Що таке камера Time of Flight (ToF) і чому вона має мій телефон?

| | 0 Comments| 12:43 PM
Categories:

Все більше виробників хвалиться, що їхні телефони мають камери Time of Flight (ToF). Але що таке ToF-камери, як вони працюють і навіщо ви хочете мати їх у своєму смартфоні?

ToF-камери мають додаткову роздільну здатність по глибині

На базовому рівні камери ToF — це звичайні HD-камери зі збільшеною роздільною здатністю. Насправді телефони, як 2019 року Huawei P30 Pro має роздільну здатність глибини, яка в чотири рази краща, ніж у звичайних камер. Хоча «роздільна здатність глибини» може здатися заплутаним фотографічним жаргоном, насправді це легко зрозуміти. Камера з високою роздільною здатністю може розрізняти об’єкти, які знаходяться поблизу (на передньому плані) і далеко (на задньому плані).

У фотографії таке уявлення про передній і задній план називається глибиною різкості. Це те, що створює відчуття реалізму або зосередженості. Об’єкти, що знаходяться поблизу, виглядають різкими, з чіткими контурами, тоді як віддалені об’єкти виглядають трохи розмитими.

З камерою ToF фотографи мають більше можливостей для керування глибиною різкості. Звичайно, вам не обов’язково бути фотографом, щоб скористатися збільшеною роздільною здатністю ToF-камери. Автоматичні налаштування камери в парі з камерою ToF повинні створювати приголомшливі зображення з чітко визначеними переднім планом і фоном. ToF-камеру також можна використовувати для створення приголомшливого відео з розширеною стабілізацією зображення або для підвищення точності ваших фільтрів Instagram.

Крім того, ToF-камера телефону може використовуватися для розширеного розпізнавання обличчя, жестів і відеоігор AR. Пам’ятаєте, як Pokemon Go використовує вашу камеру, щоб розмістити покемона у вашому оточенні? ToF-камери можуть зробити цю функцію набагато переконливішою.

  Найкращі доповнення до Google Таблиць

Ця технологія не нова

Як не дивно, камери ToF існують з кінця 70-х років. Просто знадобився деякий час, щоб технологія стала достатньо дешевою та зручною для споживчих застосувань.

У минулому камери ToF використовувалися для топографічного картографування, автоматизації промислових машин і автоматичних дверей. Але ця технологія проникла в багато будинків (включно, ймовірно, і у ваш) ще в 2014 році. Kinect Xbox One використовує камеру ToF, щоб ідентифікувати обличчя та точно відстежувати жести рук.

Станом на квітень 2019 року лише кілька телефонів мають вбудовані камери ToF, як-от LG G8 ThinQ, Honor View 20, Huawei P30 Pro, і Oppo RX17 Pro. Ці телефони розраховані на фотографів і фанатів, але вони встановлюють стандарт для майбутніх телефонів, у тому числі Samsung і Apple Випуски 2019 та 2020 років.

Гаразд, камери ToF — це дуже круто, і вони існують з моменту виходу «Зоряних воєн». Але як вони працюють? Чому вони мають таку велику роздільну здатність по глибині?

ToF-камери використовують Лідар для вимірювання глибини

Чи знаєте ви, як кажани і дельфіни використовують звук, щоб «побачити» своє оточення? Ну, ми вкрали цей трюк, встромили його в кілька підводних човнів і назвали його гідролокатором. Камери ToF використовують подібну техніку для вимірювання глибини, але вона називається лідар, і він покладається на імпульси ІЧ-світла замість звуку.

Коли ви робите фотографію за допомогою ToF-камери телефону, вона випускає імпульс невидимого ІЧ-світла, який відбивається від об’єктів поблизу. Частина цього світла розсіюється в прірву, але більша частина потрапляє назад у ToF-камеру телефону.

Подібно до ехолотної хвилі кажана, лідарна хвиля повертається по шматочках. ІЧ-світло, яке відбивається від найближчих об’єктів, швидко повернеться до ToF-камери, тоді як світло, що відбивається від далеких об’єктів, займе трохи більше часу. Ваш телефон вимірює, скільки часу потрібно, щоб кожен промінь світла повертатися, хрустить деякі числа та створює детальну тривимірну карту глибини.

  Як завантажити та видалити збережені ігри Steam

Це трохи схоже на ті іграшки-пінборди в яку ви втискаєте своє обличчя. Ці іграшки мають «3D-ефект», оскільки ваш ніс, який знаходиться близько до дошки, створює більшу поглиблення, ніж очі та щоки, які розташовані відносно далеко від дошки.

Звичайно, відображення ІЧ-світла лише надає вашому телефону інформацію про глибину. Ось чому камери ToF поєднують ІЧ-функціонал зі звичайною камерою з високою роздільною здатністю. Ваш телефон використовує програмне забезпечення для змішування звичайної фотографії з ІЧ-тривимірною картою глибини, і ви отримаєте зображення з чітко визначеними переднім і заднім планом.

Майбутні програми для ToF-камер

Протягом наступних кількох років камери ToF революціонізують те, як ми фотографуємо та знімаємо відео за допомогою наших телефонів. Але давайте подумаємо про загальну картину. Ми говоримо про технологію, яка може створити карту глибини середовища зі швидкістю світла. Його застосування виходить за межі фотографії.

Насправді, ваш перший досвід роботи з камерою ToF на телефоні, ймовірно, буде не тільки про фотографію. The Samsung Galaxy S10 5G буде включати камери ToF, як спереду, так і ззаду. Apple, як відомо, маломовна про майбутні плани iPhone, але ходять чутки iPhone 2019 року також може включати камери ToF. Так, це оновлення зробить ваші селфі дивовижними, але воно також підвищить точність Face ID та інших заходів безпеки. Якщо ви увімкнете розпізнавання обличчя під час налаштування телефону, він безшумно зробить 3D-карту вашого обличчя, перш ніж ви отримаєте можливість зробити будь-які селфі.

Елементи керування жестами — це ще одна захоплююча (але, можливо, дурна) програма для ToF-камер. Так, система жестів Kinect коштує неабиякої уваги, але в наступні кілька років ви, ймовірно, будете використовувати подібні технології для керування телефоном, комп’ютером, розумним помічником або розумним годинником. Зараз компаніям подобається В русі працюють над додатками ToF для настільних комп’ютерів, і виробники, як Google використовують радарні та лідарні системи для створення розумних годинників та розумних помічників без використання рук, керованих жестами.

  Як дізнатися, з якого додатка iMessage наклейка

Поряд із керуванням жестами, камери ToF також ідеально підходять VR і AR додатків. На базовому рівні такі речі, як Instagram Filters і Pokemon Go, здаватимуться набагато більш «реальними» при використанні з камерою ToF. Але для більш складних додатків, таких як VR, камери ToF можуть використовуватися для реєстрації жестів і кроків рук гравця. Їх також можна використовувати для швидкого картування фізичного середовища та перетворення їх у світи VR, що може прискорити професійну розробку ігор або відкрити ринок VR для розробників інді-ігор.

Але камери ToF мають і практичні цілі. У минулому вони використовувалися для автоматизації машин на заводах. Це не зміниться. Оскільки камери ToF стануть кращими (і дешевшими), вони знайдуть свій шлях у ще більшій кількості промислових та споживчих продуктів AI. Більшість розумні автомобілі вже використовують певну технологію lidar, щоб «побачити» своє середовище (досить цікаво, що автомобілі Tesla не використовують lidar).

Хоча ToF-камера у вашому новому мобільному телефоні обмежена програмами для фотографування, AR та розпізнавання обличчя, зараз настав хороший час, щоб познайомитися з цією технологією. Згодом камери ToF будуть скрізь.

Джерела: Mouser