Що таке керування вразливістю та чому це важливо?

Управління вразливістю — це ефективний спосіб підвищити загальну безпеку вашої організації.

У зв’язку зі зростаючим занепокоєнням щодо кібербезпеки в усьому світі важливо впроваджувати надійні стратегії та системи для захисту ваших систем, мережі та даних від зловмисників.

Для вас також важливо підвищити обізнаність щодо безпеки та провести належне навчання своїх співробітників, щоб вони могли протистояти атакам або завчасно запобігати їм.

У цій статті я обговорю, що таке керування вразливістю, його важливість, необхідні кроки та інші подробиці.

Залишайтеся на зв’язку!

Що таке керування вразливістю?

Управління вразливістю — це комплексна програма кібербезпеки, яка передбачає виявлення, визначення пріоритетів, оцінку та усунення «вразливостей» або слабких місць безпеки в системах, пристроях, програмах і мережах організації, щоб убезпечити їх від витоку даних і кібератак.

Вразливістю можуть бути такі недоліки, як:

 • Невиправлене та застаріле програмне забезпечення
 • Неправильна конфігурація операційної системи
 • Неправильне налаштування безпеки
 • Порушена або відсутня автентифікація
 • Погане або відсутнє шифрування даних
 • Людські помилки
 • Ризиковані сторонні інструменти

Управління вразливістю — це безперервний і проактивний процес, який забезпечує цілодобову безпеку. Це також включає постійний моніторинг ваших активів і пристроїв для виявлення проблем і швидкого їх вирішення.

Цей процес спрямований на покращення стану безпеки вашої організації та зменшення поверхні атаки та загальних ризиків шляхом пошуку та усунення слабких місць безпеки. Це також дозволяє вам бути в курсі нових загроз безпеці та захистити свої активи від них.

Сьогодні процес керування вразливістю став простішим із запровадженням різноманітних програмних рішень та інструментів для виконання виявлення, оцінки та вирішення проблеми в одному місці. Ці системи можуть автоматизувати різні етапи процесу, щоб заощадити ваш час і зусилля, які ви можете присвятити розробці стратегій для підвищення рівня безпеки.

Важливість управління вразливістю

В організації використовується кілька пристроїв, систем, програм, мереж і пристроїв. Вони можуть мати багато вразливостей безпеки, які з часом можуть стати більшими та перетворитися на загрозу безпеці.

Існує багато випадків недбалості в оновленнях безпеки, неправильних конфігураціях, керуванні доступом, виправленні, виправленні тощо. Подібні вразливості можуть збільшити ризики безпеці, оскільки зловмисники можуть знайти їх і використати для здійснення повномасштабної атаки.

У результаті організація може втратити важливі дані, а її системи, програми та пристрої можуть бути скомпрометовані. Це може створити багато проблем з точки зору фінансів, права та відносин з клієнтами.

Це те, що передбачає керування вразливими місцями, дозволяючи вам застосовувати постійний проактивний підхід до безпеки та швидко знаходити й усувати вразливості, щоб уникнути нещасних випадків.

Ось деякі з переваг керування вразливістю для вашої організації.

Покращена видимість

Завдяки управлінню вразливими місцями ви можете краще бачити всі свої системи, пристрої, мережі, програми та дані, а також пов’язані з ними вразливості.

Використовуючи цю інформацію, ви можете створити повну систему звітування та відстеження цих вразливостей. Таким чином ви зможете скласти кращі плани зі своєю командою, щоб усунути ці вразливості та зберегти свої активи в безпеці.

Швидше реагування на загрози

Як пояснювалося вище, керування вразливістю дає вам краще розуміння вразливостей у ваших системах і мережах. Таким чином, визначивши вразливі місця, ви можете оцінити їх і завчасно усунути їх.

Оскільки це безперервний процес, ви можете продовжувати відстежувати вразливості та виправляти їх, щойно вони з’являться. І навіть якщо станеться атака, вам стане простіше реагувати на неї швидше, ніж у випадку, коли у вас немає програми керування вразливістю.

Відповідність нараді

Такі регуляторні органи, як HIPAA, GDPR, PCI DSS тощо, мають суворі закони щодо конфіденційності даних для організацій. І якщо організація не відповідає цим стандартам і вимогам, вона може отримати штраф.

Ефективне керування вразливістю може допомогти вам підтримувати відповідність нормативним вимогам. Це дозволить вам оцінити та визначити свої вразливості та виправити їх. Ви також повинні вчасно оновлювати програмне забезпечення, належним чином керувати запасами, увімкнути правильні конфігурації тощо.

Покращена безпека

Належний процес керування вразливістю може підвищити загальну безпеку вашої організації, включаючи всі активи та мережі. Постійний моніторинг гарантує, що жодна вразливість не залишиться непоміченою, а також швидко класифікує та виправляє проблеми, перш ніж будь-який зловмисник зможе ними скористатися.

Витратоефективний

Управління вразливістю може виявитися економічно ефективним. Шкода, яку може завдати кібератака, набагато більша, ніж впровадження процесу управління вразливістю в організації, навіть якщо ви використовуєте спеціальні інструменти.

Компанії втратили мільйони через атаки, а процес ремонту також потребує величезних грошей.

Отже, замість того, щоб проходити через усе це, ви можете розгорнути проактивне керування вразливістю. Це допоможе вам визначити першочергові вразливості високого ризику, щоб усунути використання.

Збережена довіра

Покращення безпеки корисно не лише для вашої організації, але й для ваших партнерів і клієнтів. Запровадивши керування вразливими місцями та захист даних і систем, ви станете надійнішими та заслуговуєте довіри перед своїми клієнтами та партнерами.

Окрім вищесказаного, керування вразливістю пропонує додаткові переваги:

 • Це може зменшити ручні робочі процеси та автоматизувати процес моніторингу, виправлення та попередження
 • Організації можуть спостерігати підвищення ефективності роботи.
 • Це може підтримувати ваші команди у відповідності з цілями вашої організації щодо безпеки

Життєвий цикл управління вразливістю

Управління вразливістю включає певні кроки або етапи, які формують життєвий цикл керування вразливістю, від моменту їх виявлення до їх вирішення та постійного моніторингу.

#1. Відкриття

На першому етапі ви повинні створити повний список усіх активів вашої організації. Це можуть бути ваші системи, пристрої, обладнання, мережі, програми, файли, операційні системи, апаратне забезпечення тощо.

Ці компоненти можуть мати певні вразливості, як-от оновлення програмного забезпечення, помилки конфігурації, баги, помилки тощо, якими хочуть скористатися кібер-зловмисники. Крім того, вони містять бізнес-дані та дані клієнтів, до яких зловмисники можуть отримати доступ і завдати вам шкоди.

Отже, окрім виявлення ваших активів, ви також повинні визначити в них вразливі місця. Для цього можна використовувати сканери вразливостей. Ви також можете провести аудит, щоб отримати повний звіт про активи та вразливості.

#2. Класифікація та визначення пріоритетів

Коли ви виявите активи та вразливі місця, згрупуйте їх на основі їх критичності та цінності для бізнес-операцій. Таким чином, ви можете розставити пріоритети для груп, які вимагають негайних дій, щоб спочатку вирішити їх, перш ніж вони прокладуть шлях до порушення безпеки. Пріоритезація активів також стає в нагоді під час розподілу ресурсів для кожного з них.

#3. Оцінка

На цьому етапі ви повинні оцінити профілі ризику, пов’язані з кожним активом. Для цього багато організацій використовують загальну систему оцінки вразливостей (CVSS). Цей відкритий і безкоштовний стандарт може допомогти вам оцінити та зрозуміти характеристики та серйозність кожної вразливості програмного забезпечення.

Згідно з CVSS, базовий бал варіюється від 0 до 10. Національна база даних уразливостей (NVD) призначає оцінкам CVSS ступінь серйозності. Крім того, NVD містить дані, зібрані ІТ-персоналом, і автоматизовані рішення для керування вразливістю.

Ось як надаються оцінки CVSS:

 • 0 – Жодного
 • 0,1-3,9 – Низький
 • 4,0-6,9 – Середній
 • 7,0-8,9 – Високий
 • 9,0-10,0 – Критично

Тому, оцінюючи вразливості, враховуйте класифікацію активів, ризики безпеки та критичність. Це також допоможе вам визначити, які активи виправити в першу чергу.

#4. Звітність

Тепер, коли ви оцінили кожну вразливість і актив у вашій організації, задокументуйте їх і повідомте про них особам, які приймають рішення. Ви можете виділити рівень ризику для кожного активу залежно від оцінки, яку ви завершили.

Ви також можете подавати звіти про діяльність щотижня, двічі на місяць або щомісяця. Це допоможе вам бути в курсі кожної вразливості та гарантувати, що нічого не залишиться незадокументованим.

Крім того, ви повинні висунути свою стратегію для усунення відомих вразливостей. Це дасть ідею вашій команді, як продовжити вирішення проблеми, і прискорить процес.

#5. Санація

На цьому етапі ви та ваша команда повинні мати повну інформацію про активи та вразливості, а також рівні пріоритету для кожного активу.

На даний момент ваша команда має дійти висновку, як боротися з кожною вразливістю та які інструменти та методи використовувати. Кожен член команди повинен чітко розуміти свої ролі та обов’язки. Сюди входять не лише групи кібербезпеки, а й ІТ, операційна служба, зв’язки з громадськістю, фінанси, юридичні служби тощо. Ви також повинні отримати підтримку від зацікавлених сторін і клієнтів,

Коли все налаштовано, почніть усувати вразливості, які є найбільш критичними для вашої організації. Хоча ви можете зробити це вручну, використання інструментів може автоматизувати та прискорити весь процес і заощадити багато часу, зусиль і ресурсів.

#6. Переоцінка

Коли ви усунете всі відомі вразливості у своїх системах, пристроях, мережах і програмах, настав час переглянути їх. Ви повинні провести аудит, щоб повторно оцінити та переконатися, що всі вразливості усунено.

Це дає змогу виявити проблеми, які залишилися, якщо такі є, і усунути їх. Ви також повинні постійно стежити за своєю командою, щоб знати статус вразливостей і активів.

#7. Моніторинг і вдосконалення

Цикл керування вразливістю не завершується тим, що ви виправляєте відомі вразливості у вашій системі. Натомість це безперервний процес, який вимагає постійного моніторингу вашої мережі та систем, щоб виявити вразливості та виправити їх, перш ніж будь-який зловмисник скористається ними.

Таким чином, цикл управління вразливістю продовжується. Ви повинні продовжувати виявляти, визначати пріоритети, оцінювати, усувати, переоцінювати та відстежувати вразливості, щоб захистити свою мережу, дані та системи та покращити загальну безпеку.

Крім того, ви також повинні тримати себе та свою команду в курсі останніх загроз і ризиків, щоб завчасно боротися з ними, якщо вони з’являться.

Управління вразливістю проти тестування на проникнення

Багато хто плутає управління вразливістю або оцінку з тестуванням на проникнення. Причиною може бути багато речей, наприклад, обидва є методами безпеки, метою яких є захист даних, систем і користувачів організації від кібератак.

Проте тестування на проникнення багато в чому відрізняється від управління вразливістю. Розберемося як.

Тестування на проникнення – це тип тестування програмного забезпечення, який відтворює діяльність або дії внутрішніх або зовнішніх кібер-зловмисників, які мають намір порушити мережу організації та заходи безпеки та отримати доступ до критичних даних або перешкодити операціям.

Це тестування виконується тестувальником на проникнення або етичним хакером з використанням передових методів та інструментів.

На відміну від цього, управління вразливістю — це не єдиний процес, а безперервний процес, який включає виявлення вразливостей і визначення пріоритетів, оцінку та вирішення їх, а також звітування та постійний моніторинг.

Його метою є усунення кожної вразливості систем, пристроїв, програм тощо організації, щоб жоден зловмисник не міг використати їх і перетворити на кібератаку.

Управління вразливістю. Тестування на проникнення. Передбачає виявлення всіх активів і вразливостей у системах. Передбачає визначення масштабу кібератаки. Оцінює рівень ризику, пов’язаний із кожною вразливістю для організації. Перевіряє збір конфіденційних даних. Метою є усунення всіх уразливостей. від систем і пристроїв. Він спрямований на очищення даної системи та документування цього у звіті. Ви можете перевірити та проаналізувати всі системи та вразливості, щоб зрозуміти вашу поверхню атаки. Ви здійснюєте проникнення в певне програмне рішення чи систему, щоб зрозуміти ризики .Це безперервний процес. Це не безперервний процес, він виконується, коли ви хочете знати, як система відреагує на кіберзагрозу.

Проблеми в управлінні вразливістю

Впроваджуючи управління вразливістю, багато організацій стикаються з певними проблемами. Це:

 • Обмежені ресурси та час: організації мають обмежені ресурси та час для управління вразливими місцями. Співробітники не завжди доступні для відстеження змін, звітування та пом’якшення проблем. Але зловмисники не відпочивають навіть у свята чи вихідні. Таким чином, атаки можуть статися будь-коли, якщо вразливі місця не усунути вчасно.
 • Неправильна пріоритезація: іноді особи, які приймають рішення, визначають пріоритетність уразливостей, які потрібно виправити, на основі певних упереджень, які можуть затьмарити їхні рішення. І якщо критичну вразливість залишити без уваги, вона може швидко перетворитися на кіберзлом.
 • Використання ризикованих інструментів сторонніх розробників: багато організацій дуже постраждали від використання ризикованих інструментів сторонніх розробників для виправлення. Це не тільки збільшує поверхню атаки, але й робить робочий процес неефективним.
 • Ручний процес: багато організацій досі віддають перевагу відстеженню та виправленню вразливостей вручну. Це може створити основу для помилок і неефективності та збільшити ризики. Крім того, якщо існує забагато слабких місць безпеки, які потрібно відстежити та усунути, процес може стати неефективним, і зловмисники можуть використати ці слабкі місця, перш ніж ви їх усунете.

Тому для автоматизації цих процесів корисно використовувати більш безпечні інструменти керування вразливістю.

Рішення для керування вразливістю – це інструменти, які можуть автоматизувати різні частини життєвого циклу керування вразливістю. Є інструменти для моніторингу, виявлення та усунення вразливостей, а також звітування, попередження тощо.

Деякі інструменти, які ви можете розглянути:

Використовуючи їх, ви можете заощадити багато ресурсів, часу та зусиль, отримуючи точну видимість і виправлення в одному місці.

Найкращі методи впровадження керування вразливістю

Ось кілька найкращих практик, які ви можете взяти до уваги під час впровадження керування вразливістю у вашій організації.

 • Виконайте ретельне сканування: щоб усунути всі критичні вразливості у всій вашій мережі, ви повинні ретельно сканувати кожну кінцеву точку, пристрій, систему, службу та програму. Для цього ви можете спочатку визначити всі активи, а потім знайти вразливі місця в кожному з них.
 • Безперервний моніторинг: дозвольте системі здійснювати постійний моніторинг і сканування ваших активів, щоб проблеми можна було реєструвати, як тільки вони з’являються. Ви також можете використовувати деякі інструменти для планування та сканування систем щотижня чи місяця, щоб бути в курсі вразливостей.
 • Правильно визначте пріоритети та забезпечте підзвітність: правильно визначте пріоритети своїх вразливостей і активів без будь-яких упереджень. Ви також повинні призначити власників своїх критично важливих активів, щоб вони могли взяти на себе відповідальність за підтримку активів у найкращому стані та регулярне їх виправлення.
 • Документуйте належним чином: багато хто часто не звертає уваги на документацію та звітність. Отже, задокументуйте всі вразливості з пов’язаними з ними активами, графіком і результатами. Це допоможе вам швидко виправити подібні випадки.
 • Навчання та підвищення обізнаності: навчіть своїх співробітників і ознайомте їх з останніми тенденціями та загрозами кібербезпеки. Ви також повинні надати їм відповідні інструменти, щоб вони могли стати більш продуктивними та активними у виявленні та усуненні недоліків безпеки.

Висновок

Я сподіваюся, що наведена вище інформація допоможе вам зрозуміти керування вразливістю та полегшить процес впровадження для підвищення безпеки.

Щоб зробити цей процес більш ефективним, ви можете використовувати рішення для керування вразливими місцями для здійснення проактивної ідентифікації та усунення вразливостей у вашій системі та мережі.

Ви також можете дослідити найкраще програмне забезпечення для керування вразливістю.