techukraine.net techukraine.net Що таке ключ доступу та що це означає для вашої споживчої програми?

Що таке ключ доступу та що це означає для вашої споживчої програми?

| | 0 Comments| 7:15 AM
Categories:

Паролі вже давно викликають занепокоєння. Відомо, що багато хто з нас за замовчуванням використовують передбачувані, слабкі паролі, і навіть якщо ми цього не робимо, запам’ятати складні паролі стає проблемою.

Тривожний факт полягає в тому, що навіть надійні паролі зі складними комбінаціями не захищені від фішингу та шахрайства. Менеджери паролів були тимчасовим рішенням, але вони мають свої недоліки та вразливі місця.

Але горизонт приносить щось багатообіцяюче: після майже десяти років розробки ключі доступу мають революціонізувати нашу цифрову безпеку. Ось базова інформація про те, що вони являють собою, як вони налаштовані змінити ландшафт цифрової автентифікації та що це означатиме для вашої споживчої програми.

Розуміння ключів доступу

Замість традиційної комбінації імені користувача та пароля ключ доступу забезпечує більш безпечний і легкий спосіб входу на онлайн-платформи. Краса ключів полягає в тому, що вони покладаються на криптографію з відкритим ключем. Не занурюючись у технічні деталі, кожен раз, коли ви входите в систему, ваш пристрій отримує унікальні облікові дані.

Цей процес мінімізує ризик отримання хакерами вашої інформації. Цей прорив є результатом зусиль FIDO Alliance, консорціуму технологічних гігантів, таких як Apple, Google, Microsoft та багатьох інших, які визнали нагальну потребу в більш безпечному методі автентифікації.

  Видаліть зворотний відлік наступного епізоду Netflix і підказку про перегляд [Chrome]

Як працюють ключі доступу?

Ключі доступу підпадають під егіду веб-автентифікації (WebAuthn). Ця система використовує криптографію з відкритим ключем, випробуваний метод, який використовується різними безпечними платформами обміну повідомленнями та платежами.

Ось коротка розбивка:

 • Відкритий і закритий ключі: після створення облікового запису генеруються два ключі. Відкритий ключ, який зберігається на серверах сервісу, не повинен бути конфіденційним. Навпаки, закритий ключ залишається захищеним на вашому пристрої.
 • Процес автентифікації: під час входу служба використовує ваш відкритий ключ, щоб перевірити ваш пристрій. Закритий ключ на вашому пристрої справляється з цим завданням, не розкриваючи жодних конфіденційних даних. Це забезпечує безпечну, захищену від хакерів автентифікацію.
 • Для користувачів цей процес залишається майже непомітним. Простий запит пристрою чи браузера на PIN-код або біометричну перевірку, як-от FaceID або TouchID, — це все, з чим ви зіткнетеся.

  Ключі доступу мають додатковий рівень, який синхронізує ці ключі між відповідними хмарними службами великих технологій (Apple, Google, Microsoft). Цей важливий рівень заповнює прогалину в взаємодії з користувачем, дозволяючи безперебійно перемикатися між пристроями без повторної реєстрації ключів, що вважається значною прогалиною для загального впровадження FIDO2.

    5 нових мов програмування, які вам варто знати

  Оскільки ключі доступу, за визначенням, охоплюють кілька факторів, вони відповідають визначенню багатофакторної автентифікації (MFA), а саме:

  • Фактор володіння (те, що у вас є) – користувач володіє пристроєм, що містить закритий ключ
  • Фактор приналежності або фактор знань – біометричні дані користувача (FaceID, Touch ID, відбиток пальця) або PIN-код пристрою

  Ці властивості роблять ключі доступу дійсним єдиним фактором автентифікації для сценаріїв входу або доповнюють інші фактори в сценаріях посиленої автентифікації. Подивіться це Демо ключів доступу для реалізації в реальному світі.

  Сумісність пристрою

  На даний момент кросплатформна функціональність для ключів доступу залишається в стадії розробки. Пристрої Apple iOS і macOS підтримують ключі доступу, як і пристрої Google Android. Корпорація Майкрософт також розширює свою підтримку ключів доступу, на горизонті значні оновлення.

  Ось актуальна інформація список підтримки пристроїв.

  Що ви можете зробити, щоб почати впровадження ключів доступу?

  Впровадження ключів доступу може бути простим, якщо у вас є необхідна інфраструктура. Важливою частиною вашої архітектури є серверна служба або сервер WebAuthn, який надає внутрішні кінцеві точки API для керування повним життєвим циклом керування ключами доступу.

  Після встановлення служби WebAuthn доступ до SDK і бібліотек на стороні клієнта необхідний для виконання церемоній реєстрації та перевірки на стороні клієнта. Доброю новиною є те, що зараз є багато широкодоступних клієнтських бібліотек, які можуть спростити процес. Наприклад, Authsignal надає наступні SDK тут:

  • Javascript SDK для ключів доступу
  • React Native SDK для ключів доступу
  • iOS SDK для ключів доступу
  • Android SDK для ключів доступу
    Як шукати гравців у Steam (повний посібник)

  Важливо зазначити, що технічна інтеграція є лише частиною більш широкого впровадження. Необхідно добре розуміти питання взаємодії з користувачем і безпеки. The міркування щодо впровадження ключа доступу детально описано в дописі в блозі.

  Ключі доступу, майбутнє вже зараз.

  Зараз ми знаходимося на захоплюючому перетині швидкого розвитку технології Passkeys. Сучасні браузери та пристрої, особливо в екосистемі Apple і Android, широко підтримують ключі доступу, а основні споживчі програми тепер випускають функції пароля (наприклад, Kayak, TikTok). Нарешті, технічна інтеграція стала простішою завдяки готовим рішенням для ключів доступу, таким як Authsignal, що пропонує всі компоненти, такі як серверна служба WebAuthn і клієнтські SDK.

  Не повинно бути серйозних виправдань або перешкод для того, щоб ваша програма використовувала ключі доступу як важливу частину вашої взаємодії зі своїми клієнтами, пропонуючи їм бездоганну взаємодію з користувачем, але, що важливіше, дуже безпечну.