так у всіх випадках. Якщо ви купуєте кабель HDMI стороннього бренду, він може не відповідати вимогам HDCP, що може легко призвести до помилки HDCP на вашому телевізорі високої чіткості або моніторі. Те саме стосується кабелів DVI та DisplayPort, які не сумісні з HDCP; якщо такої акредитації немає, ви, швидше за все, зіткнетеся з проблемами HDCP.

2. Використання застарілого телевізора чи монітора

Дві останні версії HDCP були випущені в 2018 році. Якщо ви використовуєте HDTV, випущений до 2018 року, ви можете регулярно стикатися з помилками HDCP просто через несумісність. Пам’ятайте: те, що ваш дисплей має порт HDMI, DisplayPort або DVI, не означає, що він сумісний із новішими версіями HDCP.

  Що таке етичний хакерство?

3. Проблеми з рукостисканням HDMI

Рукостискання HDMI виникає, коли кабель HDMI підключається до іншого пристрою та розпізнає його. Якщо процес рукостискання йде неправильно, ви можете отримати повідомлення про помилку HDCP. Це часто трапляється, якщо кабель або порт HDMI пошкоджено. Якщо це так, вам потрібно буде замінити кабель HDMI або переконатися, що пошкоджений порт виправлено.

Як подолати помилку HDCP

Є кілька речей, які ви можете спробувати виправити помилку HDCP.

1. Перевірте підключення кабелю або порти комутатора

Іноді помилка HDCP виникає через звичайне слабке підключення кабелю. Перш ніж робити щось інше, переконайтеся, що кабель HDMI, DVI або DisplayPort надійно під’єднано з обох кінців.

Якщо ваш пристрій відображення має більше одного порту для вибраного медіа-кабелю, подумайте про перемикання з одного порту на інший. Можливо, один із ваших портів пошкоджено, що може бути причиною помилки HDCP, яку ви отримуєте.

2. Перезапустіть свої пристрої

Швидке ввімкнення й вимкнення часто є виправленням багатьох технічних проблем і може допомогти подолати помилку HDCP. Швидко перезапустіть телевізор або монітор, і ви зможете назавжди позбутися цієї неприємної помилки HDCP.

3. Придбайте новий медіакабель

Якщо ваш медіа-кабель пошкоджений або не сумісний із HDCP, найкраще придбати новий кабель, будь то HDMI, DVI або DisplayPort. Нові медіа-кабелі часто не дуже дорогі, навіть якщо ви купуєте популярний бренд. Просто переконайтеся, що кабель, який ви купуєте, сумісний із портами на вашому дисплеї та, перш за все, сумісний із HDCP.

  HTTPS майже скрізь. Отже, чому Інтернет зараз не безпечний?

У нас є посібник щодо найкращих кабелів HDMI, якщо вам потрібна допомога у пошуку заміни.

4. Використовуйте розгалужувач HDMI

Розгалужувач HDMI (не плутати з перемикачем HDMI) використовується для подачі одного джерела HDMI на два або більше вихідних дисплеїв.

Що чудово в цих чудових пристроях, так це те, що багато з них можуть обійти рівень HDCP, тобто не відбувається шифрування сигналу та блокується вміст.

Розгалужувачі HDMI дуже доступні та можуть бути дешевшим способом виправлення помилки HDCP замість прямої покупки нового пристрою відображення. Однак важливо перевірити, чи може спліттер, який ви збираєтеся купити, ігнорувати запити HDCP, щоб ви не застрягли з тією самою проблемою після підключення його до свого пристрою.

5. Купуйте новий HDTV або монітор

На жаль, ваша помилка HDCP може виникати через застарілий пристрій відображення. Якщо ви вичерпали всі інші варіанти та підтвердили, що ваш монітор або HDTV було виготовлено до випуску нової версії HDCP, заміна апаратного забезпечення, ймовірно, є останнім рішенням. Але якщо ви все ще не впевнені, ви можете звернутися до місцевого магазину технічної підтримки, щоб поговорити з професіоналом.

Помилки HDCP не обов’язково мають бути постійною проблемою

Помилки HDCP, безсумнівно, дратують і заважають вам переглядати вміст, який вам подобається, але їх можна подолати. За допомогою одного або кількох методів, перелічених вище, ви зможете швидко й легко позбутися цієї помилки HDCP.