Що таке карта зацікавлених сторін і як її створити [5 Tools]?

| | 0 Comments| 12:53 AM
Categories:

Знання зацікавлених сторін, їхніх інтересів і того, як вони можуть вплинути на проект, має важливе значення для його успіху, тому нині карти зацікавлених сторін стають популярними.

Підприємства іноді стикаються з неочікуваними ризиками щодо своїх проектів і труднощами під час управління своїми ключовими гравцями та їхнім впливом на проекти. Крім того, комунікаційні бар’єри можуть ускладнити співпрацю, якщо з ними не поводитися належним чином. Тому було б найкраще, якби ви знайшли спосіб оцінити ці ризики та наслідки за допомогою безперебійних каналів зв’язку.

Тим не менш, правильна карта зацікавлених сторін може допомогти вам ефективно керувати своїми зацікавленими сторонами, оцінити їхні інтереси та вплив, а також зменшити відокремленість у ваших проектах, щоб ви могли рухатися до успішного завершення.

На щастя, вам не потрібно малювати ці карти вручну, оскільки доступно багато програмних інструментів, які служать цій меті.

У цій статті я обговорюватиму карти зацікавлених сторін, як вони можуть вам допомогти, а також деякі інструменти картографування зацікавлених сторін, які допоможуть вам створювати чудові карти.

Давайте розпочнемо!

Що таке карта зацікавлених сторін?

Карта стейкхолдерів – це схема, що відображає відносини стейкхолдерів із проектом чи організацією.

Ця карта також може показати, як ці відносини розвиваються протягом певного періоду часу. Дивлячись на це, ви можете дізнатися про вплив зацікавлених сторін на проект і організацію, а також про результати діяльності організації чи проекту на зацікавлених сторін. Розумієте, це працює в обох напрямках.

Карта зацікавлених сторін малюється як графік, що складається з двох осей. Вісь X представляє рівень впливу зацікавлених сторін, тоді як вісь Y представляє рівень їхнього інтересу. Квадрант, який займає зацікавлена ​​сторона, визначає частоту, інтенсивність та залучення.

Карта представляє людей, які беруть участь у проекті та на яких він впливає, даючи вам чітке уявлення про групи зацікавлених сторін, інтереси та мотиви.

Отже, коли ви створюєте карту зацікавлених сторін, переконайтеся в кількох речах:

  • Карта має бути детально орієнтованою, щоб можна було представити повний огляд усіх зацікавлених сторін
  • Воно повинно бути легким для розуміння, тому що не всі можуть зрозуміти, якщо ви ускладните це.
  • Він повинен передавати інформацію чітко та швидко, щоб дозволити зацікавленому персоналу швидко приймати рішення.
  • Об’єднайте зацікавлених сторін у різні групи залежно від рівня впливу, їх характеру та спільних інтересів.

Чому картографування зацікавлених сторін є важливим?

Ось переваги створення карт зацікавлених сторін для вашої організації та проектів:

Щоб легко визначити ключових гравців: Карти зацікавлених сторін допоможуть вам визначити зацікавлених сторін вашого проекту, включно з тими, які є ключовими гравцями, відповідальними за успіх вашого проекту.

Ви можете поглянути на них з першого погляду та зрозуміти, кого інформувати, контролювати чи націлювати на різних етапах проекту. Це забезпечить успішне завершення проекту в обумовлений час з мінімальним шумом.

Щоб швидко приймати кращі рішення: дивлячись на карту зацікавлених сторін, ви матимете всю важливу інформацію про зацікавлених сторін. Таким чином, ви можете швидко приймати кращі рішення та використовувати весь їхній потенціал, залучаючи їх у потрібних місцях.

Навіть якщо щось піде не так, ви можете впоратися з цим, швидко прийнявши рішення, щоб уберегти свою організацію від можливих ризиків і збитків.

Ефективна навігація планом: карта допоможе вам проаналізувати владу та інтереси ваших зацікавлених сторін. Таким чином, ви можете визначити стратегії на основі цієї інформації та керуватися планом відповідно. Це допоможе вашій команді дотримуватися плану та забезпечити успішне завершення проекту вчасно.

  Виправити відсутність AMD Catalyst Control Center

Підвищення продуктивності: якщо ви можете визначити та оцінити зацікавлених сторін проекту, ви можете створити продуктивний план залучення. Це спрямує зусилля, час і ресурси вашої команди в потрібні місця та забезпечить, щоб ваша робота проходила так, як вона має бути, зберігаючи вашу корпоративну репутацію.

Краща комунікація: оскільки ви можете класифікувати зацікавлених сторін на основі їхніх інтересів, рівнів та інших факторів, ви можете відповідно призначати ролі. Це змусить усіх узгодити одну стратегію та розподілити обов’язки.

Таким чином, вони можуть ефективно спілкуватися один з одним і організацією без плутанини або дезінформації.

Де використовуються карти зацікавлених сторін?

Ви можете використовувати карти зацікавлених сторін у різних випадках використання, зокрема:

  • Якщо ви плануєте запустити продукт або послугу, ви можете визначити зацікавлених сторін і розробити сильні стратегії.
  • Коли ви виходите на новий ринок або географічно, проведення маркетингових досліджень має вирішальне значення. У цьому вам можуть допомогти карти зацікавлених сторін.
  • Ви можете створювати карти зацікавлених сторін під час реалізації своїх маркетингових стратегій, таких як рекламна кампанія, програма лояльності тощо.

Як створити карту зацікавлених сторін?

Сучасні технології полегшили створення карт зацікавлених сторін. Ви можете знайти багато інструментів для зацікавлених сторін, щоб легко створювати дивовижні карти.

Але питання в тому, як це зробити?

Перед початком створення карти повинні бути певні стратегії.

Отже, ось як створити карту зацікавлених сторін у три прості кроки:

#1. Визначте своїх зацікавлених сторін

Перше, що ви повинні зробити, це визначити ваших ключових зацікавлених сторін. Для цього почніть організовувати їх за трьома категоріями – лідери, учасники та непрямі зацікавлені сторони.

  • Лідери: розмістіть у цій категорії керівників і осіб, які приймають рішення, які визначають життєвий цикл вашого проекту. Вони безпосередньо пов’язані з проектом і мають найбільший вплив на організаційну чи технічну частину проекту.
  • Співавтори: розмістіть учасників, таких як керівники проектів, їхні команди та ключові відділи. Він також включає зовнішніх зацікавлених сторін, таких як клієнти, офіційні особи з авторизації та постачальники.
  • Непрямі зацікавлені сторони: сторонні спостерігачі, які спостерігають за розвитком проекту на відстані. Вони можуть або не можуть бути зацікавлені в проекті або, можливо, залучатися до нього пізніше.

#2. Проведіть аналіз зацікавлених сторін

Оцініть рівень залученості кожної зацікавленої сторони в проекті. З’ясуйте їхні інтереси до проекту та можливі наслідки та впливи. Подумайте про те, як вони можуть постраждати або отримати вигоду від проекту та зробити свій внесок у нього. Крім того, не забудьте проаналізувати їхні мотиви та використовувати цю інформацію для створення груп і розробки стратегій.

#3. Діяти

Нарешті, прийміть правильний підхід до створення карти, заснованої на інтересах або владі ваших зацікавлених сторін. Крім того, складіть ефективні плани спілкування.

Ознайомившись із концепцією та тим, як створити карту зацікавлених сторін, скористайтеся інструментом відображення зацікавлених сторін, щоб створити карту, яка може представляти найкращу інформацію про ваших зацікавлених сторін.

Ось деякі з найкращих, які ви можете розглянути:

Міро

Дізнайтеся, хто впливає на робочі проекти, і заручіться їх підтримкою за допомогою Міро виробник карт зацікавлених сторін. Це допоможе вам легко створювати та спільно працювати над своїми картами, а також централізувати всі ваші комунікації для міжфункціональної командної роботи.

Його плавний редактор із функцією перетягування робить дизайн схожим на легку прогулянку. Допоможіть своїй команді провести мозковий штурм за допомогою нескінченного полотна, готових шаблонів, потужних функцій платформи та потужного набору віджетів. Miro надає цілий набір інструментів для історій клієнтів, карт подорожей, планування спринтів або дорожньої карти, ретро-версій, каркасних зображень тощо.

  Позбавтеся від Australis і відновіть класичну тему у Firefox 29

Окрім попередньо створених шаблонів, ви також можете самостійно створювати інтелектуальні фреймворки та шаблони. Працюйте, як завгодно, і відкривайте свій творчий потенціал, використовуючи нескінченне полотно. Використовуйте нотатки, форми, ручку довільної форми, розумне малювання, стрілки тощо.

Краще взаємодійте з віддаленими та розподіленими командами під час мозкового штурму, семінарів, процесів і прийняття рішень, використовуючи робочі простори, які пропонують синхронну та асинхронну співпрацю, як якщо б уся команда була поруч. Переглядайте курсори співавторів і відстежуйте, як члени вашої команди взаємодіють із дошками.

Ви можете легко ділитися своїми картами та документами прямо з інформаційної панелі. Крім того, отримуйте відгуки, відгуки та схвалення за допомогою кількох варіантів спілкування з чатом, коментарями та вбудованим відео. Створіть хаб для полегшення міжфункціональної роботи за допомогою різних інструментів.

Стандартизуйте процеси та масштабуйте їх по всій компанії для повноцінної цифрової трансформації, незалежно від того, де члени вашої команди знаходяться по всьому світу. Miro піклується про безпеку, пропонуючи шифрування SSL, журнал аудиту, SSO, фільтрацію домену, розширене керування користувачами тощо. Miro сумісний з PCI, GDPR і SOC-2. Він також інтегрується з понад 20 сервісами, такими як Slack, Teams і Dropbox.

Moqups

Moqups є гарним місцем для створення карт зацікавлених сторін із фантастичними шаблонами, які можуть допомогти вам правильно визначити пріоритети, визначити та зрозуміти ключових зацікавлених сторін усіх ваших проектів.

Ви можете проаналізувати карту, щоб забезпечити ідеальний початок своїх проектів і гарантувати участь ключових гравців із самого початку. Використання цих шаблонів допоможе вашій команді залучити найважливіших фігур на ранніх стадіях розробки та наблизитися до успіху вашого проекту.

Це також забезпечує міцну основу для стратегії залучення та спілкування на рівні команди. Карти, створені в Moqups, допомагають визначити пріоритети зацікавлених сторін, забезпечуючи розподіл ресурсів відповідно до їхніх ролей.

Виявляти та запобігати шкідливим ризикам, які можуть створити інші зацікавлені сторони, які можуть вважатися непочутими. Крім того, ви можете зв’язати свої карти зацікавлених сторін з іншими візуальними елементами, такими як каркаси, діаграми, графіки та макети. Ви також можете створити свій робочий процес і продовжувати усувати перешкоди в одноцільових програмах.

Смаплі

Програмне забезпечення для відображення зацікавлених сторін Смаплі допомагає краще зрозуміти погляди зацікавлених сторін і легко керувати їхніми очікуваннями. Це також дозволяє візуалізувати екосистему ваших продуктів і знайти взаємозв’язки.

Створюйте карти в Smaply, щоб дізнатися, які зацікавлені сторони впливають на вашу роботу та зв’язки між ними. Подивіться, як пов’язані ваші важливі зацікавлені сторони, проаналізуйте їхній вплив на ваш продукт/послугу та скористайтеся інформацією, щоб покращити свої пропозиції.

Розподіліть зацікавлених сторін за різними категоріями, такими як важливі, істотні чи цікаві, і які з них є міжнародними, національними чи місцевими. Крім того, використовуйте фільтри, щоб побачити конкретні відносини, щоб зрозуміти ролі зацікавлених сторін. Ви також можете використовувати цю інформацію, щоб узгодити своє спілкування з інтересами зацікавлених сторін.

Карти високої роздільної здатності від Smaply чудово підходять для ваших майстерень. Визначте зацікавлених сторін, на яких ви повинні зосередитися, і створіть різні типи карт для інших продуктів. Підключіть зацікавлених сторін до карти подорожей і подивіться, як вони можуть впливати на подорожі користувачів.

Ви можете додавати зацікавлених сторін, пов’язувати їх за допомогою функції перетягування та переміщувати на карті. Роздрукуйте свою карту та використайте її на наступному семінарі.

  5 способів виправити код помилки Nintendo Wii 51330

Lucidchart

Заскочити Lucidchart – чудовий інструмент для проектування – створити карту зацікавлених сторін. Він надає вам безліч шаблонів для ідентифікації зацікавлених сторін і відносин між ними. Ви також можете використовувати його, щоб дізнатися їх інтерес до конкретного проекту.

Знати рівень залучення, необхідний для кожної зацікавленої сторони в проекті. Відкрийте шаблони карт, щоб побачити повну карту, яку можна налаштувати відповідно до вашого випадку використання. Lucidchart зберігає ваші дані в безпеці та конфіденційності. Він використовує 256-бітне зашифроване з’єднання через TLS 1.2 разом із шифруванням AES-256 у стані спокою для захисту даних.

Служби керування ключами Amazon надають криптографічні ключі для захисту Lucidchart. Не хвилюйтеся про відповідність, оскільки Lucidchart відповідає GDPR, CCPA, PCI та SOC 2 і сертифіковано Swiss-US та EU-US Privacy Shield. Ви можете інтегрувати його з Google, Atlassian, Microsoft, Salesforce, Slack, AWS, Azure, GCP, GitHub, Zapier, BabooHR, Quip тощо.

Фреска

Отримайте сотні готових шаблонів відображення зацікавлених сторін Фреска і почніть аналізувати своїх ключових гравців у вашому проекті. Вашій команді чи зацікавленим сторонам на стороні клієнта корисно звести до мінімуму плутанину між обов’язками, коли вони переходять від невідомих до основних співробітників.

Mural полегшує візуальну співпрацю в динамічному спільному середовищі. Завдяки майже плавній кривій навчання ви можете легко почати використовувати інструмент. Його користувальницький інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, але простий, із потужними функціями, доступними для будь-кого з будь-якими навичками.

Використовуйте наліпки та текст, щоб легко додавати думки, відгуки та ідеї. Ви також можете будувати діаграми, використовуючи широкий спектр з’єднувачів і форм, щоб полегшити складні робочі процеси. Вони також надають широку галерею значків, за якими ви можете шукати та створювати свою візуальну історію.

Mural пропонує інфраструктуру, за допомогою якої ви можете впорядкувати свої ідеї та вміст ефективними способами, щоб розкрити розуміння. Перетягуйте візуальні елементи, як-от зображення та GIF-файли, і покращуйте сеанси співпраці. Ви також можете писати та креслити від руки, щоб максимально розкрити свою творчість.

Плануйте дії та залишайтеся зосередженими за допомогою таймера та подбайте про те, щоб усі дивилися на те саме. Проведіть учасників через інструкції та приховайте або покажіть наступні кроки. Ви також можете використовувати суперблокування, щоб гарантувати, що об’єкти залишаються на місці, або переміщати їх за допомогою посередників.

Святкуйте з конфетті, зосередьтеся на позитивних моментах і використовуйте приватний режим, щоб запобігти груповому мисленню з прихованими окремими учасниками. Мурал пропонує кілька способів спілкування з вашою командою та обміну діаграмами за допомогою простих гіперпосилань. Він також підтримує коментарі та текстовий чат для спільної роботи над діаграмами.

Створюйте потужні робочі процеси, інтегруючи Mural із кількома службами, такими як Slack, MS Word, Dropbox, MS Excel, GitHub, Jira тощо. Вони дотримуються найсучасніших методів, таких як найкращі у своєму класі протоколи, глобальні стандарти та різноманітні методи безпеки для безпеки.

Висновок

Якщо ви плануєте запустити продукт/послугу або готуєтеся вийти на новий ринок, знаючи своїх зацікавлених сторін і керуючи ними, можна успішно досягти своїх цілей.

Тому створюйте карти за допомогою інструментів відображення зацікавлених сторін, щоб представити всіх зацікавлених сторін і ефективно використовувати свої ресурси та їхній потенціал.