Що таке мікротранзакції і чому люди їх ненавидять?

Тема «мікротранзакції» є спірною серед геймерів. Це все, за що ви повинні платити гроші всередині відеоігри. Ось чому у гравців виникають проблеми з ними.

Що таке мікротранзакція?

Коли почали випускати відеоігри, їх покупка була досить простим процесом. Ви заходите в технічний або ігровий магазин, купуєте гру для своєї консолі чи комп’ютера, а потім вставляєте її, коли повертаєтеся додому.

З появою Інтернету, особливо високошвидкісного широкосмугового та Wi-Fi-з’єднання, з’явилися продажі онлайн-ігор. Тепер вам не потрібно виходити з дому, щоб купити ігри. Ви можете придбати назви в цифрових магазинах, таких як Steam, Playstation Network, Nintendo eShop, і навіть на мобільних платформах, таких як App Store і Google Play Store. Після цього файли гри завантажуються безпосередньо на ваш пристрій, і ви можете грати в гру.

Однак зростання роздрібної торгівлі цифровими іграми також привело до внутрішньоігрових покупок або мікротранзакцій. Це все, що ви можете купити в грі, наприклад предмети, костюми, оновлення, преміальні функції тощо. Мікротранзакції були включені до багатьох нещодавно випущених ігор, від безкоштовних мобільних додатків до блокбастерів від значних студій розробників. Їх використання викликає суперечки і часто є основною темою обговорення в ігровому співтоваристві.

Мікротранзакції можуть накопичуватися

Мікротранзакції часто перетворюються в ігри разом із випаданням предметів, які використовують генератор випадкових чисел. Це означає отримати коробку або пакунок з предметом або кількома предметами. Хоча більшість ігор мають способи отримати їх безкоштовно, вони також пропонують можливість купити коробку за готівку.

  Оживіть домашню сторінку свого браузера за допомогою цих 10 випадкових генераторів веб-сайтів

Існує цілий піджанр відеоігор, зосереджений навколо цих випадкових коробок з лут-боксами, які називаються «іграми гача», які зазвичай є безкоштовними мобільними іграми. Вони засновані на форматі японських торгових автоматів, де ви вводите готівку або жетони, а натомість отримуєте випадкову іграшку в капсулі.

Оскільки ігри gacha активно заохочують вас купувати більше, люди можуть витрачати тисячі доларів на будь-яку конкретну назву. Людей, які витрачають величезні гроші на мікротранзакції, називають «китами». Багато з цих ігор порівнюють з ігровими автоматами, за винятком того, що вони не виплачують гроші.

Також серед деяких геймерів поширена думка, що якщо ви платите 60 доларів за преміальну гру, вам доведеться платити додаткові гроші за розблокування внутрішньоігрового вмісту, який уже запрограмований у грі. Багато спортивних ігор використовують цю модель. І в серії NBA 2k, і в серії FIFA є режими, які дозволяють гравцям збирати торгові картки, щоб розблокувати ігровий вміст. Ці торгові картки складаються в випадкових пакетах, кожна з яких коштує гравцям певну суму.

Мікротранзакції змінюють ігрову механіку

Інша проблема полягає в тому, що мікротранзакції, як правило, кардинально змінюють ігрову механіку. Багато ігор спеціально створені, щоб заохочувати людей купувати мікротранзакції. Для безкоштовних ігор вони роблять це, обмежуючи кількість разів, які ви можете грати за певний період, або завжди показуючи вам рекламу.

  Як вибрати мікрофон на Mac

Багато мобільних додатків також використовують темні шаблони, які є інтерфейсами, призначеними для того, щоб маніпулювати користувачами, щоб вони виконували ненавмисні дії. Це може бути так само просто, як розташування кнопки або колір елементів на екрані.

Ця зміна в механіці також стосується великих заголовків. Багато ігор сильно сповільнюють прогрес, збільшують рідкість певних предметів або обрізають певні області, якщо ви не платите за спеціальні предмети або підвищення. Це дуже часто зустрічається в багатокористувацьких онлайн-іграх або ММО.

Останнім прикладом є Fallout 76 від Bethesda Game Studio. Ця гра страждала від багатьох технічних проблем під час запуску, але однією з найбільш значущих проблем, які люди мали з грою, була помітність мікротранзакцій. Багато ігрових предметів було продано за смішно високі ціни в їхньому магазині Atom, с Eurogamer зазначивши, що суто косметичний наряд Санта-Клауса продається за 20 доларів. Вони також продавали предмети, які забезпечували переваги в грі для користувачів, які їх купували.

Ігри, в яких використовуються мікротранзакції, які пропонують перевагу в ігровому процесі, гравці часто називають «платіть, щоб виграти». Замість того, щоб кожен гравець перебував на рівному ігровому полі, гравці, які витрачають гроші, отримують краще обладнання та здібності, створюючи деякі ігри більше про те, хто заплатив більше грошей, а не про те, хто грав найкраще.

  Як автоматично відкривати посилання в Chrome на iPhone та iPad

Є сіра зона. Гра може запропонувати переваги ігрового процесу людям, які витрачають 10 годин на підвищення рівня свого персонажа, але дозволяють деяким гравцям платити гроші, щоб пропустити 10-годинний процес підвищення рівня. Це все ще звучить доступно, але що, якщо процес вирівнювання займе 1000 годин, якщо ви не покладете гроші, щоб пропустити його?

Не всі мікротранзакції є «платою, щоб виграти»

Однак не можна сказати, що всі мікротранзакції погані і не подобаються геймерам. Деякі мікротранзакції не впливають на ігровий процес і не є «платою, щоб виграти».

Прикладом хорошого формату мікротранзакції є неймовірно популярна Battle Royale Fortnite. Гра абсолютно безкоштовна на всіх платформах, тому доступна людям різного віку. Усі його гроші заробляються за допомогою чисто косметичних мікротранзакцій. Це означає, що гравці не можуть платити за перевагу в грі; вони можуть платити лише за костюми, танці та інші речі, які змінюють зовнішній вигляд їхнього аватара. Усі знаходяться на рівних ігрових умовах, і люди не можуть отримати перевагу в ігровому процесі, витрачаючи гроші.

Кілька інших онлайн-ігор, таких як Dota 2, Counter-Strike: GO та Overwatch, також мають моделі мікротранзакцій, які не так зневажають багато гравців. Усі ці ігри виставляють на продаж лише косметику, а це означає, що немає переваг для геймерів, які можуть дозволити собі платити більше.