Що таке кардинг і як від нього захиститися?

Кардинг є серйозною формою онлайн-шахрайства в цьому цифровому світі.

Шахрайство в Інтернеті – це вид злочину, який передбачає використання Інтернету для обману, шахрайства або отримання переваг від окремих осіб чи організацій. Це може включати низку дій, таких як фішингові атаки, крадіжки особистих даних і картки, які можуть спричинити фінансові збитки та завдати шкоди репутації та кредиту особи.

Є кілька факторів, які сприяють збільшенню онлайн-шахрайства. Однією з причин є поширення онлайн-магазинів і фінансових операцій, що створює більше можливостей для шахраїв викрадати особисту та фінансову інформацію.

Крім того, все більш широке використання соціальних мереж та інших онлайн-платформ полегшує шахраям збирати інформацію про потенційних жертв і поширювати шкідливі посилання та вміст.

Крім того, пандемія COVID-19 призвела до переходу до більшої кількості онлайн-взаємодій, що створило ще більше можливостей для шахраїв використовувати людей. Оскільки так багато людей працюють з дому та покладаються на Інтернет для спілкування, шахраям легше надсилати фішингові електронні листи чи інші типи онлайн-атак.

Окремим особам і компаніям важливо усвідомлювати ризики шахрайства в Інтернеті та вживати заходів, щоб захистити себе, наприклад використовувати надійні паролі, увімкнути двофакторну автентифікацію та бути обережними, натискаючи посилання або надаючи особисту інформацію в Інтернеті.

Ця стаття в основному присвячена картінгу та містить детальну інформацію про способи захисту від цієї загрози.

Що таке кардинг?

Кардінг – це різновид шахрайства з кредитною карткою, який передбачає незаконне використання викраденої чи скомпрометованої інформації кредитної картки для здійснення несанкціонованих покупок або стягнення плати в Інтернеті чи особисто.

Кардинг є серйозною проблемою, оскільки може призвести до значних фінансових втрат для окремих осіб та організацій. Власники карток можуть нести відповідальність за сплату шахрайських зборів зі своїх рахунків, а торговці можуть втратити гроші, якщо вони не зможуть повернути вартість товарів або послуг, які були оплачені за допомогою вкрадених або підроблених карток.

Зазвичай це здійснюється організованими злочинними групами або окремими особами, які отримують інформацію про картки різними способами, такими як шахрайство під час фішингу, витік даних або скімінгові пристрої, розміщені на пристроях для зчитування карток. Кардинг є незаконною діяльністю і може мати серйозні наслідки як для кривдників, так і для жертв.

Ось загальний огляд того, як працює кардинг:

 • Зловмисник отримує викрадену або підроблену інформацію про кредитну картку, яку можна придбати у третьої сторони або отримати іншим шляхом, наприклад, фішингом або витоком даних.
 • Потім зловмисник використовує викрадену або підроблену інформацію про кредитну картку, щоб робити покупки в Інтернеті або знімати гроші в банкоматі.
 • Зловмисник може використовувати різноманітні методи, щоб уникнути виявлення, наприклад використання VPN для маскування свого місцезнаходження, використання кількох облікових записів і пристроїв для здійснення транзакцій, а також використання викрадених або підроблених документів, що посвідчують особу.
 • Жертва, дані кредитної картки якої було вкрадено, може не усвідомлювати, що її обліковий запис зламано, доки не отримає заяву або повідомлення про шахрайство.
 • Це можуть бути спеціалізовані веб-сайти чи форуми, де шахраї можуть купувати та продавати викрадену інформацію про кредитні картки, а також кімнати чату чи програми обміну повідомленнями, де вони можуть обговорювати методи та стратегії вчинення шахрайства.

  Що таке Carding Forum?

  Кардинг-форум — це онлайн-платформа, де люди можуть купувати та продавати інформацію про викрадені кредитні та дебетові картки. Ці форуми часто використовуються кіберзлочинцями для полегшення продажу та купівлі інформації про викрадені картки, а також для обміну порадами та методами здійснення карток та інших видів шахрайства.

  Доступ до форумів кардингу можна отримати через темну мережу або через відкритий Інтернет, і вони часто вимагають реєстрації та оплати для доступу. Купівля чи продаж викраденої інформації кредитної картки є незаконним, а участь у форумі кардингу може призвести до кримінальної відповідальності. Важливо триматися подалі від таких форумів і повідомляти владі про будь-яку підозрілу діяльність.

  Різні способи виконання кардингу

  Існує кілька способів, за допомогою яких кіберзлочинці можуть здійснювати кардинг, зокрема:

  • Використання викраденої або підробленої інформації про кредитну картку: це передбачає отримання інформації про кредитну картку, яка була викрадена або створена з використанням підробленої інформації, а потім її використання для здійснення покупок або зняття грошей.
  • Фішингове шахрайство: кіберзлочинці можуть використовувати фішингове шахрайство, щоб обманом змусити людей надати дані своєї кредитної картки через фальшиві веб-сайти або шляхом надсилання фальшивих електронних листів чи повідомлень, які виглядають як від законних компаній.
  • Порушення даних: зловмисники можуть отримати доступ до інформації про кредитні картки через витік даних у підприємствах або інших організаціях, які зберігають цю інформацію.
  • Знімання: це передбачає використання зовнішніх пристроїв, які називаються скіммерами, які підключаються до пристроїв для зчитування карток, наприклад банкоматів або бензинових насосів, для запису інформації кредитної картки під час її введення.
  • Зловмисне програмне забезпечення: зловмисники також можуть використовувати зловмисне програмне забезпечення для зараження пристрою та захоплення даних картки під час їх введення або передачі через Інтернет.
  • Соціальна інженерія: кіберзлочинці можуть використовувати методи соціальної інженерії, наприклад, переконувати людей розкрити дані своєї кредитної картки або переконати їх натиснути посилання, яке встановлює шкідливе програмне забезпечення на їхні пристрої для отримання інформації про картку.

  Важливо бути обережним щодо надання даних вашої кредитної картки в Інтернеті та щодо захисту вашої особистої та фінансової інформації за допомогою надійних паролів, увімкнення двофакторної автентифікації та підтримки ваших пристроїв і програмного забезпечення в актуальному стані.

  Як кардинг впливає на споживачів?

  Кардинг може мати серйозні наслідки для споживачів. Коли інформацію про кредитну картку або банківський рахунок викрадають і використовують у шахрайських цілях, це може призвести до несанкціонованого стягнення плати з їхніх рахунків, що може призвести до фінансових втрат і погіршення кредитного рейтингу.

  Споживачі також можуть відчувати незручності через необхідність анулювати та замінювати свої кредитні картки чи банківські рахунки та оскаржувати шахрайські платежі. Це може зайняти багато часу та викликати стрес, особливо якщо кардинг залишається непоміченим протягом тривалого періоду часу.

  Окрім фінансових і практичних наслідків, кардинг також може мати психологічний вплив на споживачів, оскільки може викликати почуття образи та вразливості.

  Як це впливає на Торговців?

  Кардинг також може мати значний вплив на торговців, оскільки це може призвести до фінансових втрат і шкоди їхній репутації. Коли продавець стає жертвою картки, він може втратити гроші, якщо не зможе відшкодувати вартість товарів або послуг, які були оплачені за допомогою вкрадених або підроблених карток.

  Крім того, продавці можуть бути зобов’язані сплатити комісії або штрафи, пов’язані з шахрайськими операціями, що може ще більше збільшити їхні фінансові втрати.

  Кардінг також може завдати шкоди репутації продавців, пошкодивши їхні стосунки з клієнтами. Якщо клієнт отримав негативний досвід у результаті кардингу, він може бути менш імовірним, щоб мати справу з цим продавцем у майбутньому, і він також може розповісти іншим про свій досвід, що може ще більше зашкодити репутації продавця.

  Щоб захиститися від карток, торговці можуть вживати таких заходів, як перевірка автентичності кредитних карток і перевірка ознак шахрайства, таких як незвичні моделі витрат або запити на велику кількість цінних предметів.

  Вони також можуть використовувати безпечні платіжні системи та дотримуватися найкращих практик щодо обробки та зберігання інформації кредитної картки. Крім того, торговці можуть співпрацювати зі своїми платіжними процесорами та компаніями, що займаються кредитними картками, щоб розробити стратегії виявлення та запобігання шахрайським транзакціям.

  Що таке скімер кредитної картки?

  Скімер кредитної картки – це пристрій, під’єднаний до пристрою зчитування карток, як-от пристрій банкомату чи газового насоса, для викрадення інформації кредитної картки. Коли кредитна картка вставляється в пристрій для зчитування карток, скімер знімає інформацію з магнітної смуги на картці та зберігає її.

  Потім викрадена інформація може бути використана злочинцем для здійснення шахрайських покупок або продажу інформації іншим особам з тією ж метою.

  Скімери кредитних карток може бути важко виявити, оскільки вони часто розроблені таким чином, щоб зливатися з пристроєм для зчитування карток, до якого вони підключені.

  Вони можуть бути маленькими та їх важко побачити, або вони можуть виглядати як частина самого пристрою зчитування карток. У деяких випадках зловмисники використовують технологію Bluetooth для бездротової передачі інформації про викрадену кредитну картку на пристрій поблизу, що ускладнює виявлення активності скімінгу.

  Важливо бути обережним, користуючись пристроями для зчитування карток, особливо тими, що знаходяться в громадських місцях, і регулярно перевіряти виписки з кредитної картки на наявність будь-яких неавторизованих стягнень.

  А ось детальна інформація про те, як захиститися від скімінгу кредитної картки.

  Що таке злом карток?

  Злом карток, також відомий як тестування карток або перевірка карток, — це тип шахрайства з кредитними картками, під час якого злочинці намагаються визначити, чи номер кредитної картки дійсний і чи є вільний кредит.

  Зазвичай це робиться шляхом невеликого неавторизованого стягнення плати з картки та перевірки, чи стягнення плати прийнято чи відхилено. Якщо стягнення прийнято, злочинець знає, що картка активна та має доступний кредит, а потім може використовувати картку для більших покупок або продати інформацію картки іншим особам з тією ж метою.

  Злом картки можна здійснити різними способами, зокрема онлайн, особисто чи по телефону.

  Наприклад, злочинець може спробувати придбати дрібний товар в інтернет-магазині, використовуючи номер викраденої кредитної картки, або здійснити серію невеликих платежів у різних продавців, щоб перевірити дійсність картки.

  Як захиститися від кардингу?

  Ось кілька кроків, які ви можете вжити, щоб захистити себе від кардингу:

  Використовуйте надійні та унікальні паролі

  Використовуйте надійні й унікальні паролі для всіх своїх облікових записів і уникайте використання одного пароля для кількох облікових записів. Використовуйте комбінацію літер, цифр і спеціальних символів і подумайте про використання менеджера паролів для створення та зберігання надійних паролів.

  Увімкніть двофакторну аутентифікацію

  Двофакторна автентифікація (2FA) додає додатковий рівень безпеки вашим обліковим записам, вимагаючи від вас ввести одноразовий код і пароль для входу. Цей код зазвичай надсилається на ваш телефон чи електронну пошту або генерується програмою автентифікації.

  Будьте обережні з розголошенням особистої інформації

  Будьте обережні, надаючи свою особисту та фінансову інформацію в Інтернеті, особливо з ненадійними джерелами. Уникайте надання інформації про свою кредитну картку незнайомим веб-сайтам і не відповідайте на електронні листи чи повідомлення, які запитують цю інформацію.

  Тримайте свої пристрої та програмне забезпечення в актуальному стані

  Переконайтеся, що ваші пристрої та програмне забезпечення оновлюються останніми виправленнями та оновленнями безпеки. Це допоможе захиститися від вразливостей, якими можуть скористатися кіберзлочинці.

  Використовуйте безпечну мережу

  Під час доступу до Інтернету з загальнодоступної мережі Wi-Fi обов’язково використовуйте віртуальну приватну мережу (VPN), щоб захистити ваше з’єднання. Це допоможе захистити вашу особисту та фінансову інформацію від перехоплення іншими користувачами тієї ж мережі.

  Регулярно контролюйте свої облікові записи

  Регулярно перевіряйте свої рахунки на предмет будь-якої підозрілої діяльності та якнайшвидше повідомляйте свою фінансову установу про будь-які несанкціоновані стягнення.

  Дотримуючись цих кроків, ви можете захистити себе від кардингу та інших типів онлайн-шахрайства. Також важливо бути в курсі останніх випадків шахрайства та загроз і вживати заходів, щоб навчити себе та інших щодо безпеки в Інтернеті.

  Ресурси, щоб дізнатися про кардінг

  А ось деякі зовнішні ресурси, щоб дізнатися про кардинг і як захиститися від нього.

  #1. Повний посібник із кардингу онлайн: лише для навчальних цілей

  У цій книзі автор знайомить читачів із різноманітними онлайн-шахрайствами, такими як кардинг, і дає чіткий огляд того, як здійснюється кожне шахрайство.

  Навіть новачки вважають цей посібник надзвичайно корисним для розуміння різних моделей загроз.

  #2. Захист від крадіжки особистих даних в Інтернеті: простий посібник із безпеки в Інтернеті

  У цій книзі наведено інформацію про те, як розпізнати та захиститися від різних типів крадіжки особистих даних в Інтернеті, а також поради та стратегії щодо захисту особистої та фінансової інформації в Інтернеті.

  Він також містить поради щодо того, як усунути крадіжку особистих даних, якщо вона все-таки сталася, наприклад, повідомити про інцидент владі та вжити заходів для усунення будь-яких пошкоджень.

  Висновок

  Хоча важливо знати про існування кардингу та інших типів шахрайства в Інтернеті, немає необхідності або доцільно активно шукати інформацію про те, як брати участь у цій незаконній діяльності. Участь у кардингу чи будь-якій іншій формі шахрайства може мати серйозні правові наслідки.

  Щоб захиститися від карток, важливо вживати таких заходів, як використання безпечних веб-сайтів під час здійснення покупок в Інтернеті, захист комп’ютера та пристроїв за допомогою антивірусного програмного забезпечення та надійних паролів, а також бути обережним щодо обміну особистою чи фінансовою інформацією в Інтернеті. Також важливо регулярно перевіряти виписки з банківських рахунків і кредитних карток на наявність неавторизованих стягнень і повідомляти відповідним органам про будь-які підозрілі дії.

  Вам також може бути цікаво дізнатися про засоби виявлення та запобігання шахрайству для онлайн-бізнесу.