Що таке міні-LED-телевізор і навіщо він потрібен?

Міні-світлодіодні дисплеї тільки виходять на ринок, і за доступною ціною. Ця нова технологія пропонує більше локальних зон затемнення для більш глибокого чорного та покращеного контрасту. Давайте скоротимо жаргон.

Що таке Mini-LED?

Mini-LED – це нова технологія відображення, яка обіцяє покращені коефіцієнти контрастності та більш глибокий чорний у порівнянні з РК-панелями, які підсвічуються звичайними світлодіодами (світлодіодами). Як видно з назви, міні-світлодіоди набагато менші, ніж звичайні світлодіоди.

Діоди розміром менше 0,2 мм зазвичай класифікуються як міні-світлодіоди. Вони використовуються для освітлення звичайної РК-панелі, як і традиційний телевізор зі світлодіодним підсвічуванням. Ключова відмінність полягає в тому, що в порівнянні зі старими телевізорами присутні набагато більше міні-світлодіодів.

Хоча технологія mini-LED не може повністю відповідати якості зображення OLED або мікро-LED-дисплеям, міні-LED моделі набагато дешевші у виробництві. Чим більше панель, тим більша економія. Виготовлення великих OLED-телевізорів все ще є складним і дорогим.

Як Mini-LED покращується на традиційних світлодіодних телевізорах?

Більшість сучасних LCD-моделей використовують світлодіоди для підсвічування. Коли ви просвічуєте світлодіод через РК-панель, яка відображає чорну або темну сцену, чорний колір розмивається. РК-панель може зробити лише стільки роботи, щоб «заблокувати» світлодіодне світло, що просвічує позаду.

Щоб боротися з цим, виробники телевізорів звернулися до локального затемнення. Завдяки затемненню певних світлодіодів за РК-панеллю чорний колір виглядає глибше, оскільки менше світла заважає зображенню.

Проблема полягає в тому, що через розмір традиційних світлодіодів за панеллю можна розмістити лише таку кількість. Стандартний 65-дюймовий світлодіодний світлодіод Vizio PX65-G1 Quantum X LED-телевізор має 384 локальні зони затемнення, які по суті є окремими світлодіодами.

  Виправлення помилки «iTunes не вдалося підключитися до цього iPhone».

Для порівняння, міні-світлодіод TCL порівняного розміру 65Q825 8-Series має близько 1000 локальних зон затемнення і десятки тисяч мікросвітлодіодів. Це призводить до більш глибокого чорного і менш розмитих темних сцен, оскільки області з можливістю затемнення набагато менші і забезпечують набагато більш детальний контроль над зображенням.

Це робить технологію mini-LED відмінною проміжком між традиційними дисплеями зі світлодіодним підсвічуванням і OLED- або мікросвітлодіодними дисплеями за конкурентоспроможною ціною.

Міні-світлодіоди проти мікро-світлодіодів: в чому різниця?

Мікро-світлодіоди навіть менші, ніж міні-світлодіоди, кожен мікро-світлодіод розміщений у пікселі. Компанія Samsung, яка відмовилася від міні-світлодіодів на користь мікро-світлодіодів, використовує три крихітних світлодіода на піксель у своїх поточних мікро-світлодіодних дисплеях. Це означає, що кожен піксель можна вмикати або вимкнути окремо, і відображати інший колір пікселя поруч.

Зрештою, це є золотим стандартом щодо коефіцієнта контрастності та контролю кольору. Недоліком є ​​те, що мікросвітлодіодні дисплеї все ще дуже дорогі у виробництві. Для телевізора з роздільною здатністю 4K micro-LED потрібно 25 мільйонів мікросвітлодіодних світлодіодів, а процес виробництва не є простим. Це означає, що технологія ще не життєздатна через витрати, пов’язані з виробництвом.

Незабаром це може змінитися: компанія з дослідження ринку Прогнозує IHS Markit різке падіння вартості виробництва мікросвітлодіодних панелей, що призведе до того, що до 2026 року щорічно постачатиметься близько 15,5 мільйонів дисплеїв (порівняно з лише 1000 у 2019 році). Це число включає не лише телевізори, а й смартфони, носії та інші пристрої.

OLED (органічний світлодіод) є технологією дисплея, подібною до мікросвітлодіодної, оскільки вона дозволяє кожному пікселю випромінювати власне світло. Ось чому на даний момент OLED-дисплеї пропонують найглибший чорний колір і найрізкіший колірний контраст на споживчому ринку. Вони теж дорогі, але ціна продукції значно впала з моменту їх впровадження.

  Як заборонити Superhuman (та інші програми) відстежувати вашу електронну пошту

Чи можете ви купити міні-LED-телевізори сьогодні?

TCL був першим виробником, який випустив на ринок міні-LED-телевізори зі своїми моделями серії 8 у жовтні 2019 року. менший 65″ дисплей (65Q825) дебютував за 1999 доларів США, тоді як більша 75″ модель (75Q825) стартувала з 2999 доларів США. Обидва доступні виключно через Найкраща покупка зі знижкою. На виставці CES 2020 компанія TCL оголосила, що міні-LED також з’явиться в моделях 6-ї серії.

Хоча менші 65″ не дають значної економії порівняно з OLED-дисплеями порівнянного розміру від LG, 75-дюймова модель представляє чудову цінність, враховуючи, наскільки дороги великі OLED-дисплеї. Найдешевший OLED-дисплей Best Buy на даний момент коштує колосальних 4300 доларів (у продажу) за 77″ LG B9.

TCL, схоже, єдина компанія, яка поки що вивела на ринок дисплеї з використанням цієї технології. Mini-LED є новим, тому зараз важко купувати спеціально міні-LED-телевізор. Це очевидно з того факту, що міні-LED-телевізори в даний час об’єднуються зі звичайними LED або QLED етикетками під час покупок в Інтернеті.

Якщо вам потрібен міні-LED-телевізор, наразі вам доведеться скористатися TCL або стежити за іншими компаніями, які прихильно користуються цією технологією. Цілком можливо, що міні-світлодіод залишиться дещо незрозумілим вибором, оскільки такі компанії, як Samsung, просуваються вперед із впровадженням мікросвітлодіодів, потенційно повністю відходячи від технології (як вони зробили OLED).

Чи варто купувати Mini-LED, OLED або QLED?

Вибір технології дисплея залежить від кількох основних факторів, таких як ціна, розмір панелі, яскравість та загальна якість зображення.

Якщо гроші – не предмет, мікросвітлодіодні дисплеї – найкращий вибір. Вони пропонують усі переваги OLED, з яскравішим дисплеєм і не схильними до вигоряння екрана. На жаль, наразі немає мікросвітлодіодних дисплеїв у продажу для споживачів, і до них може залишитися рік чи близько того.

  Як встановити Fedora Cinnamon

OLED – наступний логічний вибір. Кожен піксель на OLED-дисплеї може генерувати власне світло, що означає глибокий чорний колір, різку контрастність і відсутність ефекту «ореолу», як це спостерігається у традиційних світлодіодних телевізорах з можливістю затемнення. Це також дорого, але ціни продовжують падати. OLED-панелі доступні в розмірах 55″, 65″, 77″ і 88″.

LG 88

Mini-LED пропонує конкурентоспроможну альтернативу OLED, приносячи деякі переваги без витрат, пов’язаних з великими панелями. Оскільки кожен піксель не створює свого світла, глибокий чорний колір і різкий контраст не зовсім на одному рівні з OLED, але вони значно покращені порівняно з традиційними світлодіодами. Для великих панелей ви можете заощадити буквально тисячі доларів, вибравши міні-світлодіодний маршрут. Це має покращитися, коли на ринок потрапить більше моделей.

А ще є QLED, де Q означає квантові точки. По суті, це плівка з дрібними світловипромінюючими наночастинками, яка також намагається імітувати технологію OLED. Це менше того, що можливо з міні-LED та OLED, але QLED здатний створювати яскравіше зображення, ніж OLED. Вони також набагато дешевші, ніж OLED-дисплеї, особливо для великих панелей, оскільки їх набагато легше виробляти.

Нарешті, є РК-панелі зі світлодіодним підсвічуванням, які є одними з найдешевших на ринку. Ви можете помітити нерівномірне затемнення підсвічування, але РК-панелі все одно можуть бути яскравими та яскравими, якщо ви готові витратити трохи більше. Наша порада (з усіма дисплеями) – оглянути їх особисто перед покупкою, щоб ви могли порівняти упаковку та зробити власні висновки.

Майбутнє світле (і дуже темне)

Mini-LED — це лише одна з багатьох технологій відображення, які знаходять свою основу на ринку. TCL стрибнув вперед зі своєю серією 8, яка є справжньою альтернативою OLED-дисплеям за набагато більш вигідною ціною.

Зрештою, є кілька речей, на які варто звернути увагу при покупці телевізора, але не втрачайте важливих речей: вашого бюджету та бажаного розміру панелі. І пам’ятайте: якщо ви покупка телевізора в першу чергу для ігор, ваші пріоритети будуть дещо іншими.