Що таке накопичувач NAS і як його налаштувати?

Ключові висновки

  • Накопичувачі NAS — це спеціальні жорсткі диски, призначені для мережевих систем зберігання. Вони розроблені для безперервної роботи 24/7 з одночасним доступом кількох користувачів до даних.
  • Купуючи накопичувач NAS, враховуйте тип накопичувача (спеціально розроблений для систем NAS), ємність (на основі поточних і майбутніх потреб у сховищі) і швидкість/продуктивність (вимірюється в обертах за хвилину та розмірі кешу).
  • Надійність, довговічність, сумісність, шум/енергоспоживання, ціна за терабайт і підтримку RAID також слід враховувати при виборі накопичувача NAS. Звичайні диски для настільних комп’ютерів можуть не мати необхідного мікропрограмного забезпечення та налаштування для використання NAS.

Створюєте новий NAS? Оновлюєте наявний? Тоді ви захочете дізнатися про накопичувачі NAS та їх численні конфігурації, параметри та характеристики.

Що таке накопичувач NAS?

Мережевий накопичувач (NAS) — це спеціалізований жорсткий диск, розроблений спеціально для мережевих систем зберігання.

На відміну від стандартних настільних жорстких дисків, накопичувачі NAS розроблені для роботи в унікальних середовищах систем NAS, які зазвичай передбачають безперервну роботу 24/7 з одночасним доступом кількох користувачів до даних.

Крім того, накопичувачі NAS зазвичай мають підвищену надійність і довговічність і створені, щоб витримувати суворі умови постійного використання. Вони часто постачаються з технологією для зменшення вібрації, яка має вирішальне значення для пристроїв NAS з кількома відсіками, і мають вбудоване програмне забезпечення, оптимізоване для використання мережевих сховищ, покращуючи продуктивність і сумісність із пристроями NAS. Накопичувачі NAS також розроблені для роботи з вищою тепловіддачею, яка може виникнути в щільно упакованих корпусах NAS.

Більшість накопичувачів NAS ідеально підходять для домашніх і бізнес-додатків, хоча деякі накопичувачі NAS корпоративного рівня будуть мати додаткову підтримку зберігання, спільного використання та резервного копіювання даних.

Отже, на що слід звернути увагу, купуючи накопичувач NAS?

1. Тип приводу

Вибираючи диски для NAS, вирішальним є вибір дисків, призначених для NAS, а не стандартних жорстких дисків для настільних ПК. Накопичувачі NAS, такі як WD Red, Seagate IronWolf або Synology HAT5300, розроблені відповідно до унікальних вимог систем NAS. Ці накопичувачі зазвичай мають технологію для зменшення вібрації, яка може бути проблемою в пристроях NAS з кількома відсіками. Крім того, накопичувачі NAS розроблені для безперервної роботи та перевірені для цілодобового середовища, що робить їх більш надійними для використання в мережевих сховищах. Вони також постачаються з вбудованим програмним забезпеченням, оптимізованим для використання NAS, що може покращити продуктивність і сумісність із системами NAS.

2. Ємність

Автор зображення: Віктор Мащек/Shutterstock

Поряд із типом накопичувача, ємність накопичувача є основною проблемою під час налаштування NAS. Необхідна ємність залежить від ваших поточних вимог до зберігання даних і очікуваних майбутніх потреб. Накопичувачі NAS доступні в різних розмірах, від кількох терабайт (ТБ) до 16 ТБ або більше на диск, як-от Seagate Exos X16. Часто рентабельніше купувати накопичувачі більшого розміру, ніж потрібно спочатку, щоб мати можливість розширювати їх у майбутньому без заміни існуючих приводів.

Однак також важливо враховувати, що відновлення більших дисків у конфігураціях RAID може зайняти більше часу (але зауважте, що це переважно лінійний масштаб — більше даних і більше ємності означає довший час відновлення). Збалансування ваших поточних потреб із майбутнім розширенням із урахуванням бюджетних обмежень є ключовим для вибору правильної потужності.

3. Швидкість і продуктивність

Швидкість накопичувача NAS зазвичай вимірюється в обертах на хвилину (обертах за хвилину), із загальними швидкостями 5400 об/хв та 7200 об/хв. Накопичувачі з більш високою частотою обертання, як-от серія WD Black 7200 об/хв, можуть забезпечити швидший доступ до даних, що є перевагою для програм, які потребують високої пропускної здатності. Однак вищі оберти також можуть призвести до збільшення тепла та шуму, що може бути розглянуто залежно від розташування NAS.

Крім того, розмір кешу накопичувача може вплинути на продуктивність. Більший кеш-пам’ять, наприклад 256 МБ, який є в деяких високоякісних накопичувачах NAS, забезпечує швидший доступ до часто використовуваних даних. Збалансування швидкості з іншими факторами, такими як шум і тепло, є важливим для оптимальної продуктивності NAS.

4. Надійність і довговічність

Надійність є найважливішою для накопичувачів NAS, оскільки вони часто зберігають важливі дані. Шукайте диски з низьким рівнем щорічних відмов (AFR) і інтенсивними циклами завантаження/розвантаження. Виробники зазвичай надають оцінки надійності, наприклад MTBF (середній час напрацювання на відмову).

Накопичувачі, такі як Seagate IronWolf Pro або WD Red Pro, мають високі рейтинги MTBF, що вказує на довший очікуваний термін служби. Ці накопичувачі часто мають такі функції, як підвищена стійкість до вібрації, і створені, щоб витримувати суворі умови роботи в режимі 24/7. Вибір накопичувача з хорошою репутацією та гарантією (часто 3-5 років) може забезпечити душевний спокій, а також варто почитати відгуки та переглянути історію надійності виробника.

5. Сумісність

Автор зображення: Lost_in_the_Midwest/Shutterstock

Звучить очевидно, але важливо переконатися, що ваші диски NAS сумісні з пристроєм NAS. Такі виробники NAS, як Synology, QNAP або Netgear, надають списки сумісних дисків, і ці списки регулярно оновлюються та враховують такі фактори, як максимальний підтримуваний розмір диска, будь-які необхідні особливі функції диска та сумісність вбудованого програмного забезпечення.

Перед покупкою важливо перевірити сумісність дисків NAS, оскільки несумісні диски можуть призвести до низької продуктивності та втрати даних. Деякі системи NAS також можуть мати фізичні обмеження, наприклад підтримувати лише 2,5-дюймові диски або мати максимальну висоту, що слід враховувати під час вибору диска. Якщо ви створюєте NAS з нуля зі старіших апаратних компонентів, сумісність є меншою проблемою, але її все одно варто перевірити перед покупкою.

6. Шум і енергоспоживання

Ймовірно, ви збираєтеся підтримувати свій NAS у робочому стані 24/7, тому шум і енергоспоживання накопичувачів є важливими міркуваннями. Накопичувачі з вищими обертами, хоч і швидше, можуть бути шумнішими та споживати більше енергії.

Для домашнього середовища, де NAS може бути розташовано у житловій зоні чи офісі, більш тихі диски з нижчими обертами, як-от деякі моделі із серії WD Red, можуть бути кращими. Компромісом зазвичай є невелике зниження продуктивності. Споживання електроенергії також є ключовим фактором для витрат на енергію та впливу на навколишнє середовище. Енергоефективні накопичувачі споживають менше електроенергії, що веде до значної економії з часом, особливо у великих конфігураціях NAS. У специфікаціях продукту зазвичай вказуються показники споживання електроенергії, які можна використовувати для порівняння.

7. Ціна за терабайт

Вартість накопичувачів NAS може значно відрізнятися, тому при покупці важливо враховувати ціну за терабайт (ТБ). Накопичувачі більшої ємності часто пропонують нижчу вартість ТБ, але початкові інвестиції вищі.

Наприклад, диск на 10 ТБ може мати нижчу вартість за ТБ, ніж диск на 4 ТБ, але загальна ціна вища. Збалансування бюджетних обмежень із потребами в сховищі має вирішальне значення. Спеціальні пропозиції та знижки на оптові закупівлі також можуть впливати на ціну за ТБ. Крім того, незважаючи на те, що накопичувачі для NAS зазвичай дорожчі за звичайні диски для настільних комп’ютерів, їх покращені функції та надійність часто виправдовують додаткові витрати, особливо в NAS, де цілісність даних має вирішальне значення.

8. Резервування та підтримка RAID

Якщо ви плануєте використовувати конфігурацію RAID для додаткового захисту даних і резервування, вам потрібно переконатися, що вибрані диски підходять для запланованого рівня RAID.

Деякі накопичувачі NAS, наприклад серії Seagate IronWolf і WD Red, спеціально розроблені для оптимальної роботи в середовищах RAID. Ці накопичувачі витримують підвищену вібрацію та робоче навантаження, пов’язані з налаштуваннями RAID. Вибір рівня RAID (наприклад, RAID 1, RAID 5, RAID 6) також впливатиме на кількість і тип необхідних дисків.

Наприклад, RAID 1 вимагає дисків однакового розміру для дзеркального відображення, тоді як RAID 5 і RAID 6 потребують щонайменше трьох і чотирьох дисків відповідно, і пропонують більшу ефективність зберігання. Важливо збалансувати бажаний рівень захисту даних із доступним бюджетом і вимогами до потужності.

5 пропозицій щодо приводу NAS

Ви прочитали про те, на що слід звернути увагу, тож давайте завершимо це декількома пропозиціями щодо дисків NAS.

Модель приводу

Ємність (ТБ)

MTBF (години)

RPM

Кеш (Мб)

Тривалий запис (Мб/с)

Seagate IronWolf

1 – 12

1 мільйон

5400 – 7200

64 – 256

180 – 210

Seagate IronWolf Pro

4 – 18

1,2 мільйона

7200

256

220 – 260

Western Digital Red

2 – 6

1 мільйон

5400

256

180

Toshiba N300

4 – 16

1-1,2 млн

7200

128 – 512

204 – 274

Synology HAT5300

4 – 16

1-1,2 млн

7200

128 – 512

204 – 274

Кожен із цих дисків NAS є чудовим вибором, і ви зможете знайти розмір диска для будь-якої конфігурації NAS.

Захистіть свої дані за допомогою належного накопичувача NAS

Вибір диска NAS може здатися дещо приголомшливим; існує безліч варіантів. Вам потрібно врахувати необхідний обсяг даних, врахувати надмірність тощо. Однак це не повинно бути надто великим, і є чіткі кроки, які ви можете зробити, щоб вибрати правильні диски для вашого налаштування NAS.

Просто пам’ятайте, що будьте обережні, використовуючи звичайний накопичувач для настільного ПК у конфігурації NAS. Більшість звичайних накопичувачів для настільних комп’ютерів не оснащено таким же мікропрограмним забезпеченням або рівнем налаштування, що й диск NAS, і це може призвести до втрати даних.