Що таке комп’ютерні порти? Інтерфейси введення та виведення в комп’ютерних мережах

| | 0 Comments| 7:50 PM
Categories:

Усі комп’ютери, будь то ноутбуки чи настільні комп’ютери, Windows, Mac, Linux чи будь-яка інша операційна система, мають порти. Порти можуть бути фізичними та віртуальними. Стандартний комп’ютер має обидва типи портів — згодом обидва мають свої власні функції. Порти, фізичні чи віртуальні, – це спосіб взаємодії пристроїв, периферійних пристроїв, комп’ютерних мереж або програмного забезпечення та зв’язку один з одним.

Сьогодні ми вирішили заглибитися в це і пояснити — простим способом, щоб усі зрозуміли — усі види комп’ютерних портів і проблеми, які можуть виникнути при їх використанні.

Фізичні комп’ютерні порти

Користувачі більше знайомі з фізичними комп’ютерними портами. Порт USB або порт HDMI є типовими прикладами фізичних портів комп’ютера. Обидва типи портів є як на комп’ютерах Mac, так і на ПК. Порти можуть відповідати іншим стандартам, наприклад, у вашій системі може бути кілька портів USB 3.0 і, можливо, один порт USB 2.0, але інші функції стандартизовані.

  Як використовувати цифрову камеру як веб-камеру

Віртуальні комп’ютерні порти

Віртуальні комп’ютерні порти використовуються мережевими пристроями для взаємодії один з одним. Вони використовуються через служби, які працюють на комп’ютері та можуть надсилати дані або прослуховувати вхідні запити. Мережні порти визначаються за номерами, а деякі порти зарезервовані для певної служби. Наприклад, SSH зазвичай використовує порт 22, тоді як FTP використовує порт 20 або 21.

Ваш маршрутизатор має віртуальні порти, які дозволяють йому спрямовувати трафік на різні пристрої в мережі. Якщо, наприклад, у вас є мережевий принтер і ви надсилаєте документ для друку, ваш маршрутизатор надішле команду на принтер через внутрішні порти. На перший погляд здається, що маршрутизатор використовує лише IP-адресу принтера для надсилання команди друку, але віртуальні порти працюють, переконавшись, що правильна IP-адреса отримує команду друку.

  Sleep Better розповість вам, наскільки добре ви спите

Проблеми порту

І фізичні, і віртуальні комп’ютерні порти мають власний набір проблем. З фізичними портами проблеми часто прості, тоді як віртуальні порти мають проблеми, які часто важко виявити і ще важче виправити.

Проблеми з фізичним портом

Фізичні порти схильні до фізичних пошкоджень, наприклад, проколів шпилькою або пошкодження при падінні ноутбука. Усі порти можуть постраждати від води. Деякі порти можуть бути пошкоджені, якщо на них раптом подається занадто багато живлення. Швидше за все, пошкодження від стрибків напруги виникають із портами USB. Якщо підключити пристрій, який споживає більше енергії, ніж може забезпечити порт USB, це може призвести до стрибків напруги. Деякі порти USB досить розумні, щоб мати можливість самостійно відключитися, якщо це станеться, як автоматичний вимикач, але інші можуть бути пошкоджені.

Проблеми віртуального порту

Віртуальні порти не можуть бути пошкоджені самі по собі, проте вони становлять загрозу безпеці систем, до яких вони належать. Більшість атак шукають і спрямовані на відкриті незахищені порти. Найпоширенішим засобом у цьому випадку часто є брандмауер, який обмежує трафік/інформацію, що проходить через порт. Брандмауер може генерувати кілька помилкових прапорів, що краще, ніж пропускати щось шкідливе. Брандмауери як у вашій системі, так і в мережі необхідні, щоб переконатися, що ваші віртуальні порти захищені.

  Все, що вам потрібно знати перед покупкою Xbox Series X|S

На щастя, просто відкрити віртуальний порт непросто. Відкриті виділені порти вже використовуються вашим маршрутизатором або іншим пристроєм. Усі інші порти за замовчуванням закриті і їх потрібно відкрити за допомогою утиліт командного рядка або інших подібних інструментів.