Що таке магічний квадрант Gartner? Як бізнес отримує від цього користь

| | 0 Comments| 7:00 AM
Categories:

Якщо ви постачальник ІТ-програмного забезпечення або працівник високого рівня в організації, якому потрібно придбати найкращі бізнес-програми, ви повинні знати, що таке Gartner Magic Quadrant.

У секторах закупівель, маркетингу та продажів між компаніями (B2B) виникають дві дилеми. One розумно керує вашим бюджетом на бізнес-додатки, служби та системи, щоб ви могли отримати максимальну віддачу від інвестицій (ROI).

Інший – як постачальник таких продуктів, як ви позиціонуєте себе, щоб виграти більше угод порівняно з вашими конкурентами.

Незалежно від того, продаєте ви ІТ-послуги та програмне забезпечення чи купуєте подібні речі, ви повинні дотримуватися стандартної системи рейтингу, яка визнана світовими лідерами ІТ. Одним із таких стандартів є магічний квадрант Gartner (MQ).

У ІТ-секторі Gartner MQ є Святим Граалем останніх якісних і кількісних звітів про тенденції ІТ-ринку, хто перемагає в наданні ІТ-послуг чи можливостей програмного забезпечення, яка компанія кидає виклик статус-кво та багато іншого.

Якщо ви ІТ-консультант, власник бізнесу, засновник стартапу або прагнете професіонала отримати високооплачувану зарплату в цьому секторі, ви повинні знати, що таке Gartner MQ і як це допомагає компаніям у всьому світі.

Що таке магічний квадрант Gartner?

Звіт Gartner Magic Quadrant (MQ) надає просте графічне представлення, яке швидко передає позицію компанії на ринку.

У бізнес-секторі ІТ-адміністратори, менеджери, особи, які приймають рішення щодо закупівель, засновники стартапів і керівники рівня C, звертаються до магічного квадранту Gartner для повного дослідження різних постачальників ІТ-технологій, програмного забезпечення чи послуг тощо.

Це якісне та кількісне дослідження використовує квадрант осі X та осі Y для представлення чотирьох типів гравців на ринку ІТ. Це нішеві гравці, претенденти, візіонери та лідери.

Графік створює візуальне представлення постачальників або компаній різних ІТ-послуг і постачальників програмного забезпечення. Припустімо, ви шукаєте маркетингові платформи на основі облікових записів, щоб придбати економічно ефективне, доступне та просте у використанні програмне забезпечення ABM для вашого маркетингового агентства.

Щоб зрозуміти, який постачальник підійде для цієї угоди, ви можете прочитати звіт Gartner MQ для маркетингових платформ на основі облікових записів. Щоб поглянути на Gartner Magic Quadrant (MQ) з точки зору постачальника, компанії-постачальники програмного забезпечення та ІТ-послуг представляють свою присутність у Gartner MQ як надійний доказ того, що вони гідні ваших інвестицій у послуги та програми.

Щороку Gartner публікує оновлену діаграму MQ і оновлює її протягом року. ІТ-консультаційний гігант охоплює майже всі B2B ІТ-ніші, такі як Ad Tech, B2B Marketing Automation Platforms, Clinical Communication and Collaboration та багато іншого.

Він організовує звіти про дослідження в цифровому (від 1 до 0) та алфавітному (від А до Я) порядку Магічний квадрант Gartner і критичні можливості портал. Ви можете просто відвідати портал, вибрати сферу ваших інтересів в ІТ-ніші та завантажити звіт про дослідження за плату або стати клієнтом Gartner, щоб отримати доступ до всіх звітів про дослідження.

Варіанти магічного квадранта Gartner

Gartner MQ має різні варіанти, щоб надати інформацію на основі даних для різних секторів ІТ-індустрії. Оскільки Gartner MQ здебільшого пов’язаний із прийняттям рішень щодо транзакцій B2B, професіонали рівня C і власники бізнесу дотримуються ніші, яку вони знають найбільше, або ніші, у якій їм потрібне програмне забезпечення чи постачальник керованих ІТ-послуг.

  Як видалити обліковий запис Github назавжди

Знайдіть нижче відомі варіанти Gartner MQ:

 • Gartner MQ для ІТ-послуг: цей варіант квадранту оцінює компанії, що пропонують ІТ-послуги, зокрема консалтингові, аутсорсингові та керовані послуги. Отже, якщо вам потрібно знайти, яка компанія в якому розділі квадранта, як-от Лідери чи Претенденти.
 • Чарівний квадрант Gartner для Cloud IaaS: цей квадрант відстежує, перевіряє та оцінює різних постачальників хмарних послуг і розміщує їх у квадранті як лідерів, провидців, претендентів і нішевих гравців.
 • MQ для платформ бізнес-аналітики та аналітики: припустімо, що ви надаєте послуги BI та аналізу даних. Якщо ви знайшли назву своєї компанії в Gartner MQ для BI та Analytics, ви можете позиціонувати себе як високоякісного постачальника, який може ефективно обслуговувати малий бізнес для підприємств.
 • Магічний квадрант Gartner для корпоративних мережевих брандмауерів: якщо вам потрібні рішення для безпеки фізичної та віртуальної мережі для вашого бізнесу, ви можете ознайомитися з цим варіантом Gartner MQ, щоб вибрати найкращого постачальника.
 • Магічний квадрант Gartner для CRM: припустімо, що ви займаєтеся розробкою та продажем CRM для обслуговування клієнтів або маркетингових агентств. Тепер ви хочете знати, як працюють ваші конкуренти в цій ніші. Ви можете отримати цей звіт, щоб зрозуміти конкуренцію на ринку та те, як конкуруючі постачальники можуть задовольнити вимоги кінцевого користувача сьогодні та в майбутньому.
 • Читайте також: Інфраструктура як послуга (IaaS): усе, що вам потрібно знати

  Квадранти Gartner MQ

  Магічний квадрант Gartner сегментує компанії вибраного продукту SaaS за двома різними осями. Вони залежать від Здатності до виконання на осі Х і повноти бачення на осі Y.

  Читайте також: Маркетинг SaaS пояснюється менш ніж за 7 хвилин

  Знайдіть нижче графічний тип конкурентного позиціонування звіту Gartner MQ:

  #1. Лідери

  Компанії, які вважаються лідерами в ніші ІТ-послуг або технологій, відображаються у верхньому лівому квадранті діаграми. Ці компанії володіють потужними можливостями для реалізації та виконання своїх планів сьогодні та в майбутньому.

  Вони також мають комплексне уявлення про технологію чи продукт у майбутньому. Лідери — це найбільш стабільний і надійний вибір для певних ІТ-послуг або продуктів на ринку. Однак ціни на їхні послуги можуть бути надзвичайно дорогими.

  Приклад: Microsoft є лідером у ECM (Enterprise Content Services Platform) згідно з Gartner MQ за вересень 2021 р.

  #2. Претенденти

  Претенденти вибраної технології відображатимуться у верхньому правому квадранті Gartner MQ. ІТ-постачальники, постачальники послуг, агентства тощо, які належать до цієї категорії, можуть добре виконувати свої завдання. Однак їм не вистачає якості бачення в порівнянні з лідерами звіту дослідження Gartner MQ.

  Компанії в цьому розділі також надійні та солідні з точки зору вартості бренду. Однак вони можуть бути не в змозі просунути проекти досліджень і розробок на майбутнє.

  Приклад: відповідно до звіту Gartner MQ за травень 2021 року SAP є претендентом на центр залучення клієнтів CRM

    Виправте, що Apple TV Remote не працює

  #3. Провидці

  У нижній лівій частині квадранта ви знайдете візіонерів у ніші ІТ-послуг, яку ви вибрали зі сховища Gartner для магічних квадрантів і критичних можливостей. Це дуже інноваційні постачальники або компанії в певному ІТ-секторі. Крім того, у них є чітке бачення майбутнього, яке буде стимулювати їх зростання.

  Однак візіонери можуть бути не в змозі реалізувати свої плани так само ефективно, як лідери та претенденти на магічному квадранті.

  Компанії-провидці Gartner MQ відомі нестандартним мисленням і впровадженням нових ідей, гіпотез і технологій для ІТ-індустрії.

  приклад: Ньюген згідно з MQ Gartner за вересень 2021 року потрапляє в розділ «Провидці» в ECM

  #4. Нішові гравці

  Ви знайдете нішевих гравців у нижньому правому квадранті. Ці компанії в основному зосереджені на вузькому сегменті ринку або ніші. Однак нішеві гравці перевершують ІТ-технології чи послуги, на яких вони зосереджені. Їхні послуги можуть не підходити для всіх компаній.

  Якщо ви шукаєте спеціалістів із нішевих ІТ-послуг, таких як Ad Tech, Ed Tech тощо, вибирайте нішевих гравців, а не лідерів, оскільки нішеві гравці повинні мати можливість запропонувати поєднання цінності та доступності.

  Приклад: NetDocuments є нішевим гравцем у секторі ECM згідно з Gartner MQ за вересень 2021 р.

  Робочий процес Gartner MQ

  Gartner MQ працює в межах двох осей, осі X і осі Y, щоб оцінити та класифікувати технологічні компанії.

  Вісь Х, яка називається «Здатність до виконання», вимірює здатність компанії ефективно постачати свої продукти та послуги. Він враховує такі фактори, як фінансова стабільність, присутність на ринку, надійність продукції та обслуговування клієнтів.

  Він розміщує компанії з сильними можливостями виконання в правій частині квадранта, тоді як компанії з меншою здатністю до виконання присутні в лівій частині.

  Вісь Y, відома як «Завершеність бачення», оцінює перспективний підхід компанії. Він також розглядає здатність компанії передбачати та задовольняти майбутні потреби ринку.

  Completeness of Vision оцінює такі фактори, як інновації, стратегія, дорожня карта продукту та реагування на зміни ринку. Компанії з комплексним баченням опиняються у верхній частині квадранта, а компанії з більш вузьким — у нижній.

  Поєднання цих двох осей призводить до наступних чотирьох квадрантів:

 • Лідери (вгорі праворуч): ці компанії відрізняються високими результатами та мають широке бачення майбутнього
 • Претенденти (верхній ліворуч): вони добре працюють, але можуть мати більш обмежене бачення
 • Візіонери (внизу праворуч): ці компанії мають чітке бачення, але можуть не працювати так ефективно, як лідери
 • Нішові гравці (внизу ліворуч): вони зосереджуються на певних сферах і можуть мати обмежені можливості виконання
 • Ця квадрантна система спрощує комплексні оцінки, допомагаючи підприємствам швидко зрозуміти, де знаходяться технологічні компанії з точки зору як поточної продуктивності, так і перспектив на майбутнє. Тим самим допомагаючи в процесах прийняття рішень, таких як купівля програмного забезпечення для бізнесу, інвестиції в компанії, що розробляють програмне забезпечення, тощо.

  Бізнес-випадки використання Gartner MQ

  Сценарій 1

  Вашій організації потрібен костюм управління людським капіталом (HCM) у хмарі. Залежно від ваших потреб і бюджету, спочатку перейдіть до конкретного звіту Gartner MQ про HCM у поточному році.

    Як видалити історію Uber

  Зосередьтеся на постачальниках, розміщених у квадрантах Лідерів і Претендентів. Ці постачальники часто є більш відомими та мають досвід надання ефективних рішень HCM. Однак ціна на їхні продукти може бути дещо вищою, ніж у нішевих гравців.

  Вибравши кількох постачальників у різних квадрантах, уважно прочитайте їхні профілі у звіті, а також на їхніх офіційних веб-сайтах. Звужте коло до конкретного постачальника, додатково аналізуючи вартість володіння програмним забезпеченням.

  Читайте також: Найкращі HR-чат-боти для кращого залучення співробітників

  Сценарій 2

  Припустімо, ви розробник і продавець рішення HCM. Щоб охопити більше клієнтів і укладати угоди, спочатку дізнайтеся свою позицію в Gartner MQ. Це дасть вам уявлення про те, як аналітики Gartner сприймають продуктивність вашого програмного забезпечення.

  Також зверніть увагу на будь-які області, де ваше програмне забезпечення може бути оцінено нижче. Використовуйте ці дані, щоб виявити можливості для вдосконалення. Якщо можливо, зв’яжіться з аналітиками Gartner, щоб обговорити ваше позиціонування та отримати вказівки щодо стратегій покращення вашого квадрантного розміщення.

  Не забудьте включити своє розміщення в магічному квадранті Gartner у свої маркетингові матеріали, на веб-сайті та в рекламні матеріали, щоб створити довіру потенційних клієнтів.

  Крім того, ви повинні навчити свою команду продажів розуміти значення квадранта та як використовувати його під час презентацій, щоб продемонструвати свою конкурентну перевагу.

  Переваги використання Gartner MQ

  • Це також дозволяє легко паралельно порівнювати кілька компаній, сприяючи прийняттю рішень.
  • Дослідження та аналіз Gartner забезпечують об’єктивну оцінку компаній, що займаються програмним забезпеченням для ІТ та інфраструктури.
  • Коли Gartner включає вашу компанію до свого магічного квадранту, ви можете позиціонувати свій бізнес як авторитетного та надійного постачальника в цій конкретній ІТ-ніші.
  • Вибрати відповідного ІТ-вендора можна на основі звітів Gartner MQ.
  • Gartner MQ також надає інформацію про потенційні ризики та виклики, пов’язані з постачальниками технологій.
  • Інвестори часто використовують магічний квадрант, щоб оцінити потенціал технологічних компаній.
  • Нішеві гравці, претенденти та візіонери постійно працюють над підвищенням ефективності та бачення, щоб підвищити себе до квадранту лідерів.

  Недоліки Gartner MQ

  • Квадрантна система надто спрощує складні оцінки.
  • Крім того, звіт може пропустити потенційно нюансовану інформацію.
  • Критерії та оцінка Gartner можуть бути суб’єктивними, що призводить до суперечок щодо місця розташування компанії.
  • Не всі постачальники технологій включені, пропускаючи потенційно цінні варіанти.
  • Деякі компанії можуть адаптувати свої стратегії для покращення свого позиціонування в магічному квадранті замість того, щоб зосереджуватися на справжніх інноваціях.

  Висновок

  Багато відомих компаній і більшість компаній корпоративного рівня вважають Gartner однією з найбільш шанованих і надійних аналітичних фірм, коли йдеться про ІТ-інфраструктуру, послуги та рейтинги програмного забезпечення.

  Отже, місце вашої ІТ-компанії в Gartner MQ для конкретної технології чи продукту SaaS має велике значення. Крім того, якщо ви бізнес-менеджер із закупівельними ролями у вашій організації, ви повинні дотримуватися всіх найновіших Gartner Magic Quadrant щодо позиціонування компаній, перш ніж укладати угоди щодо бізнес-додатків, партнерства, співпраці чи інвестицій.

  Далі — найкраще програмне забезпечення для керування оглядами для вашого онлайн-бізнесу.