techukraine.net techukraine.net Що таке криптовалюта Worldcoin? І як це працює?

Що таке криптовалюта Worldcoin? І як це працює?

Categories:

Worldcoin — це амбітний криптопроект, який має намір забезпечити широке впровадження криптовалют шляхом роздачі безкоштовних жетонів. Однак у цього активу є заковика: учасники повинні бути готові сканувати свої очі під час реєстрації.

Незважаючи на те, що Worldcoin вважає це необхідним, чи дійсно актив безпечний у використанні? Як працює Worldcoin і які його недоліки?

Що таке Worldcoin?

Автор зображення: Worldcoin

Worldcoin прагне стати першою справді глобальною криптовалютою з метою широкого впровадження криптовалюти. Найдивовижнішим і дещо суперечливим є те, що Worldcoin представляє нову систему під назвою «Доказ особистості». Це полягає у скануванні ваших очей за допомогою біометричної сфери, щоб підтвердити, що ви людина, і запобігти створенню кількох облікових записів.

Після того, як ви зареєструєтесь у додатку Worldcoin, вам буде видано унікальний ідентифікатор World ID, щоб підтвердити, що ви людина. Крім того, перевіреним користувачам надаються безкоштовні токени цифрової валюти під назвою WLD.

Після запуску пілотного проекту перед запуском Worldcoin офіційно запущено 24 липня 2023 року. Однак Worldcoin розгорнув свої системи сканування очей лише в 20 різних країнах світу.

З технічної точки зору Worldcoin використовуватиме мережу рівня 2 і працюватиме поверх базового рівня Ethereum. Він використовує Optimistic Rollups для обробки масштабованості. Основний токен використовує стандарт ERC-20 Ethereum. Це забезпечує сумісність з багатьма існуючими інструментами та службами.

Сем Альтман очолює Worldcoin, компанію, співзасновником якої він є разом з Алексом Бланією та Максом Новендстерном. Вони створили криптовалюту, уявляючи собі «світ, де кожен у всьому світі, незалежно від того, ким він є, може брати участь у зростаючій цифровій економіці та отримувати вигоду від децентралізованої колективної власності».

Як приєднатися до Worldcoin і отримати безкоштовні токени?

Автор зображення: Worldcoin

На даний момент Worldcoin роздає безкоштовні крипто-токени новим користувачам, але лише якщо ви пройшли перевірку за допомогою сканування очей. Ось що вам слід зробити, якщо ви хочете стати користувачем Worldcoin і отримати доступ до безкоштовних токенів.

  • Завантажте додаток World з Google Play або App Store.
  • Відкрийте програму World і створіть обліковий запис, використовуючи свій номер телефону або електронну адресу.
  • Виберіть, щоб зарезервувати свої криптовалюти в додатку World App. На момент написання статті ви можете зарезервувати 25 безкоштовних крипто монет WLD, якщо відкриєте обліковий запис у додатку World App.
  • Використовуйте додаток Worldcoin, щоб знайти найближчих операторів сфери у вашому місці.
  Як уберегти свій комп’ютер від Zip Bombs

Автор зображення: Worldcoin

  • Відвідайте біометричну кулю в робочий час, щоб підтвердити свою особу.
  • Щоб завершити перевірку, вашу райдужну оболонку потрібно відсканувати біометричним орбом.
  • Після того, як ви підтвердите свою особу, вам буде видано унікальний ідентифікаційний код, а безкоштовні крипто-токени WLD будуть зараховані на ваш рахунок.

Крім того, ви можете придбати монети WLD на криптотрейдингових платформах, таких як Binance, якщо ви не хочете, щоб вашу райдужну оболонку сканували.

У додатку Worldcoin ви також можете переглянути кошти свого гаманця, зарезервувати грант WLD (після перевірки свого посвідчення особи), а також купити, внести та надіслати свій WLD.

Завантажити: Worldcoin для Android | iOS (Доступні безкоштовні покупки через додаток)

Токеноміка Worldcoin

Автор зображення: Worldcoin

Пропозиція Worldcoin (WLD) на момент запуску була обмежена 143 мільйонами, і це все ще так. Зі 143 мільйонів монет WLD в обігу 100 мільйонів токенів WLD було позичено виробникам криптовалютного ринку на три місяці. Решта 43 мільйони токенів WLD були надані користувачам, які брали участь у фазі перед запуском.

Однак Worldcoin ініціював смарт-контракт на випуск максимум 10 мільярдів монет WLD протягом наступних 15 років. Після досягнення ліміту WLD перевірені користувачі зможуть проголосувати за активацію рівня інфляції в 1,5%.

Відповідно до CoinGecko, поточна ринкова вартість 1 токена WLD становить близько 2 доларів. Це означає, що якщо ви отримали безкоштовні токени WLD 25 після реєстрації, вони коштуватимуть приблизно 50 доларів США.

Який потенціал Worldcoin?

Автор зображення: Worldcoin

Після того, як OpenAI представив ChatGPT, виникли занепокоєння, що ШІ може спричинити масову втрату робочих місць. Одним із запропонованих рішень, якщо це станеться, є універсальний базовий дохід, який фінансується штучним інтелектом. За іронією долі, Сем Альтман є співзасновником як OpenAI, так і Worldcoin.

За словами а Звіт Bloomberg, Альтман «дуже цікавиться такими речами, як загальний базовий дохід і що станеться з глобальним перерозподілом багатства та як ми можемо зробити це краще». Якщо Worldcoin досягне своєї мети, це допоможе справедливо розподілити універсальний базовий дохід між мільярдами перевірених людей у ​​всьому світі.

  Google Диск і фотографії розділяються: що вам потрібно знати

Worldcoin стверджує, що для того, щоб отримати універсальний базовий дохід, першим кроком є ​​залучення якомога більшої кількості людей до використання однієї валюти. Компанія сподівається, що це дозволить усім у всьому світі насолоджуватися децентралізованою цифровою економікою та колективною власністю.

Але лише 4,2% населення планети використовує криптовалюти (за даними a Потрійне дослідження), зрозуміло, що більшість людей не дуже знайомі з криптовалютами. З цією метою стратегія Worldcoin полягає в тому, щоб запропонувати безкоштовні токени, щоб переконати людей, які не знають, як використовувати криптовалюту, підписатися на токени WLD, приділяючи особливу увагу країнам, що розвиваються.

Здається, ця стратегія працює в невеликому масштабі, враховуючи, що тисячі людей по всьому світу шикуються в чергу, щоб отримати безкоштовні 25 токенів WLD після завершення процесу перевірки.

Однак токени Worldcoin недоступні в США через жорсткі правила. Незважаючи на це, Worldcoin був розгорнутий у 25 містах у 30 країнах із планами розширення в інших країнах і залучення понад 2 мільярдів користувачів у всьому світі. Якщо він з часом стане децентралізованим, це може допомогти прискорити Web 3.0.

Інший потенціал Worldcoin полягає в тому, що він полегшить перевірку того, спілкуєтеся ви з ШІ чи людиною, особливо зараз, коли моделі ШІ можуть мати потенціал для проходження тесту Тюрінга.

Які основні занепокоєння щодо Worldcoin?

Автор зображення: Worldcoin

Найбільш примітним і навіть суперечливим аспектом Worldcoin є процес реєстрації користувачів. Щоб зареєструватися в системі та отримати безкоштовну частку Worldcoin, вам потрібно пройти сканування очей, щоб підтвердити, що ви унікальна людина, повідомляє Worldcoin.

Цей процес, як стверджує Worldcoin, необхідний для перевірки унікальності облікового запису. Це гарантує, що кожна особа зможе зареєструватися в системі та отримати свою винагороду один раз, тому розподіл пропозиції Worldcoin є рівномірним.

Користувачі, які бажають зареєструватися в системі та отримати безкоштовну частку токенів Worldcoin, повинні спочатку зв’язатися з «оператором Orb». Ці люди носять із собою Orb, сферичний пристрій, виготовлений на замовлення, який сканує очі людей.

  10 найкращих програм для відстеження криптопортфоліо у 2022 році

Ця куля робить зображення ваших очей у високій роздільній здатності та перетворює біометричну інформацію вашої райдужної оболонки в те, що Worldcoin називає IrisHash. Потім Worldcoin зберігає цей IrisHash у базі даних і використовує його для забезпечення унікальності людини. При цьому всі інші дані, включно з оригінальним зображенням вашої райдужної оболонки, видаляються.

Worldcoin стверджує, що використовує біометричну інформацію райдужної оболонки ока людини для свого підтвердження особистості, щоб довести унікальність найменш нав’язливим способом. Він спрямований на захист валюти без необхідності користувачам надавати занадто багато своєї особистої інформації.

Люди в криптоспільноті, включаючи прихильників безпеки та конфіденційності, критикували протокол Worldcoin. Але ми також повинні задатися питанням, як громадськість віднесеться до того, щоб біометрична інформація їхньої райдужної оболонки була засекречена та збережена.

Ще одним занепокоєнням є 10 мільярдів токенів WLD, які Worldcoin ініціював випустити протягом 15 років, що забезпечує опцію розблокування рівня інфляції в 1,5% щороку. Щоб зрозуміти це, ми повинні порівняти це з пропозицією біткойнів, яка обмежена 21 мільйоном.

Коротше кажучи, той факт, що ліміт пропозиції біткойна в 21 мільйон ніколи не буде збільшено, є частиною того, що робить його найціннішою криптовалютою в світі. У криптосфері це дуже низький ліміт пропозиції, через що біткоіни є відносно дефіцитними.

Однак деякі криптовалюти, такі як Ethereum, мають безмежну пропозицію, але вони довели свою цінність. Знову ж таки, Ethereum — це дефляційна криптовалюта з активним механізмом контролю ціни шляхом обмеження пропозиції.

Залишається побачити, як ціна на токени WLD регулюватиметься залежно від попиту та пропозиції, враховуючи, що протягом 15 років планується випустити 10 мільярдів токенів.

Інклюзивний план проти інтрузивної стратегії

Worldcoin поставив перед собою високу мету: охопити понад два мільярди користувачів протягом наступних 15 років. Досягти широкого впровадження – непросте завдання для нових технологічних компаній, але Worldcoin поставила перед собою чітку мету та проклала шлях для наслідування.

Мета Worldcoin амбітна, така, що приваблює відомих інвесторів. Але йому не вдалося зробити це без критики. Але чи всі захочуть дозволити пристрою сканувати їхні очні яблука в обмін на безкоштовні жетони?