Що таке обмін повідомленнями RCS на Android і як ним користуватися?

| | 0 Comments| 10:28 PM
Categories:

Ключові висновки

 • RCS — це сучасний протокол обміну повідомленнями, який пропонує більше функцій, ніж SMS і MMS разом узяті.
 • RCS містить такі функції, як сповіщення про прочитання, індикатори введення, спільний доступ до великих файлів і груповий обмін повідомленнями.
 • Якщо ваш додаток для обміну повідомленнями за замовчуванням не підтримує RCS, вам знадобиться Google Messages, щоб розпочати роботу, за умови, що ваша країна чи оператор підтримує його.

Останніми роками ви могли зустрічати терміни «обмін повідомленнями RCS» або «чати RCS». Але що саме означає RCS і чим він відрізняється від SMS/MMS та інших платформ обміну миттєвими повідомленнями? Ми пояснимо все нижче.

Що таке обмін повідомленнями RCS?

Google

Rich Communication Services (RCS) — це сучасний протокол обміну повідомленнями, призначений для заміни традиційних SMS- і MMS-повідомлень. RCS має багаті функції, зокрема багато з тих, що доступні на найкращих платформах обміну миттєвими повідомленнями, як-от WhatsApp, Telegram і Signal.

RCS також певним чином імітує iMessage від Apple. Однак, незважаючи на конкурент iMessage, Apple планує додати підтримку RCS на iPhone у 2024 році за допомогою оновлення програмного забезпечення.

Коротка історія обміну повідомленнями RCS

RCS була створена в 2007 році групою гравців мобільної індустрії. RCS базується на Універсальний профіль GSMAгалузевий узгоджений стандарт для розгортання RCS.

Google вперше оголосив, що працює над підтримкою RCS на Android у прес-реліз 2016 року як оновлення до повсюдного протоколу обміну SMS-повідомленнями. Перемотайте кілька років вперед, і RCS тепер доступний у всьому світі завдяки прискореному розгортанню.

  11 найкращих альтернатив Showbox для Android

Функції обміну повідомленнями RCS

У чатах RCS є кілька захоплюючих функцій, які роблять SMS неактуальними. Одним із них є можливість переглядати сповіщення про прочитання ваших надісланих повідомлень на додаток до часу доставки. Ви також можете побачити індикатор набору тексту, стандартну функцію сучасних платформ обміну миттєвими повідомленнями.

Ви можете надсилати та отримувати файли більшого розміру (до 105 МБ), тож фотографії та відео надсилатимуться у значно вищій роздільній здатності, ніж MMS. Крім того, ви можете реагувати на повідомлення, отримані через RCS.

RCS також працює інакше порівняно з SMS. Він надсилає повідомлення через мобільні дані або Wi-Fi, якщо інша особа також використовує RCS. Це відрізняється від SMS, які надсилаються через мережу вашого мобільного оператора.

Тепер давайте подивимося, як RCS порівнюється з SMS і MMS і що робить перше кардинальним для обміну повідомленнями.

RCS проти SMS-повідомлень

Є велика різниця між RCS, SMS і MMS. SMS має свої особливості, які відрізняють його від сучасних платформ обміну миттєвими повідомленнями та навіть RCS. Наприклад, вам не потрібні мобільні дані або з’єднання Wi-Fi, щоб використовувати SMS. Він має мінімальний бар’єр для входу, потрібен лише стільниковий зв’язок і сигнал. Для RCS спочатку потрібно підключитися до Інтернету.

Ще одна відмінна риса — для використання SMS не потрібно завантажувати додатковий додаток. Практично всі телефони, включно з функціональними («тупими») телефонами, мають спеціальну програму для SMS. Однак не на кожному пристрої Android попередньо встановлено програму, сумісну з RCS, як-от Google Messages.

Інша відмінність RCS від SMS полягає в тому, що кожне SMS-повідомлення обмежене 160 символами. Це пояснює, чому довші тексти за замовчуванням розбиваються на сегменти під час надсилання повідомлення через SMS. За допомогою RCS ви можете надсилати довгі повідомлення, які значно перевищують обмеження в 160 символів.

  8 найкращих додатків для очищення телефону для Android

Обмін мультимедійними файлами також неможливий за допомогою SMS. Це робиться за допомогою MMS або служби мультимедійних повідомлень. MMS має мізерний ліміт файлів, тому спільні зображення зазвичай розмиті. Як згадувалося раніше, RCS перевищує це обмеження, дозволяючи надсилати файли розміром до 105 МБ.

Нарешті, RCS підтримує груповий обмін повідомленнями, сповіщення про прочитання, реакції на повідомлення та індикатор набору тексту, які недоступні для SMS та MMS. Він також підтримує різні формати даних, включаючи GIF-файли, наклейки, місцезнаходження, фотографії, документи та відео.

Як отримати повідомлення RCS на свій телефон Android?

Хоча чати RCS підтримуються пристроями Android з ОС Android 5.0 або новішої версії, на вашому телефоні може не бути програми Google Messages. Крім того, деякі оператори досі не підтримують RCS, тож у такому випадку доводиться чекати. Перш ніж увімкнути RCS, потрібно перевірити наведене нижче.

 • Переконайтеся, що ваш телефон підключено до Інтернету.
 • Завантажте останню версію Повідомлення Google, Повідомлення Samsungабо улюблену програму для SMS, якщо вона підтримує RCS.
 • Якщо у вашому телефоні є кілька SIM-карт, переконайтеся, що та сама картка, яка використовується для даних, є типовою для дзвінків.
 • Переконайтеся, що на вашому пристрої встановлено сучасну версію Android.
 • Установіть RCS-сумісну програму як програму для обміну повідомленнями за умовчанням.

Якщо ви користуєтеся Google Fi, вам потрібно вимкнути дзвінки Google Fi, а також синхронізацію SMS і повідомлень Fi у Повідомленнях. Для цього відкрийте програму «Повідомлення», торкніться значка свого профілю у верхньому правому куті та перейдіть до «Налаштування повідомлень» > «Додатково» > «Налаштування Google Fi», щоб знайти відповідну опцію.

  Як отримати нічну зміну на Android 7.0 [No Root]

Як активувати обмін повідомленнями RCS на Android

Давайте розглянемо, як активувати RCS у додатку Google Messages із усім цим набором. Пам’ятайте, що це може працювати не в усіх ситуаціях, залежно від вашого пристрою та оператора. Перевіряйте частіше, якщо це не працює зараз.

 • Відкрийте програму Google Messages і торкніться значка свого профілю у верхньому правому куті.
 • У спливаючому меню виберіть Налаштування повідомлень > Чати RCS.
 • Якщо RCS доступний для вашого місцезнаходження та пристрою, угорі ви побачите повзунок, щоб увімкнути його. Перемкніть «Увімкнути чати RCS».
 • Далі введіть свій номер телефону та натисніть Підтвердити зараз.
 • Дайте програмі кілька секунд, щоб підтвердити ваш номер. Повторіть спробу пізніше, якщо не вдасться перевірити через кілька хвилин.
 • Після завершення перевірки Статус зміниться на Підключено, що означає, що RCS увімкнено.
 • Потім ви можете ввімкнути такі параметри, як «Надсилати сповіщення про прочитання» та «Показувати індикатор введення», якщо хочете, щоб скористатися перевагами RCS.
 • Зробивши це, ви можете почати надсилати й отримувати повідомлення та файли через RCS. Якщо одержувач також налаштував RCS на своєму телефоні, ваше повідомлення проходитиме через цей сучасний протокол. Однак якщо вони не ввімкнули RCS або їхній оператор не підтримує це, програма Повідомлення повернеться до SMS.

  Завдяки RCS ви можете миттєво надсилати зображення високої роздільної здатності, відео, GIF-файли тощо через Wi-Fi або мобільні дані. Ви також можете бачити, коли хтось набирає текст, знати, коли він читає ваше повідомлення, і реагувати на отримані повідомлення.