techukraine.net techukraine.net Що таке кожух блоку живлення? Чи варто вам використовувати один?

Що таке кожух блоку живлення? Чи варто вам використовувати один?

| | 0 Comments| 11:25 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Кожухи блоку живлення — це кришки, призначені для приховування блоку живлення та інших непривабливих аксесуарів у корпусі ПК, покращуючи загальний зовнішній вигляд і організацію кабелів.
 • Вони зменшують накопичення пилу всередині корпусу, покращуючи потік повітря та запобігаючи проблемам перегріву.
 • Кожухи блоку живлення пропонують додаткові можливості розширення, такі як монтажні слоти для твердотільних накопичувачів і корпусних вентиляторів, а також підтримку для радіаторів водяного охолодження та комбінованих насосів/резервуарів.

Поява прозорих бічних панелей ознаменувала значні зміни в дизайні корпусів ПК, дозволивши ентузіастам технологій персоналізувати та продемонструвати свої найсучасніші установки. Однак, хоча основні компоненти (наприклад, материнська плата, процесорний кулер, оперативна пам’ять і графічний процесор) отримали косметичні оновлення відповідно до цієї тенденції, блок живлення з його заплутаним безладом кабелів залишався брутальним мозолем на оці в нижній частині корпусу.

Щоб зменшити цю візуальну невідповідність, виробники корпусів почали використовувати спеціальні кришки для блоку живлення, які незабаром стали улюбленим аксесуаром серед естетично налаштованих споживачів. Але яке саме призначення кожуха БП? Чи варто вам використовувати один?

Що таке кожух блоку живлення?

Кожух блоку живлення — це кришка або корпус, призначений для приховування блоку живлення та інших непривабливих аксесуарів (корпус жорсткого диска, концентратор вентиляторів тощо) у корпусі ПК. Зазвичай він розташовується в нижній частині корпусу, відокремлюючи блок живлення та кабелі, що його супроводжують, від інших компонентів.

  Керуйте своїм малим бізнесом за допомогою цих 10 найкращих універсальних платформ

Основна мета кожуха блоку живлення — покращити загальний зовнішній вигляд спеціальної збірки, особливо при використанні віконного корпусу ПК та немодульного/напівмодульного джерела живлення. З огляду на те, наскільки важливою є організація кабелів для досягнення чистого та організованого налаштування та забезпечення повітряного потоку всередині корпусу, цей аксесуар також був оснащений вирізами для прокладання кабелів блоку живлення в основну частину корпусу.

Спочатку кожухи блоків живлення вважалися проектами «зроби сам», де кілька ентузіастів створювали унікальні приховувальні елементи, використовуючи різноманітні матеріали. Деякі будівельники виготовляли кожухи на замовлення зі скловолокна, оргскла або навіть алюмінію, тоді як інші вдавалися до 3D-друку для розробки кольорових полімерних покриттів.

Отже, виробники визнали цю нову тенденцію та включили кожухи блоку живлення майже в кожен корпус ПК, який постачався з прозорою боковою панеллю. Сьогодні вам більше не потрібно покладатися на рішення DIY, оскільки бюджетні корпуси ПК часто постачаються з вбудованими кожухами, що підвищує візуальну привабливість вашої спеціальної збірки.

3 переваги використання кожуха блоку живлення

Хоча інтеграція кожуха блоку живлення безпосередньо не впливає на продуктивність, функціональність або потенціал охолодження вашого ПК, вона пропонує численні переваги з точки зору організації кабелів і загальної настройки. Давайте розглянемо деякі ключові особливості, пов’язані зі встановленням кожуха блоку живлення.

 • Покращує організацію кабелів: як згадувалося раніше, однією з головних переваг використання спеціального кожуха блоку живлення є його здатність оптимізувати організацію кабелів у корпусі ПК. Завдяки акуратному розміщенню блока живлення та його кабелів це приховування мінімізує додатковий безлад, полегшуючи обслуговування та оновлення.
 • Зменшує накопичення пилу: накопичення пилу всередині корпусу ПК перешкоджає оптимальному потоку повітря, що може призвести до проблем з перегрівом. При цьому кожух БЖ виконує роль захисного бар’єру, знижуючи ймовірність осідання пилу на блоці живлення та інших компонентах (HDD, SSD і так далі).
 • Додаткові параметри розширення: завдяки своїй регульованій модульній конструкції кожухи блоків живлення забезпечують додаткові монтажні слоти (у верхній частині) для 2,5-дюймових SSD SSD і можуть підтримувати максимум три 120-мм або два 140-мм корпусні вентилятори. Такі виробники корпусів, як Lian Li і Fractal Design, також пропонують спеціальні точки кріплення для радіаторів водяного охолодження діаметром 240 мм/360 мм і комбінацій насос/резервуар.
 •   10 найкращих програм для керування класом для вчителів у 2023 році

  Автор зображення: мовчи!

  3 фактори, які слід враховувати під час купівлі індивідуального кожуха блоку живлення

  Незважаючи на те, що ми рекомендуємо інвестувати в корпус комп’ютера, у конструкції якого є спеціальна кришка блоку живлення, можна придбати спеціальний кожух на таких платформах, як Etsy, V1 Tech і Amazon. Оскільки автономні кожухи блоку живлення є відносно рідкісними на нинішньому ринку, враховуйте наступні фактори, купуючи їх.

 • Сумісність: перш ніж купувати спеціальний кожух блоку живлення, переконайтеся, що аксесуар сумісний із корпусом вашого ПК. Різні корпуси мають різне розташування, і кожух блоку живлення, який ідеально підходить до одного корпусу, може не обов’язково підходити до іншого. Перевірте розміри аксесуара та форм-фактор, а також переконайтеся, що кожух збігається з точками кріплення на вашому корпусі.
 • Якість збірки: спеціальні кожухи БП доступні з широкого діапазону матеріалів, включаючи акрил, алюміній і сталь. Акрилові кожухи (також відомі як оргскло) прозорі та пропонують різні варіанти налаштування, тоді як алюмінієві та сталеві кожухи забезпечують довговічне приховування, яке доповнює темніші кольорові схеми. У результаті ви повинні вибрати дизайн, який точно відповідає загальній естетиці збірки вашого ПК.
 • Простота встановлення: виберіть кожух блоку живлення, який можна легко встановити без шкоди для структурної цілісності корпусу чи блоку живлення. Шукайте варіанти, які віддають пріоритет установці без інструментів і не вимагають додаткових модифікацій у вашому шасі. Запатентовані кожухи блоків живлення від таких авторитетних виробників, як Corsair і Be Quiet! можна придбати на відповідних веб-сайтах.
 •   Що таке Xbox Cloud Gaming (проект xCloud)?

  Естетика над функціональністю

  У двох словах, кожухи блоків живлення мають значну цінність для ентузіастів, які прагнуть продемонструвати свої індивідуальні установки. Кожухи блоку живлення забезпечують гідне рішення для приховування непривабливих компонентів, які можуть не гармоніювати із загальною естетикою збірки ПК.

  Якщо ви віддаєте перевагу мінімалістичному та охайному налаштуванню з акуратно захованими кабелями, вибір корпусу для ПК із віконцями та спеціальним кожухом для блоку живлення буде простою справою. Однак, якщо управління кабелями не є пріоритетом, ви можете розглянути можливість інвестування в модульний блок живлення, який мінімізує будь-який додатковий безлад завдяки своїм знімним кабелям.