Що таке мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft?

Користувачі, які випадково натрапили на Microsoft Multiplexor Protocol, можуть запитати, що таке Microsoft Network Adapter Multiplexor Protocol. Оскільки цей параметр вимкнено за замовчуванням у системі Windows, можливо, вам також цікаво, чи потрібен мені мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft і як його ввімкнути. Якщо ви неспеціаліст у сфері мереж і хотіли б знати відповіді на цю тему, тоді ви перейшли до правильної статті, а також, якщо ви хочете дізнатися деякі технічні речі про це, продовжуйте читати.

Що таке мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft?

Microsoft Adapter Multiplexor Protocol — це конфігурація, вбудована в Windows, яка активується, коли комп’ютер підключено до кількох мереж (тобто до кількох мережевих адаптерів) або підключень. Причиною цього параметра конфігурації є оптимізація мережевого з’єднання та збільшення пропускної здатності (пропускна здатність – це не що інше, як обсяг інформації, надісланої через з’єднання за час, наприклад, Мбіт/с). З технічної точки зору, це драйвер режиму ядра (драйвер, який взаємодіє між програмним і апаратним забезпеченням системи), який використовується для об’єднання мережевих інтерфейсів (Network Interface Bonding). Ви можете знову запитати, що таке мережеве з’єднання. Це просто модне технічне слово для паралельного підключення кількох мережевих адаптерів для підвищення продуктивності мережі. Одна з головних переваг цього методу полягає в тому, що в разі збою в мережі одного з адаптерів мережа перенаправляється на інший адаптер, завдяки чому забезпечується безперервність мережі та, таким чином, підвищується відмовостійкість.

  Як додати «Пошук у Google» у контекстному меню Microsoft Edge

Чи потрібен мені мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft?

Тепер ви, можливо, маєте певне уявлення про основи технічної частини мереж і про протокол Microsoft Multiplexor. Отже, Microsoft Adapter Multiplexor Protocol буде автоматично ввімкнено системою залежно від кількості підключених адаптерів. Отже, якщо у вас є один маршрутизатор або підключено один адаптер, вам не потрібно вмикати цей параметр, оскільки це не допоможе оптимізувати мережу. Якщо ваша система підключена до кількох з’єднань, то для оптимізації цього з’єднання дуже корисним є драйвер Microsoft Adapter Multiplexor Protocol, який акуратно веде нас до наступної підтеми

Як увімкнути мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft

Перш ніж ми побачимо, як увімкнути протокол Microsoft Adapter Multiplexor Protocol, давайте подивимося, що станеться, коли ми спробуємо ввімкнути опцію, коли у нас є лише один мережевий адаптер.

  Як покращити якість відсканованого зображення

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Панель керування та натисніть Відкрити.

2. Установіть Перегляд за > Категорією, а потім клацніть опцію Мережа та Інтернет.

3. Потім натисніть «Центр мереж і спільного доступу».

4. Натисніть опцію Ethernet у розділі Connections.

5. Тепер натисніть «Властивості».

6. На вкладці «Мережа» буде встановлено прапорець Microsoft Network Adapter Multiplexor Protocol.

7. Якщо ви спробуєте поставити прапорець і натиснути OK, ви отримаєте цю помилку

8. Навіть після того, як ви натиснете кнопку «Так», прапорець буде знятий, тому що якщо у вас підключено лише один мережевий адаптер, увімкнути цю опцію неможливо, тому вмикати цю функцію вручну не рекомендується.

Якщо ви підключите більше одного адаптера або маршрутизатора, система виявить це та запустить драйвер протоколу мультиплексора мережевого адаптера Microsoft і автоматично поставить прапорець біля параметра вище, який увімкне зв’язування мережевого інтерфейсу.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Чи потрібно вручну вмикати протокол Microsoft Network Multiplexor?

Відповідь Ні, цей параметр не можна вмикати вручну, коли підключено лише один мережевий адаптер. Якщо у випадку підключення двох мережевих адаптерів, то Microsoft Network Multiplexor Protocol автоматично активується, тому вам не варто про це турбуватися.

  Як групувати аркуші в Excel

Q2. Чому драйвер Multiplexor потрібен для кількох адаптерів? Що вони роблять?

Відповідь При підключенні двох адаптерів запускається драйвер Microsoft Network Multiplexor Protocol, який дозволяє оптимізувати мережу. Це може забезпечити такі переваги, як збільшення пропускної здатності, відмовостійкість (якщо одна мережа виходить з ладу; інша мережа активується, щоб продовжити мережевий потік) тощо.

Q4. Що таке NIC Teaming?

Відповідь Об’єднання карт мережевого інтерфейсу — це техніка паралельного групування мережевих адаптерів для підвищення продуктивності мережі, наприклад пропускної здатності та відмовостійкості.

***

Ми сподіваємося, що ця стаття про мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft допоможе пояснити, що таке мультиплексорний протокол мережевого адаптера Microsoft, чи потрібен він вам і способи його ввімкнення (якщо є). Ця стаття розроблена, щоб допомогти початківцям без будь-яких труднощів зрозуміти мережі та технічні терміни в мережах. Якщо вам важко зрозуміти будь-яку частину статті та/або у вас є пропозиції чи запитання, будь ласка, залиште їх у полі коментарів нижче.